İlk Ekim - Organik

Trishkaa

Yeni üye
Ustalara öncelikle selam olsun, konu hakkında bilgilerinize ve desteğinize çok ihtiyacım var.

İlk ekimim oluyorlar. 3 hafta önce torbacım güzel bi sigara vermişti. Sigarada tohumlar çıkınca dayanamayıp suya attım, sonrasında pamuklu bir bardağa aldım kafi miktarda su verip üstünü peçete ile kapatıp lastikledim. Bardakta olduklarını unuttum bile. 2 gün önce aklıma geldi ve baktım ki bizim yavrular boya gitmiş. Dayanamayıp araştırmaya başladım. Üstadın zamanında çektiği videoları deli gibi izliyordum. Şimdiyse sıra bende diyerek araştırmalarımı yaptım.

Şu anda 3 haftalık süremizi doldurduk ve ekonomik koşullardan dolayı Heidi marka çiçek toprağı aldım toprak değerleri şu şekildedir;
pH: 5.5 - 6.8
EC: 220
Nem:%53.43
Su tutma kapasitesi: 575.03
Safiyet: 95

İçerisinde humus, kil, perlit, torf, organik maddeler bulunduğu belirtilmiş ve 4-6 hafta arasında bu değerleri muhafaza edebileceğini belirtmişler.

Boyları aşağı yukarı 4 - 5 cm bandına çıktığı için hızlı bir şekilde saksı alıp, güzelce bu toprak yardımıyla sabit tutarak yerleştirdim.

Çatı katında yaşıyorum, dairem gün içerisinde 10-12 saat güneş alıyor ve cam kenarında güzelce yetiştirmeyi planlıyorum.

Aldığım saksıyı 4 eş parçaya böldüm ve toprağı çok sıkmadan elimle güzelce açtırarak yerleştirmesini sağladım.

Bundan sonra konunun altına sürekli görsel atıyor olacağım. Organik olmasını istediğim için, aloe vera kullanmak istiyorum, konu hakkında desteklerini bekliyorum

Trishkaa

Yeni üye

not: saksılar değişecektir

kankam merhaba kolay gelsi bende yoklukta bir kaç grow atmıs bı kardes olarak sana bıldıklerımı aktarıyım, toprak seni biraz sıkıntıya sokabılır baştan söyliyim varsa biraz perlit ekle bence toprağa , daha rahat hava alsın , gübre olarak bi marka tercihin yoksa, organik yapıcam diyorsan biobizz serisi öneririm, durum ona yok dersen tamamen organikte yapabilirsin gübreleri kendin.forumda organik bölümüne gir ordan her dönemde neye ihtiyacın var bulacaksın ama bence şuan bilmiyorken biobizz al derim bio grow bile alsan seni bi süre götürür durumunu bilmediğim için birşey diyemiyoırum

Bitkilerin üzerine cam kavanoz koymuşsun delikli bişey koyman gerekmiyor mu havasız kalmaz mı yoksa benmi yanlış düşünğyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ** hahahaha **** ******** * **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • LeeChandler LeeChandler:
    hahahahahahahaha * ********* ********* hahahaha**** ****** ******* **** **** ********* ***** ***** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******* ********* ********** *** ****** **
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** hahahaha* hahahahahahahaha * ********* ********* hahahaha**** ****** ******* **** **** ********* ***** ***** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** hahahaha** hahahaha**
    *** *** ***** ****** ******** ***** ********* ********* ***** ********* ********** *** ******* ******** ********** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ****** ********** ***** hahahaha ***** hahahaha* ********* ****** *********
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha hahahaha ******* ******** **** hahahaha** ***** ******* ****** hahahaha* *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********** ** ******* ****** hahahaha
    ********** ** ****** hahahaha* ******* **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ** ******** **** ****** hahahaha ******** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ** *** ******* hahahaha*
    hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** ****** ** ****** hahahaha****** ** ****** hahahaha* ******* **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ** ******** **** ****** hahahaha ******** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ********* ****** hahahaha****** ***** ***** ******** ****** ******* ********* **
    LeeChandler LeeChandler: ********* ****** hahahaha****** ***** ***** ******** ****** ******* ********* **