Ak48 İlk heyecan GROW :)

casperalive

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhaba üstad @higthead yardımı ile bütün malzemeler :
Sponsordan Kushseed Ak48 photo ( 5 Saksı )
120x120x200 lük kabin toprak ve sudan al oxford kumas
680m3 Dr.karbon Filitre Vortice Quite fan set 150mm

Giriş fanı 300m3 drslient aksıyel tıpı fan Dr.karbon
Dr. Karbon Kanal Tipi Pencere Aparatı
Sponsor Horticulture LS 480W PRO
Toprak plagron lıght mıx
Cata Uzaktan Kontrol Edilebilir Akıllı Wifi Priz Ct-4010
Havvaca HD 1349b Uzaktan kumandalı Soğuk buhar makinesi
ADWA AD12 Ph Metre
Flexapot Kumaş saksı 19lt

Kızların ilk patlama evresi biraz sıkıntılı oldu,@higthead sayesinde yeninden çocuklar canlanmaya başladı.
3 gün önce saksılara aldım Led panel 18 saat dimer %50 açık 6 saat kapalı.
Kabin sıcaklığı 27 derece nem oranı ise %75
Yorumlarınızı eksik bırakmazsanız sevinirim.

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Sol usttekı fılız boya gıdıyor ısıgı 5 cm yaklastırrrrr. 65 cm den yuzde 50dımmer ver. Boya gıdıyor. saksıları bırbırıne yaklastır ortada bulustur. Buyudukce ayırıcaksın. Sol alttakı gırıs fanı yere baksın fılızlere uflemesın havayı. Toprak eklıyerek boyları kısatlatabılırsın.

Işık mesafen ne? dımmer kacta?

casperalive

Kıdemli Üye
Sol usttekı fılız boya gıdıyor ısıgı 5 cm yaklastırrrrr. 65 cm den yuzde 50dımmer ver. Boya gıdıyor. saksıları bırbırıne yaklastır ortada bulustur. Buyudukce ayırıcaksın. Sol alttakı gırıs fanı yere baksın fılızlere uflemesın havayı. Toprak eklıyerek boyları kısatlatabılırsın.

Işık mesafen ne? dımmer kacta?
ışık mesafsi 60 cm dimerde %50 de dostum,tavsiyen üzere saksıkları birbirne yaklaştırıyorum.ekstra toprak ekliyorum :)

higthead

Jolly Green
Can suyunu verdin 5 gün sonra yine aynı sekılde 1lt suya 5ml koklendırıcını koy(root juıce ) - actıvera varsa 1ml ekle ph ayarla . 30ml sulamanı yap. kalan suyu pet bardaklara fısfısta kullanırsın.Şuan daha filizler kökleri olmadığı için koklenene kadar havadakı nemden beslenıcekler yapraktan. Çeşme suyunu 24 saat dinlendirdikten sonra sulamanı yap. ilk 10-15 gün çeşme suyu kullan

casperalive

Kıdemli Üye
Can suyunu verdin 5 gün sonra yine aynı sekılde 1lt suya 5ml koklendırıcını koy(root juıce ) - actıvera varsa 1ml ekle ph ayarla . 30ml sulamanı yap. kalan suyu pet bardaklara fısfısta kullanırsın.Şuan daha filizler kökleri olmadığı için koklenene kadar havadakı nemden beslenıcekler yapraktan. Çeşme suyunu 24 saat dinlendirdikten sonra sulamanı yap. ilk 10-15 gün çeşme suyu kullan
dostum aldığım damacanın ph değer 6.3 bunu kullansam daha iyi değilmi? musluk suyunda çok fazla kireç var :))

higthead

Jolly Green
Dostum yazılan hıcbır ph degerı dogru cıkmamakta bunu goz onunde bulundur.Ph ölçmeden olmaz.Karar senin. Filizlere 10-15 gun çeşme suyu dememin sebebi içeriğindeki elementlerden calmag vsvsv den dolayı ama hazır su verıcem dıyorsan calmag eklerız ama daha değil.

casperalive

Kıdemli Üye
Dostum yazılan hıcbır ph degerı dogru cıkmamakta bunu goz onunde bulundur.Ph ölçmeden olmaz.Karar senin. Filizlere 10-15 gun çeşme suyu dememin sebebi içeriğindeki elementlerden calmag vsvsv den dolayı ama hazır su verıcem dıyorsan calmag eklerız ama daha değil.
ph cihazı sorunlu şimdi aldığım yerle iletişime geçtim, yeni ürün yollayacaklar ama buda sanırım 3-4 gün sürer.

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum 11 gün kabin sıcaklığı 26nın altına düşmüyor ve nem %70 ile %80 arasında devam ediyor, 2 günde 1 1lt 3ml rootjuice ekleyip dip kısımlara doğru yavaş bir şekilde şırınga ile veriyorum,kızların durumu nasıl incelersen sevinirim :) :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

higthead

Jolly Green
Maşallah dostum cok ıyıler.Biraz nem gengesızlıgı olmus ama sorun yok devam. Işık kaç cm de şuan ve ısık neydı?

higthead

Jolly Green
Dimmer 50lerde dimi? Değilse 50 ye al. Yapraklarında pence var. Bu arada toprak eklemışssın ama dağ gibi yapmıssın topragı saksının hertarafına esıt sekılde yukselterek ekle topragı. Sulama lt arttıkca toprak oturucak toprak eklıceksın zaten eksıklık gordukmu eklıyoruz. mesela sımdı eklemelısın dağ gibi yapmıssın=) sularken yanlara akıp gıder bu şekilde.

casperalive

Kıdemli Üye
dreadydready*****
Dimmer 50lerde dimi? Değilse 50 ye al. Yapraklarında pence var. Bu arada toprak eklemışssın ama dağ gibi yapmıssın topragı saksının hertarafına esıt sekılde yukselterek ekle topragı. Sulama lt arttıkca toprak oturucak toprak eklıceksın zaten eksıklık gordukmu eklıyoruz. mesela sımdı eklemelısın dağ gibi yapmıssın=) sularken yanlara akıp gıder
dimer 50 18 acık 6 saat kapalı,yanlara su akmaması için şırınga ile toprağın içine yavaş yavaş veriyorum 10ml kadar, bu tabloyu takip etsem olur sanırım :)

Biobizzz.jpg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ** ******* ******** ** ******* ****** ******* *********** dready ****
  • Avare Avare:
    dready* ****** *** ** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    +1
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
    ******** *** ******* ******** **** dready *********** ******** ******* **** ***** * ******
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** ** **** ******* **** *** ******** ** ******* ** ****** ***** ******* ******** ****** *********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** *** ******* ******** **** dready *********** ******** ******* **** ***** * ****** *** **** ****** ***
    +1
  • Avare Avare:
    ***** **** ******* ***** **** ******* ** ******* * ******* ***** ***** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** ** * ******* ******* ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    *********** ***** **
  • Avare Avare:
    ******* ******** ******* ****** ***** * ***** ****** ********* *** *** ***** ********* dready** ***** ****** ***** ***** ****** *** ********* *** **** ****** ***
  • Avare Avare:
    *** ******* *** **** dready**** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    *** ****** **** ** dready****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ********** ********** ***