Çiçeklenme Döneminde İlginç Yavaşlık

pincoo

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, hasatınız sorunsuz, dumanınız bol olsun.

Aynı yetiştirme ortamında 2 farklı feminised genetik bakıyorum;

COCO medya kullanıyorum.

1. genetik; White Widow x Amnesia
2. genetik ; Zkittlez

Çiçeklenmeye aynı tarihte girdiler tarih; 01.10.2020

Her ikisininde üzerinde ayrı ayrı 300w 'lık led yanmakta. Yani ikisi toplam 600w led yapıyor ayrı ayrı olarak.

Not: ( aynı 300w led ile Zkittlez yaptım daha önce tek olarak 250 gr aldım )

Kullandığım gübreler;

CANNA Serisi Olanlar;

1-
Canna Coco A+B
2- Canna Rhizotonic
3- Cannazym
4- Canna Boost
5- Canna PK 13/14

Advanced Nutrients Serisi Olanlar;

1- BUD CANDY
2- CARBOLOAD
3- NİRVANA
4- RHİNO SKİN
5- REVİVE

Yukarıdaki gübreleri oranlarına göre ayarlıyor ve 6-7-8 kg suya eş değer olarak karıştırıyorum tümünden ( revive hariç, onu ayda 1 falan veriyorum kafama göre ).
2 farklı markayı karıştırarak kullanıyorum yani.

Sorun şu arkadaşlar; bugün çiçeklenmenin 37.38. günü olmasına rağmen sömekler çok zayıf kaldı. Aslında zkittlez fena değil ama White Widow x Amnesia olan genetik neredeyse hiç büyümedi diyebilirim. Aşağıya detaylı olarak görselleri bırakıyorum. Bu konu hakkındaki fikir ve görüşlerinizi bildirebilirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

Zkittlez Görselleri;

IbGHoA.md.jpg

IbGNqI.md.jpg

IbGO0f.md.jpg

IbGY8H.md.jpg

White Widow x Amnesia Görselleri;

Ibm5TN.jpg

IbmQtQ.md.jpg

IbmuAe.md.jpg

IbmSUR.jpg

IbmR6S.jpg

Aguş

Doktor
Alt dalların çok fazla ışık almayan dallardan feda edip yukarlarıların gelişmesini destekleyebilirsin ama silas reyiz yorum yapar gübre ile alakalı

pincoo

Yeni üye
Alt dalların çok fazla ışık almayan dallardan feda edip yukarlarıların gelişmesini destekleyebilirsin ama silas reyiz yorum yapar gübre ile alakalı

Aynen hocam bende 2 tür gübre kullanımından mı kaynaklanıyor bu gecikme açıkcası onu merak ettim sizlerinde görüşünü almak istedim. Daha önce defalarca kez yaptım çiçeklenmede böyle bir yavaşlık görmedim.

Metgen7

Kıdemli Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, hasatınız sorunsuz, dumanınız bol olsun.

Aynı yetiştirme ortamında 2 farklı feminised genetik bakıyorum;

COCO medya kullanıyorum.

1. genetik; White Widow x Amnesia
2. genetik ; Zkittlez

Çiçeklenmeye aynı tarihte girdiler tarih; 01.10.2020

Her ikisininde üzerinde ayrı ayrı 300w 'lık led yanmakta. Yani ikisi toplam 600w led yapıyor ayrı ayrı olarak.

Not: ( aynı 300w led ile Zkittlez yaptım daha önce tek olarak 250 gr aldım )

Kullandığım gübreler;

CANNA Serisi Olanlar;

1-
Canna Coco A+B
2- Canna Rhizotonic
3- Cannazym
4- Canna Boost
5- Canna PK 13/14

Advanced Nutrients Serisi Olanlar;

1- BUD CANDY
2- CARBOLOAD
3- NİRVANA
4- RHİNO SKİN
5- REVİVE

Yukarıdaki gübreleri oranlarına göre ayarlıyor ve 6-7-8 kg suya eş değer olarak karıştırıyorum tümünden ( revive hariç, onu ayda 1 falan veriyorum kafama göre ).
2 farklı markayı karıştırarak kullanıyorum yani.

Sorun şu arkadaşlar; bugün çiçeklenmenin 37.38. günü olmasına rağmen sömekler çok zayıf kaldı. Aslında zkittlez fena değil ama White Widow x Amnesia olan genetik neredeyse hiç büyümedi diyebilirim. Aşağıya detaylı olarak görselleri bırakıyorum. Bu konu hakkındaki fikir ve görüşlerinizi bildirebilirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

Zkittlez Görselleri;

IbGHoA.md.jpg

IbGNqI.md.jpg

IbGO0f.md.jpg

IbGY8H.md.jpg

White Widow x Amnesia Görselleri;

Ibm5TN.jpg

IbmQtQ.md.jpg

IbmuAe.md.jpg

IbmSUR.jpg

IbmR6S.jpg
Kolay gele benimde çiçeklenmede var bu tarihlerde (npk şeymiş dal döl bal halk için ) şu an döl dönemi sanırım ve p agırlık gübre kullanmak lazım bunu Cannada bost AN De bigbud yapıyor sanırım ??? Haftaya bakıp gübreni ver gitsin aynı farklı markaları karıştırıp herkes kullanıyor pH değeri ni tutdur 6.2 mesela daya gitsin
Bide o morumsu kırmızı dallar nedır aynısı bende var ???
Hadi ii pazarlar

pincoo

Yeni üye
Arkadaşlar çiçeklenmenin aşağı yukarı 40. günü diyebiliriz Zkittlez hadi yine eyv ama diğer genetiğim için çiçeklenme çok yavaş ilerliyor. Var mı yorumu olan? teşekkürler.

S

silas

Guest
Selam. Öncelikle bu kadar işi bilen birisi olarak şunu iyi anla kanka "az gübre hızlı gelişimdir noksanlığının telafisi kolaydır, ama çok gübrenin telafisi yoktur, şekildeki gibi gelişimi çok yavaşlatıp durdurur" (by @Hippie) . Canna haricindeki markalarda gübreyi fazla kaçırırsan yapraklar yanar fakat canna da yapraklarda aşırı koyulaşma ve kalınlaşma, 2. ve 3. resimdeki gibi aşırı koyu tonda yeşil ve mora kaçan renkler oluşur, anlamayan biri bitkiye baktığında maşallah der ama bitki sana sinyal vermektedir, şu an chatte olduğu gibi. Seninle aynı ortak sıkıntıları olan arkadaşımızın konusu buyur, oda canna kullanıyor, onunda çiçeklenmesi gecikti ve zayıf, şikayetleride seninle aynı, tek fark o auto yapıyor, zaten resimleri incelersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın;
Sorunun nedenine gelirsek, kullandığınız gübrelerdeki enzimler, aşırı magnezyum ve azot alımına neden oluyor, toprakta fazla kolay alınabilen üre azotu ve magnezyum biriktiğinden bitki filizlenme için gerekli olan çinko, potasyum gibi maddeleri topraktan alamıyor. Zaten bitkide aşırı magnezyum biriktiğini zehir gibi koyu yeşil renkten anlayabilirsin, epsom tuzu dedikleri magnezyum sülfatta aynı şeyi yapar, bu görüntü yalancıdır bitki hastalanırsa çok kısa sürede sapsarı olur, o yüzden bu yeşil renk herkesi bitkinin sağlığı konusunda yanıltır. Ayrıca bazı gübreler bir arada kullanıldığında sinerji yaratmakta yani birbirlerinin etkisini arttırmaktadır, mesela her zamanki miktarda 3 tane gübre karışdığın suya 1 ml'de stresi gidermesi için revive eklersen o 3 gübrenin emilimini etkinliğini revive arttırır, nedenide içindeki amino asitler ve enzimlerdir, bitki bunları daha kolay ve hızlı besine çevirir. Sende olanda bu hepsinden biraz biraz ama etkileri şekildeki gibi bazı elementleri bitkinin daha fazla almasına ve diğer elementleri kitlemesine neden oluyor. Şimdi gelelim ne yapacağına.

Bitkiyi, saksının en az 3 katı ph 6,2-6,5 ayarlanmış oda sıcaklığında suyla flashla, toprakta biriken gübre tuzlarından arındır, toprağı resetle. Asıl sorun beslenme çizelgen olduğundan çizelgeni tekrar gözden geçir, az gübre konusunda söylediklerimi kafana yaz, sistemden gübre çıkart kullanma yani, o kadarı çok fazla anla bunu! Ben de canna gübrelerin inceliklerini yeni öğreniyorum, oturup bi çizelge yap desen yapamam. ama yerinde olsam AN leri sistemden çıkarıdım. Coco a+b, Cannazym, Canna Boost, PK 13/14 sana fazla fazla yeter emin ol, en fazla çiçeklenme normale dönerse 2-3 hafta sonra bitkiye çok az miktarda bud cany ve carboload ikilisi takviyesi yapabilirsin, ama şu an için gereksiz. Flush atıp toprak iyice kuruduktan sonra coco a+b yi çizelgedeki miktar kadar verebilirsin, fakat ekleyeceğin her ek besini yarı yarıya azalt! Ayrıca çizelgede yazan miktarlar haftalık vereceğin ortalama miktardır, mesela boost haftalık 4ml diyorsa ve o hafta 2 sulama yapacaksan onu 2 ye böleceksin her sulamada 2 ml'şer vereceksin ve şu anki durumu da göz önüne alacak olursak 1 ml ye düşüreceksin. Bundan sonraki growlarında sürekli gübreli gitme mutlaka 2-3 sulamada 1 araya sadece ph ayarlanmış suyla gübresiz sulama yap, bitkiyi yorma. Umarım anlaşılır olmuştur, iyi growlar :cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 20072

Guest
Selam. Öncelikle bu kadar işi bilen birisi olarak şunu iyi anla kanka "az gübre hızlı gelişimdir noksanlığının telafisi kolaydır, ama çok gübrenin telafisi yoktur, şekildeki gibi gelişimi çok yavaşlatıp durdurur" (by @Hippie) . Canna haricindeki markalarda gübreyi fazla kaçırırsan yapraklar yanar fakat canna da yapraklarda aşırı koyulaşma ve kalınlaşma, 2. ve 3. resimdeki gibi aşırı koyu tonda yeşil ve mora kaçan renkler oluşur, anlamayan biri bitkiye baktığında maşallah der ama bitki sana sinyal vermektedir, şu an chatte olduğu gibi. Seninle aynı ortak sıkıntıları olan arkadaşımızın konusu buyur, oda canna kullanıyor, onunda çiçeklenmesi gecikti ve zayıf, şikayetleride seninle aynı, tek fak o auto yapıyor, zaten resimleri incelersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın;
Sorunun nedenine gelirsek, kullandığınız gübrelerdeki enzimler, aşırı magnezyum ve azot alımına neden oluyor, toprakta fazla kolay alınabilen üre azotu ve magnezyum biriktiğinden bitki filizlenme için gerekli olan çinko, potasyum gibi maddeleri topraktan alamıyor. Zaten bitkide aşırı magnezyum biriktiğini zehir gibi koyu yeşil renkten anlayabilirsin, epsom tuzu dedikleri magnezyum sülfatta aynı şeyi yapar, bu görüntü yalancıdır bitki hastalanırsa çok kısa sürede sapsarı olur, o yüzden bu yeşil renk herkesi bitkinin sağlığı konusunda yanıltır. Ayrıca bazı gübreler bir arada kullanıldığında sinerji yaratmakta yani birbirlerinin etkisini arttırmaktadır, mesela her zamanki miktarda 3 tane gübre karışdığın suya 1 ml'de stresi gidermesi için revive eklersen o 3 gübrenin emilimini etkinliğini revive arttırır, nedenide içindeki amino asitler ve enzimlerdir, bitki bunları daha kolay ve hızlı besine çevirir. Sende olanda bu hepsinden biraz biraz ama etkileri şekildeki gibi bazı elementleri bitkinin daha fazla almasına ve diğer elementleri kitlemesine neden oluyor. Şimdi gelelim ne yapacağına.

Bitkiyi, saksının en az 3 katı ph 6,2-6,5 ayarlanmış oda sıcaklığında suyla flashla, toprakta biriken gübre tuzlarından arındır, toprağı resetle. Asıl sorun beslenme çizelgen olduğundan çizelgeni tekrar gözden geçir, az gübre konusunda söylediklerimi kafana yaz, sistemden gübre çıkart kullanma yani, o kadarı çok fazla anla bunu! Ben de canna gübrelerin inceliklerini yeni öğreniyorum, oturup bi çizelge yap desen yapamam. ama yerinde olsam AN leri sistemden çıkarıdım. Coco a+b, Cannazym, Canna Boost, PK 13/14 sana fazla fazla yeter emin ol, en fazla çiçeklenme normale dönerse 2-3 hafta sonra bitkiye çok az miktarda bud cany ve carboload ikilisi takviyesi yapabilirsin, ama şu an için gereksiz. Flush atıp toprak iyice kuruduktan sonra coco a+b yi çizelgedeki miktar kadar verebilirsin, fakat ekleyeceğin her ek besini yarı yarıya azalt! Ayrıca çizelgede yazan miktarlar haftalık vereceğin ortalama miktardır, mesela boost haftalık 4ml diyorsa ve o hafta 2 sulama yapacaksan onu 2 ye böleceksin her sulamada 2 ml'şer vereceksin ve şu anki durumu da göz önüne alacak olursak 1 ml ye düşüreceksin. Bundan sonraki growlarında sürekli gübreli gitme mutlaka 2-3 sulamada 1 araya sadece ph ayarlanmış suyla gübresiz sulama yap, bitkiyi yorma. Umarım anlaşılır olmuştur, iyi growlar :cool:
Çıkart çoğalt üniversitelere tez konusu diye dagit gitsin,büyük adamsın babaaaa :)

