Hayaller gerçek oluyor :)

Çok büyük bı problem göremedim kankacm bitkiler sağlıklı calmag almamışsın bence almalısın eksikliğinde problemi çözmek zor Epsom tuzu veya kullandığın gubrelerdeki kalsiyum magnezyum oranı da yeterli gelebilir çeşme sularindada kalsiyum vs bulunur yapraklar renk değiştirir zaten eksikliğinde sıcaklık ve nem değerlerini doğru oranda tutarsan blue dream mavi Rüya yolculuguna hazır olmalisin :)
Alıntıladığın ilk resimde yer alan en alttaki yaprak baya garip çıkmıştı ama sonrakilerde böyle bir sorun görülmüyor. Calmag almadım evet. Umarım bir sorun yaşatmaz bana. Sıcaklık 22-28 arasında gidip geliyor gün içerisinde. Nem oranı da %40 ile %60 arasında değişiyor ama genellikle %50 civarında. Nem makinesi almadım, içeride kap ve ıslak havlu vs ile idare ediyorum. Kabin içindeki vantilatörü aralıklı çalıştırıyorum. Bir de direk bitkiye vurmasın diye okudum ama doğruluğu nedir?

Üstat, 2,5 - 3 yıldır tek bir duman almadım, çok özledim. Şehir değişikliği yaptığım, onun bunun peşinden koşmayı sevmediğim, iyi mi çıkacak kötü mü çıkacak tripleri ve gereksiz tiplerle haşır neşir olmamak için vsvs arayışa girmedim. Uzun süre önce kafaya koyduğum kendin yetiştir kendin evinde tatlı tatlı iç mottosunu hayata geçirdim. İnşallah güzel bir yolculuk olur. Bu süreçte siz değerli üstatların yorumları, bilgi ve tecrübelerine çok ihtiyacım olacak. Değerli desteklerinizi esirgemeyin lütfen :)

cannabis16

Ordinaryüs
neyi değerlendirecem ben bu kadar ufakken..büyüt bi ,gelişsin görelim..
Vandetta zaten ana hatları çizmiş bu haldeyken işine yarayacakların hepsi var onda..bitkinin sağlıklı olduğunu demiş..bana bişey kalmamış..aynen devam böyle..

VendettaX

Ordinaryüs
Alıntıladığın ilk resimde yer alan en alttaki yaprak baya garip çıkmıştı ama sonrakilerde böyle bir sorun görülmüyor. Calmag almadım evet. Umarım bir sorun yaşatmaz bana. Sıcaklık 22-28 arasında gidip geliyor gün içerisinde. Nem oranı da %40 ile %60 arasında değişiyor ama genellikle %50 civarında. Nem makinesi almadım, içeride kap ve ıslak havlu vs ile idare ediyorum. Kabin içindeki vantilatörü aralıklı çalıştırıyorum. Bir de direk bitkiye vurmasın diye okudum ama doğruluğu nedir?

Üstat, 2,5 - 3 yıldır tek bir duman almadım, çok özledim. Şehir değişikliği yaptığım, onun bunun peşinden koşmayı sevmediğim, iyi mi çıkacak kötü mü çıkacak tripleri ve gereksiz tiplerle haşır neşir olmamak için vsvs arayışa girmedim. Uzun süre önce kafaya koyduğum kendin yetiştir kendin evinde tatlı tatlı iç mottosunu hayata geçirdim. İnşallah güzel bir yolculuk olur. Bu süreçte siz değerli üstatların yorumları, bilgi ve tecrübelerine çok ihtiyacım olacak. Değerli desteklerinizi esirgemeyin lütfen :)
Gelişimin biraz yavaş olması seni urkutmesin nemi yüksek seviyelerde tutmamanla alakalıdır bio biz calmag bul internetten kanka en ucuzu odur sanırım zaruri olan gübreler bunlar eksikliği affedilmez bitki tarafından kalsiyum ve magnezyum önem arz ediyor doğru olanı yapmışsın kendin yap iç serseriyle muhattab olma en iyisi vala vantilatör bitkiye bu dönemde vurmamasi iyidir yavaş yavaş günde 15-30-45 dakikalık periyodlarla haftaya bitkiye vursun rüzgar yavaş yavaş ama sonrasında saatlerce de vantilatör açık birakabilirsin 1 ay geçince bitki güçlenip kök yapınca vantinin etkisi olacaktır.

Emmy

Müptezel
Selam dostlar,
3 yılı aşkın süredir kafamda kurduğum, oturup kendi evimde kimseye muhtaç olmadan yetiştirdiğim ürünü, aman yarına da yetsin aman şöyle olsun böyle olsun demeden içeceğim grow maceram başlıyor. Sponsordan bluedream auto siparişi verdim. Bir tane ile başlamayı düşünüyorum. Kalanları peçeteye sarıp klipsli torbada buzdolabına koydum. Tohumu filizlendirmek için yatıralı 1 gün oldu, beklemedeyim. Ekipmanlarım aşağıdaki gibidir. Üstatlarım eksiğim, tamamlanması gereken var mı sizden öğrenmek isterim.

80x80x180 Hydro Shoot
Harvest Master Pro RB330
Growsan Karbon filtre ve S&P Fan
Light Mix Toprak
Biobizz Grow ve Bloom
Timer
1 Adet kabin için vantilatör
Isı Nem Ölçer
15Lt bez saksı

Calmag, bigbud vb. takviyeler almadım. İlk etapta yapıp yapamayacağımı görmek istedim. Toprağı biraz perlit ile harmanladım ve bez saksı içine koydum, tohumun filizlenmesi bekliyorum. Bunun yanı sıra aklıma takılan bir kaç konu var.

1- Işığın üzerinde %0-25-50-75-100 ayarı bulunuyor. İdeal olan ayar nedir?
2- Hava çıkışı için S&P fan var ancak giriş için bir fanım yok, aspiratör borusunu vantilatörün önüne sabit şekilde koysam havar girişi yeterli olur mu? Ya da alternatif öneriniz var mı?
3- Kabinin yanındaki cam bölmeyi ışık yanıyorken kapalı mı tutmalıyım yoksa kabine temiz hava girsin diye açık tutsam zararı olur mu?
4- Nem makinası almadım, içeride su bulundurmayı düşünüyorum. Uygun mudur?
5- Fan kabinin içinde mi olmalı yoksa hemen üstünde dursa olur mu?

Değerli desteklerinizi bekliyorum.
Filizlendikten sonra toprağa koyduğumda da desteklerinizi esirgemezseniz çok sevinirim.
Kankacım öncelikle merhaba çıktığın bu yolda sana basarılar dilerim ... kanka ustadlarda yorumunu yapmış gerçi bende ufak tefek bi kaç sey soylemek isterim kafa. Cok iyi yorumları okuyamadım senin yazıyı okuyana kadar da canım çıktı ... kanka tohumunu patlattıktan sonra parti bardagiyla baslamani tavsiye ederim 10 lt su şişesini al cijinca üstüne kapat hervestin dim ayarini ilk hafta 25 de tut veb yakinlik bitkiye 30 cm olsun 2 hafta 50 yapabilirsin .. sana tavsiyem kimyasal bile yapacaksan gubrelemeyi ilk haftalar organik gitmendir asil saksini dalican gubresiyle destekle 15 lt saksiya 2 3 avuc yeterli olur .. asil olaya gelelim mikoriza sipariş et ufak 4 gr ugro isini fazlasiyla gorur ve root kullan ilk hafta kök konusunda baya yardimci olacaktir sana veg suresini bu sekilde cok daha iyi gelisen bir bitkin olacak sana soz veriyorum ... simdilik musadenizle biraz muzik dinlemeye gidiyorum ..

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K kiryue0: **********