5x AUTOFLOWER BUBBLEGUM KUSH

herkese selamlar öncelikle. 5 taneden 3’ü purple kush da olabilir çünkü paketleri karıştırdım. sorun değil. 5 bubblegum kush olarak düşünebilirsiniz.

ekipmanlarım: 700w spider quantum board, 150x150 çadır, 100’lük giriş 300’lük çıkış fanı, karbon filtre, nem makinesi, vantilatör, ad12 ph ölçer, 19 lt saksı

ilaçlarım:
sensi grow a-b, sensi bloom a-b, cal mag, piranha, tarantula, sensizym, big bud, bud factor x, bud candy, rhino skin, b-52, overdrive

foto ve tablo olarak haftalık periyotlarda güncellenecek. tablolarda her gün yaptığım işlemler yazıyor olacak. sebeplerini ve düşüncelerimi yazacağım geniş alan olmadığı için kendime göre veriler çıkarıyorum. bu verilerin amacı 3-5 yetiştirmeden sonra, hangi bitkinin hangi gün hangi şekilde olduğuyla ilgili yorum yaparak sağlıklı bilgilere ulaşmak istemem.

bu growumda; birinci ağacın 1. kattan sonra kafası kesilecek+lst, ikinci ağacın 2. kattan sonra kafası kesilecek+lst, 3. ağacın kol gibi tek somek vermesi için yan dalları kesilecek, 4. ağaç sadece budanacak, 5.’ye dokunulmayacak. 5. arkadaşa belki dokunabilirim de bilmiyorum. tamamen merakıma ve keyfime gore davranacağım diyebilirim.

elimden geldiğince açıkladım. merak ettiğiniz bir şey olursa lütfen çekinmeyin.

3. GÜN

Ekli dosyayı görüntüle 19480IMG_2099-min.jpg
GÜNTARİH12345
14.05.2024TOPRAKTAN KAFASINI ÇIKARDI.
YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.
TOPRAKTAN KAFASINI ÇIKARDI.
YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ
HALA TOPRAKTAHALA TOPRAKTAHALA TOPRAKTA
25.05.2024YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.TOPRAKTAN KAFASINI ÇIKARDI.
36.05.2024YAKLAŞIK 9 ML İLAÇLI SU VERİLDİ.
(SENSI GROW&BLOOM A-B, TARANTULA,
PİRANHA, B-52, SENSIZYMx0,5 ml/L)
TOPRAK KURUMAYA BIRAKILDI.
YAKLAŞIK 9 ML İLAÇLI SU VERİLDİ.
47.05.2024250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU. FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU. DİĞERLERİNE NAZARAN DAHA AZ BÜYÜMÜŞ. FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.

7. GÜN

selam arkadaşlar bugün 7. gün. çok heyecanlıyım. sürekli büyümüşler mi diye bakıyorum. büyüyor da şerefsizler.

çadırda komple değişiklikler yaptım. anlık değişen bir nem-sıcaklık sensörü buldum. bu sensör ayrıca bir elektirik devresine bağlandı ve bu devrenin elektrik çıkışı 100'lük çıkış fanına bağlandı. bu nem sesnsörü modülü, nem seviyesi 73 olduğunda devreye giriyor.(çıkış fanını çalıştırıyor) 70'in altına düştüğünde de devreden çıkıyor. (çıkış fanını kapatıyor) bu nem sensörü sayesinde içeriyi stabil nemde tutabiliyorum.

sıcaklığı çok umursamıyorum. havalar güzel. sıcaklık da sıkıntı olmaya başlarsa ona da bir çözüm bulurum diye düşündüm.

sol olarak toprağın kanarlarını daha iyi nefes alacağını düşündüğüm şekilde eşeledim.