S

silas

Guest
Ayrıca başlık atıyosun "ilginç yavaşlık" o kadar gübreyi yükle naapacaktı bitki uçacak mıydı, çakılması hiçte ilginç olmamış kanka. ayrıca ısı değerlerini kontrol et 24-28 arasına çıkar sıcaklığı onu söylemeyi unuttum çiçeklenme için önemli 1 nokta ısı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kankam iyi growlar uzun cevaplar vermeyi pek sevmiyorum klavye özürlüyüm ama bu tarz konularda ne yazıkki çok fazla bilgi paylaşımı yok. Konunun üzerinden vakit geçmiş fakat Yinede ilerideki growlarında veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlarada bi cevap olsun istedim silas isimli arkadaşımıza katılıyorum çok fazla gübren var fakat bir konu daha varki daha önemli
Bir şeyi çıkarmak değil zamanında vermek.
Birincisi
Pk 13 14 çiçeklenme sonuna doğru sadece 1hafta 2 sulamada litreye bitki büyüklüğüne göre 0’5 mg ile 1 mg arasında 2 Kürlük bir yükleme yaparsın ve devamında hasata kadar tüm gübreleri yüzde 30 azaltırsın
Canna boost tek başına pk kullanana kadar kullanacağın en önemli besinlerden birisi 6 ıncı haftada pk ile ona veda ediyorsun

cannayzm her sulamada verebilirsin fakat bu kalabalıkta rhizitonic yerine great white toz mikoriza işini fazlasıyla görecektir.

Ph canna da 6.0 en iyi değerdir. Her sulamada içme suyu kullanıyorsan canna call mag agent kullanmalısın litreye 0,5 mg yeterli olacaktır.

Besin sıralamasına da dikkat etmelisin suya ilk önce call mag girecek ortalama bir dakika dinlendikten sonra ana besin girecek oda karışıp 1dakika bekledikten sonra boost girecek sonraki sıralama sana kalmış fakat her besin eklendikten sonra karıştırıp 1 dakika dinlendir suyunu.

Tüm besinler eklendikten sonrada kalibre edilmiş bir pH metre ile ph kontrolü yapmalısın ben ph 6.0 ayarlıyorum canna besinlerde bitkilerin tepkileri daha güzel oluyor.

Bitkin fazla besin belirtisi vermiyorsa her sulamayı gübreli yapabilirsin boş sulama yapma mecburiyetin yok fakat çiçeklenmeye ilk girişte toprağı güzel bi kurutup 3 katı su ile yıkamak veg besinlerinden temizlenip ph seviyesi güzel bi toprakla devam etmek demektir.

Sonuca gelecek olursak pk 13 14 tek seferlik bir besin sürekli veriyorsan onu kes
Pk yı verdiysende boost dahil tüm besinleri kes
Sadece ana besin cannayzm ve rhizitonic kalsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ********** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ** ******* ***** ******* ********** ***** hahahaha** *** *****
    ***** ** ***** ** hahahaha** ******** * ****** ****** ** **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ****** ****** *** ********** ***** ** ******* ***** ******* ********** ***** **
  • A ax-b:
    *** *** ****** hahahaha**** ** ***** ** ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** hahahaha ********* *** *** ****** **********
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** ********* **** ******** ********* ******** ********* *** ********** **** ***** *** ****** ******** ** ** **** ****** ********
  • A ax-b:
    **
    *** ***** ** ******** *** ********* ***** ******** **** *** hahahaha* ********
    hahahahahahahaha *******
    hahahaha *** ****** ***** *** ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    * ****** ** **
    * ********* hahahaha** *******
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** hahahaha ****** ******** **** ****** ******* ********* ******** ****
    * ******** ****** **** ***** *** **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: * ******** ****** **** ***** *** **