Çiçeklenme

Sallamaçay

Yeni üye
KSelam kankalar bi sorum olacak yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. 24 gün oldu saksıya alalı çocukları 400 Watt ışık altında ne zaman süre sonra çiçeklenmeye geçmem lazım şuanda 18 saat ışık 6 saat karanlık görüyor

ugurcanbasar

Yeni üye
aynı sorunun cevabı bana da lazım kanka hepinizin dumanı bol olsun 

bana kalırsa 3. haftada vericem coşkuyu yani yarın :D

cannabis16

Doktor
yetiştirme ortamınızın sınırlarına kadar boy ve endam olarak sığacak şekilde hesaplamak lazım.
genetiklere göre değişsede çiçeklenmeye soktuğunuz yani 12/12 ışık periyoduna geçtiğiniz andan bitkiyi hasat ettiğiniz ana kadar bitki 2 veya 3 katı boylanıp poslanacak şekilde hesap edin. yetiştirme ortamınızın eni boyu yüksekliği ne kadarına yetiyorsa ona göre bitkiyi çiçeklenmeye sokun.
diyelimki grow kabininiz 180 cm yükseklikte.400w ışığın kndisi cooltube diyelim 15 cm+ışıkla bitki arası 40 cm mesafe =55cm
180-55=125 cm de boyu bitecek şekilde olacakmış gibi hesaplayın.bunun için sativa-indica hibrit tohumlar yada sativa baskın orjinlerde en az bitki 2 katına çıkar gibi hesaplayın..yani 60-70 cm ken boyu sokarsanız çiçeklenmeye bitki de 3 katına kadar çıkmazsa yırtarsınız.
indica ağırlıklı orjinler daha az boylanır sativa ağırlıklılara göre ama artık kurallar da gelişen bilimle birlikte değişiyor.ne indica baskın genler var sativa gibi boy atıyor. o yüzden aldığınız genetiğin bi araştırmasını yapın internette,bulursanız yetiştirme günlüklerini+resimlerini takip edin.ona göre bi yol haritası çizin kendinize.
ama şunu da unutmayın,gelişim evresinde ne kadar endamlanırsa bitki o kadar bol hasat verir.

eğer yükseklik olarak fazlaca yeriniz yoksa benim tavsiyem;bitkiye tepe budaması yapın 5. kat yapraklar kısmından sonra gövde olarak devam eden 2li gövdeciğin belli bir boya gelmesini bekleyin.daha sonra hayal gücünüzün yettiğince o iki başı sağa ve sola herhangi bişeyle eğmeye çalışın.hem bitki aman aman uzamaz,hem de birsürü tepe budunuz olur,zira tepe budlarını diğer yan dallar yakalar ve bitki eşit hormon gönderir hepsine.

kafanıza göre,bilgiyi sunması bizden,gerisi size kalmış.keyif sizin ,bitki sizin.istediğinizi yaparsınız.

dumanınız bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!