İlk bebek

sayexe

Üye
Selam kankalar. Çorbacı tohumuyla ilk bitkimi ektim. Şimdilik küçük bir kartonun içerisini yapabildim işten güçten zaman ayıramıyorum pek.
Toprağım BioBizz All Mix, ışıklandırma philips 23w cfl 2 tane, 2 tane 120mm fan var birisi çıkış ve içeride 120lik bir fan daha var bitkiyi sallandırıyor. 12 günlük şuan, bu zamana kadar gün içerisinde full güneş gösterip akşamları kutuya aldım bu hale geldi bir sorun var mıdır sizce? (nem ilk defa bugün düşmüş bu kadar yoksa hep 70-75 civarıydı yada termometre bozuldu) gübreyi biobizz top max, fish mix, bloom ve grow aldım (şimdilik vermiyorum). Suyu musluktan veriyorum 5-6 gün dinlenmiş şekilde. Elimde 2 tane 500wluk halojen lamba var ileride bunları kullanmayı düşünüyorum. Araç cam aliminyum siparişi verdim kaplama için. Başka ne yapayım tavsiye ve öneri istiyorum çok acemiyim şimdiden teşekkürler.

sayexe

Üye
Bitkinin ve boxun son durumu budur. 23. Güne girdik. Musluk suyunu dinlendirerek vermeye devam ediyorum, bu sabahtan gübreye başlayacağım bio grow vereceğim. Bitki leş gibi nane kokuyor şuan. 24/24 2 adet philips 23 watt cfl devam. 30. günde eğitime sokacağım. Sizlerin görüşü benim için değerli!

sayexe

Üye
Bitkim 4. Haftaya girdi. LST ve Topping uyguladım, 5 kelle aldım. Yarım litre suya 0.5ml bio grow veriyorum. 24/0 ışıklandırmayı 20/4 hale getirdim. Yarın bez giysi dolabına transfer edip 50w cfl in yanına 50w 6500k pervane led ekleyeceğim.
Durum nasıl sizce dostlar ?

sayexe

Üye
4. Haftanın 4. Günü. (32. Gün) Işık 20/4
5. Haftada 12/12 ışığa geçip çiçeğe sokmayı düşünüyorum
Bez giysi dolabına geçip oto reflektörü ile kapladım
40w fan led ekleyip biraz değişiklik yaptım ışık üzerinde (1 tane 23w philips cfl de açık 1 tane var onu da açacağım)
0.5ml bio grow vermeye devam ediyorum (toprak biobizz all mix, saksının dibi pomzalı)
2 tane klon aldım 4-5 günü geçtiler
son durum;
Bitkim
Klon
Bonus! Limon :p

Son düzenleme:

sayexe

Üye
5. Haftanın 2. Günü. (37. Gün) Işık 12/12
0.5ml bio grow vermeye devam ediyorum
nem düşüklüğünden nem makinesi ekledim 60-80 arası nem değişiyor, sıcaklık 25-30 arası
3 klonum oldu, 2 tanesi 1 haftayı geçip kök salmaya başladılar
son durum;
Durum nasıldır kankalar ?

sayexe

Üye
6. Haftanın 4. Günü. (47. Gün) Işık 12/12
0.5ml bio grow vermeye devam ediyorum
sıcaklık 25-30 arası nem 50-70 arası
en alt dallardan hiç ışık almayan dalları kestim
scrog ipini kabinin borularıyla yaptım sadece 10-15 dakikamı aldı ve çok güzel olduğunu düşünüyorum
çiçeklenmeye girmediğinden 48 saat karanlık ortamda bıraktım. Pistiller yavaş yavaş çıkmaya başladı yanlardan. Tekrar ışığı açtım üzerinden 1 saat geçti ve bitkinin
son durumu;
Klon;

Son düzenleme:

sayexe

Üye
7. Haftanın 5. Günü. (54. Gün) çiçeklenme 1. Haftanın 3. Günü (25.09.2022) Işık 12/12
7 Litre Saksı; 1 litre sulamada 1ml bio grow, 0.5ml bio bloom, 0.5 top max, 0.5ml atami calmag veriyorum (2 sulamadır calmag veriyorum)
BioBizz Ph Down ile Ph'ı 6-6.5 arasında stabil tutuyorum (ph kağıdıyla kontrol ediyorum)
kabin içerisinde 1'er tane; 40w 3200lm 6500k fan led, 112w 1600lm 2700k cfl, 108w 1540lm 6500k cfl bulunmakta
sıcaklık 24-28 arası nem 35-50 arası
alt dalların ışık almayanlarının tamamını kırptım
Bitkinin
son durumu;
Klon;

sayexe

Üye
9. Haftanın 1. Günü. (64. Gün) çiçeklenme 2. Haftanın 5. Günü (25.09.2022) Işık 12/12
7 Litre Saksı; 1.5 litre sulamada 1ml bio grow, 1.5ml bio bloom, 1.5 top max veriyorum
2 gübreli 1 boş sulamada 1ml atami calmag veriyorum
sıcaklık 24-28 arası nem 35-50 arası
scrog iplerini çıkardım
pistillerin arasından kızaran var bazen morumsu oluyorlar nedenini bilmiyorum normal diye düşünüyorum
Bitkinin
son durumu;
Klon;
Klonu büyütmeye uğraşmadım zaten ilk growum olduğundan çorbacı tohumuyla tecrübe edinip bu growdan sonra ts1000'li sistem kuracağım, o yüzden klonu direkt çiçeklenmeye aldım. Büyük çiçeğime yaptıklarım ve verdiklerimi küçüğe de ölçüsüne göre veriyorum, saksısını değiştireceğim.
Çiçeklenme 2. Haftanın 1. Günü (01.10.2022)

sayexe

Üye
11. Haftanın 3. Günü. (78. Gün) çiçeklenme 4. Haftanın 6. Günü (25.09.2022) Işık 12/12
7 Litre Saksı; 1.5 litre sulamada 1ml bio grow, 3ml bio bloom, 1ml top max veriyorum
sıcaklık 20-25 arası nem 45-60 arası
zayıf ama torbacı tohumundan, bez dolaptan ve cfl-led (350w) ışıktan ilk grow olarak sıkıntısız ilerledim, tecrübe edindim. Benim için yeterli :)
(bu arada fotoğraflarda belli olmuyor ama bitki baya kristalleşti)
Bitkinin
son durumu;

Son düzenleme:

sayexe

Üye
12. Haftanın 5. Günü. (88. Gün) çiçeklenme 6. Haftanın 2. Günü (25.09.2022) Işık 12/12
7 Litre Saksı; 1.5 litre sulamada 1ml bio grow, 3ml bio bloom, 1ml top max veriyorum
2 sulamada bir kez 1ml atami calmag veriyorum
sıcaklık 20-25 arası nem 45-60 arası
Hasata yaklaştığını görebiliyorum sorunsuz bitmek üzere. Pistillerin yarısı turuncu oldu. Trikomların bazısı yarı sütleşmiş çoğu daha şeffafa yakın.
Bitkinin
son durumu;
Trikomlar;

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
  • kropotkin kropotkin:
    ******** ********** ******* ** ******** **** ** ******** ***** * ****** * ****** ****** ****** dready
  • Sleepless Sleepless:
  • kropotkin kropotkin:
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    dready ********
  • İnksel İnksel:
  • kropotkin kropotkin:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    *** **** ******** **
  • İnksel İnksel:
  • İnksel İnksel:
    dready********** dready**********
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** dready********** *** ** **** ******** ******* ***** ********* *****
    Sleepless Sleepless: dready********** dready********** *** ** **** ******** ******* ***** ********* *****