1 Saat te hazır brownie tarifi

batukatu

Yeni üye
Şimdi deniyorum hatta fırına verdim. İlk decarp denemem rengi kahverengiye dönünce aldım umarım olur. Birde sadece tereyağı çikolata ve undan yapıyorum benim için önemli olan kekin lezzeti değil :)

h0pe

Yeni üye
kanka bizde 3arkadaş denedik dün gece 2 sularında ama çok ağır indica kafa yaşadık arkadaşlarım bayıldı ben antidepresan kullanıyorum diye çarpıntıdan girdicektim :D kafalar uyuşmadı pek acaba strainden dolayı mı yoksa bake olayı bu mu tamamen

Mordecai

Moderator
kanka bizde 3arkadaş denedik dün gece 2 sularında ama çok ağır indica kafa yaşadık arkadaşlarım bayıldı ben antidepresan kullanıyorum diye çarpıntıdan girdicektim :D kafalar uyuşmadı pek acaba strainden dolayı mı yoksa bake olayı bu mu tamamen
kanka bu iş tamamen zigaranın kalitesi ve tüketen bireyin toleransıyla alakalı,
alışık değilsen eğer zorlar,edible tecruben yoksa denemeni önermem bu olayı.

Mordecai

Moderator
Nerede yanlış yaptım bilmiyorum ama 120 derece fırında orta gözde 5 dakikada simsiyah oldu bütün ürün :(
süprizlerle karşılaşmamak için alt tarafta ki fırın termometresini kullanıyorum ben bro.
5211-oem-ovt01-metal-firin-termometresi-ovt01-prof-jpg-ovt01-prof.jpg

41a-get-baked.jpg

Selam kankalar dün brownie yaptım, 1.5 saat sonra kafası geliyor, 8 saat kafa yaşadım gerçekten sindirilerek kana karışması ayrı bir kafa yaşatıyor insana, o zaman tarife geçelim.

UYARI : Kafa olarak kağıda sarıp içtiğinden çok daha yoğun ve uzun sürüyor! O yüzden çalışan biriyseniz tatil günü pişirin..
Evcil hayvanınız varsa bunlara ulaşmasını engelleyin, aşağıdaki gibi sorun yaşayabilirler..

edible.jpg

Bu tarifte Keneviri yağ olarak değil direkt sömek olarak tarife ekliyoruz. ilk olarak esrarımızı dekarboksilasyon işleminden geçirmemiz gerekiyor.
Bu sayede esrarın içindeki THC-A'yı THC'ye çevireceğiz.
How-To-Decarboxylate-Cannabis-and-Why-Its-Important.jpg

Esrarımızı çok küçük olmayacak şekilde parçalara ayırıyoruz, fırını 120'C ye ısıtın (120 santigrat derece detayı önemli daha fazlası THC'yi buharlaştırabilir), fansız modda tepsinin üzerine koyup orta gözde 30 dakika ön pişirme işlemine tabi tutuyoruz.

Bu işlemden sonra artık esrar'dan yiyerek fayda sağlayabiliriz.

Fotoğrafta görüldüğü gibi rengi kahverengine dönüşüyor.Sonra grinder ile çekiyoruz.
grinded.jpg

Bu aşamadan sonra, istediğiniz herşeye katıp yiyerek kafa yaşayabilirsiniz.

Malzemeler​

• 2 gr esrar (%thc-cbd oranına göre değişiyor, siz kendi oranınızı deneyerek bulun. iyi sigara için kişi başı 0.5 gr yeterli.)
  • 100 gram bitter çikolata (iri parçalanmış)
  • 1 adet yumurta
  • 50 gram tereyağı
  • 1/3 su bardağı toz şeker
  • 1/3 su bardağı un
  • 1/3 paket vanilya

Püf Noktası​

Dekarb ettiğimiz esrarı eritilmiş tereyağına ekleyip, çikolatayı yağın sıcaklığında güzelce eritmeye özen gösterin. Şeker ve yumurtayı çırptıktan sonra eritilmiş tereyağlı çikolatayı içerisine azar azar ilave edin. Harcın içerisine dilerseniz fındık, ceviz, badem gibi kuru yemişlerden ya da vişne, çilek gibi kırmızı meyvelerden ilave edebilirsiniz.

Pişirme Önerisi​

Eğer brownie'nin nemli kalmasını istiyorsanız 160 derecede 20 dakikadan daha fazla pişirmeyin. Ancak daha kuru kıvamlı seviyorsanız 30 dakika kadar pişirin. Piştikten sonra oda sıcaklığında üzeri hafif çatlamaya devam edecektir.
Kürdan batırıp içinin pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?​

1. Tereyağını minik bir sos tenceresinin içerisinde eritin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-1
  2. Eridiği gibi ocaktan alın ve tereyağınız henüz sıcakken esrarı ve parça parça böldüğünüz çikolataları içerisine aktarın. Tereyağının sıcağı ile erimesini sağlayın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-2
  3. Ardından tereyağlı çikolata karışımını oda sıcaklığında soğuması için bir kenara alın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-3
  4. Bir kabın içerisine yumurtaları alın, şekeri de ilave ederek güzelce çırpın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-4
  5. Çırpılan şekerle yumurtaların üzerine azar azar tereyağlı çikolatalı karışımı aktarın ve karıştırmaya devam edin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-6
  6. Tüm karışımı ekleyip karıştırdıktan sonra un ve vanilyayı eleyerek üzerine ilave edin. Spatula yardımıyla brownie harcını tüm malzemeler birleşinceye dek katlayarak karıştırın.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-7
  7. Ardından yağlanmış ya da pişirme kağıdı serilmiş 20 cm'lik kare kek kalıbına hazırladığınız karışımı aktarın. Üst kısmını spatulayla düzelti.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-9
  8. 160 derecede önceden ısıtılmış fansız fırında 20 dakika kadar pişirin. Üzeri hafif çatlak bir görünüm alınca fırından çıkarın ve oda sıcaklığında en az 1 saat kadar dinlendirin.
    gercek-brownie-guncelleme-asama-11

9. Afiyet olsun,hep yüksek kalın!
Kanka tarif şahane eline emeğine sağlık ürünün ömrü kac gün ve gün geçtikçe etkisi azalır mı cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

Fırının başında sabırsızca bekliyorum.

final
Herkes dilimlerini bitirdi ve sonucunda 8 saat bulutların üzerindeydik fazla yüksekti aman dozaja dikkat edelim progresif ilerlemek daha güzel olur

Kafirimam

Yeni üye
Tarifi okur okumaz hemen denedim 1.5 gr civari esrar vardı ama çer çöpte vardı 120 derecede decarb ettim tam kahverengi olmadı 40 dakika kadar tuttum fırında şuan yeni bitti brownie hazır test ettikten sonra kafasını editlerim kanka teşekkürler

edit: tarif edilenden az yaptim ve 4 arkadas yedi ilk olduğu için ne olur ne olmaz agir trip yasamayalim diye düşündüm. Üstünede 2 sigara yaptık. İçimizden bir tanesi baya kötü oldu böyle bir kafa yaşamadım diyor diğer 3 kişi normaldi belirtilen ölçülerde yapıldığında daha güzel olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    bandaleros bandaleros: **