Çok acil yardıma ihtiyacım var

harmangenc

Kıdemli Üye
Dostlar hepinize selamlar.Ben 20 yaşında İstanbul'da oturan üniversite öğrencisi bir gencim.Anksiyete sorunu yaşıyorum ve 2 senedir düzenli olarak saf ot kullanıyorum (ilk kez amsterdam'da denemiştim).Ailemle beraber yaşadığım için bu durumu kendi çapımda ne kadar anlatırsam anlatayım evde yetiştirme gibi bir olasılığım maalesef yok.Çorbacıdan almaya da artık para dayandıramıyorum gramı 200₺ oldu, günde 0.5 tükettiğimde bile haftada 600-700 liraya yakın bir paraya denk geliyor ve öğrenci olduğum için bu benim için çok fazla hani verdiğim paraya değse bi şey demiycem ama değmiyor da.Ne yapabilirim ne yapmamı önerirsiniz bana tecrübelerinize dayanarak yardımlarınızı bekliyorum.

sanaldarbe

Kıdemli Üye
spor yap kitap oku gez toz. 20 yaşında anksiyeten varsa gidip kendini aşacağın şeyler yapıcaksın, odana kapanıp ot içmek anksiyetene iyi gelmeyeceği gibi seni uzun vadede çok daha kötü yapacak, tecrübeyle sabit. bu kadar imkansızlık içinde hala nasıl ot içeyim diye düşünüyorsan sana tavsiyem tabiiki imkanların daha müsait olacağı zamana kadar içmemen. bunu keyif olarak yapacaksın güzel kardeşim, bulamadığında yokluğuna düşeceğin duruma geliyorsan bir şeyleri yanlış anlamışsın ve yanlış yapıyorsun

harmangenc

Kıdemli Üye
spor yap kitap oku gez toz. 20 yaşında anksiyeten varsa gidip kendini aşacağın şeyler yapıcaksın, odana kapanıp ot içmek anksiyetene iyi gelmeyeceği gibi seni uzun vadede çok daha kötü yapacak, tecrübeyle sabit. bu kadar imkansızlık içinde hala nasıl ot içeyim diye düşünüyorsan sana tavsiyem tabiiki imkanların daha müsait olacağı zamana kadar içmemen. bunu keyif olarak yapacaksın güzel kardeşim, bulamadığında yokluğuna düşeceğin duruma geliyorsan bir şeyleri yanlış anlamışsın ve yanlış yapıyorsun
tüm bu dediklerinizi yapıyorum zaten ot içmek benim sosyal hayatımı veya psikolojimi etkilemiyor tek yaptığım odaya kapanıp ot içmek de değil ve yokluğunda depresyona girmiyorum. benim hayat tarzım sizin öğüt vermeye çalıştığınız tarzdan biraz uzakta :) yine de teşekkürler

sanaldarbe

Kıdemli Üye
yaşım 20 anksiyetem var evde yetiştiremem torbacı pahalı ne yapabilirim içerikli mesajın, çok acil yardıma ihtiyacım var isimli başlığın altına post olarak yazılınca kim olursa olsun sana vereceği tavsiye aşağı yukarı benimkiyle aynı olur güzel kardeşim, benim de niyetim laf sokmak değil, kötü bir gidişat sezdiysem bunu belirtmek, belirteyim ki dikkat et kendine.

Lucky

Müptezel
Guzel Kardesım rahatsızlıgını esrar ıle yenebılıyorsan sosyal hayata gırebılmek ıcın bır tedavı bır ılac kullanman gerekıyorsa en ıyı ılacı kesfetmıssın Evde ındoor yapamıyorsan outdoor dısarda yapmaya calıs ama once bıtkıyı tanı gereksınımlerını hayat sartlarını ogrenıp bılgılen mutlaka bırgun bır yolunu bulursun

harmangenc

Kıdemli Üye
Guzel Kardesım rahatsızlıgını esrar ıle yenebılıyorsan sosyal hayata gırebılmek ıcın bır tedavı bır ılac kullanman gerekıyorsa en ıyı ılacı kesfetmıssın Evde ındoor yapamıyorsan outdoor dısarda yapmaya calıs ama once bıtkıyı tanı gereksınımlerını hayat sartlarını ogrenıp bılgılen mutlaka bırgun bır yolunu bulursun
teşekkürler anlayışınız için.haftalardır siteyi okuyorum detayları araştırıyorum outdoor da biraz zor gibi duruyor.malzemeler vs her şey hallolur ama yer olmadan çok zor :(

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka ilk okuduğumda ben de cpaker kardeş gibi anladım konuyu başlığı görünce zira sadece ot değil herşeyin fazlası zarar, hocalar sporu bile tadında bırakmayı tavsiye ediyor malum :) ancak cevaplarından yola çıkarak da şunu farkettim seninki yoksunluk krizi falan değil, tedarik problemi ve bu konuda haklısın. otun da anksiyete tedavisinde ciddi şekilde avrupada amerikada kullanıldığı bir gerçek, hem de doktor tavsiyesi ile ayda 15 grama kadar reçete yazıyorlar. benim tavsiyem evde microgrow yapman. ailen içtiğini biliyor ama yetiştirmene onay vermiyor sanırım,yani yakalansan bile en çok nasihatlerle vazgeçirmeye çalışırlar gibi anladım, yani riske girilebilir :) odanda bir bilgisayar kasası var mı mesela. yada çaktırmadan içi boş bir bilgisayar kasasını, (varsa) monitörünün arkasına, masa altına yerleştirebilir misin? eğer yapabilirsen microgrow ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirim. küçük bitkilerle de hasat alınabiliyor

husyn

Doktor
kanka ilk okuduğumda ben de cpaker kardeş gibi anladım konuyu başlığı görünce zira sadece ot değil herşeyin fazlası zarar, hocalar sporu bile tadında bırakmayı tavsiye ediyor malum :) ancak cevaplarından yola çıkarak da şunu farkettim seninki yoksunluk krizi falan değil, tedarik problemi ve bu konuda haklısın. otun da anksiyete tedavisinde ciddi şekilde avrupada amerikada kullanıldığı bir gerçek, hem de doktor tavsiyesi ile ayda 15 grama kadar reçete yazıyorlar. benim tavsiyem evde microgrow yapman. ailen içtiğini biliyor ama yetiştirmene onay vermiyor sanırım,yani yakalansan bile en çok nasihatlerle vazgeçirmeye çalışırlar gibi anladım, yani riske girilebilir :) odanda bir bilgisayar kasası var mı mesela. yada çaktırmadan içi boş bir bilgisayar kasasını, (varsa) monitörünün arkasına, masa altına yerleştirebilir misin? eğer yapabilirsen microgrow ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirim. küçük bitkilerle de hasat alınabiliyor
baya küçük bir şeye benziyorlar pencere önünde bile bakılır sanki ama satıcı bulamadım senin bildiğin yer varmı özelliğini paylaşıyordur belki

harmangenc

Kıdemli Üye
çok teşekkürler kanka öncelikle ilgili yanıtın için. space bucket diye bir şeyden bahsetti chatte arkadaşlar sağolsun onu araştırıyorum şimdi.forumda rastlarsınız yakında başlıklarıma kanka.varsa tavsiyen duymayı çok isterim micro grow ile ilgili

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
çok teşekkürler kanka öncelikle ilgili yanıtın için. space bucket diye bir şeyden bahsetti chatte arkadaşlar sağolsun onu araştırıyorum şimdi.forumda rastlarsınız yakında başlıklarıma kanka.varsa tavsiyen duymayı çok isterim micro grow ile ilgili
rica ederim kankacım. space bucket de iyi bir çözüm ancak odanın içine çöp kovası , teneke, uzun leğen benzeri bişey koyman gerektiği için oraya girmedim :) micro grow küçük bir dolap, minibuzdolabı, bilgisayar kasası ve gibi küçük kapalı bir alanda, 4-5 litrelik saksı içinde gizli gizli minik bitkiler yetiştirebileceğin, büyük karbonfiltre yada pahalı ışık kullanmadan ilerleyebileceğin bir sistem kurulumuna dayanıyor. forumda daha önce foto paylaşan arkadaşlar vardı, aşağıdaki büyük yazılarıma tıkla açılacak sayfalar :)

1. LİNK

2. LİNK

harmangenc

Kıdemli Üye
kankacıım önemli olan bitki değil, yetiştirme yöntemi. istediğin genetiği kullanabilirsin ama sativa genler büyümeye daha meyilli olduğu için auto genetik yada indica tavsiye ederim
bro ortalama 70 santimlik bi bitki için micro grow/space budget gibi yöntemlerde kaç w led ışık kullanmalıyız veya başka bir alternatif tavsiyen var mıdır?

husyn

Doktor
kankacıım önemli olan bitki değil, yetiştirme yöntemi. istediğin genetiği kullanabilirsin ama sativa genler büyümeye daha meyilli olduğu için auto genetik yada indica tavsiye ederim
Tahmini 0,5 litre; Bitki yüksekliği 13 Santimetre
Tahmini 2-3 litre; Bitki yüksekliği 30 Santimetre
Tahmini 5 litre; Bitki yüksekliği 60 Santimetre
Tahmini 12 litre ve daha fazlası; Normal bitki boyutları. yöntem bu oluyor yanı demi

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
bro ortalama 70 santimlik bi bitki için micro grow/space budget gibi yöntemlerde kaç w led ışık kullanmalıyız veya başka bir alternatif tavsiyen var mıdır?
kanka ışıktan önce alan belli olmalı. yükseklik ne kadar olacak mesela? kasa içi 150 kullanan da gördüm, forumda minik bir kabine 300 w takan da gördüm, youtube da bir Türkün küçük bir dolaba 5-6 tane 50watlık tasarruf ampul kullandığını da gördüm. yada ben kendim 5 adet 24w full spectrum led ile de yaptım (küçük el yapımı bir kabinde) . yetiştireceğin alana en uygun ışığı bulmamız lazım, ışık az gelirse boya gider microgrow berbat olur, çok güçlü gelirse ışık stresi yaratır yine microgrow berbat olur. burda püf nokta kullanacağın yükseklik. micro da olsa bitki en az 20-30 cm yükselecek ilerde, bunu hesaba katmak lazım

harmangenc

Kıdemli Üye
kanka
kanka ışıktan önce alan belli olmalı. yükseklik ne kadar olacak mesela? kasa içi 150 kullanan da gördüm, forumda minik bir kabine 300 w takan da gördüm, youtube da bir Türkün küçük bir dolaba 5-6 tane 50watlık tasarruf ampul kullandığını da gördüm. yada ben kendim 5 adet 24w full spectrum led ile de yaptım (küçük el yapımı bir kabinde) . yetiştireceğin alana en uygun ışığı bulmamız lazım, ışık az gelirse boya gider microgrow berbat olur, çok güçlü gelirse ışık stresi yaratır yine microgrow berbat olur. burda püf nokta kullanacağın yükseklik. micro da olsa bitki en az 20-30 cm yükselecek ilerde, bunu hesaba katmak lazım
kanka koyacağım kova 80cm 5L'de yetiştircem bitkiyi tek bitki.az önce birisiyle anlaştım letgo'dan 200w spektrumlu led ışık autoflower bi bitkiye nasıl gider sence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ******* ******** ***** **** ******* ** **** ****** hahahaha*** ******* ******* ** ***** *****
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha** **** ******* ****** *******
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • A ax-b:
    ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    *** hahahaha** ******* **** ******* *** * **** ****** ******* ***** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ****** **** ****** ****** **** ****** ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    * ***** *** ******** ******* ********* ********** ********* hahahaha***
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** ********** **** **** *** **** ***** ***** ******* ** **** **** ********** ***** ********* ***** ****** **
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ******* **** ******* ****** ********* **
    +1
  • A ax-b:
    ******** ***** ***** * ******* ***** hahahaha **********
    +1
    hahahahahahahaha
    ****** ********** ***** ******** **** *** ******* *** ******* ********* ****** ******** **** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ****** ** ****** hahahaha*** *** ******* *** **** ******* **** hahahaha**** hahahaha***** ***** ***** ********** hahahaha* ********* ******* ****** ******** ***** ***** * ******* ***** hahahaha **********
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** ******** hahahaha** ** ******** ******** ********** hahahaha** ** **** ***** ******* ***
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ****** ******** hahahaha** ** ******** ******** ********** hahahaha** ** **** *****...