İlk Auto Grow Güncesi

umburbey

Yeni üye
Kankalar irice olan lemon bodur olan northern lights ikisi de 12. Günündeler(topraktan çıkalı) sizce nedir durumları Ripley baba dan özellikle bir expertiz beklemekteyim :))

https://ibb.co/gGvdUH

https://ibb.co/iNfTUH

cannabis16

Doktor
RE: İlk Grow Gidişhat Bu Yorumlarınızı Bekliyorum

öncelikle kolay gelsin.
bitkilerin sağlıklı,kötü durumları yok ama yaprakların testere uçları havaya kalktı mı bilki ısı veya ışık fazla gelmiş demektir.
ışığın ne,bitkine uzaklığı doğru mu,sıcaklık ve nem ne durumda onları da yazarsan daha güzel cevaplanır ama sıcaklık fazla benim görüşüm.isterse içerisi -10 derece olsun bitki fazla diyorsa fazladır.unutma bitki de sen gibi bi canlı ama o konuşamıyor derdini yapraklarıyla anlatıyor.
sıcaklık olayına gelince 19-29 arası optimumdur,21-24 arası en iyi gelişmenin olduğu ısı aralığıdır.bu değerler arasında tutmaya çalış.

OG kardeşim de güzelce yorumlar,

dumanın bol olsun

R

Ripley'sOG

Guest

Yukarda söylenmesi gereken faktörler söylenmiş ve olayın sıcaklık ile ilgili olduğu ortadadır.
Senin yapman gereken bir an önce var olan isi oranini standart oranlara sabitlemen.Nem cihazsın yok ise de bu sure zarfında en azindan bir pet şişe yardimin ile nem takviyesi yapabilirsin.Biyoljik olarak olmasada el yapımı maker nem bitkinin çok işine yaricaktir.Ama bu demek değil ki böyle devam edecek bir an önce yarana merhem sürmez isen ya yorgun düşmüş bir bitki ya da sahrada kurumuş gibi yapraklar elinde can verir.
Şuanki stresi en aza indirgemek içinse Revive ve gerekirse yaprak boostun var ise kullan.Ve genel olarak klima senin kaçınılmaz bir son gibi duruyor.

ısin rast gitsin

umburbey

Yeni üye
Cvp: İlk Grow Gidişhat Bu Yorumlarınızı Bekliyorum

Ripley' Alıntı:
Yukarda söylenmesi gereken faktörler söylenmiş ve olayın sıcaklık ile ilgili olduğu ortadadır.
Senin yapman gereken bir an önce var olan isi oranini standart oranlara sabitlemen.Nem cihazsın yok ise de bu sure zarfında en azindan bir pet şişe yardimin ile nem takviyesi yapabilirsin.Biyoljik olarak olmasada el yapımı maker nem bitkinin çok işine yaricaktir.Ama bu demek değil ki böyle devam edecek bir an önce yarana merhem sürmez isen ya yorgun düşmüş bir bitki ya da sahrada kurumuş gibi yapraklar elinde can verir.
Şuanki stresi en aza indirgemek içinse Revive ve gerekirse yaprak boostun var ise kullan.Ve genel olarak klima senin kaçınılmaz bir son gibi duruyor.

ısin rast gitsin

Abiler aynen bahsettiğiniz durumun şüphesi fotoları yollarken zaten vardı kafamda tam da içimden sorduğum sorulara yanıt verdiniz ışığım 400w mh ışık halen ilk filizlenme dönemi seviyesindeydi bugün zincirin beş boğumu kadar yukarı çektim şimdi yaprakları görünce verdiğim su miktarını bir tık arttırdım artık saksının altından çıkacak kadar sulamaya başladım bu gün itibariyle ısı ve nem ölçerim henüz yok malesef ayı griz yöntemleri ile birkaç gün daha idare edicem zaten daha önce de bahsetmiştim birkaç güne kabinimi alıyorum. Şu an bitkilerin yanında bir tane co2 şişesi ve 4 tane 1 buçuk lt su duruyor daima ek olarak bu gün bir tasın içine ıslak havlu koydum nem için. Fanın hızını da arttırdım serinlik arttı. BioNova autoflower all mix im var önümüzdeki sulamada kullanmaya başlıyorum. Babalar varmı başka atladığım ya da acil yapmam gereken bir şey.

R

Ripley'sOG

Guest

• Isı problem sorununu halletmediğin vakit kabinde varolan sorunun x2 olucaktır.
  • Işık ile bitki arasındaki mesafeyi abartmadan 50cm yukarı çıkarma (Sonuç olarak uzun ve cılız rickety problem baş göstericektir.)
  • Bir an önce bir elektronik bir ısı ve nem ölçer edin
  • Sulama içinse saksının 3/1 oranıda su vermelisin.(Ancak şuanki bitkilerin için saksının 3/1 oranının yarısını versen kafi ancak ilerleyen  vakit bu şekilde devam et.)
  • Co2 yüksek watt isteyen ışıklar ile kullanıldığı vakit etkisini gösterir ek masraf yapmana gerek yok.
  • Kullandığın gübreye ek olarak yapılıcak bir kaç çözüm var ancak onlar yerine ısı problemini çözmen gerek.(Kök güçlendiriciler ve boostlar)
  • Ek olarak ekstra hasat almak istersen LST ve HST ana başlıklı eğitimleri deneyebilirsin ancak ilk önceliğin varolan ısıyı halletmek olucaktır.
İşin rast gitsin

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  • Isı problem sorununu halletmediğin vakit kabinde varolan sorunun x2 olucaktır.
  • Işık ile bitki arasındaki mesafeyi abartmadan 50cm yukarı çıkarma (Sonuç olarak uzun ve cılız rickety problem baş göstericektir.)
  • Bir an önce bir elektronik bir ısı ve nem ölçer edin
  • Sulama içinse saksının 3/1 oranıda su vermelisin.(Ancak şuanki bitkilerin için saksının 3/1 oranının yarısını versen kafi ancak ilerleyen  vakit bu şekilde devam et.)
  • Co2 yüksek watt isteyen ışıklar ile kullanıldığı vakit etkisini gösterir ek masraf yapmana gerek yok.
  • Kullandığın gübreye ek olarak yapılıcak bir kaç çözüm var ancak onlar yerine ısı problemini çözmen gerek.(Kök güçlendiriciler ve boostlar)
  • Ek olarak ekstra hasat almak istersen LST ve HST ana başlıklı eğitimleri deneyebilirsin ancak ilk önceliğin varolan ısıyı halletmek olucaktır.
İşin rast gitsin

Abi dört gözle cevabını bekliyordum yazdıklarının hepsinin notunu aldım. Ben kritik hata olarak ışığı çok yakın bırakmışım şimdi mezura ile ölçtüm 35 cm ye çıkarttım uzaklığı. Akşam Işığı yukarı çekip fan hızını arttırınca bitkiler daha bir rahatladı ve kıvrılmalar azaldı (bitkinin bu kadar hızlı cevap veriyor olmasını da şok edici buluyorum yakında dile gelecek mübarek) akşama yeniden foto atacağım. Eğitim konusunda çok kararsızdım ilk grow olduğu için çok çekimserdim fakat şimdi gaza getirdin :D abi ısı klima şansım malesef yok ama ısı nem ölçer alıcam bir iki gün içinde. Sence lst-hst vakti gelmişmi bu kızların abi?

R

Ripley'sOG

Guest

Ben normalde rickety sorunu olan bitkilere bu dönemlerde eğitim tavsiye ediyorum ancak şuan senin bitkilerin gayet sağlıklı ve büyüyor ancak 1 1.5 hafta sonra gidişata göre beni bilgelendirirsen seninle birlikte bir eğitim dönemine girebiliriz.Dediğim gibi şuan biraz daha gelişmelerine izin ver.İlerleyen vakitlerde bizzat ilgileneceğim bitkinin kendine gelmesinede sevindim sağlıcakla kal abi vs gerek yok Ripleys vs demen benim için yeterli 

hasatın bol olsun

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Ben normalde rickety sorunu olan bitkilere bu dönemlerde eğitim tavsiye ediyorum ancak şuan senin bitkilerin gayet sağlıklı ve büyüyor ancak 1 1.5 hafta sonra gidişata göre beni bilgelendirirsen seninle birlikte bir eğitim dönemine girebiliriz.Dediğim gibi şuan biraz daha gelişmelerine izin ver.İlerleyen vakitlerde bizzat ilgileneceğim bitkinin kendine gelmesinede sevindim sağlıcakla kal abi vs gerek yok Ripleys vs demen benim için yeterli 

hasatın bol olsun

Efsane bir adamsın çok teşekkür ederim motivasyonum çok arttı çok sevindim bu yorumu günlük olarak kullanıp tüm kayda değer gelişmeleri yazacağım.

R

Ripley'sOG

Guest

Beni bilgilendirmeyi unutma merakla bekliyorum

umburbey

Yeni üye

Günaydın kankalar ışığı yukarı çekip fanı arttırınca kızlar kendine geldiler bir de siz bakın isterim..

https://ibb.co/iMWBZH

R

Ripley'sOG

Guest

umburbey' Alıntı:
Günaydın kankalar ışığı yukarı çekip fanı arttırınca kızlar kendine geldiler bir de siz bakın isterim..

Isı sorunu devam ediyor bilgine

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
umburbey' Alıntı:

Isı sorunu devam ediyor bilgine

Cool tube alacağım fakat şu an için aciliyetle yapabileceğim ne var hemen yapayım

R

Ripley'sOG

Guest

Malasef kabini havalandırmaktan başka bir yol yok.Ancak cooltube alırken ek olarak alicagin canım kendi watt/m3 oranini uyduğuna dikkat et.

Hasatin bol olsun

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Malasef kabini havalandırmaktan başka bir yol yok.Ancak cooltube alırken ek olarak alicagin canım kendi watt/m3 oranini uyduğuna dikkat et.

Hasatin bol olsun

Tamamdır şimdi gardrob un tek kanadını açtım şu şekilde bir düzenlemeye gittim hissedilir biçimde ısı düşüşü oldu şu an umarım kalıcı çözümleri hayata geçirene kadar işimi görür.
Şu an bu konuma getirdim

https://ibb.co/hpebKH

erdokush

Yeni üye

ısı ve nem ölçer alsan kendinde en azından doğru değerlere ayarlayabilirsin manuel olarak etraftaki nemle sıcaklığı yani en azından eksiklerini tamamlayana kadar

umburbey

Yeni üye

erdokush' Alıntı:
ısı ve nem ölçer alsan kendinde en azından doğru değerlere ayarlayabilirsin manuel olarak etraftaki nemle sıcaklığı yani en azından eksiklerini tamamlayana kadar

Yarın muhakkak alacağım fakat o konuda kafama takılan bir sorum olacak 50tl ye de var 300 tl ye de var bu fiyat farkına sebep olan etken nedir ve en ucuzundan alıp koysak çözmezmi işimizi iyisinden pahalısından mı almak daha makbuldür

erdokush

Yeni üye

oumburbey' Alıntı:
erdokush' Alıntı:

Yarın muhakkak alacağım fakat o konuda kafama takılan bir sorum olacak 50tl ye de var 300 tl ye de var bu fiyat farkına sebep olan etken nedir ve en ucuzundan alıp koysak çözmezmi işimizi iyisinden pahalısından mı almak daha makbuldür
daha ilk grow kankam pahalıya kaçmanın yada hemen profesyonel ekipman almanın anlamı yok kendini 2. growa sakla al 50 tl olandan işte hem işini görcek hemde şuanda senin bişey öğrenmen lazım bu growda öğrendiklerinle ikinci growda daha pro bir setup ile daha güzel sigaralarını görürüz inşallah fazla takılma sen sadece bitkinin isteklerini yerine getir hasata kadar zaten bir süre sonra ne demek istediğimi anlicaksn

cannabis16

Doktor

OG'nin dediği gibi ısı sorunun devam ediyor ama geri dönüşü olmayan bi hasar yok şimdilik.
bitkilerin gayet sağlıklı
ısı nem ölçer+cooltube+cooltube den ısıyı çekeck kuvvetli bir fan+içeriye temiz hava verecek fan+nem makinası ..
bunlardan eksik olanlarını bütçen elverdiğince tamamlamaya çalış.
ilk growun bu,bişeyleri yanlış üstüne yanlış ederek berbat edebilirsin yada aylarca uğraşıp sonucunda 2 3lü saracak kadar bud alamayabilirsin veya başka aksilikler de olabilir.
moral bozmak yok,pes etmek yok,senin grow işinde en değerli materyalin tecrüben olacak.o yüzden  fanı vs. yi parayla alabilirsin ama tecrübeyi deneye yanıla öğrenebilirsin.
şunu hiç bi zaman aklından çıkarma;sonunda kesip kurutacak dahi olsak grow işinde uğraştığımız bir canlı ve her canlı gibi uygun yaşam koşulları ister.ne kadar sağladın o kadar mutlu olur ve seni mutlu eder.cannabise saygı duyarak yaklaş,emin ol verdiğinden fazlasını alırsın.
dumanın bol olsun

umburbey

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
OG'nin dediği gibi ısı sorunun devam ediyor ama geri dönüşü olmayan bi hasar yok şimdilik.
bitkilerin gayet sağlıklı
ısı nem ölçer+cooltube+cooltube den ısıyı çekeck kuvvetli bir fan+içeriye temiz hava verecek fan+nem makinası ..
bunlardan eksik olanlarını bütçen elverdiğince tamamlamaya çalış.
ilk growun bu,bişeyleri yanlış üstüne yanlış ederek berbat edebilirsin yada aylarca uğraşıp sonucunda 2 3lü saracak kadar bud alamayabilirsin veya başka aksilikler de olabilir.
moral bozmak yok,pes etmek yok,senin grow işinde en değerli materyalin tecrüben olacak.o yüzden  fanı vs. yi parayla alabilirsin ama tecrübeyi deneye yanıla öğrenebilirsin.
şunu hiç bi zaman aklından çıkarma;sonunda kesip kurutacak dahi olsak grow işinde uğraştığımız bir canlı ve her canlı gibi uygun yaşam koşulları ister.ne kadar sağladın o kadar mutlu olur ve seni mutlu eder.cannabise saygı duyarak yaklaş,emin ol verdiğinden fazlasını alırsın.
dumanın bol olsun

Çok teşekkür ederim çok güzel bir cevap oldu bu ayriyetten olaya hasat alıp içmekten öte bir canlının hayat bulması penceresinden bakıyor olman da ilk defa benim gibi yaklaşan birini buldum bu konuya dedirtti.

Evet cidden dediklerinizi net deneyimliyorum hayvan her derdini her sorununu gayet net biçimde anlatıyor cidden heyecan verici.

Sabah son yaptığım duzenlemeden sonra vaziyet budur

https://ibb.co/b98feH

https://ibb.co/i9anRx
https://ibb.co/g9kyYc

umburbey

Yeni üye

Selamlar kankalar bugün bitkilerim daha bir rahatlamış ve serpilmiş göründü gözüme sanırım ısı problemini çözdüm sizlerin de bir bakmasını istedim. Bu gün gübreye başlıyorum BioNova Autoflower Super mix imi 10 lt suya sitesinde ki çizelgede belirtildiği üzre 25ml. Ekledim bugün kü sulamamda başlıyor gübrelemem.

Kızlarda vaziyet şu an bu. Ben baktıkça çıldırıyorum heyecandan ve mutluluktan sürekli buraya yazmaktayım ama forum kurallarına aykırı ise lütfen uyarınız.

Saygılar..

https://ibb.co/eSoOJc

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    dready**********
    +2
  • Sleepless Sleepless:
    ** ***** ***** ** ***** ********* *** ******** * ***** ***** * ********* ****** **** **
  • kralartur01 kralartur01:
  • kralartur01 kralartur01:
    ***** **
  • ndr ndr:
    ***** ****** ** **
  • R RainGrow:
    ** ** ***** ***** ** ***** ********* *** ******** * ***** ***** * ********* ****** **** **
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    **** ******* ******* **
    +2
  • Sleepless Sleepless:
    ********* *** dready* **** ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ******** ****** ******** ** ** ***** dready *******
  • M Mamba70:
    ***** ** ****** ***** ******* *** ****** ******** ***** ***** ***** ********* ******* ***** **
    +1
  • R RainGrow:
    *** ****** ******** ***** ****** ****** ********* *** dready* **** ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ******** ****** ******** ** ** ***** dready *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** **** ********* ****
  • M Mamba70:
    +1
  • M Mamba70:
  • R RainGrow:
    ***** ****** *********** ********* ** ******* *** ****** ******** ***** ***** ***** ********* ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
    ***** ***** ********* **
  • M Mamba70:
    **** ********* ** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • M Mamba70:
    ***** ****** *********** ********* ** ***** ****** *** ********* **** *********** ****** ****** ***** ***********
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • R RainGrow:
    ***** ** ******* ***** **** **
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
    * ******* dready ******** **** *** ** **** ***** **** ****** * ** ****** * ***** ********** dready ****** dready** ****** ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    **** ***** dready* ***** ********* ***********
    Sleepless Sleepless: **** ***** dready* ***** ********* ***********