NEM SENSÖRÜ:

IMG_2146.jpg

KANKA 5'İN POZLARI

IMG_2143-min.jpg

IMG_2144-min-min.jpg

IMG_2142 2-min.jpg

5.GÜN8.05.2024HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
NEM: 75-85
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
6.GÜN9.05.2024HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
7.GÜN10.05.2024250 ml SULAMA YAPILDI.
(SENSI GROW/BLOOM A-B x1ml; SENSIZYM,
PIRANHA, TARANTULA, b-52 x2 ml)
NEM MAKİNESİNE CAL-MAG EKLEDİM. (4ml/5L)
NEM: 65-75
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.

Son düzenleme:
Havalandırma biraz zayıf gibi 120 alanda 150 giriş 360 çıkış olurdu .d
daha önce daha küçük havalandırma yapmıştım ve memnundum aslında. şu an içeride çok zor nem tutuyorum. havalandırmaları kapatmak zorunda kalıyorum. sadece giriş fanını açtığımda biraz biraz tutabiliyorum nemi. bence havalandırmanın ana görevi bitkinin ekosistemini uygun şartlara getirmek. o yüzden büyük küçük çok takılmıyorum. zaten 300m3/h demek saatte 300 m3 alanı temizlediği anlamına geliyor. elimdeki çadır 4,5m3. 300/4,5=66,66. yani saatte çadırım 66 kere dolup boşalıyor. bu da dakikada 1'den fazla döngü anlamına geliyor. bence 2-3 dakikada bir doldur boşalt yapasında bile sorun yok bence :)

Son düzenleme:

Bandaleros

Müptezel
herkese selamlar öncelikle. 5 taneden 3’ü purple kush da olabilir çünkü paketleri karıştırdım. sorun değil. 5 bubblegum kush olarak düşünebilirsiniz.

ekipmanlarım: 700w spider quantum board, 150x150 çadır, 100’lük giriş 300’lük çıkış fanı, karbon filtre, nem makinesi, vantilatör, ad12 ph ölçer, 19 lt saksı

ilaçlarım:
sensi grow a-b, sensi bloom a-b, cal mag, piranha, tarantula, sensizym, big bud, bud factor x, bud candy, rhino skin, b-52, overdrive

foto ve tablo olarak haftalık periyotlarda güncellenecek. tablolarda her gün yaptığım işlemler yazıyor olacak. sebeplerini ve düşüncelerimi yazacağım geniş alan olmadığı için kendime göre veriler çıkarıyorum. bu verilerin amacı 3-5 yetiştirmeden sonra, hangi bitkinin hangi gün hangi şekilde olduğuyla ilgili yorum yaparak sağlıklı bilgilere ulaşmak istemem.

bu growumda; birinci ağacın 1. kattan sonra kafası kesilecek+lst, ikinci ağacın 2. kattan sonra kafası kesilecek+lst, 3. ağacın kol gibi tek somek vermesi için yan dalları kesilecek, 4. ağaç sadece budanacak, 5.’ye dokunulmayacak. 5. arkadaşa belki dokunabilirim de bilmiyorum. tamamen merakıma ve keyfime gore davranacağım diyebilirim.

3. GÜN

Ekli dosyayı görüntüle 19480Ekli dosyayı görüntüle 19481
Kankacım Hayırlı Bol Hasatlı olsun

Kankam bol hasatların olsun. Benim fikrimce bitkiler auto olduğu için hiç birine 3. Seti görmeden topping yapmaman. Autoflower zaten saatli bomba gibi bişey ektiğin an geri sayım başlıyor ve 75-80 günlük bir zamanı oluyor bitkinin çıktıktan itibaren. Top yaptığın zaman normal şartlarda bile toparlanması 2-3 gün alıyor bitkinin. Bunu bide fide dönemindeki küçücük bitkiye yaptığını düşünürsek fotosentezi baya bir kısıtlamış olacaksın ve ekstra strese sokucaksın bitkiyi. İlla top atacaksan bence 3. Seti görüp 4. Setin başlangıcında kesmen kelleyi en iyisidir. Yine de senin growun senin bitkilerin senin günlüğün.

Hasatın üzmesin, dumanın bol, sigaran zehir olsun kankam :)

Sinarit

Müptezel
Hayırlı olsun kanka,hepsine ayrı eğitim uygulayınca kabine nasıl sığdırıp ışık mesafesini nasıl ayarlayacaksın? Merakla takipteyim.

Kankam bol hasatların olsun. Benim fikrimce bitkiler auto olduğu için hiç birine 3. Seti görmeden topping yapmaman. Autoflower zaten saatli bomba gibi bişey ektiğin an geri sayım başlıyor ve 75-80 günlük bir zamanı oluyor bitkinin çıktıktan itibaren. Top yaptığın zaman normal şartlarda bile toparlanması 2-3 gün alıyor bitkinin. Bunu bide fide dönemindeki küçücük bitkiye yaptığını düşünürsek fotosentezi baya bir kısıtlamış olacaksın ve ekstra strese sokucaksın bitkiyi. İlla top atacaksan bence 3. Seti görüp 4. Setin başlangıcında kesmen kelleyi en iyisidir. Yine de senin growun senin bitkilerin senin günlüğün.

Hasatın üzmesin, dumanın bol, sigaran zehir olsun kankam :)
knk bol hasat almak degil onceligim. bu kankalarin 2-3'ü çöp olsa bile sorun olmaz. dışarıda bu kankalara hayvan gibi para ödüyoruz. ben bu kadar para vermek istemiyorum. 150 gr alsam bile yeter toprakla uğraşmak da çok iyi oluyor. bir de ilk hafta ilaç verilirse bitkinin yanma muhabbeti var. ben verdim gayet sevdiler mesela. 3-4 kat sonrası için de toping yaparım belki.

Hayırlı olsun kanka,hepsine ayrı eğitim uygulayınca kabine nasıl sığdırıp ışık mesafesini nasıl ayarlayacaksın? Merakla takipteyim.

sağol knk. kafamda şöyle bir şey var. dizilim olarak 5 saksı zarın üstündeki 5 nokta gibi. ortaya koyacağım kankanın sadece kafasını bırakacağım. küçük bir çam gibi olur zannımca. etrafına koyduğum ve eğitim vereceğim 3 bitkinin bir köşelerini çam gibi olana doğru yönelteceğim. diğer köşeleri de zaten çadırın boş yerine denk geliyor. kafamdaki hesap çarşıya uyar mı bilmiyorum. deniyorum knk

bafici

Üye

ilaçlarım:

3. GÜN

Ekli dosyayı görüntüle 19480Ekli dosyayı görüntüle 19481
GÜNTARİH12345
14.05.2024TOPRAKTAN KAFASINI ÇIKARDI.
YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.
HALA TOPRAKTAHALA TOPRAKTAHALA TOPRAKTA
25.05.2024YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.YAKLAŞIK 10 ML SU VERİLDİ.TOPRAKTAN KAFASINI ÇIKARDI.
36.05.2024YAKLAŞIK 9 ML İLAÇLI SU VERİLDİ.
47.05.2024250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU. FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU. DİĞERLERİNE NAZARAN DAHA AZ BÜYÜMÜŞ. FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.250ml İLAÇLI SU VERİLDİ. (SENSI GROW ve BLOOM A-B, SENSIZYM, PIRANHA, TARANTULAx1ml/L) b-52 VERMEYİ UNUTTUM.PET ŞİŞEDEN TOPRAĞA ALMANIN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM. KÖK BARDAĞIN ALTINDAN GÖRÜNÜYORDU.

7. GÜN

selam arkadaşlar bugün 7. gün. çok heyecanlıyım. sürekli büyümüşler mi diye bakıyorum. büyüyor da şerefsizler.

çadırda komple değişiklikler yaptım. anlık değişen bir nem-sıcaklık sensörü buldum. bu sensör ayrıca bir elektirik devresine bağlandı ve bu devrenin elektrik çıkışı 100'lük çıkış fanına bağlandı. bu nem sesnsörü modülü arkadaş nem seviyesi 73 olduğunda devreye giriyor. (çıkış fanına elektrik start) 70'in altına düştüğünde de devreden çıkıyor (çıkış fanına elektrik stop) bu nem sensörü sayesinde içeriyi stabil nemde tutabiliyorum.

sıcaklığı çok umursamıyorum. hollanda'da havalar güzel. sıcaklık da sıkıntı olmaya başlarsa ona da bir çözüm bulurum diye düşündüm.

toprağın kanarlarını daha iyi besleneceğini düşündüğüm şekilde eşeledim.

NEM SENSÖRÜ:

Ekli dosyayı görüntüle 19496

KANKA 5'İN POZLARI

Ekli dosyayı görüntüle 19497

Ekli dosyayı görüntüle 19499

Ekli dosyayı görüntüle 19500

5.GÜN8.05.2024HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
6.GÜN9.05.2024HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
HİÇBİR ŞEY YAPMADIM.
7.GÜN10.05.2024250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
250 ml SULAMA YAPILDI.
dostum eline sağlık güzel günlük olmuş. calmagi nem makinesi koymak etkili oluyor mu? ışığın altında sıkıntı olmasın yapraklara? eğer olmuyorsa bende deniycem

dostum eline sağlık güzel günlük olmuş. calmagi nem makinesi koymak etkili oluyor mu? ışığın altında sıkıntı olmasın yapraklara? eğer olmuyorsa bende deniycem
knk 1 haftalık oldular hic cal-mag almadilar. benim de aklima bugun geldi cal-mag vermek. sprey şişesi bulamadım, nem makinesine koydum. yarın sprey alacagim. idareten yaptım yani. sence işe yarar mı knk :p daha onemlisi zehirlenir miyim acaba? ne kadar sağlıklı bilmiyorum .dd

bafici

Üye
knk 1 haftalık oldular hic cal-mag almadilar. benim de aklima bugun geldi cal-mag vermek. sprey şişesi bulamadım, nem makinesine koydum. yarın sprey alacagim. idareten yaptım yani. sence işe yarar mı knk :p daha onemlisi zehirlenir miyim acaba? ne kadar sağlıklı bilmiyorum .dd
calmag'a ne zaman başlamak lazım? erken değil mi şu an?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • N nobetcikeyifci:
  • SariTursu SariTursu:
    ** ****** ********** ********* *** ****** ******** ********** ********* hahahaha **** ****
  • SariTursu SariTursu:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ********** **** *** hahahaha* *** ***** ****** ******** **** **** *** ****
  • içiciadam içiciadam:
    * ********** ******* ****** hahahaha* ***
  • N nobetcikeyifci:
  • N nobetcikeyifci:
  • N nobetcikeyifci:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ***** *** ******** **** ********** ***** **** **** hahahaha ******* * ****** ****** ******** hahahaha ****** ***** ****** ** ***** ** ***** ***** ***** ***** *** **** ***** ******** **** **** ***** **** ****** ***
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ** * ***** ***** *** *** ***** ******* hahahaha ******* ****** ***** **** ********** ********** * **** ****** **** ******* **** ********** *** ****** ******
  • N nobetcikeyifci:
  • K Ksksjssjjsj:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ********* ***** ******** **** ** ******** **** ** *** ** ********* **** *********
  • N nobetcikeyifci:
  • SariTursu SariTursu:
  • içiciadam içiciadam:
  • N nobetcikeyifci:
  • SariTursu SariTursu:
    ******* **** ******** **** ***** hahahaha hahahaha*
    +1
  • N nobetcikeyifci:
  • N nobetcikeyifci:
  • içiciadam içiciadam:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha*