Çimlendirme sorunu

Lokomotif

Yeni üye
Kankalar kushseedden 5 tane bluedream fem tohum aldım 1 haftadır nerdeyse her metodu denedim ama bir türlü çimlendirmedim 1 tanesi suya attigimda direk suya battı tohumlarda mı bir sıkıntı var acaba
Denediğim yöntemler
24 saat suya atıp patlayınca ıslak peceteye aldım kökleri ilk attığım gibi kaldi hala duruyor
Jiffye tablete aldım birini 5 gün oldu hareket yok
1 tanesini kazdım kararmış çürümüş ne yapmam lazım nasıl cimlendiririm bunları

S

silas

Guest
Selam, durum şaşırtıcı, böyle bir sorun ilk defa okuyorum. 5 tohumun 5i de patlamadıysa sorunu kendinde araman gerek kanka. Sponsordan gelen tohumlarla 5 te 5, 4 te 4 yapan bir sürü konu gösterebilirim hepside yeni konular.
Başarı şansını yükseltmen için çimlendirmeyi nasıl yapacağından bahsedeyim. Tohumları boş kavanoza koy 1-2 dakika boyunca salla çatlasınlar, sonra 1 bardak temiz dinlendirilmiş içme suyuna 5-10 damla oksijenli su damlat, 12 saat karanlık 24 derece olan yerde beklet, tohumları bardağa attıktan 1-2 saat sonra hafif karıştırırsan çoğunun çöktüğünü görürsün. Sonra bunları kapalı kutuda alta 3 üste 3 kat peçetenin arasına koy, ıslat ama çok fazla ıslatma kutudaki peçeteleri, peçeteler yüzmesin yani. aynı şekilde kutuyu ışık almayan 24 derece sıcaklıkta bir yerde beklet. bu şekilde çimlenme şansını çok yükseltirsin. Dumanın bol olsun

Hoca666

Müptezel
Oncelikle bu tohumlar saglam kanka. Ben de sorun yasadim sandiydim zamaninda. Dibe cokmus demissin sanirim fazla yazi okumadan dalmisin ise cunku tam tersine cokmezse sorun. Hatta cokmezse 12 saate vur kafasina coksun. Neyse peceteye attigini bosuna o kadar tutmusun orda. At topraga can suyunu ver. cikana kadar da hic su verme. Bu bir, ikincisi; Jiffye attigina attiktan sonra can suyundan sonra su verdin mi?

Lokomotif

Yeni üye
Oncelikle bu tohumlar saglam kanka. Ben de sorun yasadim sandiydim zamaninda. Dibe cokmus demissin sanirim fazla yazi okumadan dalmisin ise cunku tam tersine cokmezse sorun. Hatta cokmezse 12 saate vur kafasina coksun. Neyse peceteye attigini bosuna o kadar tutmusun orda. At topraga can suyunu ver. cikana kadar da hic su verme. Bu bir, ikincisi; Jiffye attigina attiktan sonra can suyundan sonra su verdin mi?
Hayır ıslak kalmıştı zaten vermedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ***** ***** ** **** ********** ******** dready*** ***** *********** ***** ** ** ***** ********* ** ******* *** ** ********* ***** ******
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** **** ******** ***** ******* *** ****** *********** ** ******** ****** ****** ****** ********** dready***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ******** **** **** ****** ******** ******** ****** **** dready* ***** ****** **** ******** *********
  • B Bomberx:
    **** ***** ****** ****** dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    +1
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    **** ******* ***** ****** **
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    dready**********
  • M Merciless:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** *** ****** ** ******* dready** ******* ******* ******** ********** **** ******* ******* ****** ****
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    M Merciless: ******* ******* ****** ****** ****** **********