12 12 zamanı gelmiş mi ?

Dostum Orca ne bilmiyorum bu dediğin şekilde iyi hasatlar alıyorsan elbette en iyisi kendi izlediğin yoldur bitki çiçek döneminde hayvan gibi gübre tüketir kökler büyük ve besine açtır özellikle erken çiçekte fosforu çok tüketir sen boş sulamayı sık yaparsan gerektiği kadar besin alamaz. Elbette bitkin büyür ama hasat zamanı ne kadar ekmek o kadar köfte deyimi yerli yerine oturur.

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka yaprak uclarinda cok cok hafif gubre yanigi belirtisi oldugu oluyo o yuzden sınırda gidiyorum ama direk bi dahaki sulama bloom topmax pompalicam tabiki

MasterOf

Kıdemli Üye
Bu gün 12 12 de ki 16.gün, biraz lolipopumsu bi budama yaptim bitkinin rahatladigini ben bile hissettim, artik geri sayim basladi bakalim ne vericek bize bu arkadas

20230405_003228-min.jpg

Bu da boydan goruntusu

20230405_003341-min.jpg

MasterOf

Kıdemli Üye
Gübreleme yapıyorsun dimi kanka? nemi ve sıcaklığı nasıl ayarladın. Çok güzel oluyor kanka inş kafasıda sağlam olur
Biobiz serisi kullaniyorum ek olarak kök icin orca ve ara sira pekmez veriyorum kanka. Odanin icinde oda sicakliginda takiliyo kanka herseyi kusursuz yapamam zaten ve inanki cok onemli degil, yaptigim grow 10 u gecmistir ilk defa termometre aldim o derece. Ama bu demek degildirki 15 derece sicaklik %30 nem problem yaratmaz, ben sadece oda ici iklime guveniyorum o kadar, sonucta koskoca oda

Biobiz serisi kullaniyorum ek olarak kök icin orca ve ara sira pekmez veriyorum kanka. Odanin icinde oda sicakliginda takiliyo kanka herseyi kusursuz yapamam zaten ve inanki cok onemli degil, yaptigim grow 10 u gecmistir ilk defa termometre aldim o derece. Ama bu demek degildirki 15 derece sicaklik %30 nem problem yaratmaz, ben sadece oda ici iklime guveniyorum o kadar, sonucta koskoca oda
yok kanka eline sağlık bende odam da yapacağım da ilk growum bilgi almak istedim. iki saksı 400w 55k lumen shp led kullanıcam refrektör ile birlikte. birde onun dısında gübreler falan filan Dusunuyorum sence yeterlı olurmu? oda da yapan biri olarak , bunuda almalısın, Dediğin bir malzeme varmı peki.

bu bitkiden kaç gr alırsın tecrübelerine göre?

MasterOf

Kıdemli Üye
yok kanka eline sağlık bende odam da yapacağım da ilk growum bilgi almak istedim. iki saksı 400w 55k lumen shp led kullanıcam refrektör ile birlikte. birde onun dısında gübreler falan filan Dusunuyorum sence yeterlı olurmu? oda da yapan biri olarak , bunuda almalısın, Dediğin bir malzeme varmı peki.
Kanka her ihtimale karsi bi termometre higrometre al trendyol dan bak 70 80 tl ufaklari ama yorumlari okuyup al hepsi iyi olmuyomus. Havayi dagitmasi icin vantilator gerekli. Butcene gore liste uzar gider kanka, odaya taze hava sokabilmelisin, sulamalari gerektiginde yap gubreyi abartma gerisi gelir kankacim simdiden bol sans

MasterOf

Kıdemli Üye
Selamin aleykum beyler, 12/12 nin 25.gunu durum bu sekilde, alt yapraklari sarartmaya basladi, hasat zamani yaklasiyo, ben bi sikinti goremiyorum, sizce herhangi bi mudahale gerekiyomu ?
20230414_013207-min.jpg

20230414_013502-min.jpg

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka pekmez kullanma amacin nedir benim ilk growum kizim da 16 gunluk auto bir frostyhaze, stres ve hastalik icinse kullanim seklini soyler misin ogreneyim uygulayayim :)
Kanka soguk sıkım keçiboynuzu pekmezini içerdiği karbonhidrat sayesinde toprağın içindeki yaşamı desteklediği için kullanırız, genelde hasata dogru kullanılır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
    K Kblaybrn: ******** ******* *****