İnternette thrips ilacını nereden satın alabilirim?

OttoMan347

√SEFİR√
Neem azal, neem oil. Yaz ikisinden birini al dostum. Sadece thrips değil bütün böceklere karşı iyidir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bulundugun yerde aktar varsa internete gerek yok, neem yagi(tesbih agaci tohumu yagi al) isini görür. Alirsan nasil kullanaman gerektigini yazariz.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
1 lt suya bir corba kasigi neem yagi,1 cay kasigi sivi sabun.Iyice karistir, 3 gün ara ile 3 kere uygula. Hani su baharat filan satanlar var ya varsa öyle bir dükkan yasadigin bölgede sor, yoksa goolaya neem yagi yaz cikiyor.

Bulundugun yerde aktar varsa internete gerek yok, neem yagi(tesbih agaci tohumu yagi al) isini görür. Alirsan nasil kullanaman gerektigini yazariz.
üstad bu resimlere bakabilirmisin aktarda neem oil bulamadım internetten sipariş verdim gelsin kullanacağım fakat bu nedir spider akarı denilen şey olabilir mi ikiside farklı bitki

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bu seninde yazdigin gibi trips, örümcek akari olasa yapraklarin arasinda örümcek agina benzer seyler görürdün. Neem yagi bütün böceklerin hakkindan gelir. Ama dedigim gibi 3 gün ara ile 3 kere uygula.

Bu seninde yazdigin gibi trips, örümcek akari olasa yapraklarin arasinda örümcek agina benzer seyler görürdün. Neem yagi bütün böceklerin hakkindan gelir. Ama dedigim gibi 3 gün ara ile 3 kere uygula.
dediklerini uygulayacağım
daha önce hiç başıma gelmedi böyle bir olay bu growda migrosdan aldıgım ucuz torf toprak kullanmıştım ondan olabileceğini düşünüyorum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum büyük bir ihtimal ila aldigin topraktan kaynaklamistir, tabiki o topragida kullanabilirsin ama perlitle karistirip en bastan neem yagi uygulayip ve toz tarcinla topragi temizlersen sorun olmaz

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aynen bu bir tecrübe oldu sana bir dahaki sefere %30 perlit karistir, saksinin büyüklügüne göre 1-2 kasik toz tarcin.Toz tarcin mantari engeller ve yazdigim neem karisimi ile hazirla topragi.

Aynen bu bir tecrübe oldu sana bir dahaki sefere %30 perlit karistir, saksinin büyüklügüne göre 1-2 kasik toz tarcin.Toz tarcin mantari engeller ve yazdigim neem karisimi ile hazirla topragi.
evet üstadım.
deneysel daha önce yapılmamış olmaz denilen şeyleri bizzat tecrübe etmeyi seviyorum.
engin bilgilerini takip ediyorum çok dolu bir insansın teşekkür ederim tekrardan

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tabiki degil. Sikinti yok al internetten, neticede doga dostu böcek ilaci.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aynen sadece zaralilari öldürüyor, mesela arilara, kelebeklere zarari yok

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Aynen sadece zaralilari öldürüyor, mesela arilara, kelebeklere zarari yok
doğrudur abi ben valla bitkimin üstünde kraliçe çekirge gördüm 2 parmak büyüklüğünde kellede duruyor alt yapraklarda da kolonisi var bitkimi yeme bitirme peşindeler kafalarına kafalarına püskürttüm spreyi kimisi orda öldü kimisi kaçı gitti kaçanlarda bidaha bitkime gelmediler
yağ onnumara 5 te yıldızı var yanında :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostu ayrica bu yagin koruyucu etkisi yaklasik 4-5 hafta sürer bu süre icinde bitkine hic bir zarali yaklasmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: