çiçeklenmede 46. gün

400 wat HPS + 350 wat tüketimi olan cree led..

HPS den vazgeçemedim ama tek seferde daha fazla bitki yetiştirmem lazımdı,tüketiyorum deli gibi..sistemim 2 HPS kaldırmaz,sıcaklıkla başedemem diye LED aldım.. LED alırsan ve güzel bud istiyorsan 300-350 wattan daha az çeken bi LED alma..ama unutma ki LED lerde sıfır ısı değil..HPSden çok daha az ama sıfır değil..ışık yayan herşey illaki ısı üretir,kainatta ışık demek aynı zamanda ısı demektir..
Usta hasadın bol olsun, bahsettiğin ışık nasıldir yeni nesil LED diye okudum ama 480w toplatmayi düşünüyorum önerir misin yoksa başka qb mi bakmaliyim

cannabis16

Ordinaryüs

çiçeklenmede 39. gün bitti..vaziyet bu.. şimdi böyle kocakafa budlar nasıl oldu?
1.Işık + havalandırma sistemim 7 bitki için yeterli geliyor
2.Gübreleri nasıl kullanacağımı öğrendim ve bolca verince ortaya stressiz,az sorunla uğraştığından yıpranmamış bir bitkiler yumağı çıktı ortaya.
3.Genetikler çok iyi ..Özellikle White Widow Skunk bitkileri çok sağlıklı ve genetiği olduğu bitkilerin kopyası gibi büyük budlar yapıyor.aşırı sıcak 31,5 derece civarında sıcaklıkta bana mısın demeden çiçeklendi..benim bitkiler de gayet sağlıklı..

en önemli etkenler bunlar..

şimdi kendi elimi çektim,kemiklerim ince olsa da 1.85lik adamın avucunda buda bakar mısınız.. bu tepe budlarından bir tanesi 2li,diğerleri 4 kafa şeklinde.. ne yaptım? topping..bu olmazsa olmazım,kimi bitki hızlı uzadı 2 hatta 3 topping gördü..ayrıca bitkiyi diklemesine uzamaya teşvik ettim..tüm sömek dallarını ve gövdeyi hafif dışa doğru eğimle diktim bambu çubuklarını..birbirinden açılınca ortada daha iyi ışık alan sugar sömekler de deli gibi budlandı..

6. haftada flush atar,8 de keserim hayal olarak kaldı artık,daha bi bitki flushlandı , o da olmasa da olurdu da kafam rahat etsin diye.. 9. haftayı görür diğerleri hasadı,10. haftaya sarkar mı,havalar böyle keyifli sıcak gittikçe o kadar uzatmaz bitki..hızlıca yapabiliyor herşeyi gördüğünüz gibi..daha 6. haftaları dolmadı ama budlar on numara oldu..
bugün son ana gübreli sulamalarını verdim zira ana gübrem bitti. :) diğer yardımcı gübrelerle gidecekler flusha kadar..

3,5ml/1lt bio bloom (Terra Aquatica) + hesi phosporus 3ml/1lt + hesi boost 2ml/1lt + calmag ( Terra Aquatica)2ml/1lt + supervit 1 damla/4,5lt + hesi Powerzym enzim 2ml/1lt

son gübrelemeleri yukarıdaki gibi oldu..çiçeklenmede 7. hafta gübrelemesinde ; ana gübreyi yarıya indirip diğer diğer tüm gübreleri aynı miktarda kullanırım ben..genelde 10 hafta civarında hasat olacak bitkilerde daha flush vakti gelmediği için öyle yapıyorum.her sonraki sulamada hep azaltıyorum gübreleri..öksürük-boğaz yanması istemiyorum,tahammülüm sıfır,o yüzden saf bud elde etmek için flush attıktan sonra da bolca sula yıkar şekilde suluyorum hasada kadar..

siz de sistem kurun elinizin elverdiği ölçüde,sonuçlar bundan daha güzel olur..dayayın gübreyi her sulamada,yanmıyor bitkiler,3-4 ayda hayat döngüsünü bitiriyoruz,bu hıza yetişmek için devamlı ve hızlı şekilde yapmalı..yapım çok olunca da topraktan aldığı elementler fazlalık oluşturmuyor..

çiçeklenmede 39. gün bitti..vaziyet bu.. şimdi böyle kocakafa budlar nasıl oldu?
1.Işık + havalandırma sistemim 7 bitki için yeterli geliyor
2.Gübreleri nasıl kullanacağımı öğrendim ve bolca verince ortaya stressiz,az sorunla uğraştığından yıpranmamış bir bitkiler yumağı çıktı ortaya.
3.Genetikler çok iyi ..Özellikle White Widow Skunk bitkileri çok sağlıklı ve genetiği olduğu bitkilerin kopyası gibi büyük budlar yapıyor.aşırı sıcak 31,5 derece civarında sıcaklıkta bana mısın demeden çiçeklendi..benim bitkiler de gayet sağlıklı..

en önemli etkenler bunlar..

şimdi kendi elimi çektim,kemiklerim ince olsa da 1.85lik adamın avucunda buda bakar mısınız.. bu tepe budlarından bir tanesi 2li,diğerleri 4 kafa şeklinde.. ne yaptım? topping..bu olmazsa olmazım,kimi bitki hızlı uzadı 2 hatta 3 topping gördü..ayrıca bitkiyi diklemesine uzamaya teşvik ettim..tüm sömek dallarını ve gövdeyi hafif dışa doğru eğimle diktim bambu çubuklarını..birbirinden açılınca ortada daha iyi ışık alan sugar sömekler de deli gibi budlandı..

6. haftada flush atar,8 de keserim hayal olarak kaldı artık,daha bi bitki flushlandı , o da olmasa da olurdu da kafam rahat etsin diye.. 9. haftayı görür diğerleri hasadı,10. haftaya sarkar mı,havalar böyle keyifli sıcak gittikçe o kadar uzatmaz bitki..hızlıca yapabiliyor herşeyi gördüğünüz gibi..daha 6. haftaları dolmadı ama budlar on numara oldu..
bugün son ana gübreli sulamalarını verdim zira ana gübrem bitti. :) diğer yardımcı gübrelerle gidecekler flusha kadar..

3,5ml/1lt bio bloom (Terra Aquatica) + hesi phosporus 3ml/1lt + hesi boost 2ml/1lt + calmag ( Terra Aquatica)2ml/1lt + supervit 1 damla/4,5lt + hesi Powerzym enzim 2ml/1lt

son gübrelemeleri yukarıdaki gibi oldu..çiçeklenmede 7. hafta gübrelemesinde ; ana gübreyi yarıya indirip diğer diğer tüm gübreleri aynı miktarda kullanırım ben..genelde 10 hafta civarında hasat olacak bitkilerde daha flush vakti gelmediği için öyle yapıyorum.her sonraki sulamada hep azaltıyorum gübreleri..öksürük-boğaz yanması istemiyorum,tahammülüm sıfır,o yüzden saf bud elde etmek için flush attıktan sonra da bolca sula yıkar şekilde suluyorum hasada kadar..

siz de sistem kurun elinizin elverdiği ölçüde,sonuçlar bundan daha güzel olur..dayayın gübreyi her sulamada,yanmıyor bitkiler,3-4 ayda hayat döngüsünü bitiriyoruz,bu hıza yetişmek için devamlı ve hızlı şekilde yapmalı..yapım çok olunca da topraktan aldığı elementler fazlalık oluşturmuyor..
Dayı sana bi soru sorucam rica etsem musait olunca cevaplarmisin. Bitkileri ne zaman sulamamiz gerekiyor yani ışıklar acikkenmi kapaliykenmi veya açılmadan oncemi veya kapanmadan oncemi ben bu güne kadar dış mekanda yaptım hep geceleri suladim. Şimdi iç mekana geçiyorum bana bu konuda bi tık yardimci olurmusun. Eline saglik

Osmank906091

Yeni üye
Sayin hocam 7 bitki icin havalandirma sistemin nedir detaylari yazarmisin rica etsem.( giris cikis metre kup ve markalariyla)
Growdayim suan ve ilk growumoldugu icin ben biobizz kullaniyorum dogrumu anladim bos sulama yapmiyiyim mi
Siki takipcinizim Yanlis hatirlamiyorsam bi yorumunuzda cikis fanimi acmam ciceklenmeye kadar nasil olsa bi yerden atiyor demistiniz bu growunuzdada uyguladiniz mi bunu

cannabis16

Ordinaryüs
Dayı sana bi soru sorucam rica etsem musait olunca cevaplarmisin. Bitkileri ne zaman sulamamiz gerekiyor yani ışıklar acikkenmi kapaliykenmi veya açılmadan oncemi veya kapanmadan oncemi ben bu güne kadar dış mekanda yaptım hep geceleri suladim. Şimdi iç mekana geçiyorum bana bu konuda bi tık yardimci olurmusun. Eline saglik
bu konuda tek bi doğru yok açıkçası.. kimisi gündoğarken kuvvetli bi kahvaltıyla güne başlamak gibi sulama daha iyi gelir diyor,kimisi gün sonlanırken bitki dinlenmeye geçtiğinde sulamanın daha yararlı olduğunu yazıyor..bununla ilgili çeşitli makaleler var..
ben , sulama zamanına pek takılmıyorum,dün gece 12 den sonra yaptım sulamayı,bir sonrakini öğle vakitlerinde yaparım büyük ihtimal..dış mekandaysa bitki öğle ve ikindi saatlerinin o sıcağa doygun saatlerinde sulama yapma yeter..geri kalan istediğin vakit yap..buharlaşma fazla olur o saatlerde,suyun tamamına yakını emilsin ttoprak tarafından..

bu konuda tek bi doğru yok açıkçası.. kimisi gündoğarken kuvvetli bi kahvaltıyla güne başlamak gibi sulama daha iyi gelir diyor,kimisi gün sonlanırken bitki dinlenmeye geçtiğinde sulamanın daha yararlı olduğunu yazıyor..bununla ilgili çeşitli makaleler var..
ben , sulama zamanına pek takılmıyorum,dün gece 12 den sonra yaptım sulamayı,bir sonrakini öğle vakitlerinde yaparım büyük ihtimal..dış mekandaysa bitki öğle ve ikindi saatlerinin o sıcağa doygun saatlerinde sulama yapma yeter..geri kalan istediğin vakit yap..buharlaşma fazla olur o saatlerde,suyun tamamına yakını emilsin ttoprak tarafından..
Dayı malumun çalışıyorum yani iç mekandayken ışıklar açık kapalı farketmez yap sulamani geç diyorsun

cannabis16

Ordinaryüs
Sayin hocam 7 bitki icin havalandirma sistemin nedir detaylari yazarmisin rica etsem.( giris cikis metre kup ve markalariyla)
Growdayim suan ve ilk growumoldugu icin ben biobizz kullaniyorum dogrumu anladim bos sulama yapmiyiyim mi
Siki takipcinizim Yanlis hatirlamiyorsam bi yorumunuzda cikis fanimi acmam ciceklenmeye kadar nasil olsa bi yerden atiyor demistiniz bu growunuzdada uyguladiniz mi bunu
giriş fanları 2 tane 100mmlik ..toplamda 640 metreküp/saat ..biri sauler palau,diğeri blaubitz..blaubitz olan hem daha fazla havayı atıyor içeriye,hem daha ucuz.
çıkış fanı 880 metreküp/saat sauler palau silence 200mmlik..

ben kimseye boş sulama yapmayın demem,ışığın en az 400 wat HPS ayarındadır,havalandırman dakikada 2 kere kabin havasını değiştirecek güçtedir o zaman abanırsın..ben abanıyorum,çünki sistemim gübredeki elementleri kullanacak yapım işini bolca yapıyor..mesela bak benim sistemimde bitki fideden çıkıp da büyüme evresine geçince günde ortalama 4 cm uzayıp genişliyor..senin sistemin daha azına müsade ediyodur ona göre kullanırsın gübreleri..bu gübre işinde tek bi doğru yok..deneye yanıla öğreneceksin bitki-gübre endeksini..

hayır ben çiçeklenmede fan falan kapatmam..bitkinin en fazla havalandırma ihtiyacı çiçeklenmede..kışın ortasında grow yapanlar oluyor,şartlar müsade etmiyor..o zaman kişiye uygun reçeteler üretiyoruz,öyle bi olaydır o..yoksa fanlar 7/24 tam gaz çalışacak,hele ki çieklenmede..

Osmank906091

Yeni üye
giriş fanları 2 tane 100mmlik ..toplamda 640 metreküp/saat ..biri sauler palau,diğeri blaubitz..blaubitz olan hem daha fazla havayı atıyor içeriye,hem daha ucuz.
çıkış fanı 880 metreküp/saat sauler palau silence 200mmlik..

ben kimseye boş sulama yapmayın demem,ışığın en az 400 wat HPS ayarındadır,havalandırman dakikada 2 kere kabin havasını değiştirecek güçtedir o zaman abanırsın..ben abanıyorum,çünki sistemim gübredeki elementleri kullanacak yapım işini bolca yapıyor..mesela bak benim sistemimde bitki fideden çıkıp da büyüme evresine geçince günde ortalama 4 cm uzayıp genişliyor..senin sistemin daha azına müsade ediyodur ona göre kullanırsın gübreleri..bu gübre işinde tek bi doğru yok..deneye yanıla öğreneceksin bitki-gübre endeksini..

