10 X HYDRO 15. GÜN

TabikiHarmanım

Yeni üye
MERHABALAR
HYDRO İLK DENEYİMİM SAKSILARI KENDİM TASARLADIM
PH DENGESİZLİĞİ ÇOK OLUYOR SU AKIŞINDAN DOLAYI BUNA BİR ÇÖZÜM VAR MI ?
15. GÜNE GÖRE NASIL BOYUTU SİZCE YAPRAKLARDA BEYAZLIK BAŞLADI BİRAZ SUYU DEĞİŞTİRİCEM
HYDRO YAPMIŞ BİRİLERİ VARSA BİRKAÇ SORUM OLACAK

Gamer

Üye
Emeğine sağlık sistem güzel gözüküyor.
neden hydro tercih ettin. Hiç fikrim yok , hydroyu araştırmadımda. Sadece sistemin nasıl işlediğini biliyorum. Eksileri ve artıları hakkında fikrim yok. Hasat miktaramı daha fazla ? Yada süreyimi kısaltıyor ?

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Dostum hangi gübreyi kullanıyorsun su kaç ppm kaç pH ayrıca o ışıkla çok verim almayı bekleme sakın sadece topraktan Bir iki tık fazla alırsın gübre ver biraz bitkilere fıstık yeşili çıkıyorsa yeni yapraklar grow gübresini bas biraz bütün her şeyi bana net olarak yazarsan hidroponik hakkında her şeyi sana anlatırım Tek Tek

TabikiHarmanım

Yeni üye
Dostum hangi gübreyi kullanıyorsun su kaç ppm kaç pH ayrıca o ışıkla çok verim almayı bekleme sakın sadece topraktan Bir iki tık fazla alırsın gübre ver biraz bitkilere fıstık yeşili çıkıyorsa yeni yapraklar grow gübresini bas biraz bütün her şeyi bana net olarak yazarsan hidroponik hakkında her şeyi sana anlatırım Tek Tek
kanka iyi bi yardıma ihtiyacım var forumdada detaylı bir hydro kurulum yapan olmamış
elinde an serisi topraktan kalma gübreler var onları kullanıyorum
ph sorunu ciddi anlamda yükselme yapıyor 20 günde baya bi ph düşürücü kullandım
su döngüsü 7/24 çalışıyor
ışık olarak 2 tane 400 watt hps metal halide ve 4 adet job spektrum ampul var onlarıda ekledim elimde bunlar vardı çünki
yapraklar hafif beyazlık çıkmaya başladı büyüme hızı toprağa göre şaşırtıcı derecede hızlı kökler şimdiden fena gözüküyor 3 ay sonra tahmin edemiyorum
ph ölçer sarı çubuklarden var 4,01 6,86 kalibrasyon yaptım şuan için iyi zaten gübreler ph perfect oda yardımcı oluyor
ec ppm ölçer adwa ad31 olan cihaz var su sıcaklığınıda ölçüyor
bir reçetem yok ppm değerini 300 den başlattım 500 -600 seviyelerinde suan 1. ayın sonunda 1300 seviyelerine çıkmayı planlıyorum
ph sorunu için torus hydro çubuğu var onu araştırıyorum ama yorumlarda okadar iyi çalışmadıgını söylüyorlar emin olamadım 5 binlira tanesi sonuçta
birkaç güne suyu komple değiştirmeyi düşünüyorum zaten su cok içiyor bitkiler sürekli eksiliyor
10 bitki şuan için haftada 10 litre falan su içiyor döngüden
aklıma geldikçe yazarım yine kankam

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Gübre iyi karışmaz ise Ph dalgalanması çok olur verdiğin gübreği iyice suyla karıştırman lazım bende AN serisi gübre kullanıyorum hiç böyle sorun yaşamadım pH dalgalanması 2 ci hafta sonu 600 ppm 3 cü hafta sonu 1.000 ppm iyidir eğer bitki yine isterse biraz daha arttırabilirsin 1200-1300'e kadar 1600 ve üzeri tavsiye etmiyorum yan gübreleri su miktarına göre litre başına 2 ml koy bunlar fazla ppm çıkarmaz ana gübreler çıkarır ayrıca belli bir ppm seviyesine çıktığında iyi karıştırırsan suyu veya seviyesine çok dalgalanma olmaz çok çok az olur benim sistemde pH 5.6-6.0 arası

TabikiHarmanım

Yeni üye
Gübre iyi karışmaz ise Ph dalgalanması çok olur verdiğin gübreği iyice suyla karıştırman lazım bende AN serisi gübre kullanıyorum hiç böyle sorun yaşamadım pH dalgalanması 2 ci hafta sonu 600 ppm 3 cü hafta sonu 1.000 ppm iyidir eğer bitki yine isterse biraz daha arttırabilirsin 1200-1300'e kadar 1600 ve üzeri tavsiye etmiyorum yan gübreleri su miktarına göre litre başına 2 ml koy bunlar fazla ppm çıkarmaz ana gübreler çıkarır ayrıca belli bir ppm seviyesine çıktığında iyi karıştırırsan suyu veya seviyesine çok dalgalanma olmaz çok çok az olur benim sistemde pH 5.6-6.0 arası
dediğin gibi ayarladım su ilavesi yaptım 1100 ppm den sonra yan ürünleri ekledim ph 6 gibiydi ellemedim o yüzden
ilerleyen günlerde resim atıcam
su akışı 7/24 çalışıyor bu şekilde mi olması gerekiyor

Ü

Üye silindi 32956

Guest
dediğin gibi ayarladım su ilavesi yaptım 1100 ppm den sonra yan ürünleri ekledim ph 6 gibiydi ellemedim o yüzden
ilerleyen günlerde resim atıcam
su akışı 7/24 çalışıyor bu şekilde mi olması gerekiyor
Her zaman ilk olarak yan gübreleri ekle ondan sonra ana gübreleri ekle yan gübreler ppm çıkartıyor ama ana gübre kadar arttırmıyor şu an kaç ppm'de ve suyun sıcaklığı nedir ayrıca hidroponik sistemlerde büyük bitkiler yapacaksan senin sistemin gibi bir sistem önermem çünkü 1ci bitkinin kökü ikinci bitkinin köküne yapışabiliyor bilgin olsun her gübre verdiğinde 3 gün boyunca günde bir kere pH ölç dalgalanma var mı kontrol et eğer yoksa sorun yok demektir biraz oynar ama 5.5 iken 7'lere çıkıyorsa o zaman sorun var demektir oynama payı 0.8 dir.
Senin sisteminin toplam su hacmi kaç litre ?

TabikiHarmanım

Yeni üye
kanka saksılar ayrı ama 10 tane bağımsız saksı var giderleri borulardan ana depoya gidiyor ordan birdaha basıyor üstten suyu
ph takip ediyorumher saksıda ortalama 15 litre falan su var ana tanktada 15-20 arası su var
su sıcaklıgı 20 derece gibi tutuyorum

Ü

Üye silindi 32956

Guest
kanka saksılar ayrı ama 10 tane bağımsız saksı var giderleri borulardan ana depoya gidiyor ordan birdaha basıyor üstten suyu
ph takip ediyorumher saksıda ortalama 15 litre falan su var ana tanktada 15-20 arası su var
su sıcaklıgı 20 derece gibi tutuyorum
Anladım kaç ppm şuan ve dediğimi yaptıktan sonra pH da dalgalanma var mı ?
Su seviyesine dikkat et azaldıkça pH da dalgalanma yapar

Ü

Üye silindi 32956

Guest
neredeyse 1 ay oldu su değişimi yaptım bugun
ilerleme nasıl gidiyor
topping atmalımıyım sizce oto bitkiler
Dostum çok iyisin hiçbir sıkıntı gözükmüyor yaprakların tertemiz olması gerektiği gibi LST dışında hiç elleme şu an değil sömeklerin olduğunda alttaki yapraklar işık almadığı zaman sadece alttaki yaprakları topla

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ** ******* ***** ***** ******* ****** **** ******* ********
  • the imam the imam:
    ***** ******** *** ***** ***** hahahaha** *** *****
  • the imam the imam:
    ***** * ***** **** hahahaha**** ******* ****** ** ****** ***** ******* hahahaha* ******** ****
  • the imam the imam:
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • the imam the imam:
    **** ****** ****** ********* ******* ******* hahahaha ******* hahahaha
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** *** ********* hahahaha* ********
  • İstanbul İstanbul: