10 X HYDRO 15. GÜN

mokali

Yeni üye
34. gün durum suan böyle aralarını açıcam biraz
6 günde 20 litre su eksiliyor
ph cok ugraştırıyor hydro yapıcakların dikkate alması gerekiyor
büyüme hızı normal mi toprağa göre sizce?

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Dostum artık çok büyük fan yapraklarında topla hepsini topla temizle ama şu an değil 45 günlük olduklarında iyice temizle eğer yukarıdaki fan yaprakları aşağıdaki sömikleri kapatıyor ise lst tekniği uyguladığın halde kapatıyorsa o fan yapraklarını al sümek yapraklarına ışık giderse sömekler daha güzel büyür yoksa aşağıdakiler ışık kalmayanlar sen haset ettiğinde onlar daha olgunlaşmamış olacaklar. Ayrıca su konusunda şu an fazla çekmiyor bitki İnan fazla çekmiyor benim sadece bir bitkim günde 5 litre içiyor seninkiler 30-40 litrelere ulaşır eğer sıkıntısı yaşarsın her gün kontrol edersen bir problem yaşamazsın ama bir gün bile aksatırsan pH çok yükseldiğinde eğer düşürmezsen kök çürümesi başlar çok hızlı bir şekilde ve hepsine yayılır senin kullandığın sistem devir daimli ana tanka bağlı

mokali

Yeni üye
tüm fan yapraklarınnı toplayayım mı sağlı sollu dipten mi koparmam lazım sadece sömek dalları kaalsın diyom nasıl olur

kanka iyi bi yardıma ihtiyacım var forumdada detaylı bir hydro kurulum yapan olmamış
elinde an serisi topraktan kalma gübreler var onları kullanıyorum
ph sorunu ciddi anlamda yükselme yapıyor 20 günde baya bi ph düşürücü kullandım
su döngüsü 7/24 çalışıyor
ışık olarak 2 tane 400 watt hps metal halide ve 4 adet job spektrum ampul var onlarıda ekledim elimde bunlar vardı çünki
yapraklar hafif beyazlık çıkmaya başladı büyüme hızı toprağa göre şaşırtıcı derecede hızlı kökler şimdiden fena gözüküyor 3 ay sonra tahmin edemiyorum
ph ölçer sarı çubuklarden var 4,01 6,86 kalibrasyon yaptım şuan için iyi zaten gübreler ph perfect oda yardımcı oluyor
ec ppm ölçer adwa ad31 olan cihaz var su sıcaklığınıda ölçüyor
bir reçetem yok ppm değerini 300 den başlattım 500 -600 seviyelerinde suan 1. ayın sonunda 1300 seviyelerine çıkmayı planlıyorum
ph sorunu için torus hydro çubuğu var onu araştırıyorum ama yorumlarda okadar iyi çalışmadıgını söylüyorlar emin olamadım 5 binlira tanesi sonuçta
birkaç güne suyu komple değiştirmeyi düşünüyorum zaten su cok içiyor bitkiler sürekli eksiliyor
10 bitki şuan için haftada 10 litre falan su içiyor döngüden
aklıma geldikçe yazarım yine kankam
Dostum an gübrelerde çok iyi değilim ama bildiğim kadarıyla toprak gübresini hydro da kullanamazsın hem ph sorunu hemde kök çürümesi yaşarsın hidro ya özel gübreleri kullan zaten ph perfect olduğundan pH ı ayarlaman çok gerekmez sadece ilk bir kaç gün kontrol eder tamponlarsın senin pH sorunun gübreden kaynaklı

mokali

Yeni üye
Dostum an gübrelerde çok iyi değilim ama bildiğim kadarıyla toprak gübresini hydro da kullanamazsın hem ph sorunu hemde kök çürümesi yaşarsın hidro ya özel gübreleri kullan zaten ph perfect olduğundan pH ı ayarlaman çok gerekmez sadece ilk bir kaç gün kontrol eder tamponlarsın senin pH sorunun gübreden kaynaklı
bi gübre listesi ççıkartırmısın bana

kanka 10 taneye göre bir liste cıkarırsan sevinirim gübrem bitti acil almam gerekiyor
Dostum sen canna gübreye geçmeden önce 24 saat kadar gerekli miktarda h2o2 ile bir flush at gübre olarak canna aqua vega a+b,cannayzm,rhizotonic,ro su kullanıyorsan calmag,çiçeğe geçince de aqua Flores a+b ve boost al.Şimdilik 1 litrelik al hepsini kullanımına göre anlarsın ne kadar gideceğini zaten.Gübre tablosuna uyma çok gübre gider ve besin yanığı oluşabilir. Bitkinin dönemine ve isteğine göre ec ölçerle ayarla ver. Gübreleri aldıktan sonra bana burdan yaz kullanım detaylarını anlatırım dostum

mokali

Yeni üye

42. gündeyim
gübrelerde pahalıymış cannanın kanka çiçeğe girer diye umuyorum zaten vega olanı almasam olur mu?
h202 hidrojen peroksit oluyor sanırım flus u nasıl atıcam onunla
bu aşşağıdakiler dısında bir eksik var mı
1674830050787.png

42. gündeyim
gübrelerde pahalıymış cannanın kanka çiçeğe girer diye umuyorum zaten vega olanı almasam olur mu?
h202 hidrojen peroksit oluyor sanırım flus u nasıl atıcam onunla
bu aşşağıdakiler dısında bir eksik var mı
Ekli dosyayı görüntüle 15987
Dostum hangi siteden bakıyorsun bilmem ama urbangarden diye bir site var orda daha uygun vegayı al çünkü çiçeğe girmiş olsa bile ilk 1 hafta 10 gün yine Vega vereceksin çünkü azotu o kadar hızlı kesersen bitki gelişimi durdurabilir ya da yavaşlar listendeki boostu 1 litre yap rhizotonic'i çıkar hem biorhizo o hemde bitkin yeterince kök geliştirmiştir ona gerek yok artık bi de pH up ve pH down al ama dikkat et pH down bloom almalısın

H2o2 evet hidrojen peroksit. Ama dikkatli olmalısın %3 olanından alıp boş suya litre başına 3-5 ml. Gelecek şekilde ver 24 saat boyunca çalışsın sonra gübreleri son verdiğin e.c bin yarısı kadar başlayıp yavaş yavaş yükselt

illegallove

Yeni üye
MERHABALAR
HYDRO İLK DENEYİMİM SAKSILARI KENDİM TASARLADIM
PH DENGESİZLİĞİ ÇOK OLUYOR SU AKIŞINDAN DOLAYI BUNA BİR ÇÖZÜM VAR MI ?
15. GÜNE GÖRE NASIL BOYUTU SİZCE YAPRAKLARDA BEYAZLIK BAŞLADI BİRAZ SUYU DEĞİŞTİRİCEM
HYDRO YAPMIŞ BİRİLERİ VARSA BİRKAÇ SORUM OLACAK
Bende başlamayı düşünüyorum verim aldın mı hocam ?

mokali

Yeni üye
Dostum hidro işi zamanı bol insanlar için ideal ya da çok yüksek bütçelerle oto sistemle olabilir ben 2 saksı Dwc yaptım toprağa göre çok daha fazla iş yüküne sahip
cok dogru topraga suyu gübrele dök yaslan arkana
hydro çok ilgi istiyor bende ısıkları acmayı unutmusum bu arada ilgi demişken :D

bomber

Üye
Ben 50 şer litrelik kovalarda yapmıştım, evin ortasında 12 kök. Strese soktum karanlık aydınlık durumlarından hepsi erkeğe döndü :) mükemmel buyumuslerdi. Hasadın bol olsun kardeşim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
    ****** dready ******** *****
  • Q qimliqsiz:
    **** ******** **** *** *** ***** ***** ******** **
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz:
    *** **** ***** dready
  • A ax-b:
    dready* ******** ***** * ********** ****
  • Q qimliqsiz:
    *** dready*** ******
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
  • A ax-b:
    ** dready ********** ********** ****** ********
  • Q qimliqsiz:
    *** ******** dready *********** *********
  • Q qimliqsiz:
  • YeşilUsta YeşilUsta:
    ******** ********* **
  • YeşilUsta YeşilUsta:
    **** **** dready ****** dready**** ***** *********** *** ******* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • B Bomberx:
    ****** *** dready*** *********
  • YeşilUsta YeşilUsta:
    *** *** ***** ****** ** *** dready*** *********
    ***** ****** ** ******** dready* ******
  • YeşilUsta YeşilUsta:
    +1
    YeşilUsta YeşilUsta: ******** ****** *********** +1