şu bakireye bir yardım

dostlar merhabalar öncelikle dumanınınız bol olsun. hayatımda ilk defa malum şartlardan dolayı grow sevdasına giriştim, daha önce hiçbir deneyimim yok sadece forumlardan bildiğim az buçuk şeyler var.
geçen sene bı çorbacıdan kalan, türünü ve genetiğini bilmediğim tohumları patlattım. bugün 5. gün, toprak humus katkılı torf ve içinde de biraz ev yapımı güçlendirici var, mekan balkon. ortalama 8-10 saat direkt güneş görüyorlar şimdilik. ekim için geç bir zaman olduğunu biliyorum ama başka çarem yok, bu yolda bana mentörlük yapabilecek arkadaşlar olursa çok müteşekkir ve borçlu olurum. şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
edit: fotoğraf düzeltmesi
Kanka önce onları ayrı ayrı saksılara almakla başla sonra hazır gübre mi alacaksın evde kendin mi gübre yapacaksın onlara karar ver. Bitkiler çorbacıya photo olacak ve iyi güneş alıyorlar büyük saksı tercih etmelisin. Birde onları birkaç gün direk güneşten koru cam kenarı büyüsünler biraz daha yoksa hepsi uçyanar ölür

Vedoo

Kıdemli Üye
dostlar merhabalar öncelikle dumanınınız bol olsun. hayatımda ilk defa malum şartlardan dolayı grow sevdasına giriştim, daha önce hiçbir deneyimim yok sadece forumlardan bildiğim az buçuk şeyler var.
geçen sene bı çorbacıdan kalan, türünü ve genetiğini bilmediğim tohumları patlattım. bugün 5. gün, toprak humus katkılı torf ve içinde de biraz ev yapımı güçlendirici var, mekan balkon. ortalama 8-10 saat direkt güneş görüyorlar şimdilik. ekim için geç bir zaman olduğunu biliyorum ama başka çarem yok, bu yolda bana mentörlük yapabilecek arkadaşlar olursa çok müteşekkir ve borçlu olurum. şimdiden teşekkür ederim
Nane mi ekiyon maydonoz mu beceriyon balkon da halam gibi amca. Tek tek ekmen lazim karton bardaklara :)

Kanka önce onları ayrı ayrı saksılara almakla başla sonra hazır gübre mi alacaksın evde kendin mi gübre yapacaksın onlara karar ver. Bitkiler çorbacıya photo olacak ve iyi güneş alıyorlar büyük saksı tercih etmelisin. Birde onları birkaç gün direk güneşten koru cam kenarı büyüsünler biraz daha yoksa hepsi uçyanar ölür
kanka ayırma işlemini yapicam birazdan sen dahil 3 kişi de ayır demiş

k
kanka ben de Akdeniz iklimindeyim, ben de geç başladım bu dönem outdoor için ve benim de bitkiler aha böyle uzadı ısı stresinden. kankam ben bu boylarda dışarda yaşatamadım 35 derecelerin altına hiç düşmediğinden havalar, hiç değilse bi 20 günü görene kadar içeriye en kötü ihtimalle 50w cfl ampulün altına alsan iyi olur. o yüzden ilk önerim bunları teker teker pet bardaklara ayırman, ayırırken uzamış kısımları daha derine gömmen, üzerine de bir başka pet bardağı delip ters çevirip kapatman. bu kadarken nemden besleniyorlar ben nerdeyse 20 günlük olana kadar bardağın içini fısfıslayarak suladım.
kanka ben Aakdeniz'de değilim marmaradayim. ortalama sıcaklık 30 civarı o yüzden seninkiler gibi yanma olacağını düşünmüyorum sen ne düşünüyosun. birazdan da ayiricam hepsini pete

Kanka

Administrator
Yönetici
sana birşey diyim mi dostum bunları aynı saksılara ekmemene dair bilgin bile yokken sen çatlatıp bu evreye getırmışsın . Birde üşenmeyip şu forumdakı genelde sabit konuları okusan neler yaparsın . Okuyup eden daha tohumu çatlatamıyor. Yap kendıne bı sigara aç kısık muzıgını lazım olan konuları oku dostum . burda bı cok bılgılı kanka var @Vedoo gıbı ottoman gıbı ama herkesın lafıylada hareket etme ya 1 kişiye uy yada kendın ogren yap

sana birşey diyim mi dostum bunları aynı saksılara ekmemene dair bilgin bile yokken sen çatlatıp bu evreye getırmışsın . Birde üşenmeyip şu forumdakı genelde sabit konuları okusan neler yaparsın . Okuyup eden daha tohumu çatlatamıyor. Yap kendıne bı sigara aç kısık muzıgını lazım olan konuları oku dostum . burda bı cok bılgılı kanka var @Vedoo gıbı ottoman gıbı ama herkesın lafıylada hareket etme ya 1 kişiye uy yada kendın ogren yap
sağol kanka teşekkür ederim

dediğinizi yapıp hepsini tek tek ayırdım. önceki gün sulamistim hepsini toprak hafif nemli hala ama birer damla diplerine can suyu verdim. şimdi bu aşamadan sonra beklemedeyim ekstra öneriniz olursa seve seve dinlerim

Burada fazla tutma. 2 haftaya kadar, Büyük saksıya geç. Suyu çok verme ve altı hep delik olsun. Bakarsan güzel olacaklar. Burada konu açarak destek almaya devam edin. Kankalar direktifleri hep yerinde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ***