Çok çok yeniyim..

rcLachowSki

Yeni üye

o paylaşımındaki paylaştıkların çok mükemmel, ben de aynı bunun gibi birşey istiyorum. Peki tohum fark eder mi zorluğa göre? Aslında burda wp dayanışma gibi birşey olsa da direk isteyen yakınen yardımcı olabilse. Ben maart gibi başlayacam listemi hazırlayıp. Tedarikte sıkıntı çekmem değil mi? O sitelerden gayet rahat alışveriş yapabilirim

koala

tembel hayvan
yok kanka ordan soyleyeceksin yoksa ucuza getiremezsin benimki 1 haftada geldi dediğim kişinin başlığına bak kanka, markası karbon filtrenin knk sana kolay gelsin

Morded

Kıdemli Üye
Kanka ali baba sıkıntı biraz tamamen şans işi o 20 30 gün beklersin eline gelen malzeme bozuk olursa yada yolda deform olmuşsa sıkıntı gümrüge takılırsa sıkıntı ben ali de paramı boşa atmak istemedim açıkçası ama senin kararın tabi

rcLachowSki

Yeni üye
Kanka ali baba sıkıntı biraz tamamen şans işi o 20 30 gün beklersin eline gelen malzeme bozuk olursa yada yolda deform olmuşsa sıkıntı gümrüge takılırsa sıkıntı ben ali de paramı boşa atmak istemedim açıkçası ama senin kararın tabi

önerebileceğin bi yer var mı? Oraya da bakıyım bi kanka

Morded

Kıdemli Üye
kardeşim abartma yok öyle bir şey
Kanka forumda birçok arkadaş var bu durumdan şikayetçi olan bakabilirsin istersen. Ben sadece fikrimi söyledim. Arkadaşın birine sadece 2.5 k gümrük vergisi kesmişler. Satıcıyla konuşuyorsun fiyatı az girmesi için ama oda şans işi. Birde ben iki haftadır filan araştırıyorum sürekli ali expres i 500 600 den aşşa kargo çekeni hiç görmedim. E zaten alacagın ürün de 100 dolar olsa gene geliyor sana 1 1.5 k arasına. İşini şansa bırakmaktansa Türk malı kullan. Yada sarı sitede saglam yapan cob ledler var. Veya hiç bilemedin aliminyum üzerine cob led kendin yap. Hemde iyi marka kullanma şansın olur. Kaç waat olacagını sen belirlersin ki onun da fiyatı şöyle.
Diyelim ki 400 watt kullanmak istiyoruz.
Alimünyüm üzerine 8 adet koysak iyi marka kullansak 50 TL versek ortalama 400
8 adet bilgisayar fanı kullansak n11 de 20 TL 160 TL.
Alimünyüm boruyada ortalama 100 tl versek
Kablolar için de ortalama 100 tl versek 760 TL ye g
önerebileceğin bi yer var mı? Oraya da bakıyım bi kanka
Kanka 2 bitki için mükemmel Bi ürün bence

Morded

Kıdemli Üye
Ama dedigim gibi baya Bi araştırman lazım bu ışık konusunu çünkü bütçe darsa en sıkıntılı olanı bu ışık konusu bence.

rcLachowSki

Yeni üye
Kanka forumda birçok arkadaş var bu durumdan şikayetçi olan bakabilirsin istersen. Ben sadece fikrimi söyledim. Arkadaşın birine sadece 2.5 k gümrük vergisi kesmişler. Satıcıyla konuşuyorsun fiyatı az girmesi için ama oda şans işi. Birde ben iki haftadır filan araştırıyorum sürekli ali expres i 500 600 den aşşa kargo çekeni hiç görmedim. E zaten alacagın ürün de 100 dolar olsa gene geliyor sana 1 1.5 k arasına. İşini şansa bırakmaktansa Türk malı kullan. Yada sarı sitede saglam yapan cob ledler var. Veya hiç bilemedin aliminyum üzerine cob led kendin yap. Hemde iyi marka kullanma şansın olur. Kaç waat olacagını sen belirlersin ki onun da fiyatı şöyle.
Diyelim ki 400 watt kullanmak istiyoruz.
Alimünyüm üzerine 8 adet koysak iyi marka kullansak 50 TL versek ortalama 400
8 adet bilgisayar fanı kullansak n11 de 20 TL 160 TL.
Alimünyüm boruyada ortalama 100 tl versek
Kablolar için de ortalama 100 tl versek 760 TL ye g

Kanka 2 bitki için mükemmel Bi ürün bence

kanka bu da güzelmiş bunu da değerlendirmeye alıyım

koala

tembel hayvan
hayır morded öyle bir şey yok kalan arkadaşların ki hazır qbler ben sadece board söylemesini söylüyorum onlar da iyi takip etmedikleri için gümrükte kalıyor işgal parası ışığın parasını geçiyor ödemiyorlar öyle kalıyor. kardeşim sen sıkıntısız bi sistem istiyorsan benim dediğimi yap ışık konusunda sıkıntın felan olmaz

rcLachowSki

Yeni üye
hayır morded öyle bir şey yok kalan arkadaşların ki hazır qbler ben sadece board söylemesini söylüyorum onlar da iyi takip etmedikleri için gümrükte kalıyor işgal parası ışığın parasını geçiyor ödemiyorlar öyle kalıyor. kardeşim sen sıkıntısız bi sistem istiyorsan benim dediğimi yap ışık konusunda sıkıntın felan olmaz

tamamdır öyle yapacağım

koala

tembel hayvan
üründen ürüne değişiyor kanka bunlar fark edilmiyor ne olduğu board 2 tane üst üste gönderdikleri için çok kücük bi kutuda geliyor hazır yapılı soylesen o zaman vergi illa çıkıyor değişiyor duruma göre

Arif

Yeni üye
Hoşgeldin kankam. şimdiden hasatın bol olsun. Ben kendi başımdan geçenleri kısaca özetleyeyim.
forumda tam 3 ay boyunca dolaştım, okumadığım konu kalmadı. sulama, gübreler, ışık seçimleri, hastalıklar ve önlemleri..
ben ne istiyorum sorusuyla birleştirip ona göre ekipman toplamaya başladım.
400tl ye de kabin var 40k ya da, 100 tl ye de ışık var 10k ya da.. buna sen karar vereceksin. önemli olan ne istediğin.

forumda hazır karbonfiltrelerden el yapımlarına. kolay büyütülen genetiklerden uğraştıran genetiklere, hatta köfteci hotumlarına kadar kankaların deneyimleri mevcut.

bu işi karton kutu ve tek bitki ile yapanda var
benim gibi 400 tl lik kabin ve pc fanları ile 2 bitki olarak yapan da
30 bitki devasa sistemle yapanda :D

öncelikle birkaç konu bırakacağım sana. aradığın bilgilerin birçoğu buralarda var. Eğer kafana bir şey takılırsa (özellikle grow'a başladığında) muhakkak konu aç eğer forumda bulamıyorsan. kızlarımız ölmesin :(

bol şans diliyorum şimdiden. günün güzel geçsin.

Dostum selam az önce benzer bir konu açtım bu attığın linkleri sıkılmadan okuyucam forumda birçok konu var ama kemik bilgiler sabit aralarından çıkarp paylaştığın için ayrıca teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    *** ******* **** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******* **** dready ******* **** * *** ********** ***** ******* ********* ****** * * **** ******* ****** ** ***** ** *****
    +1
  • R RainGrow:
  • kralartur01 kralartur01:
  • ndr ndr:
    *
  • Sleepless Sleepless:
    *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
    * ** ****** *** *********** ***** **** dready***** ********** **** *********
  • R RainGrow:
    ******** ****** ***** ********** ********* ** *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • ndr ndr:
    ******* ********** * ****** ********** ******* ********** ***** ********** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******* **** **** ******* **
  • R RainGrow:
    ***** ****** **
    ********* ******* ********** * ****** ********** ******* ********** ***** ********** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ** * ***** **** *** ***** ****** * * *** ******* ** **** ********* *** **** dready**** ********* ***** ****** ***** ****** ****** ** *** ******* ********* ** ********* **
  • Sleepless Sleepless:
  • R RainGrow:
    ********* ***** ****** ****** ******* ******* ********** * ****** ********** ******* ********** ***** ********** ******
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    dready**********
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    ********** ****** **
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
  • Sleepless Sleepless:
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: ****** *****