Ak48 İlk heyecan GROW :)

higthead

Jolly Green
Şuan nasıl durumu? Bloomdayken someklere bıdaha sprey vs yapma=) Zannedersem yaprakları kaldırmıs olması lazım. Topragın kuru gıbı geldı. Yaprakları 2 şekilde iner ya aşırı sulama yada susuzluk. Şuan toparladımı?

higthead

Jolly Green
Calmagtan pek etki etceğini zannetmiyorum. Bifddaha ki sulaman ne zaman? Toprak kuru geldi bana.Takılma toparlar photolar arsızdır =)

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum boolm da 13.gün dün akşam bitki başına 4lt Bio Grow 8ml - Bio Bloom 8ml-Bio Heaven 8ml -Al A magic 8ml-Acti vera 8ml-top max 4ml ph 6.1-6.5 ayarlayıp verdim ama alttan ortalama 2lt aktı bir önceki sulamada daha az su çıkmıştı,bu bir sorunmudur ?
oda sıcaklığı 20 ile 24 derece arası değişiyor ,led mesafesi 50cm dimer %75 açık uv kısmı kapalı. kızların güncel resimleri :

higthead

Jolly Green
Maşallah çok iyiler sömege oturdu oturucak bloom 13. gundemıyız? aynı lt ıle suluyorsan alttan cok aktıysa 2 secenek var 1. toprak merkezı nemlı olur verdıgın suyu tutar kalanını nemlı oldugu ıcın atar. Ya da yanlardan ordan burdan kactı. Saksının en dıs cevresıne toprak at boyle yukarı tumsek olsunki yanlardan kacmasın. Sularken saksının capından 1-2 cm içtarafları sula. Saksının kurudugunu hem parmakla hemde kaldırdıgında kuş gibi olsun. 3 güne 1 suluyorsan bu önndeki sulamayı 1 gün geç yap iyice kurusun bakalım toprak sonra rutıne donersın.

casperalive

Kıdemli Üye
Maşallah çok iyiler sömege oturdu oturucak bloom 13. gundemıyız? aynı lt ıle suluyorsan alttan cok aktıysa 2 secenek var 1. toprak merkezı nemlı olur verdıgın suyu tutar kalanını nemlı oldugu ıcın atar. Ya da yanlardan ordan burdan kactı. Saksının en dıs cevresıne toprak at boyle yukarı tumsek olsunki yanlardan kacmasın. Sularken saksının capından 1-2 cm içtarafları sula. Saksının kurudugunu hem parmakla hemde kaldırdıgında kuş gibi olsun. 3 güne 1 suluyorsan bu önndeki sulamayı 1 gün geç yap iyice kurusun bakalım toprak sonra rutıne donersın.
sulama yapar iken 1lt sini kök kısmına yavas yavas döküp 1-2 dakika bekleyip sonra etrafınıda aynı şekilde suluyorum , 13.gün bugün ,toprağı el ile kontrol ediyorum baya kuruydu. tavsiyen üzerine 1 gün atlayacağım ve ayrıca toprağıda söylediğin gibi barikat yapacağım ;) led seviyesi ,mesafe dimer ayarı iyimi ?

higthead

Jolly Green
En iyi kurulugu saksıyı kaldırdıgında kuş gibi ise süper zaten 3 veya 4 güne kurur. dim full aç yaprakları yukarı pence yaparsa ki tahmın etmıyorum 5cm kaldırırsın.

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead bloom da 18.gün bugün bitki başına 4lt Bio Grow 12ml - Bio Bloom 8ml-Bio Heaven 12ml -Al A magic 8ml-Acti vera 12ml-top max 4ml ph 6.1-6.5 ayarlayıp verdim. Bu sulamada 1lt-1lt çok yavaş şekilde sulama yaptım ve yaklaşık 500ml su çıktı.
kızların aktığı kabın içi çok fazla kirlendiği için her sulamada temizleyip öyle yerlerine koydum :)
kabin sıcaklığı 22 ile 25 arasında,, nem ise %50 - %60 arasında

https://ibb.co/smmhgfN ( UST YAPRAKLARI İNCELERSEN SEVİNİRİM)

ÇORBACI KIZIMIZIN YAPRAKLARINDA BEYAZ LEKELER VAR

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Calmag ne zaman verdık en son?? Ve onndeki bos sulama ne zaman? Bak yawas yawas yedırerek sulayınca ne guzel suyu aldı. Onndeki sulaman gubreli ise lt ye 1ml bıgbud ekle haftada 2 sulama 1 er den haftada toplam 2 ml bıgbud ını vermıs oluyoruz.

Genel olarak çok iyiler. Işık mesafe ve dim ne?

casperalive

Kıdemli Üye
Calmag ne zaman verdık en son?? Ve onndeki bos sulama ne zaman? Bak yawas yawas yedırerek sulayınca ne guzel suyu aldı. Onndeki sulaman gubreli ise lt ye 1ml bıgbud ekle haftada 2 sulama 1 er den haftada toplam 2 ml bıgbud ını vermıs oluyoruz.

Genel olarak çok iyiler. Işık mesafe ve dim ne?
callmag 10 gün önce yaptım.şimdiye kadar 1 kere keçiboynuzlu su yaptım .cuma günü yeniden sulama yapacağım. boş sulamayı( keçiboynuzlu ) o zaman yapayım

dimer %100 uv ile açık mesafe ise 55cm

higthead

Jolly Green
2-3 dolu sulamadan sonra kecılı ph ayarlı alttan akıtmalı bos sulamanı yap. Onndeki sulama calmag ekle bos sulamaya lt ye yarım ml ekleyelım.

casperalive

Kıdemli Üye
Sayın Ustam @higthead
Kızlar Bloomda 24.gündeyiz bugün
5lt
sulama yapıldı
Bio Grow 15ml
Bio Bloom 10ml
Bio Heaven 15ml
Al A magic 10ml
Acti vera 15ml
Top max 5ml
Calmag 5ml
BigBud 5ml

ph 6.1-6.5 ayarlayıp verdim.
Bu sulamada 1lt-1lt çok yavaş şekilde sulama yapıldı ve yaklaşık 500ml su çıktı.
Kabin Sıcaklığı 24-26 derece, nem %50-%60 arasında
Horticulture LS 480W PRO dimer %100 açık 55cm mesafede
Ufak saksıdaki çorbacının kıyağı :)

Genel Görünüm Video :)

higthead

Jolly Green
5ltye 1ml calmag tı=) sen 5 ltye 5ml eklemıssın=))) neyse sorun olmaz daha once calmag yuklemesı yapmadıgımız ıcın dıye tahmın edıyorum=).Arkadakı 2 deli fişek kızları kabın duvarına yaslama degmesınki arkadaki fan yapraklarıda ışık alsın someklerı desteklesın one cek bırazzzz kabınde onde daha yerın var. On ortadakı kızımızın someklerı sag ve sola dogru yayılmıs ya o saksıyı yarım tur cevır gerıye ve kabın fermuar on kısmına dogru olsun hem sol ve sagındakı kızları bırazdaha merkeze yaklastırırsın daha guzel olur. Saksıları konumlandırma işinide çözdünmü tamamsın artık=)))) oyna kabın ıcınde en guzel pozısyona getır saksıları kabın kenarlarına gerısıne cok kacma merkezlıyebıldıgın kadar merkezlle sıkıstırmadan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kushuchtu:
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ****** *** ****** ****** ****** ******* * ** ***** ****** ********** ******* ** ** ********** ***** **** ********* ********* * * * * ***** ***** **** ** ******** ******** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
  • buddha buddha:
    hahahaha *** ********
  • kkush kkush:
    ** ** *** *** * hahahaha** ***** ** *** *** * **** ********* ***** ** ** ****** ***** ********* hahahaha****** *** * ********* ****** ****** ******** ********* ******** ********** ***** * * ****** **** **** ****** ******** ** ***** **** ** ** ******* ** ****** ********* *** ******* ****** ****** ****** * ** ******* ****** ******** ***** ****** ********** ******** ******* ***
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** hahahaha* hahahaha ****** ******* ******* ****** ***** ********** ******* ****** *
  • buddha buddha:
    *** ****** *** hahahaha ***
  • K kushuchtu:
    *** ***** ********* ** **** **** ****** ********** ********* ********* ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ********** * ******* ***** ******* ***** ***** ****** ********** ******* **** ******** ******** ********** ******* **** ** ** *** *** * hahahaha** ***** ** *** *** * **** ********* ***** ** ** ****** ***** ********* hahahaha**
  • kkush kkush:
  • K kushuchtu:
    ********** ** ** ***** ***** ***** **** ********** ********* * ***** ****** *** ********** ******** ** ******** *** ******** *** ****** ****** ******* ***** ********** ******
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ******* ****** ** **** **** hahahaha ***
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ** *** ****** *** hahahaha ***
  • Emmy Emmy:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha** ** *** *** * hahahaha** ***** ** *** *** * **** ********* ***** ** ** ****** ***** ********* hahahaha**
  • Emmy Emmy:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** ******* ******** ** ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha** ** *** *** * hahahaha** ***** ** *** *** * **** ********* ***** ** ** ****** ***** ********* hahahaha**
  • K kushuchtu:
    ***** ******** hahahaha* ****** ****** ******** ** ********* **** ********* ***** ******** ******* *** ** ********* *** *** ******* ******* ***** ******* ******** **
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ** hahahaha**
  • K kushuchtu:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ***** **** *** ** ***** ******** hahahaha* ****** ****** ******** ** ********* **** ********* ***** ******** ******* *** ** ********* *** *** ******* ******* ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahahahahahaha
    Night owl Night owl: ***** hahahahahahahaha