Çömez geldi yorum yapalım acemiye

kukaraço

Yeni üye
Arkadaşlar hic bir bilgim yok yeni yeni forumu duydum herşeyi yeni ogreniyorum kafam o kadar dolduki sativalar indicalar thc ler cbd ler erkekler disiler calmaglar ph ........ Benim olayım bi arkadastan icerken icinden tohumu aldım saksıya attım sonuç fotolar nasıl olcak şimdi simdiden sağolun

elonmusk

Üye
Bitkin dişi kardeşim. Biraz celimsiz iyi ışık görmüyor galiba. bitkiye verdigin suyun ph oranını iyi ayarla. Cocodamı büyütüyorsun ?

kukaraço

Yeni üye
Bitkin dişi kardeşim. Biraz celimsiz iyi ışık görmüyor galiba. bitkiye verdigin suyun ph oranını iyi ayarla. Cocodamı büyütüyorsun ?
Dişi olması iyi yani dimi coco falan anlamıyorum kardesim elimden topraga düştü öyle çıktı desem yeridir yani dediki resmen ben burdan cikicam seninde basina yeni is acicamkabinim falan yok evde hanim izin vermez zaten camın önünde ne yaptim yaptim yada en fazla ışık

kukaraço

Yeni üye
Dişi olması iyi yani dimi coco falan anlamıyorum kardesim elimden topraga düştü öyle çıktı desem yeridir yani dediki resmen ben burdan cikicam seninde basina yeni is acicamkabinim falan yok evde hanim izin vermez zaten camın önünde ne yaptim yaptim yada en fazla ışık
He bide icme suyundan suluyorum arada tamamen sans ya

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka ya :) bayıldım vallahi... zira millet neler neler yapıyor bu sonucu alamıyor :) tohum kuvvetliymiş, tüm eksiklere rağmen inatla tutunmuş hayata, üstelik dişi ve çiçek açmaya başlamış.. en azından kendine iki yumurta kır ama kabukları atma.. kabukları parçala, toprağa serp akşama kadar bekle ve 0.5 ml toprağı sula..
ayrıcaaaaa;

muz kabuğunu kuşbaşı gibi doğra, bir kavanoza koy (en az 2 muzun kabuğu), ardından kavanozun ağzına kadar içme suyu doldur, 3-4 gün beklet... 3-4 gün sonra kavanozun kabukları süzgeçle süz ve arda kalan sıvıyı 2 litre temiz içme suyu ile iyice karıştırıp toprağa uygula...

eğer alabilirsen bir tarım marketten kükürt tozu,yarasa ve solucan gübresi al.. yaz bana ne yapacağımıza bakalım... yine de hasat alabilirsin doğal yollardan

kukaraço

Yeni üye
Cok sagol ilgi ve alakan için daha once boyle bi kere yetistirmeye calismistim o dediklerin gibi biseyler yaptim yumurta falan acaip sinek yaptı hanımda dışari camin onune koymus sinek yapti diye asiri ruzgardan heralde hasta olup gittiler bende biz bu isi yapamayiz diye küsmüş tüm yine bi yerden geldi beni bulduama yapalım ne gerekiyorsa bu yaza organik girelim

kukaraço

Yeni üye
Kankalar arkadaşlar durum bu cam güzelinin hic birsey yapmadan böyle oldu buraya kadar sansimiz yağver gitti acemi sansimi dersiniz ne dersiniz bilemem hem disi hemde o kadar olumsuzluga ragmen cicek acti cicek actiktan sonra bi solican gubresi attim ide hafya bir bu sıvı gübreden veriyorum simdi benim bildiklerim buraya kadar bitti he pistiller kahve olunca %70 olur diyodunuz oldu diyelim tam kivamında ondan sonra ne yapicam yıkama falan diyorsunuz bitkiyi hangi saat neresinden kesicem kac gun nerde kurutcam simdiden teşekkürler

