İlk Grow Sistemim ✪

Mac

Üye
Merhaba Dostlar,

Yaklaşık 3-4 gün önce bir konu açmıştım 'Yüksek Bütçe Kabin Kurulumu' başlığında. Konuyu açtığım hesabımda taslakla alakalı bir problem olduğu için mecburen yeni hesap oluşturdum ve kullanıcı adımı @Hekim yerine @Mac yaptım. Herkese Selamlar!

İlk growum olacağı ve tecrübem olmadığı için başlangıç olarak ufak çaplı bir sistemle başlama kararını sizlerin sayesinde aldım. Işık ve tohum haricinde tüm sistem geçen yıldan elimde mevcuttu ve hiç kullanma fırsatım olmamıştı. Bu sisteme ek olarak ışık ve tohum siparişi verdim. Işık elime ulaştı ve şuan sadece tohumu bekliyorum. Elimde bulunan tüm malzemelerin fotoğraflarını çektim, fiyat ve linkleriyle beraber hepsini aşağı ekleyeceğim. Bu tarz sistem düşünen arkadaşlar için de sizlerin desteğiyle beraber yol göstermiş olabiliriz. :)

Işık, Kabin, Havalandırma ve Nemlendirme

q9.jpg
q1.jpg
q2.jpg
q7.jpg

1 Adet FC4800 Led → 14.000 TL Link
1 Adet 100x100x180 MarsHydro Kabin → 4.000 TL Link
1 Adet S&P TD-350 Silent - 125 mm/380 m3 Sessiz Fan → 3.078 TL Link
1 Adet Aktif Karbon Filtre 480 m3/h -125mm → 2.328 TL Link
1 Adet Dr Slient Kanal Tipi Aksiyel Fan 100mm/100m3 → 514 TL Link
1 Adet Dr.Karbon Esnek Hava Kanalı 127mm-10mt → 365 TL Link
1 Adet Sinbo SAH-6107 Buhar Makinesi → 494 TL Link

Toprak, Saksı, Gübre ve Besinler

q5.jpg
q6.jpg
q8.jpg
q3.jpg

1 Adet Plagron Light Mix 50 Litre Toprak → 255 TL Link
1 Adet Biobizz Light Mix 20 Litre Toprak → 152 TL Link
3 Adet Growsan SeraPot Kumaş Saksı 19 Litre → 75 TL Link
1 Adet Set Advanced Nutrients Grow Micro Bloom 1 Litre → 700 TL Link
1 Adet Advanced Nutrients Big Bud 500 ml → 445 TL Link
1 Adet Advanced Nutrients CarboLoad 500 ml → 237 TL Link
1 Adet Advanced Nutrients Rhino Skin 250 ml → 186 TL Link
1 Adet Canna CalMag Agent 1 Litre → 278 TL Link
1 Adet Set Tekno İstanbul Ph Kalibrasyon Sıvıları → 161 TL Link

Yardımcı Malzemeler ve Tohum

q4.jpg
q10.jpg

1 Adet Skrog Filesi 100x100 → 124 TL Link
1 Adet Kanz Dijital Sıcaklık ve Nem Ölçer → 122 TL Link
1 Adet Typhoon Klipsli Vantilatör 15 cm → 404 TL Link
1 Adet Bitki Destek Teli 50 m → 52 TL Link
1 Adet ADWA AD12 Ph Metre → 715 TL Link
5 Adet Big Bud Tohum → 1.350 TL Link

Not: Poşetin içindeki, turuncu-beyaz, yuvarlak şeylerin ne olduğunu hatırlayamıyorum maalesef. (Aydınlatan olursa eklerim.)

22 Eylül 2022 Güncel Toplam Maliyet 1 Dolar 18,34₺

30.035 TL

Evet Dostlar, elimdeki sistem bu şekilde ve daha önce hiç grow deneyimim olmadı. Forumdan araştırarak ve tecrübe kazanarak bir şekilde kendi hasatımı almak istiyorum. Bu arada ışığı bilerek FC4800 aldım daha sonra büyük kabinde kullanabilmek için. Merak ettiğim soruları aşağıya listeledim cevaplarınız benim için ve bu tarz bir sistem düşünen arkadaşlar için eminim ki çok faydalı olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.. :)

Sorular
Sizce bu sistemde hatalı veya yanlış olan bir parça var mı?
İlk grow deneyimi için Big Bud doğru seçim mi?
Bu ölçüdeki kabine kaç saksı koymalıyım?
Sizce tahmini ne kadar hasat alabilirim?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 31054

Guest
O ışık güzel bir ışık ama alan 120.120.200 olmalı knka yoksa ışık ağır gelir o alana. Her alanın belli bir w aralığı vardır. 120 alan bile küçük gelecek 1k fazla ver direk büyük al bence. O turuncu şeyler yo yo bitki bağlamak için çok uzarsa tavana vs

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Ayretten havalandırma sistemini de mars al bence güzel bir sistemi var. Sıcaklık, nem ayarı ona göre çalışma vs gibi. Bu kadar masraf yapmışsın bi kaç k için en güzelinden olma bence

Melez

Müptezel
kanka trrip kankaninda dedigi gibi voodo ve tarantula gubren eksik ayrica overdrivede goremedim gublerde kimyasaldan gidiyorsak overdrive zaten ugruna degen en buyuk sentetik gubre ciceklenmenin son iki haftasinda kullanilir somekleri 1.5 katina cikarir gozle gorulur bicimde onu kesinlikle al overdrive voodoo tarantula alabiliyorsan b52 gubresinide alabilirsin secimine kalmis

higthead

Jolly Green
Dostlar arkadaşın zaten elinde ürünleri mevcut =)))

Calmag
overdrive
b52
vodoo
alabılırsen pırhana yoksa bosver (masraf yapmıyacagım dedıgın ıcın)

Masraf yapmıcam elimdeki ürünler ile devam edeceğim dediğin için geri kalan listen okydir. İlk grow 3 saksı uzerıne cıkma derim. Işığına göre kabin masrafı yapma derim ışığını dimmer ederek kullanıcaksın zaten.

Mac

Üye
O ışık güzel bir ışık ama alan 120.120.200 olmalı knka yoksa ışık ağır gelir o alana. Her alanın belli bir w aralığı vardır. 120 alan bile küçük gelecek 1k fazla ver direk büyük al bence. O turuncu şeyler yo yo bitki bağlamak için çok uzarsa tavana vs
Kankacım ışık ve tohum harici hepsi geçen seneden elimde vardı o sebepten yeni malzeme eklemedim. Dediğin gibi minimum 120 alan için o ışık ama dimmer ayarı var belki sorun çıkarmaz :) Havalandırma sistemini de kesinlikle ilk growu tamamladığımda mars ile değiştireceğim. Bu sistem sadece ufak bir tecrübe kazanmak için. :)

Mac

Üye

Calmag
overdrive
b52
vodoo

Masraf yapmıcam elimdeki ürünler ile devam edeceğim dediğin için geri kalan listen okydir. İlk grow 3 saksı uzerıne cıkma derim. Işığına göre kabin masrafı yapma derim ışığını dimmer ederek kullanıcaksın zaten.
Calmag resimde mevcut gözden kaçırmışım ekledim onu da listeye :) Overdrive, B52 ve Vodoo siparişini de en kısa sürede geçiyorum. Bende maksimum 3 saksı düşünmüştüm. Çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Mac

Üye
kanka trrip kankaninda dedigi gibi voodo ve tarantula gubren eksik ayrica overdrivede goremedim gublerde kimyasaldan gidiyorsak overdrive zaten ugruna degen en buyuk sentetik gubre ciceklenmenin son iki haftasinda kullanilir somekleri 1.5 katina cikarir gozle gorulur bicimde onu kesinlikle al overdrive voodoo tarantula alabiliyorsan b52 gubresinide alabilirsin secimine kalmis
Çok sağol kankacım bugün veya en geç yarın siparişini geçmiş olurum. Mutlaka alacağım :)

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Kardeşim karbon filtrenin çıkış ucu 125 mm olmalı ki fan ile beraber aynı boruya bağlayabilesin ayrıntıları kaçırma yorulma :)

Mac

Üye
Kardeşim karbon filtrenin çıkış ucu 125 mm olmalı ki fan ile beraber aynı boruya bağlayabilesin ayrıntıları kaçırma yorulma :)
Karbon filtrenin ne kutusunda ne de üzerinde ölçüsü yazmıyordu :D Fan ile uyumlu deneme amaçlı bağlamıştım. 125mm 480m3 olarak düzelttim. Aradan 1 yıl geçti ve denemediğim için yanlış yazmış olabilirim çok sağolun :)

Calmag
overdrive
b52
vodoo

Üstadım sence bu bez gardrop ıcınde 1 photo büyütülürmü ? Giriş fanı koymıcam çıkışada pc fanı düşünüyorum. Işık qb240. Sıcaklık sorunu da önümüz kış olacağı için odanın camını açarım yaklaştırırım felan ayarlarım diye düşünüyorum.
ürün linki: https://www.koctas.com.tr/prado-prado-slim-fit-bez-dolap-bej/p/1000537992

higthead

Jolly Green
Olur neden olmasın ama 48x60 alan biraz küçük bez dolap vs alıcaksan birazdaha bir tık büyüğüne bakarsan daha iyi olur sıkıs tepiş olmasın vantıler nem makınası saksı vsvsvs o alanda cok dar olur.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Havalar serinledi artık tam zamanı. Konuyu güncel tut heb birlikte takib edelim malzemeler çok güzel tuval keğıdı da hazır ressamımız hünerlerini göstersin. Başarılar dilerim. :)

Mac

Üye
Havalar serinledi artık tam zamanı. Konuyu güncel tut heb birlikte takib edelim malzemeler çok güzel tuval keğıdı da hazır ressamımız hünerlerini göstersin. Başarılar dilerim. :)
Kanka start verdim ve günlük kısmında konu açtım yorumunu merakla bekliyorum :)

Harika ekipman ve güzel anlaşılır yazım tarzı. Yakında başlayacak olanlara güzel ve kaliteli bir konu olacak. Genelde bazı paylaşımlarda sistemde eksıklıkler olabiliyor. Lütfen sık sık güncelleyip 1. mesaj danda resimli detayları ve tecrubelerini paylaşki bizlerede el feneri olsun . Şimdiden tşk. Dumanın ve keyfin bol olsun. Alevv alevvv

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ****** hahahaha hahahaha*
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** ***** **** ********** ****** *** ** *** ******* ********** ******** ********* ****** ****** **** ****** ******** ***** ** ********** hahahaha* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** hahahaha****** ** ****** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** hahahaha ********* ******* ******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ** *** ***** hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** **** hahahaha** **** **
  • Reyis Reyis:
    ******* hahahaha ***** ********* ** ****** **** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ****** ********** *** **** hahahaha* ****** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******** ******* ***** **** ********* **** ******** hahahaha ****** ******** ********* hahahaha ***** ***** ******* ***** ********* ****** hahahaha* *** ****** *** ****** ****** ****** ***** ****** *** ***** *** ********** ******* ******* ***** ** ****** ******** hahahaha* ****** *** ** ******* ****** ****** *** ******** ****** * ***** ****** ********** *** ******** * ** ****** ** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** **
  • Reyis Reyis:
  • bandaleros bandaleros:
    kawinnnz kawinnnz: **