hayır ben çiçeklenmede fan falan kapatmam..bitkinin en fazla havalandırma ihtiyacı çiçeklenmede..kışın ortasında grow yapanlar oluyor,şartlar müsade etmiyor..o zaman kişiye uygun reçeteler üretiyoruz,öyle bi olaydır o..yoksa fanlar 7/24 tam gaz çalışacak,hele ki çieklenmede..
Tsk ederim verdiginiz samimi cevaplarinizdan dolayi
6 auto bitki icin suan 1000 watt mh kullaniyorum umol ve lux hesabina uygun sartlarda yakinda bitkiler cicege girer tam takim 1000 wattlik hps lambam var 2 adet balast ve reflektorlerle bitlikte calistirmayi planliyorum yine uygun umol lux hesabi yaparak malum iceri cehenmen gibi olacak cadirin icin de portatif kilimam da var zaten ciceklenmede neme cok fazla ihtiyac durulmaldigi icin nemi en fazla %50 lere dusuruyo acaba klimayi cadirin disina mi koymaliyim
Siz degerli ustadan yorumunuzu almak istedim bu durumla ilgili her turlu onerinize acigim

cannabis16

Ordinaryüs

arkadaşlar,çeşitli kanallardan bu ışık yeter mi bu havalandırma yeter mi diye soruyorsunuz ya '' işte böyle budlar alıyorsanız sisteminiz ve bilginiz oturmuş demektir..tabii , bir yada iki bitkiyle,50 litrelik saksılarda,3 ay büyüme süresi verip,eğitip uğraşıp bir bitkiden 500 gram ve üstü kuru hasatlar da alabilirsiniz.. ben sadece topping yapıp dalları ayırıyorum birbirinden..siz benim kadar itkiyi eğiterek çok daha fazla hasatlar da elde edebilirsiniz.. benim budlarımın şişkinliği minimum düzeyde yeter şart...100-150 gram arası kuru hasattan azı ne size yeter,ne yaktığınız elektriğe ne de emeğinze değer..

yani,bitkiler büyüme hızlarıyla,verdiği budlarla anlatır size sisteminizin yeterli olup olmadığını..benim sistemim 900m/saat çıkış,, 650m/saat giriş fanları.. ,siz daha fazlasını yapın,ışığınızın verimi de artar..o zaman işte gübreyi feeding chartın üstünde verip bitkiyi zorlama şansınız olur..bitki söyler size daha yok mu diye...

bi bitkinin tepeden duruşunu çektim ve mantarlı gövdesini..neden mi mantar oldu? 1. etken =gübreli suyu dökerken gövde kısmına da bocaladığım oluyor..iyi ama ben bunu diğer tüm bitkilere de yapıyorum,niye bu bitki böyle oldu? işte burada 2. etken devreye giriyor..bitkinin kendisi yeterince güçlü değil..hiç bir zaman da olamadı..
böyle ineklik eden bitkiniz varsa kendinizde çok suç aramayın,sağlıksız olana ne yapsanız hikaye...ne yaprağı kaldı emmediği,ne de somurmadığı gübre ..ama hasada yaklaştığı halde en kötü budlar bunda ..en ince kolalar...

ışıklarım 400 HPS ve ayarı LED..ortalama 40 cm mesafeden tavsiye edilir.. ben bitkilerimi diklemesine uzatıp,yanlamasına sömek dalı bırakmadığımdan bitkileri sıkıştırabiliyorum..bu da bana alan kazandırıyor..400 HPS tepe budlarına 25-30 cm civarı,LED de 30 cm tepe budlarına.. çok aşırıya kaçmadıkça bitkinin sınırlarını zorlamak...zaten bu growdan keyif alamıyorsan,sen yapma kardeşim..gerek yok,zira mesafekatetmek kadar,olayın kendisi de ayrı bi güzellik...ilk resimde gördüğünüz gibi elimde cıgarm manzaram da bu..herşeyi keyifli bu naımıssızın..

elimde ana gübre kalmadı,flusha girecek hale gelen de yok...ne yapıcam derseniz? Fosfor-Potasyum ilave gübresini ... iz element ve daha birçok şey barındıran boostu..bu iki katkıyı da calmagla birlikte 2 katını vericem feeding chartta yazanın..sonraki sulamadan itibaren gübreyi iyice düşürüp flusha doğru böyle yapıyorum ben...en saf bud,öksürüksüz içim anca böyle oluyor...

Amca35

Kıdemli Üye
Boş verelim ne kadar hasat aldığını Dayı'nın bilgisine talip olalım yoldaş bu bize yeter
Saçma sapan konuşma güzel kardeşim sana fikrini sordum mu işine bak ben sistemi büyütmeyi planlıyorum tabii ki sıkı takip edip bilgileri alıyorum geçen grow bunun cevabını almıştım ama unuttum sadece hesap yapıyorum

cannabis16

Ordinaryüs

bu budların anlamı şu ; ben kesime hazır hale geldim,demlendirme ayarını sen yaparsın artık ...

bu tek bi tane erkenci çıktı..pistillerin %60-70i karardığı zaman trikomların %70-80i rakılı hale gelmiş yani THC dolu oluyor..old school bilgidir ama genelde işe yarar..trikom mikroskopuyla teyit almak şartıyla..
bu haftasonuna kadar kesimini yaparım.. ikinci bi yarı flush gibi sulamadan yeni çıktı..toprak iyice kurusun keserim..
zaten genetikler White Widow ve Skunk ağır kafa-narkotik etki..bir de üstüne amberleşene kadar bekletip hepten koltuğa yapışmayalım..gerek yok..sativa baskın genetikleri daha bi bekletme yanlısıyım..indica baskınları THC full rakılı iken..

cannabis16

Ordinaryüs
ben bugün ne yaptım ??? ...5 tane klon aldım,hemide çiçeklenme 7. haftasına girmiş bitkiden aldım..tutacak mı diye sorarsanız bana.. biri hariç diğerleri tutacak..anlatması çok uzun hikaye ama klon alınamayacak hafta,bitkinin pistillerinin %100 üne yakını kararmışsa,artık o bitki kendi kendini öldürmüş demektir,zaten THCler pç olur,hasat da elinizde patlar...olgun bir bitkiyi komple hasat edip 1,2 sömek dalını,bir kaç yaprağını bırakarak ışıkları 18 saate çekip aynı bitkiyi ikinci sefer büyütüp hasada getirebilirsiniz..
sırf insanoğlu evirip çevirip oynasın diye yaratılmış bitki sanki...yabani bitkiler zaten çok dayanıklıdır ama bu bitki bambaşka..

elinizde imkan olduğunda böyle klon alın,oynayın bitkiyle..verdiği reaksiyonları bi defter -günlük gibi şeylerde kayıda geçirin..böyle yıllar geçtikçe birsürü püf noktaya hakim olacaksınız.
ben nasıl paylaşıyorsam aklıma geldikçe,sizde böyle derken bilgiye doyar insanlar.. bilgi,paylaştkça güzel.

Amca35

Kıdemli Üye

bu budların anlamı şu ; ben kesime hazır hale geldim,demlendirme ayarını sen yaparsın artık ...

bu tek bi tane erkenci çıktı..pistillerin %60-70i karardığı zaman trikomların %70-80i rakılı hale gelmiş yani THC dolu oluyor..old school bilgidir ama genelde işe yarar..trikom mikroskopuyla teyit almak şartıyla..
bu haftasonuna kadar kesimini yaparım.. ikinci bi yarı flush gibi sulamadan yeni çıktı..toprak iyice kurusun keserim..
zaten genetikler White Widow ve Skunk ağır kafa-narkotik etki..bir de üstüne amberleşene kadar bekletip hepten koltuğa yapışmayalım..gerek yok..sativa baskın genetikleri daha bi bekletme yanlısıyım..indica baskınları THC full rakılı iken..
Yav sen mükemmelsin bi Süleyman Çakır reis var burada bir de sen varsın severek takip ettiğim bol gasatlarınız olsun

cannabis16

Ordinaryüs

şimdi arkadaşlar, çiçeklenmede 46 gün geride kalırken 2 arkadaşımız aramızdan erken ayrıldı,onlar hayat maratonunu erken bitirenler sınıfındaki yerlerini aldılar..severek hasat ettik kendilerini.. geriye 5 bitki kaldı.. 2si flushlandı,3ü son gübreli sulamasını aldı..durumları bu şekilde..

ilk 3 resimde anlatmak istediğim şu ; bitkiyi topping yaparken 6. katın üstünü uçurursam, genelde bitkilerin hepsinin 4. ve 5. katları sömek dalı olacak şekilde tepeyi yakalayabiliyor..tepede 6 tane tepe budu,..
4. ve 5. resimdeki arkadaş diğerleriyle aynı olduğundan bir tek onu resimledim.. 5. kat üstünü uçurunca sadece 4. katı tepe budunu yakalayabiliyor..tepede 4 kelle oluyor..
bitkiniz hızlı ve sağlıklı büyüyorsa bu toppingin ne kadar gerekli ve yararlı olduğunu bilemezsiniz..topping demek grow demek,etle tırnak gibi bunlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    *** hahahaha***** ***** *******
  • T thescq:
    +1
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: