100x100x180 kabin için silenth td160 çıkış için yeterli olurmu

Kankalar merhaba 100x100x180 çadırımda 3 auto yetiştiricem silenth td160 sessiz fanı 180 metrekup çekiş gücü var uygun fiyata 2 inci elini buldum sıfırlar çok pahalı malum eğer bu fan çıkış için yeter derseniz alicam

Qb kullanıyorum 240w o zaman bunu girişe alayım çıkışa yine bunun bı üst modelini mi alayım hangisi uygun olur

higthead

Jolly Green
Kankalar merhaba 100x100x180 çadırımda 3 auto yetiştiricem silenth td160 sessiz fanı 180 metrekup çekiş gücü var uygun fiyata 2 inci elini buldum sıfırlar çok pahalı malum eğer bu fan çıkış için yeter derseniz alicam

Kanka aynı kabıne sahıbız benım gırıs 200mt3 cıkıs 350mt3 sp slıent ama sp nın reb 1 anahtarı ıle kısıyorum ıstedgım dereceye sabırlıyorum. sp slıent 350mt3 tam hız calısmada ıcerde nem bırakmıyor onun ıcın ya cıhazın 2.dusuk hızda calıstırcaksın yada rep 1 anahtarı alıcaksın

Son düzenleme:

Organik

Kıdemli Üye
350-360mt3 cikis+ 160-180mt2 giris yeter dostum ben girisi aspiratör fanı kullanıyorum çıkışı hallettinmi gerisini dert etme hem kabini büyüttünmüde sıkıntı yaşamassın 150x150x200 e kadar kurtarır diye düşünüyorum 360mt3

Vybz Kartel

Müptezel
90*90*180 kabinde, 240 m3 ( TD-250 ) çıkış, 180 m3 ( TD-160 ) giriş kullanıyorum kanka....

İlk growda 180 m3 çıkışa bağlıydı, girişte 100 m3 aksiyel fan vardı. Bayağı zorluk çektim..

İkinci growda TD160 dediğini girişe aldım, çıkışa da TD-250 aldım.. Şimdi kafam rahat :)

Kolay gelsin.

90*90*180 kabinde, 240 m3 ( TD-250 ) çıkış, 180 m3 ( TD-160 ) giriş kullanıyorum kanka....

İlk growda 180 m3 çıkışa bağlıydı, girişte 100 m3 aksiyel fan vardı. Bayağı zorluk çektim..

İkinci growda TD160 dediğini girişe aldım, çıkışa da TD-250 aldım.. Şimdi kafam rahat :)

Kolay gelsin.
Kanka son olarak batmix toprak aldım problem yaşar mıyım plagron batmix allmix değil bı allmix ile light mix arası bı urun

Vybz Kartel

Müptezel
Evet yaşarsın.

Bu gübreli bir toprak. Güzel bir toprak ama başlangıç için uygun değil. Bitki erken veg döneminde zorlanacaktır.

Tavsiyem, İmkanın varsa Jiffy tablet veya küçük bir saksıda ( mesela pet bardak ) ama bu toprakla değil tabi, ilk 10 gün geçirip, sonrasında bu topraktaki kalıcı saksıya alman.

İlla bu toprakla yapacaksan en az 1 ay gübre vermemeni öneririm...

İlk growun sanırım kanka, biobizz light mix toprak al.. Bu aldığın toprakla zorlanırsın.

Evet yaşarsın.

Bu gübreli bir toprak. Güzel bir toprak ama başlangıç için uygun değil. Bitki erken veg döneminde zorlanacaktır.

Tavsiyem, İmkanın varsa Jiffy tablet veya küçük bir saksıda ( mesela pet bardak ) ama bu toprakla değil tabi, ilk 10 gün geçirip, sonrasında bu topraktaki kalıcı saksıya alman.

İlla bu toprakla yapacaksan en az 1 ay gübre vermemeni öneririm...

İlk growun sanırım kanka, biobizz light mix toprak al.. Bu aldığın toprakla zorlanırsın.
Kanka toprağı almış bulundum şuan evimde çok mu büyük problem diyorsun

Woppy

Ordinaryüs
Knk direk ekme o topraga daha yeni çimlenen fideyi gubreli topraga koyarsan yakarsın çicekciden biraz torf al onda cimlendir saksı degişimşnde o topraga koy bi 15 gün 20 gün hiç gubre verme o topraga gecince

Vybz Kartel

Müptezel
@Woppy kanka gerekeni söylemiş dostum....

Direk o toprakla başlaman, başarısız olma ihtimalini çok yükseltecek bence.... Dediğim gibi, ilk 10-15 gün başka toprakla büyüt yeterli, sonra bat mix e alırsın bitkiyi.... Direkt o toprakla başlarsan bitki aşırı gübreden yanacaktır.

Woppy

Ordinaryüs
Birde bitkin ne auoto mu photomu ben mesela auotoları dırek hangi saksıda buyucekse o saksıya ekıyorum saksı degiştirince bıtkı strese gırıyor ( enaz 10 yerinde sayar bitki ) zaman kaybı sonucta auotoların bi yasam suresı var ne kaybedersen zarar.

Kanka şöyle yap toprağı saksılara koy. Tohumun çimlenip 10 gün geçene kadar saksılara aktarma. Bu 10 günlük süre zarfında da saksıları alttan baya su akana kadar sula. Kuruyunca bir kere daha bu işlemi yap. 10 günde 2 bilemedin 3 kez yaparsın. Toprak lightmix ayarına gelmiş olur böylece
Ben de ilk growumda yanlışlıkla plagron batmix almıştım bu şekilde yaptım sorun çıkmadı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: