İLK GROW UM KANKALAR YARDIMCI OLURMUSUN GROW ODASI YAPICAM

Renat06

Yeni üye
@higthead @Canna @nasa

Selam dostlar biraz geç olsada başlıyorum sonunda umarım beni unutmamışsınızdır kıymetli bilgilerinize cok ihtiyacım olucak

Sonunda stepımı tamamladım yarın sabahtan tohum patlatmaya başlıcam dostlar peçetede yapıcam oksijenli su ile burdan gunluk sekilde paylaşım yapmayı düşünüyorum biraz geç olsada grow odamı mükkemmele yakın yaptıgımı düşünüyorum simdi asıl mesele kızlara iyi bakmakta olucak sizlere gübre ve topraklarımdan bahsetmek istiyorum önerileriniz beni çok mutlu eder dostlar

-Light max toprak
-19 lt bez saksı tercih ettim
Gübrelerim .. (biobizz)
-bio grow
-bio bloom
-topmax
-fish mix
-bio heaven
-root juice
-alg a mic
-acti vera
-microbes
-bio ph
(Advanced nutrients) - big bud-overdrive-
Gübre tercihlerim bunlar oldu umarım eksik yoktur (tohum auto lsd tercih ettim bu genetik ten daha once deneyim yaptıysanız bilgi paylaşırsanız sevinirim dostlar :) yarın peçete yöntemiyle tohumlarımı patlatıcam inşallah tüm steap hazır günlük te yapıcam inşallah kıymetli önerileriniz beni mutlu eder dostlar ..

C

Canna

Guest
Hadi hayirlisi, tohumlar patlayinca al karton bardaga, 2 hafta kalsinlar, bu sirada sacece kök gübresi ver. Nemi yüksek tutu, sicaklik 25-28 derece arasi iyi olur. Iyi growlar.

higthead

Jolly Green
KEske o mıcrobes e okadar para vermeseydın=))) fısh mıx ıle grow aynı bılıyorum aynı ıcerık urunlerı almıssın fısh mıx gerek yok. Bence 2 urunu ıade et. Gerı kalan guzel devam. Tohumu pecete arasına aldıgında tohumun uzerıne 1 damla root juıce damlat. hatta tohumu suda bekletıceksen bardaga 1 ml rootjuıce ekle at tohumları suya.

Renat06

Yeni üye
Hadi hayirlisi, tohumlar patlayinca al karton bardaga, 2 hafta kalsinlar, bu sirada sacece kök gübresi ver. Nemi yüksek tutu, sicaklik 25-28 derece arasi iyi olur. Iyi growlar.
Teşekkür ederim dostum auto tohumlar photo sandın galiba auto oldugu için direk saksıya ekiyim dimi ilk can suyundan sonra sadece kök gübresi vericem nem makinalarım aktif tohumları bi kaç saate açıcam inşallah patlamıstır :))) sanada dostum iyi growlar

Renat06

Yeni üye
KEske o mıcrobes e okadar para vermeseydın=))) fısh mıx ıle grow aynı bılıyorum aynı ıcerık urunlerı almıssın fısh mıx gerek yok. Bence 2 urunu ıade et. Gerı kalan guzel devam. Tohumu pecete arasına aldıgında tohumun uzerıne 1 damla root juıce damlat. hatta tohumu suda bekletıceksen bardaga 1 ml rootjuıce ekle at tohumları suya.
Dostum en mahalısı bide microbes almam gerekir diye düşündüm bende açıklamasını okuyunca yararı cok olur diye düşünmüştüm saglık olsun fish mıx zaten uygun dostum geri iyide yapmam da kullanımda zarar vericekse kullanmıyım bana bildirirmisin tohumuda peçete de yaptım 24 saat oldu oksijenle su ve kök gübreside ilave ettim umarım hepsi patlamıstır suan grow odamın son temizliklerini yapıyorum saksılarda hazır tohumlara bakıcam bi kaç saate inşallah güzel sonuc alırım :))

Renat06

Yeni üye
Merhaba dostlar :) bugun tohumlarım güzel sekilde patladı 19 litrelik saksılarıma ektim ve can sularını verdim ışık boyunu 65 cm ye çektim sıcaklık 30 larda ve nem 70 lerde suan nemi 80 ene cıkarmam gereklimidir sıcaklıgı için düşünceniz nedir birde vantilatörlerimi yarın takabilicem klimam açık ama sıcaklıgı 25 e düşüremedim vantilatörler yarın gelince düşer diye düşünüyorum yarına kadar nasıl düşürebilirim yada cok gereklimidir birde karbon filtremin yeri falan tüm sistem hazır çıkıs için kapı dan delik bugun açamadıgım için kuramadım zaten açmıs olabilseydimde kullanmadan once sorucaktım ne zamam kullanmak daha dogru olur karbon filtreyi teşekkürler iyi growlar dostlar @higthead @Canna

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dotum filizde 30 derecede kurtarir sorun yaratmaz, ama biraz düserse iyi olur. Benim filizlerde gördü 30 dereceyi. Karbon filitreyi cicekte kullanacaksin, daha önce sadece fanini cikis fani olarak kullanabilirsin, bende su anda cikis fani acik degil, sadece giris fani 7/24 acik, bitkilerim 5 haftalik. Nem 70 de kurtarir, ama 80 olsa daha iyi tabi. Merak etme 70 nemde de filizler gelisir.

Renat06

Yeni üye
Dotum filizde 30 derecede kurtarir sorun yaratmaz, ama biraz düserse iyi olur. Benim filizlerde gördü 30 dereceyi. Karbon filitreyi cicekte kullanacaksin, daha önce sadece fanini cikis fani olarak kullanabilirsin, bende su anda cikis fani acik degil, sadece giris fani 7/24 acik, bitkilerim 5 haftalik. Nem 70 de kurtarir, ama 80 olsa daha iyi tabi. Merak etme 70 nemde de filizler gelisir.
Anladım dostum cok tesekkür ederim sıcaklık 30 un altına bi tık iniyor çıkıyor onu tutabildim nemde 70 i geçemedim henüz pet şişe filiz baş verince atmayı düşünüyorum orda 80 i yakalarım nemde dostum cıkıs fanını kullanabilirsin demişsin karbon filtre çiçek zamanını kadar bekleyebilir o zaman peki çıkıs fanını kullandıgımda tek , bu nem ve sıcaklık dengesini nasıl etkiler yani nem çokmu düşer bunuda belirtirsen dostum sana zahmet Cok memnun olurum :)

C

Canna

Guest
Cikis fanin acarsan nem dahada düser, lütfen yazdiklarimi iyi oku, pet siseye ihtiyac yok, macera arama, kulaktan duyma bilgilere itibar etme, Forumun en iyi ustalarindan 2 si takilmis konuna, ben ve @higthead usta takil bize hayatini yasa, yada karalari sen ver.

Renat06

Yeni üye
Teşekkürler dostum yardımlarınız için cok mutluyum ögrenicegim cok konu var sizden @higthead kraldan ve senden benimde bi gün yeni baslayan arkadaslara önerim olursa bu sizler sayesinde olucak @Canna çıkış fanını yarın açmayı düşünüyordum hava sürkülasyonu yetersiz oluyor diye sıkıntı yok diyorsan bende boyle devam edicem dostum zaten nem için iki tane buhar makinam var fan açılınca dahada düşücek birde dostum biobizz bio down ph dengeleyicim vardı bugun kullandım ph dengelemek için çeşme suyu 7.5 ph ındaydı onunla dengeledim 1 litre suya 1 mil atarak Filiz aşamasındayken zarar vermez umarım cok teşekkürler destekleriniz için cansınız :)

C

Canna

Guest
Dostum cikis fanini acma, giris fanini iceriye verdigi hava zaten bir seklide disari cikyor, ben cicekten önce acmam cikis fani(,böylece nem sorunu kalmaz) oda karbon filitre ile. PH yi gübreli suyu hazirladiktan sonra ayarliacaksin. Beyaz sirke en iyisi PH ayarlamak icin.

Renat06

Yeni üye
Ph olcerın ıle kontrol edıyorsun dımı ph 6.2 işle 6.5 arası. @Canna yazmıs gereklı seylerı. Arada kızları fotola guncelle bılgılerıde yaz fotolarken.
Evet ph ölçerle ölçüyorum kullanmayıda yeni ogreniyorum en sonda ph degerlerini buluyorum bi sekilde :) suan tam 24 saat oldu tohumdan ekeli bi kafasını çıkartsa topraktan :)) direk foto ile güncellicem dostum :)) teşekkürler

Renat06

Yeni üye
Dostum cikis fanini acma, giris fanini iceriye verdigi hava zaten bir seklide disari cikyor, ben cicekten önce acmam cikis fani(,böylece nem sorunu kalmaz) oda karbon filitre ile. PH yi gübreli suyu hazirladiktan sonra ayarliacaksin. Beyaz sirke en iyisi PH ayarlamak icin.
Anladım dostum bende aynı yoldan devam ediyorum :)) teşekkürler dostum aydınlandım

C

Canna

Guest
Evet ph ölçerle ölçüyorum kullanmayıda yeni ogreniyorum en sonda ph degerlerini buluyorum bi sekilde :) suan tam 24 saat oldu tohumdan ekeli bi kafasını çıkartsa topraktan :)) direk foto ile güncellicem dostum :)) teşekkürler
La daha filiz yok ortada sen giris fani ,karbon flitre, ciksi fani acam filan, diyorsun, hele bir dur, yavas gel. böyle gidersen bizde sana grow yaptirayamayiz. En azindan ben senin pesinden gelemem.

Renat06

Yeni üye
La daha filiz yok ortada sen giris fani ,karbon flitre, ciksi fani acam filan, diyorsun, hele bir dur, yavas gel. böyle gidersen bizde sana grow yaptirayamayiz. En azindan ben senin pesinden geleme
La daha filiz yok ortada sen giris fani ,karbon flitre, ciksi fani acam filan, diyorsun, hele bir dur, yavas gel. böyle gidersen bizde sana grow yaptirayamayiz. En azindan ben senin pesinden gelemem.
bizimkisi tatlı heycan kral :)) çok istekli oldugum için heralde :)) tamamdır üstad ben sizden gelen bildirimlerle adım adım emin bi şekilde gidicem inşallah :)

higthead

Jolly Green
Dostum merdıvenlerı teker teker cık. Şuankı odaklanman gereken bebıslerın topraktan cıkması ondan sonra dıger adıma gecıcez. Adım adım gıdelım=)))

Renat06

Yeni üye
Teşekkür ederim dostum adım adım inşallah güzel bi grow deneyimim olur cok istiyorum umarımda basarılı olurum fotograf atmaya çalıştım ama yapamadım bugun 4 gunleri dostum bas verdi toprakdan Bi tanesi hariç birde iki tanesi daha tam yapraklarını açamadı sulama yaptım her bebesi bi çay bardagı kadar kök gübreside ilave ettim 1 lt ye 0.7 seklinde ama sıcaklık sorunum beni bitirdi bebisler için ben fena strese girdim ne taktik denediysem sıcaklık düşmüyor portaratif klimam var 6 bin btu zayıf kalıyor bu domemde malum led ler cop led 3 tanede Vantilatör sürekli çalışıyor ama 33-34 arası sıcaklık düşüremiyorum bi türlü nem de 65-75 arası çiçek doneminden once bi klima alırım mutlaka ama simdi nası yapıcam bilmiyorum :( bu arada ışık dongüsüne geçtim 20/4 şeklinde bu sıcaklıgı düşüremezsem filiz doneminde kötü sıkıntı yaşıcamı biliyorum ama oneriniz varmı acaba @higthead

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Night owl Night owl:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahaha ** ***** ******* ***** ******* **** hahahaha** **
  • A angeshar:
    ** ** ****** **
  • A angeshar:
    ********** hahahaha* ***** **** ****** **** hahahaha* ** ******* *** ****** ** ****** ***** ******* ****** hahahaha*
  • A angeshar:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • A angeshar:
    ********** ******* ***** ******* **
  • A angeshar:
    ******** ****** hahahaha ******** ******* ****** ******* ***** ***** ** ****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ** ***** ****** ******* ***** ******** ***** ******** ********* ******** ****** hahahaha ******** ******* ****** ******* ***** ***** ** ****** ****** ********
  • A angeshar:
    hahahaha** **** ***** **** **** ***** ****** ***** ******* ****** **** ******* hahahaha*** *** *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** hahahaha* *** *** ****** hahahaha ******** ***** ** *** ***** * **** ***** **** hahahaha* hahahaha*
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha**** ***** ** ********* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahaha* ****** ****** * **** *** **********
    A angeshar: hahahaha* ****** ****** * **** *** **********