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka o sıvı gübre calmag sürekli verme. Haftada 1 kez 2 litre suya 2 ml karıştırıp versen yeter. Daha kesim aşamasına çok var, en az 1 ay daha böyle devam. Daha sömekler şişecek

kukaraço

Yeni üye
Kanka o sıvı gübre calmag sürekli verme. Haftada 1 kez 2 litre suya 2 ml karıştırıp versen yeter. Daha kesim aşamasına çok var, en az 1 ay daha böyle devam. Daha sömekler şişecek
Sagolasın doktorum bu camdaki kız bakalım bize emeklerin karşılığını vericekmi bizim yolumuza ışık tut hasadimiz bol olsun

kukaraço

Yeni üye
Merhaba sayın tohumsuz sakinleri camdaki kızın durumu güncel olarak bu ama birkac fan yaprağımda lekeler gördüm neye işaret birde en alttan sararıp dökülmeler olmuş haftada 1 kere calmag yapıyorum yorumlarinizi alabilirmiyim @Abu Hay'OT özellikle

kukaraço

Yeni üye
Kankalar durum bu en son attigim fotodan sonra azot eksikligi var diye genta yesil yapraklı bitkiler icin olan sivı gubreden ve kati solucan gübresi ekledim kimi ciceklenmede olur oyle seyler dedi kimi azot eksikli kimi azot fazlaligi ne yapayım

kukaraço

Yeni üye
Birde bu yesilodada arastirdim yaprak ucu sararması potasyum eksikligi gibi npk gubremi alsam flusmı yapayım bi el atın

Mikoo

Kıdemli Üye
kanka ya :) bayıldım vallahi... zira millet neler neler yapıyor bu sonucu alamıyor :) tohum kuvvetliymiş, tüm eksiklere rağmen inatla tutunmuş hayata, üstelik dişi ve çiçek açmaya başlamış.. en azından kendine iki yumurta kır ama kabukları atma.. kabukları parçala, toprağa serp akşama kadar bekle ve 0.5 ml toprağı sula..
ayrıcaaaaa;

muz kabuğunu kuşbaşı gibi doğra, bir kavanoza koy (en az 2 muzun kabuğu), ardından kavanozun ağzına kadar içme suyu doldur, 3-4 gün beklet... 3-4 gün sonra kavanozun kabukları süzgeçle süz ve arda kalan sıvıyı 2 litre temiz içme suyu ile iyice karıştırıp toprağa uygula...

eğer alabilirsen bir tarım marketten kükürt tozu,yarasa ve solucan gübresi al.. yaz bana ne yapacağımıza bakalım... yine de hasat alabilirsin doğal yollardan
En son tarimcidan gübre al demissin, geri kalan dediklerin bosa gitmis ^^ ufak bir şişe dengeli npk alsa gne isini gorur sanki bu kardeşin

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
En son tarimcidan gübre al demissin, geri kalan dediklerin bosa gitmis ^^ ufak bir şişe dengeli npk alsa gne isini gorur sanki bu kardeşin
valla kanka ben bildiğim kadarını yazoyom, isteyen alıyor isteyen geçiyor, geçene de tekrar tekrar sık boğaz etmiyom napam gari :) dediğin gibi npk işini görür ama kardeşimizin söylediğine göre tecrübesi çok zayıf, ayarı tutturamazsa yakar bitkiyi

kukaraço

Yeni üye
Slm dostlarım kusura bakmayın dediniz gibi tecrubesizlik bu hafta growmarketin de tavsiyesiyle hesi bloom complex aldim 1lt suya 5ml ekleyip sulayacagim ama somekler cok ufak gibi saksım ufak 6lt bez saksı alıp gecirsem toprakla beraber sıkınti olurmu ilgilendiginiz icinde teşekkürler bu arada yazan herkez icin calmag vermeye devam edecekmiyim

kukaraço

Yeni üye
Birde bi konu daha var genertiginden mi bilmiyorum bazi yetistiren arkadaslar sopa gibi. Yukari uzamış her tarifi cicek benimki çalı gibi dağınık yapraklar cok ince tama ince yaprak sativa dir daha guzel ama neyse hasat yapsinda incesi kalını o kadar emek bosa gitmesin sabah uyanıyorum camin onune aksam eve giriyorum direk camın onune sevgi neydi sevgi emekti

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!