Şu Kızların Sorunlarını Çözelim

• Konbuyu başlatan Üye silindi 899
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 899

Guest
3876D34F-CC96-4437-841F-CB8C5FE15021.jpeg62ACE82F-DF49-4424-BE47-1EBFB9E058FD.jpeg36A16EB7-0528-4AC1-8EC0-282BDBE3DBC4.jpeg744A1D8A-F24B-4B2C-8847-B5FC859A881D.jpeg272E36D4-2EC1-48BC-870B-97DF54B20827.jpeg304C76D7-E4C5-4CBA-9740-AA0377451A21.jpegSa arkadaşlar, aldığım auto tohumların photo cıktıgını 45. Günlerinde ögrendim. 11.5lt saksının bitkilere yetmedigini düsünüp 25lt saksıya aktardım. Auto diye bloom gübresi verdim 2 kez. (bio bizz kullanıyorum ve bio grow eklemeyi unutmuşum) o zamandan sonra kızların yaprakları sararır oldu. 8-10 tane yapragı ya kendi düştü ya da düşmek üzereyken ben aldım. Sıkıntılı yaprakların fotoğraflarını çektim. Bitkiler azot istiyor orası kesin de onun haricinde ne sorunları var anlayan yada tecrübe etmiş kankaların düşüncelerine ihtiyacım var. Bunlar 1. Kızımın resimleri, 2. Yi alta ekliyorum

Ü

Üye silindi 899

Guest
Kızlara 2lt ye 10ml bio grow bitki başı verdim. Verince sararma duruyor fakat 3 günde bir sulayabiliyorum anca kuruyor, 2. Günden sulayana kadar bitki sararır gibi oluyor

Deca

Üye
Kızlara 2lt ye 10ml bio grow bitki başı verdim. Verince sararma duruyor fakat 3 günde bir sulayabiliyorum anca kuruyor, 2. Günden sulayana kadar bitki sararır gibi oluyor
O kadar gübre çok fazla değilmi bence biobizz in gübre tablosuna bi göz at bende kullanıyorum aynı gübreyi fazla vermişsin gibi geldi

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka hemen flush at saksının 5 katı su ile. Azota boğmuşsun kızları. Bide yaprakları ıslatma kanka

Ü

Üye silindi 899

Guest
Kanka hemen flush at saksının 5 katı su ile. Azota boğmuşsun kızları. Bide yaprakları ıslatma kanka

kanka yapraklarında yanma yada koyuya dönme olmdı ? o sarı yapraklar bloom verdikten sonra sararıp ucları yandı kimisinin, şu anda bitkiye bakınca hala ac gözüküyor ? eminmisin flush konusunda?

Ü

Üye silindi 899

Guest
yapraklarına ev yapımı calmag den spreyledim ama dogrumu yaptim bilmiyorum

Ü

Üye silindi 23498

Guest
kanka yapraklarında yanma yada koyuya dönme olmdı ? o sarı yapraklar bloom verdikten sonra sararıp ucları yandı kimisinin, şu anda bitkiye bakınca hala ac gözüküyor ? eminmisin flush konusunda?
Uçlarının yanması fazla gübreden kanka flush atmazsan bütün yapraklara tırmanır. Flush atmanın bir zararı yok aksine toprağı resetlemiş olacaksın

C

Canna

Guest
Bitkilerinde, gübre fazlalaligi, isik stresi baslamak üzeri-isik fazla geliyor, o yanlardan yukari kalmis yapraklar onun isareti ve kesinlikle bekle toprak tam kurumadan su verme, bitkilerinde kök cürümesi baslamis.Ayrica sularken dikkat et yapraklar islamasin.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Bitkilerinde, gübre fazlalaligi, isik stresi baslamak üzeri-isik fazla geliyor, o yanlardan yukari kalmis yapraklar onun isareti ve kesinlikle bekle toprak tam kurumadan su verme, bitkilerinde kök cürümesi baslamis.Ayrica sularken dikkat et yapraklar islamasin.

abi sağolasin güzel yorumun için.

peki ne yapılması gerekiyor ?

yapraklara calmagli su ile spreyleme yapmıştım, yoksa topraktan sulama yaparken yapraklara temas ettirmemeye çalışıyorum.

onun haricinde bitkilerin birisinde gübre de versem rengi açık yeşil gibi duruyor. bu da bana; bitkinin acaba gübreyi bünyesine alamıyor mu sorusunu sorduruyor.

ayrıca yine bu bahsettiğim bitkinin yaprak saplarının çoğu kırmızımsı bir renkte. araştırdığım kadarıyla normalde çok büyük bir sorun değilmiş bu olay ama yinede bilgisini vereyim.

toprağı 30cm kadar derinine bakıyorum abi sulamadan önce, nemli dahi olsa vermiyorum..

bir de ışığa yapabilecek birşeyim yok gibi abi, malum outdoor terasta şu anda.. anca onu gölgeli bir konuma alabilirim eğer faydası olur diyorsan ?

C

Canna

Guest
Evet dostum terasa örnegin camasir asarmis gibi beyaz bir carsaf as, günesi isigini biraz keser. Dallarin kirmizi olmasi genetik olabilir, veya gece ile gündüz arasindaki sicaklik farki 8 dereceden fazla olursa olabilir,yazdigin gibi büyük siknti yapmaz. Acik yesil olan bitkin mutlu görünüyorsa takma kafana gelismesi yavas ise, azot eksikligi!! yapraklari acik yesil yapar. Calmag püskürteceksen aksam günes battiktan sonra püskürt, gündüz günes isiginda degil. Önünde uzun zaman var hasata kadar düzelir hersey merak etme.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Evet dostum terasa örnegin camasir asarmis gibi beyaz bir carsaf as, günesi isigini biraz keser. Dallarin kirmizi olmasi genetik olabilir, veya gece ile gündüz arasindaki sicaklik farki 8 dereceden fazla olursa olabilir,yazdigin gibi büyük siknti yapmaz. Acik yesil olan bitkin mutlu görünüyorsa takma kafana gelismesi yavas ise, azot eksikligi!! yapraklari acik yesil yapar. Calmag püskürteceksen aksam günes battiktan sonra püskürt, gündüz günes isiginda degil. Önünde uzun zaman var hasata kadar düzelir hersey merak etme.

sağolasın abim ben de çok üzerinde durmadım. açık yeşil olan gayet mutlu ve hergeçen gün gelişimini görebiliyorum o yüzden zaten kafama çok takmıyorum. yanlız bitkiyi suladıktan 2. günün sonunda toprak kurumak üzereyken sanki açlıktan yaprakları sararıyor, sararanlar ise soluyor gibi bir durum var. azot miktarını mı arttırmam gerekiyor abi ? biobizz veriyorum, son 3 sulamada azotu fazlasıyla arttırdım yani 2lt ye 10ml e yakın verdim; bitki hala rengini koyultmadı. diğeri tam canlı hafif koyu yeşil gibi duruyor.

Ü

Üye silindi 899

Guest
abim birde bir bakarmısın çiçektemi bu kızlar ? pistilleri epey cogaldi cünkü.. forumdan bir üstad da çiçekte oldugunu düşünüyor.

fakat outdoor da daha mayısın ortasında çiçege girmesi normal mi ? @Canna bu arada kızların bugün vegde 5.günleri

1.jpg2.jpg3.jpg

C

Canna

Guest
Dostum bitkin auto olmali, yoksa mayis ortasinda cicege girmezdi, senin bitkiler cicege girmis. O sararan yapraklardan bitkin azot cekiyor, bu bitkinin dogasinda var, bunu engelliyemezsin. Bitkinde gördügüm cok hafif gübre fazllaligi ve isiktan dolayi yapraklarin yukari kivrilmasindan baska sikinti yok.

Eren0

Yeni üye
O kadar gübre çok fazla değilmi bence biobizz in gübre tablosuna bi göz at bende kullanıyorum aynı gübreyi fazla vermişsin gibi geldi
Arkadaşlar ben foto paylaşımda bulunmak istiyorum ama paylaşım yapamiyorum yardımcı olur musunuz hata veriyor ama herkes paylaşım yapyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** ******* ********* ********* ***** ***** ********** ********** ********** **** **** **** **** ******
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ********** **
  • kkush kkush:
    ********** ********* ******** **** ******* ******* hahahaha** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha** ** ** ********* ******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha* ********** **** hahahaha******* ****** hahahaha** ** ** ********* ******
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** ****** ********* ***** ******* ********* **** ** ********* *********
  • Carl Carl:
    ****** **
  • Carl Carl:
    ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Carl Carl:
    **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha hahahaha ********* ****** ***** ******** * ****
  • İstanbul İstanbul: