İlk Grow: Auto Blue Dream (Güncel tutulacak)

Ygzsnl34

Yeni üye
Kanka hiç bitkini bızıklama. Bırak azcık büyüsün. Bende bi konu açtım. Bi bak istersen. 17. Günde lst yaptım. Şuan zaten ufacık bitkin yeterince gelişince yatırırsın.

S

silas

Guest
Işığı 20 cm kadar yukarı al gelişimleri yavaş kısa kalmışlar, bu 3 hafta içinde sulamana dikkat etmen yeterli, 10 cm çapını 2-3 günde 1 toprak kurudukça 100 ml kadar sulaman yeter, bu büyüklükte bitki için toprağı komple sulaman yanlış ve gereksiz. Konuyu ilk açtığında yazmamışsın, sanırım auto blue dream kızlar. Nem makineni hava girişine yakın konumlandır. Gelişim yavaşsa demek ki bitkiye sağladığın ekosistemde sıkıntı var. Nem ve sıcaklık değerlerin nasıl? Gübre ne oranda kullanıyorsun? Konuya @silas34 beni böyle etiketleyerek yaz.

Işığı 20 cm kadar yukarı al gelişimleri yavaş kısa kalmışlar, bu 3 hafta içinde sulamana dikkat etmen yeterli, 10 cm çapını 2-3 günde 1 toprak kurudukça 100 ml kadar sulaman yeter, bu büyüklükte bitki için toprağı komple sulaman yanlış ve gereksiz. Konuyu ilk açtığında yazmamışsın, sanırım auto blue dream kızlar. Nem makineni hava girişine yakın konumlandır. Gelişim yavaşsa demek ki bitkiye sağladığın ekosistemde sıkıntı var. Nem ve sıcaklık değerlerin nasıl? Gübre ne oranda kullanıyorsun? Konuya @silas34 beni böyle etiketleyerek yaz.

@silas34 yorumun için teşekkür ederim.
Kızlar auto blue dream kanka. Işığı 50cmden 300w veriyordum 1 haftadır, 70e çıkartıyorum. 3 gün önce 300ml (0,3 ml sensi bloom a + 0,3 ml sensi bloom b) vermiştim onu da azaltıyorum bugünden itibaren. hava girişini bağlamamıştım bez dolap olduğundan deliklerden zaten hava giriyor diye düşündüm. Bugün karbon filtre gelecek onla birlikte çıkış 300m3 giriş 160m3 olarak takmayı düşünüyorum. karbon filtre zaten düşürecek diye tahmin ediyorum çıkışın gücünü. 2 gün önce co2 hazırladım koydum kabine. nem ve sıcaklık konusunda sıkıntı çekiyorum oturtamadım bir türlü. bazen 90lara çıkıyor nem bazen sabah kalktığımda suyu bitmiş oluyor 10lara düşmüş oluyor. nem ölçerli makine aldım biraz daha stabilleşti oranlar birkaç gündür. Sıcaklıkta çok değişiyor odanın camını sürekli hafif açık tutuyorum ışıkların söndüğü 4 saatte nem çok artıyordu sıcaklık çok düşüyordu onu da çözdüm sayılır ama gün içerisinde odanın kapısını da açık bırakıyorum yine de 30ları görüyor. bu mevsimde böyleyse bu iş yazın olacak bi iş değil sanırım diye düşünüyorum. Ama sanırım hatam giriş fanını takmamak oldu, bugün tekrar bir düzenleme yapacam önerilerin doğrultusunda.

S

silas

Guest
dediğim gibi kardeşim bitkine sağladığın eko sistemde sıkıntı var. optimal seviyelerde tutman gerek sıcaklığı ve nemi, taze hava şart. Bitkilerle aynı ortamda uyuma hem sağlığın açısından havayı ağırlaştırır hem de nem çok dengesizleşir. cob led sistemler çok fazla ısı üretir sıcaklığın 31-32 leri geçmesin. Bitkinin asıl besini ışık ve havadır %90-95, gübreler %5-10 dur, burdan yola çıkarak tekrar bir düşün ekosistemin ne kadar önemli olduğunu, Nem %60 ları geçmesin %35lerin altınada düşmesin, sıcaklık en düşük 16, en fazla 30 derecelerde kalsın ani sıcaklık değişimleride bitkiyi şoka sokar bilgin olsun.

dediğim gibi kardeşim bitkine sağladığın eko sistemde sıkıntı var. optimal seviyelerde tutman gerek sıcaklığı ve nemi, taze hava şart. Bitkilerle aynı ortamda uyuma hem sağlığın açısından havayı ağırlaştırır hem de nem çok dengesizleşir. cob led sistemler çok fazla ısı üretir sıcaklığın 31-32 leri geçmesin. Bitkinin asıl besini ışık ve havadır %90-95, gübreler %5-10 dur, burdan yola çıkarak tekrar bir düşün ekosistemin ne kadar önemli olduğunu, Nem %60 ları geçmesin %35lerin altınada düşmesin, sıcaklık en düşük 16, en fazla 30 derecelerde kalsın ani sıcaklık değişimleride bitkiyi şoka sokar bilgin olsun.

@silas34 üstat yazdıklarını kağıda yazıp kabine asacam :D teşekkür ederim yardımların için.

@silas34 kanka kızlara lst uyguladım ama doğru mu yaptım zamanında mı yaptım tam emin değilim. Sence doğru olmuş mu? Genel anlamda sence nasıl durumları?

1. Kız:

2.Kız:

Üstten:

S

silas

Guest
Tecrübe etmeden öğrenemezsin kanka, iyi olmuş güzel olmuş ama geç olmuş elleme bakalım böyle devam etsinler çiçeğe girmişler

@silas34 kanka sabah konuşmuştuk chatte, kızlardan birinin bir yaprağı açık yeşil oldu sebebi ne olabilir sence?

Kızlar 33. günündeler. Gelişimleri çok yavaş gibi geliyor bana, öyle mi sence de? Genel olarak nasıl sence durumları. Acemiliklerimden sıklıkla strese soktum kızları bugüne kadar.

Her sulamayı gübreli yapıyorum. En son 100'er ml gübreli sulamıştım, 3 gün sonra yani dün parmağımı toprağa sokup baktım tamamen kurumuştu toprak, 500 ml suyu sensi bloom a+b(1'er ml) ve B-52(1 ml) ile karıştırarak paylaştırdım ikisine. B-52'yi ilk defa verdim, sabah baktığımda açık yeşildi yaprak ondan mı oldu acaba? Elimde CarboLoad'da var onu ne zaman kullanmaya başlamalıyım?

1. Kız:

2.Kız:

1 & 2:

S

silas

Guest
1-2 yaprakta sararma olabilir sıkıntı yapma normal, gübreyide 1 tık azalt, bu gidişle ileride sıkışmaya başlar toprak, 2 sulamada 1 boş suya sadece calmag karıştırıp ver. Bitkiyi çok yatırmışsın sert eğitim veriyorsun kısa kalmış ışığı 10 cm daha yukarı al.

Havalandırma fanları yeterli geliyor mu ?
giriş 160m3 çıkış 300m3 yeterli diye düşünüyorum kanka.

1-2 yaprakta sararma olabilir sıkıntı yapma normal, gübreyide 1 tık azalt, bu gidişle ileride sıkışmaya başlar toprak, 2 sulamada 1 boş suya sadece calmag karıştırıp ver. Bitkiyi çok yatırmışsın sert eğitim veriyorsun kısa kalmış ışığı 10 cm daha yukarı al.
@silas34 eyvallah teşekkür ederim kanka yorumun için. sabah çıkmadan dediklerini yaptım. şimdi calmag siparişi vereceğim. evet bitkinin olabildiğince heryerine ışık gelsin diye çok yatırmışım toprağa değiyor bazı yapraklar. salıyım mı biraz yoksa ellemeyim kalsın mı böyle?

S

silas

Guest
sal kanka bitki çiçeğe girmiş ama üstüne oturmuşsun gibi duruyor, bunda sert eğitimin yanında ışık mesafesini çok yakın tutmanında etkisi olmuş.

1. Kızın son durumu bu @silas34 kanka. git gide ilerliyor. 2. Kızda da en alt fan yaprağında çok hafiften sararma oldu. en son 6 gün önce gübreli sulamıştım bugün baktım parmağımla çok çok hafif nemli geldi yarın sulamayı düşünüyorum. kaç ml suya kaç ml calmag vermeliyim acaba? Biraz toprak temizlensin diye suyu bol mu kullansam?

@silas34 kanka yardımına çok ihtiyacım var. 4 gün önce bir kaza yüzünden şehir dışına çıkmak zorunda kaldık. 5 gün önce kızları 500 ml suya calmag takviyeli sulamıştım. evde olmadığımız bu 4 gün boyunca tabi kızlar nemsiz kaldılar %10'du geldiğimde. acele çıktığımızdan ayarlı prizi manuele almıştım unutmuşum. normalde 20/4 veriyordum ışığı ama 4 gündür full 24 saat ışık aldılar. bugün eve döndük gelir gelmez baktım kızlardan biri çok kötü görünüyordu aşırı çelimsizdi. sanki ölmek üzere gibi. alttaki yeni çıkan yapraklar falan çok küçük ve çok boyunlarını bükmüşlerdi. toprağa baktım kuruydu. elim ayağım dolaştı hemen 500 ml suya 2 ml sensi bloom a+b, 1 ml carboload, 1 ml b-52 verdim. evet bokunu çıkardım sanki. hemen nemini falan ayarladım karanlığa aldım bitileri. yaptığımın doğruluğu konusunda en ufak bir fikrim yok tabi. keşke yapmadan sorsaydım dedim sonra kendi kendime. yorum yaparsan nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylersen çok sevinirim kanka.

1.Kız

2.Kız

S

silas

Guest
45 günlük bitkiye göre malesef biraz küçük kalmışlar, onun dışında bitkilerinde sıkıntı yok, bitki çiçeğe girince alt eksi yaşlı yapraklarını sararmış, bir kaç büyük eski yaşlı yaprağında bundan etkilenmiş, önemli değil ilerlemez. Toprak mesafesini alçak tutup bitkiyi saksının derinine gömmende etkili olmuş bunda, bitki yetersiz ışık ve hava alan eski yapraklarını infaz etmiş. Gübreyi abartmadan bu şekilde devam et, arada boş ph ayarlanmış sulama yap, bitkiyi gübreyle fazla sıkıştırma, toprak tam kurumadan da su verme.
Bitkinin küçük kalmasıyla ilgili olarak ilk başlarda nem problemi mi yaşadın?

.@silas34 kanka yorumun için teşekkür ederim.

arada boş ph ayarlanmış sulama yap,
Her boş sulamaya calmag ekleyim mi?

Bitkinin küçük kalmasıyla ilgili olarak ilk başlarda nem problemi mi yaşadın?
Sadece nem değil susuz kalma gibi problemleri de oldu. Elimi çok korkak alıştırdım sulamada. Nem çok değişiyordu bazen %99 olup, bazen %20'lere düşüyordu. O problemi hallettim ama sanırım olan da oldu halledene kadar.

Bir de şunu sormak istiyorum kanka bitkilerin o güzel kokularından eser yok. Covid olmadıysam hiç kokmuyorlar. Neden olabilir bu?

Sabah baktım toparlamış gibilerdi sanki. Bu iki kızdan artık çok da bir hasat beklemiyorum bu kadar strese soktuğum için ama yine de diğer grow olana kadar çok da üzmeyecek bir hasat alabilir miyim sence?

S

silas

Guest
geçmiş olsun, kokusu olmasın kafası olsun yeter, koku olayı genetik ve gübreleyle alakalı.

Kanka

Administrator
Yönetici
Güzel gidiyo kanka napıyosan bıtkilerın bunu beğenıyor aynen devam overdrive a bi ortalama 3 hafta kadar var her hafta böyle guncelle gören yardımcı olur illaki dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • F FirstGrowing:
    ******** ** ***** **
  • F FirstGrowing:
    hahahaha** ***** *****
  • TabldotLife TabldotLife:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* ******** ********* ****** ******* ********* ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha* ****** ****** ** *********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ******* ****** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** **** hahahaha* ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • C CHaRaMBoL:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • C CHaRaMBoL:
    hahahaha *** ******** ********* ******* ***** ** **** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ********* ******** **** hahahaha* ***** ********
    İstanbul İstanbul: ******** ********* ******** **** hahahaha* ***** ********