1000w hps elektrik faturası

Weedseed93

Kıdemli Üye
Forum da hesaplaması var , faturanın kw ücreti ile ışık kullanım saati ile küçük bir matematikle faturana ne kadar ekleneceğini hesaplayabilirsin.

ben sana 1 tane 1000w hps lambanın yaktığı elektriği hesaplıyayım
bitkiye günde 18 saat ışık verirsen ; 1000 x 18 = 18000 watt ( 18 kw )
aylık ; 18 kw x 30 = 540 kw
şehir ve bölgeden bölgeye kw fiyatları değişmekte,birde gece 22 sonrası bişeler var ama ortalama kw 0.85 krş diyelim
0.85 x 540 = 459 tl yapar.
bu tabloya göre günlük 20-24 ya da 12 saat hesabını kendin yap.ve ayrıca evdeki diğer elektrikli eşyalarının yakacağı enerjiyide ekle

higthead

Jolly Green
Dostlar atır herseye zam geldıgı gıbı elektırık suyada zam geldi artık 200-300-400-500 tl elektırık faturaları hıkaye 400-500 den aşşağı gelmiyor artık elektıikler. Akdeniz bölgesinde normal bir haneye gelen fatura 500-750tl den aşşağı değil.Faturanız yüksek olsada birşey olmaz.
Yeter ki 2-3bin tl gelmesin=)

Senseversin

Yeni üye
Kanka sıcak bi bölgede kullanıyosan klimayla birlikte çok gelir bana 1.5 1.6

Kanka sıcak bi bölgede kullanıyosan klimayla birlikte çok gelir bana 1.5 1.6 geliyo
Sıkıntı yaşamıyor musun devletle çok geliyor dedigine göre
Dostlar atır herseye zam geldıgı gıbı elektırık suyada zam geldi artık 200-300-400-500 tl elektırık faturaları hıkaye 400-500 den aşşağı gelmiyor artık elektıikler. Akdeniz bölgesinde normal bir haneye gelen fatura 500-750tl den aşşağı değil.Faturanız yüksek olsada birşey olmaz.
1000 woltluk bi sisteme nekadar fatur gelir 12 kök yaptımızı farzedersek sıkıntı yaşarmıyım

higthead

Jolly Green
Sıkıntı yaşamıyor musun devletle çok geliyor dedigine göre

1000 woltluk bi sisteme nekadar fatur gelir 12 kök yaptımızı farzedersek sıkıntı yaşarmıyım

Dostum sıkıntı yasamanı su sekılde halledebılırsın. normalde fatuıran 300vs gelıyorsa ve bırden 1.5 lara cıkarsa dıkkat ceker. gerci kıs geldı elektırıklı sobalar vsler kombıler vs calısıcak pek dıkkat cekmez. Yaşadığın yerde ev faturaları yuksek gelıosa mesela akdenızde klımalar full calıstıgı ıcın 750den assagı gelmez dıger malzemeler vs 1vea 1.5 k gelır dıkkat cekmez. Bu şekilde orantı yı bul dostum.

Sen 12 kokluk sıstemını kurdunmu?

Senseversin

Yeni üye
Boş bi daire
Dostum sıkıntı yasamanı su sekılde halledebılırsın. normalde fatuıran 300vs gelıyorsa ve bırden 1.5 lara cıkarsa dıkkat ceker. gerci kıs geldı elektırıklı sobalar vsler kombıler vs calısıcak pek dıkkat cekmez. Yaşadığın yerde ev faturaları yuksek gelıosa mesela akdenızde klımalar full calıstıgı ıcın 750den assagı gelmez dıger malzemeler vs 1vea 1.5 k gelır dıkkat cekmez. Bu şekilde orantı yı bul dostum.

Sen 12 kokluk sıstemını kurdunmu?
Hayır araştırıyorum sadece

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    **** ******* ***** ******** ******** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** ******** hahahaha ****** **