**HASAT VAKTİ*** Gorilla Zkittlez X Blue Dream çaprazlaması

cannabis16

Ordinaryüs

hepsi flushlandı..flushı nasıl yapıyorum onu anlatayım.. alttan çıkan su TDS 300 lere geldi mi bırakıyorum su dökmeyi.. çeşme suyunda bile 190 TDS var,daha aşağılara düşürmek için reverse osmos yani 0 TDS su vermek lazım..geeksiz yorgunluk oluyor..

bitkiler demlenmede,yani kökten beslenmeden sadece fotosentezle son budlanmasını yapıyor..şuana kadar %90 ı zaten yapıldı..az bişey daha alıp trikomların hepsi rakılı olunca yani THC en üst seviyedeyken kesicem..yüksek THC bana ve anksiyeteme yarıyor..kimisinde halüsinatif işler,paranoyalar artıyormuş..ruhsal bi hastalığınız varsa,siz o hastalığa iyi gelen şekliyle kesin bitkiyi..mesela amberleştrip THCsi nispeten düşük,narkotik ve bedensel etkisi yüksek kafa iyi geliyorsa amberleştirin,..yani şifa bu namussuz,faydalanın..

bu evrede budlarda küflenme olmaması için sağa sola salınan bi vantilatör mutlak önemli..budlar sadece su görmeyle küflenmiyor,hava sirkülasyonu azsa da küflenebiliyor..topak topak bi yapı,küflenmeye müsait yapısı var...dikkat etmek lazım

birer ikişer kesicem bu haftasonuna kadar,son 3 taneyi 9. haftaya burakabilirim,daha çok şeffaf var trikomlarda...

cannabis16

Ordinaryüs

farklı açılardan da çektim,HPS ışık altındaki sarılaşmış yapraklar pek belli olmuyor diye...

resimlerden de görüldüğü üzere , ben hasada hazırım,artık benim ömrüm bu kadarlıkmış diye bas bas bağıranlar ; en tepedeki yaprakları bile devre dışı bırakıp sararıp kurumasına yol açar...kökten beslemeyi keser ve düzgünce toprağı yıkarsanız,kesim vaktine gelenlerin tepeden görünüşü üç aşağı beş yukarı böyle olur...

bu haftasonuna kadar 3übü keserim , kalan 3ü de 9. haftanın ortalarına doğru ...

bu hikaye de burada biteeeerrr....................

kafa raporunu soracak olursanız; genetiğinde Blue Dream var orası kesin,kafayı yüksekte tutup,bedeni bayıltmayıp zihni deli gibi açıyor...beynin algı ve idrakı çok artıyor..bi sativadan başka ne beklersiniz ki?!? kafası diğer sativa baskın en bilinenlerden Jack Herror gibi,ama Amnesia Haze gibi mutlu da ediyor...o işi de indica genlerindeki Zkittlez yapıyor...ortaya müthiş bi kafa raporu çıkıyor..,
Gorilla Zkittlezz gibi de yüksek THCli ve tutkal sürmüşsün gibi yapış yapış....genetiklerinin hakkını veriyorlar...ikinci postada bu tohumlardan çok memnun kaldığımdan tekrardan ekicem,yanına da Whide Widow Skunk ...

sizlerin daha daha büyük budları olsun...

Allah'a emanet,hababam ;)

Ea644

Üye
en hesaplısı yine quantumboardlara yönel.. şansına bak şimdi elektrik faturası geldi 710 tl..
400 HPS + 350 LED + 260 fanlar ve vantilatör.. fatura da dediğim gibi 710 tl ..bir ayı geçti çiçeklenmede... çiçeklenmede böyle fiyat geliyor.. gerisini sen hesapla,ona göre bi sistem kur.. sadece ışık değil devamlı hava tazeleki verdiğin ışık fotosenteze dönsün...
üstat senin elektrik tarifen peki 3 zamanlı mı ben 3 zamanlı kullanıyorum ve toplam sistem watt ım seninkinden az ama daha fazla ödüyorum faturayı ?

cannabis16

Ordinaryüs
Veg döneminde de aynı mı geliyor usta
hepsi 30-40 cm boyunda olana kadar 6-7 bitkiyi tek Metal Halide altına sıkıştırıyorum..saat artıyor ama ışığın çektiği wat yarıya düşüyor..o yüzden daha az geliyor.. çiçeğe almadan son bi tur daha uzasın diye LED i de takıyorum 1 hafta kadar..işte o zaman hopluyor o haftaya denk gelen ödeme vakti..800-900 arası oluyor..

Amca35

Kıdemli Üye
hepsi 30-40 cm boyunda olana kadar 6-7 bitkiyi tek Metal Halide altına sıkıştırıyorum..saat artıyor ama ışığın çektiği wat yarıya düşüyor..o yüzden daha az geliyor.. çiçeğe almadan son bi tur daha uzasın diye LED i de takıyorum 1 hafta kadar..işte o zaman hopluyor o haftaya denk gelen ödeme vakti..800-900 arası oluyor..
Eyvallah kanka aldım bilgiyi

Reseptör

Yeni üye
üstat senin elektrik tarifen peki 3 zamanlı mı ben 3 zamanlı kullanıyorum ve toplam sistem watt ım seninkinden az ama daha fazla ödüyorum faturayı ?
Kral 3 zamanlı tarife kullanılmaz yeni zamlardan sonra hile kattılar ona bir nevi keriz sirkeliyorlar daha sonradan çok dava açılacak bunlara tek zamanliya geç çünkü öyle bir yaptılar ki sen geçe dışında öyle bir yükseğe kullanion ki 500waat enerji çeksen öğlen vakti sanki sen 1500waat cekion gibi oduon ogleni

Ea644

Üye
Kral 3 zamanlı tarife kullanılmaz yeni zamlardan sonra hile kattılar ona bir nevi keriz sirkeliyorlar daha sonradan çok dava açılacak bunlara tek zamanliya geç çünkü öyle bir yaptılar ki sen geçe dışında öyle bir yükseğe kullanion ki 500waat enerji çeksen öğlen vakti sanki sen 1500waat cekion gibi oduon ogleni
dostum bende 3 zamanlı, sistem toplam 1000 watt ,18/6 1100 1200 arası geliyor.

çiçeklenmeye geçeli 6 hafta geride kaldı,7. haftabaşı.. son durumları resimlerdeki gibi..

8-9 haftada çiçeği bitiren bitkiler 6. haftasonu budların %80-90 civarını yapmış olur..kökten çok fazla gübre itelemesine gerek yok artık,pistilleri dönmeyen yok,flusha girene kadar yarım doz gübre yeterli..
çok kolalı ,kalın budlar yapmadılar..bunun tek sebebi olabilir,o da fotosentez kapasitesine yetecek hava dolaşımım yok..9 bitki fazlaydı ..denemelerime göre 6-7 bitki maksimum kapasite...anca o zaman budlar güzel şişik oluyor..
hepsinin dişi çıkacağını hesap edemedim,6 bitki olsaydı bunlardan,ışığın yeterliliği ve havalandırma sisteminin yeter gelmesinden,gene aynı miktar budu alırdım..daha az bitki,daha az iş yükü..bi hafta yada 10 gün kadar vegi uzatmak yeterdi..bir dahaki sefere hepsi dişi olduğundan direk 7 bitki..maksimum kapasite....

tohum alırken çiçeklenme bitirme süresine bakıp öyle alıyorum,super lemon haze ve super silver hazeler başta olmak üzere çiçeklenmeyi 11 hafta ve üstünde bitiren tohumlar var..yani çiçeklenme risk demektir,koku çok çıkar,bitki zaten ölümüne dönüşüme girmiş,bir de ağır gübre dayıyoruz haliyle üstün hızına yeter element olsun diye...risk işte ,her açıdan kısa sürmesi lazım.. 8-10 hafta arasında..maksimum 10. haftada kesimi yapacağım tohumları alıyorum ben..haze genetiğe sahip çiçeği 9 haftada bitiren genetik üreten adamların tohumlarına yöneliyorum..vegetatif evre hem kolaydır,hem de ışık demek ısı demek,bu kainatın kanunu,o ısıya en fazla tahammül çiçeklenmeye girmeden önceki zamanlarıdır...

bu bitkiler 2 hafta sonra ,en geç 9. haftaiçinde kesime hazır gelir...anaları da aynıydı zaten..kendi kendini tozladı,bunların tohum halleri ortaya çıktı..baştan konuyu okumayanlar için hatırlatmakta fayda var...

en son resimdeki kökleri görüyor musunuz.... 20 litre toprağı nasıl avuç içine almış bitki...20 litreye 5 litre dökmeden run off sağlanmıyor,hatta daha bile fazla istiyordu..şimdi artık su tutma kapasitesi de azalacak..zira kökten deli gibi beslenmesine gerek yok,bitkinin metabolik sistemi böyle işliyor..o yüzden flush atıp son bir yada 2 hafta sade suyla gidiyorum ben..kullanılmamış elementler olmasın,öksürtmesin..gırtlağı s.kip atmasın...
bitki zaten son 2 haftasında fazla verseniz de alamayacak halde,metabolizması böyle çalışıyor,hayat döngüsünde bitime baştan kökler sonra yapraklar ve gövde uğrar..son 2 hafta için özel üretilen gübre vs.. kapitalizmin yönlendirmesi..gerek yok..şişiremezsin budları bu saatten sonra zira bedensel bitim başladı..demlenmeye bırak..
Merhaba kardeşim bir bitki için 100 watlık bir led yeterli olurmu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********