İlk iki hafta geçici Işık tavsiyesi

Cashh

Doktor
Arkadaşlar 150 wat 31750 lümen Işık var ilk iki hafta fazla gelir diye düşünüyorum ayrıca fuzli masraf ilk iki hafta için küçük ölçekli uygun fiyatlı ışık önerisi rica ediyorum. Teşekkür ederim

En uygun şekilde, dimmer takarsın kanka, ışığın ayarını kısarsın, birinci hafta %25 ikinci hafta %60-70 üçüncü hafta %100 ışık verirsin.

mandarine

Ordinaryüs
cfl grow ampulleri veya neon ışıklara bakabilirsin bunun için. veya istediğin watta normal cfl ampul takarsın.

Neon ampul

50W led

bunlar gibi basit şeyler olabilir çünkü anlaşılan biraz tasarruf modu düşünüyorsunuz. yeterli ışık kaynakları değiller çünkü aslında. şerit led ile bile yetiştiriliyor.

Cashh

Doktor
Kanka yeterli Işık kaynakları değiller derken o kısmı anlamadım ? Ve evet tasarruf olsun diye 15 gün boşa yanmasın diye düşündüm evde 50 değil ama 36 volt var 50 wat olanlar ayrıca soğutucu da gerektirir dimmer daha mantıklı sanki

mandarine

Ordinaryüs
dimmer yapılabilecek bir ışığın varsa olabilir tabi. 50w olanlar normal ampul ya takıyorsun duya. normal ışığı 150w olacak bir bitki için 50w veg normal demek istedim. ama mesela ben en son tek bitkiyi 400w hps de büyütmüstüm.

Cashh

Doktor
dimmer yapılabilecek bir ışığın varsa olabilir tabi. 50w olanlar normal ampul ya takıyorsun duya. normal ışığı 150w olacak bir bitki için 50w veg normal demek istedim. ama mesela ben en son tek bitkiyi 400w hps de büyütmüstüm.
Olursa her zaman lazım dimmer makul veya dediğin gibi bir ampül elimde 36 volt var oda olabilir sanki

ben de aynı konuyu açmayı planlamıştım , outdoor grow için ilk 1-2 haftayı güneşle kombine ederek geçirebileceğim bir ampul almalıyım. cheesy'nin attığı linkteki neon ampul için balast gerekiyormuş , balast vs. gerekmeden kullanılabilecek cfl önerisi olan var mı ? 100 watt ilk 1-2 hafta fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum masrafa girmeye gerek yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
    ** ****** **** ******* *** ******** ****** ***** **** dready ***
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** dready**********
    3grcigara1dal 3grcigara1dal: dready********** dready**********