ışık sorunu ve 3 fidan hala toparlanamadı

Idareten yeter kanka zaten ileriki zamanda kaliteli bi ışık kullanmak zorundasın ben sadece alternatif üretiyorum sana elektrikciye git tasarruflu ampullerden 6500k olanlardan iste watt değeri yüksek olanlardan al duy falan al yapıştır kanka. Ben öyle yapıyorum spot altına koyuyorum ilk 10 gün
kanka 8.5 wattlık buldum 850lm 6 tane aldım
9 saksıya geçtim
derine gömdüm 3 4 cm dışarda suan filizler
taoparlarmı yada ısık yeterlimi

16089207785967264247371199011870.jpg

kanka 8.5 wattlık buldum 850lm 6 tane aldım
9 saksıya geçtim
derine gömdüm 3 4 cm dışarda suan filizler
taoparlarmı yada ısık yeterlimi

Ekli dosyayı görüntüle 5158
Işığın gelene kadar bu cfl ler idare eder ama...
Işıkla cfl arasında 1 metre olursa o kızlar yine uzamaya devam edecek ki şuan boyları 15 cm e ulaşmış bile sanırım %95 i toprağın altındalar.
O ışıkları bitkiye yaklaştır kardeşim 5/10cm mesafe olsun aralarında merak etme zararı olmaz ışığın gelene kadae uzamaları durar hiç değilse ki daha fazla uzarlarsa sıkıntı olur her açıdan.
(hıd ışığın gelince de 5/10cm mesafeye koyma ama bu söylediğim sadece resimde gördüğüm ışıklar için geçerli)

Işığın gelene kadar bu cfl ler idare eder ama...
Işıkla cfl arasında 1 metre olursa o kızlar yine uzamaya devam edecek ki şuan boyları 15 cm e ulaşmış bile sanırım %95 i toprağın altındalar.
O ışıkları bitkiye yaklaştır kardeşim 5/10cm mesafe olsun aralarında merak etme zararı olmaz ışığın gelene kadae uzamaları durar hiç değilse ki daha fazla uzarlarsa sıkıntı olur her açıdan.
(hıd ışığın gelince de 5/10cm mesafeye koyma ama bu söylediğim sadece resimde gördüğüm ışıklar için geçerli)
anladım kanka zaten yakınlastırdım yatmadan eyvallah sağol

hiç sorma ya led alacaktık bukamadık onuda ama 1000 watt mh ve hps bugun yada yarın elimde kanka suan kurtardım bitkileri zar zor ama yarından itibaren kafam rahat olcak bitane 28 watt beyaz led taktım 6 tanede 6500k led lamba idare etti ölmediler çok sükür :)

Ü

Üye silindi 22912

Guest
hiç sorma ya led alacaktık bukamadık onuda ama 1000 watt mh ve hps bugun yada yarın elimde kanka suan kurtardım bitkileri zar zor ama yarından itibaren kafam rahat olcak bitane 28 watt beyaz led taktım 6 tanede 6500k led lamba idare etti ölmediler çok sükür :)
Iyi kanka ölmediğine sevindim gelişme devam ediyor değil mi varsa foto koysana bakalım kızlarına

nightowl

Üye
Bana kızma ama ya araştırmadan okumadan başlamışsın ya da okuyup hata yapmışsın (olabilir insanlık hali). Para maliyet konusundan yürüycem ki ''konuşması sana kolay, durumum yoktu'' da diyemeyesin diye :)

Tanesi 10-15 lira olan, spiral tasarruflu dediğimiz cfl'den her birinin üstüne 10-15 cm uzaklıkta başlasaydın bu şekilde 15-20 gün giderdin, yaprakların da canavar olurdu. Bu sırada MH seti alıp (HPS çiçeklenmede eklerdin) 15.-20. gün MH ile devam edebilirdin ya da direk HPS.
Bitkileri arkadaşın da dediği gibi 2-3 cm üstten kalacak şekilde göm gerisi toprakta kalsın. Üzülme devam edecekler yaşamaya, canın sağolsun olan olmuş.

Grower61

Yeni üye

Alkonkin

Yeni üye
Dostum ışık hakkında wattla lümenle kelvinle ışık aramayı bırakmalısın bitkyi asıl büyüten şey aktif foton ışık akısıdır. ışık için full spektrum fansız highpower çipli ürünler var onları tavsiye ederim. hps ye bulaşma.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bisigarabisagaradaha Bisigarabisagaradaha: **** ********* *****