çiçeklenmede 46. gün

cannabis16

Ordinaryüs
bu yılın 2. growunda sonlara yaklaştım .. bu sefer hangi genetikler derseniz ; 4 bitki Gorilla zkittlez X Blue dream çaprazlamasından oluşan tohumlar , 3 bitki ise White Widow Skunk (MSNL) ..

çiçeklenmeye 50-55 arasında boyları varken soktum yine.. 12/12 ye döneli 15 gün olunca halleri şu şekildeydi

çiçeklenme 3. haftasonunda boyları 100-115 cm arasına geldi.. çok aşırı boylanmadılar..çiçeklenmeye soktuğumun 2 katı civarı oldular..buna rağmen gövde kalınlığı (bambu çubuklarıyla karşılaştırınca daha iyi anlarsınız) çok ince oldu 2 genetiğin de... normalde bu boydaki bitkilerin 2 katı olması lazım gövde kalınlığı..haliyle böyle ince gövdeli bitkinin sömek dalları da çok ince oldu..çiçeklenmeye girdiklerinde gövdelerini tutamamaya başladılar,sömek dalları yamulmaya başladı,ben de hepsini 150 ve 120 cmlik bambularla desteklemek zorunda kaldım erkenden..
işin enteresan tarafı ise sömekler gayet dolgun oldu..o dallara bu sömekler çok fazla...büyüme vakti gübre yetersiz olsa yapraklar S.O.S verirdi,çiçeklenmede zaten gübreyi bolca attığımdan hiç bi sıkıntı yaşamadan 5. haftaya geldik..

en son gübrelemem şu şekilde oldu ;

3,5ml/1lt Bio bloom (General Organics) + hesi phosporus 2.5ml/1lt + hesi boost 2ml/1lt + calmag (General Hydroponics) 1ml/1lt + hesi supervit 1damla/4,5lt +Hesi Powerzym 2ml/1lt

5 galonluk torf+vermikülit karışımı var her bitkinin saksısında.. 4 günde bir sulama yaparım normalde ama bu çiçeklenme deli sıcaklara denk gelince 3 günde bir sulama yapmak zorunda kaldım..4. güne bırakırsam yapraklar ölü gibi düşüyor,çok çelimsiz hale geliyor bitkiler..

çiçeklenmede 29. günde halleri şu şekilde ;

kabataslak 3 haftaları var hasada.. 15 gün içinde flush atıp sonrasında sade suyla kesime girecekler..

dumanınız bol olsun

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
ben de hesi gübre kullanıyorum. sanırım çok iyi iş yaptığı görülüyor. bloom gübresini de hesi yaparsın belki. tebrikler dostum. şu an seninle tam aynı zamanda birebir aynı dozda gübre veriyorum.

bu yılın 2. growunda sonlara yaklaştım .. bu sefer hangi genetikler derseniz ; 4 bitki Gorilla zkittlez X Blue dream çaprazlamasından oluşan tohumlar , 3 bitki ise White Widow Skunk (MSNL) ..

çiçeklenmeye 50-55 arasında boyları varken soktum yine.. 12/12 ye döneli 15 gün olunca halleri şu şekildeydi

çiçeklenme 3. haftasonunda boyları 100-115 cm arasına geldi.. çok aşırı boylanmadılar..çiçeklenmeye soktuğumun 2 katı civarı oldular..buna rağmen gövde kalınlığı (bambu çubuklarıyla karşılaştırınca daha iyi anlarsınız) çok ince oldu 2 genetiğin de... normalde bu boydaki bitkilerin 2 katı olması lazım gövde kalınlığı..haliyle böyle ince gövdeli bitkinin sömek dalları da çok ince oldu..çiçeklenmeye girdiklerinde gövdelerini tutamamaya başladılar,sömek dalları yamulmaya başladı,ben de hepsini 150 ve 120 cmlik bambularla desteklemek zorunda kaldım erkenden..
işin enteresan tarafı ise sömekler gayet dolgun oldu..o dallara bu sömekler çok fazla...büyüme vakti gübre yetersiz olsa yapraklar S.O.S verirdi,çiçeklenmede zaten gübreyi bolca attığımdan hiç bi sıkıntı yaşamadan 5. haftaya geldik..

en son gübrelemem şu şekilde oldu ;

3,5ml/1lt Bio bloom (General Organics) + hesi phosporus 2.5ml/1lt + hesi boost 2ml/1lt + calmag (General Hydroponics) 1ml/1lt + hesi supervit 1damla/4,5lt +Hesi Powerzym 2ml/1lt

5 galonluk torf+vermikülit karışımı var her bitkinin saksısında.. 4 günde bir sulama yaparım normalde ama bu çiçeklenme deli sıcaklara denk gelince 3 günde bir sulama yapmak zorunda kaldım..4. güne bırakırsam yapraklar ölü gibi düşüyor,çok çelimsiz hale geliyor bitkiler..

çiçeklenmede 29. günde halleri şu şekilde ;

kabataslak 3 haftaları var hasada.. 15 gün içinde flush atıp sonrasında sade suyla kesime girecekler..

dumanınız bol olsun
Maşallah dayı yapıyorsun bu sporu

Myhtra

Müptezel
Toprağın ne oranda karışık reis ? All mix-light mix karışık toprağım var sonraki growda toprağı daha sünek hava alan toprak karışımı ile yapmak istiyorum tavsiyen nedir

cannabis16

Ordinaryüs
Toprağın ne oranda karışık reis ? All mix-light mix karışık toprağım var sonraki growda toprağı daha sünek hava alan toprak karışımı ile yapmak istiyorum tavsiyen nedir
ben all mix kullanmıyorum.gübreleri nasıl kullanacağımı öğrendim,gübreyi kendi kontrolümde vermeyi seviyorum.
light mix %70 + % 30 vermikülit karışımı yaptım..tek bitkiye vermikülit yetmedi onun yerine perlit yaptım.. gübrelerin toprak gübresiyse %30 dan fazla vermikülit-pomza taşı-perlit-coco vs.. kullanma..sonra sistm toprak mı hidro mu karışır..gübrelerinden tam verim almak için bu aklında bulunsun. gübrelerin coco yada hidro gübresiyse de sistemin içine toprak-solucan gübresi-yarasa gübresi gibi toprak etkisi şeyler katma.. hidro gübreler topraklı saksı harcında bitkiyi yakabilir..

toprak olarak 2 toprak tavsiyem var.. compo sana çiçekli bitki toprağı (bauhauslarda var ) yada plagron light mix ... biobizzin toprağını ne zaman alsam küçük sinekler basıyor ortamı,o yüzden tavsiye etmiyorum..

cannabis16

Ordinaryüs
Dostum benim bildiğim fazla sıcaktan dolayı bitkiler tohum uretmisti bu onların tohumları
Yoldaş16 dediği gibi oldu..aşırı sıcaklardan feminesed tohumlardan olan Blue Dream ve Gorilla zkittlez bitkilerde tohum keseleri çıktı..bir bitkide 5-6 tane kadar..herma olmadı,strese bağlı polen kesesi yaptı bitkiler..feminesed tohumlarda Y kromozomu olmadığından elime geçen tohumların hepsi dişi çıktı..bende bu sene dağıttım eşe dosta,bir kısmını da ektim..bir önceki growda gene tohum aldım aynı şekilde , bu grow deli sıcaklar var ama daha polen kesesi görmedim..bakalım belki nunner falan çıkartır da gene tohum alırım

cannabis16

Ordinaryüs
Bu kadar bitki için nasıl ışık kullanıyorsun dostum
400 wat HPS + 350 wat tüketimi olan cree led..

HPS den vazgeçemedim ama tek seferde daha fazla bitki yetiştirmem lazımdı,tüketiyorum deli gibi..sistemim 2 HPS kaldırmaz,sıcaklıkla başedemem diye LED aldım.. LED alırsan ve güzel bud istiyorsan 300-350 wattan daha az çeken bi LED alma..ama unutma ki LED lerde sıfır ısı değil..HPSden çok daha az ama sıfır değil..ışık yayan herşey illaki ısı üretir,kainatta ışık demek aynı zamanda ısı demektir..

cannabis16

Ordinaryüs
ben de hesi gübre kullanıyorum. sanırım çok iyi iş yaptığı görülüyor. bloom gübresini de hesi yaparsın belki. tebrikler dostum. şu an seninle tam aynı zamanda birebir aynı dozda gübre veriyorum.
ben organik gübreden yanayım.. ana gübrelerim ve hesi boost organik gübre..sadece posporus ve calmag sentetik.. ne kadar az sentetik o kadar az sorun,o kadar az gübre yanığı...işim kolaylaşıyor.. general organics grow ve bloom gübreleri eskisi kadar etkili değil, o yüzden feeding chartta yazan tam dozun 2 katını dayadım 2 growdur..gayet güzel şişirdi budları..sorunsuz bi grow oldu bu 2. grow... ilk growda gübre az gelip yapraklar sararmıştı..

cannabis16

Ordinaryüs
Kullandığın ledlerden memnun musun kaç watt kullanıyorsun sadece kedi soruyorum
memnunum.. şöyleki ; 400 wat HPS altındakilerden bir tık daha kalın budlar alıyorum..600 HPS ayarında değil ama 400 HPS den daha iyi ... 350 watlık clue citizen toplattırdım sahibindende eskişehirli bi oğlan yapıyor.. sen daha fazla watla daha büyük budlar alabilirsin,tabiki havalandırman yeterliyse..

cannabis16

Ordinaryüs

Amca35

Kıdemli Üye

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1