1x Amnesia Haze Autoflower 1x Bubblelicious Autoflower Günlük

Ceg18

Üye
Merhaba arkadaşlar ufak bir günlük tutmaya karar verdim 2 adet başlıkta bahsettiğim auto bitkim bulunuyor. Ekipmanlar ve elimde bulunan ürünleri alt tarafta listeleyerek başlıyorum
Ekipmanlar
80x80x180 hydroshoot hs80 kabin
Mars hydro tsw 2000 300w
S&P TD-160 Silent Mini - 100 mm/180 m3/s Sessiz Fan
Karbon Filtre 190 m3/s - 100 mm
Nem makinesi
ZAUSS HTC-2 Isı nem ölçer
Growsan Eco pH Metre
2 Adet 15 litre kumaş saksı
Su Sızdırma Tablası 2 Adet 35x35 cm
30 cm saksı altlığı
Kabin Vantilatör 18 cm
Plagron Light Mix 25 litre
Perlit 10 litre
GÜBRELER
Advanced Nutrients Grow Micro Bloom
Advanced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra
Advanced Nutrients Voodoo Juice
Advanced Nutrients Big Bud

Advanced Nutrients Piranha
Advanced Nutrients Sensizym
Advanced Nutrients Rhino SkİN
Advanced Nutrients Overdrive
Advanced Nutrients Nirvana
Advanced Nutrients B-52
Advanced Nutrients Bud Candy
Plagron pH Min
İLERLEDİĞİM GÜBRE TABLOSU AN DEN ALINDI

TOHUM PATLATMA
2 ayrı peçete yaptığım peçetelerin birisi fazla ıslatıldığında kök atmadı diğeri 1.5 cm kök attığı halde yanı peçeteye alıp 1.5 0.5 cm kök yaptım toprağa verdim
İLK KAFALAR
1.5 cm kök yapan tohum erken kafa çıkardı o yüzden ışığı diğeri kafa çıkarıncaya kadar açmadım o yüzden 1.5 g kök atan fazladan boya attı toprakla destekledim ayaklandırdım

İLK HAFTA
üstlerine kesilmiş pet uyguladım ve dimmer %30 nem 80-90 civarında tutmaya çalışarak geçti voodoo ve pirhana içeren ph ayarlı su ayarlandı 250 ml 2 bitkiye pay edildi. Fotoğraflarda belli oluyor sakat bikti dead pool gibi ucları ufakkaldı devamı büyümeye devam etti yaprakların :D
2. HAFTA
bu haftada 250 ml suyu paylaştırarak devam ettim 9-10 günde dimer ayarını 50 yaptım ve 10. günde gübreli sularını verdim 250 şer ml micro-grow-bloom 1 er ml rhino 2ml Sensizym 2ml B-52 2 ml voodoo 2 ml pirhana 2ml bud candy 2 ml litre başına tabi oranlar yarım litre hazırladığım için yarı yarı ya eklendi suya ph ayarı yaptım.
3. HAFTA
Işık açılalı 14 gün oldu hemen hemen geçen sulamamda bitkilere suyun yeterli gelmediğini düşünerek 500 ml gübreli su verdim bitki başı hemen hemen 12-13 günde biraz fazla geldiğini söylediler kurumasına bakarak gelecek sulama azalta bilirim
micro-grow-bloom 2ml
calmag 1 ml
pirhana 2 ml
rhioni 2 ml
voodoo 2 ml
prihana 2 ml
senizym 2ml
b52 2 ml
bud candy 2 ml
şuanda 14 gün oldu hesabıma göre hemen hemen nem 50-60 dimmer 50 ayarında yarım litre verdiğim suyun kurumasını bekliyorum 2. oldu 3. gün kurur diye düşünüyorum sonrasında 3. hafta tablosunu uygun olarak devam edeceğim bir sonraki güncelleme 3. hafta sonuda 20 . gün akşama gelecek diye düşünüyorum toping atmayı düşünmüyorum lst ve file kullanacağım sizlerin yorumlarını ve tavsiyelerinizi bekliyor ve takip ediyor olacağım herkese iyi günler ve iyi growlar

• Like
Tepkiler: Xcd
bitkin 2 haftaya nazaren iyi gelişmiş görünmüyor. bir şeyler ters gidiyor dostum senin için. suyunu az veriyorsun sanırım. Burada sulamaya dair detaylı bilgilere ulaşabilirsin

Ceg18

Üye
bitkin 2 haftaya nazaren iyi gelişmiş görünmüyor. bir şeyler ters gidiyor dostum senin için. suyunu az veriyorsun sanırım. Burada sulamaya dair detaylı bilgilere ulaşabilirsin
sıcaklıktan mı acaba diğerlerinin biktisi 3 boğum atmış 29 derecede bu aralar kabin ama ilk zamanlar hava durumuna göre 30 bu buldu geçti bile
klima taktırma gibi bi şansımda yok gelececek günlerde gelişene kadar çiçeğe geç mi gerirer yoksa ufakken mi çiçeğe girer sence

sıcaklıktan mı acaba diğerlerinin biktisi 3 boğum atmış 29 derecede bu aralar kabin ama ilk zamanlar hava durumuna göre 30 bu buldu geçti bile
klima taktırma gibi bi şansımda yok gelececek günlerde gelişene kadar çiçeğe geç mi gerirer yoksa ufakken mi çiçeğe girer sence
sıcaklık 22-25 arası olmalı max 28’i geçmemeli. ışık mesafenide iyi ayarlamıyor olabilirsin.

Mars hydro mesafe ayarları aşagıdaki gibi olmalı

Tohumlanma: 60cm dimmer %30

Gelişim dönemi :60-70cm dimmer %50

Çiçeklenme:45-60 cm dimmer %75-100

Hasata doğru :30-45 cm dimmer %100

Ceg18

Üye
sıcaklık 22-25 arası olmalı max 28’i geçmemeli. ışık mesafenide iyi ayarlamıyor olabilirsin.

Mars hydro mesafe ayarları aşagıdaki gibi olmalı

Tohumlanma: 60cm dimmer %30

Gelişim dönemi :60-70cm dimmer %50

Çiçeklenme:45-60 cm dimmer %75-100

Hasata doğru :30-45 cm dimmer %100
yok aynı şekilde devam ediyorum bu tabloya göre ama sıvalklık 28 i geçti sürekli şimdi bile 2gece 11 olmak üzere 28 derece anca kabin gündüz bide sen düşün 30 31 oluyordur daha havalarda soğumadı burda

olabilir kanka muhtemelen sıcaklık bitkiyi strese sokup gelişimini yavaşlatmışta olabilir ama pek endişe edecek bi durum değil en fazla bir kaç gün geriye atmış olur seni.

kanka ben başlığı yeni farkettim :D amnesia haze genetiğin hasatı uzun sürüyor yani diğerlere nazaren biraz daha zaman alıyor. senlik bir durum yok bitkin genetiğine göre gayet iyi durumda

kokusunu

Yeni üye
Merhaba ürünleri İnternet den mi aldın yoksa şubeden mi aldın
Sanırım growkent den aldın biraz açıklar mısınız
Birde maliyet ne kadar tutu
Teşekkürler bol hastalar

Ceg18

Üye
Merhaba ürünleri İnternet den mi aldın yoksa şubeden mi aldın
Sanırım growkent den aldın biraz açıklar mısınız
Birde maliyet ne kadar tutu
Teşekkürler bol hastalar
Merhaba yakşalık heralde 10-12 k harcadım internetten temin ettim ürünleri alalı biraz zaman oluyor growa yeni başladım ama o yüzdentam fiyat konusunda bişey söyleyemem ama şunu söyleye bilirim aynı ürünlerin fiyatlarıfarklı sitelerde değişiklik gösteriyor o yüzden tek siteden alış veriş yapmanı önermem 2 3 grow sitesinde listeleme yaparak alış veriş yaparsan daha ideal olur

Ceg18

Üye
Kankalar merhaba yeniden bitkilerim 3. haftalarındalar bundan önce sürekli dolu gittim ama kök atmayan bitkimde ısıdan mı yoksa gübreden mi bilemediğim bi nedenden uçlarda hafif yan oldu birazda renk açıklıkları vardı bu sabah tavsiyeler üstüne 2 bitkiye toplam 1 L su verdim 2 ml cal mag ile birlikte akşam geldiğimde bi değişiklik yok gibi havalar soğumaya başladı ısı problemi çekmiyorum artık son durumları bunlar
ec metre sipariş verdim
veriler
nem 50-60 civarı
ısı - 27-28

1. Bitkim

2 . Bitkim

ilk yarım litre sulamaklarımda 3 günde kuruyordu bu sefer 2 günde kurudu ec metre gelince gübreli altan akana kadar sulamayı düşünüyorum fikirleriniz için teşerkürler

Melez

Müptezel
Kankalar merhaba yeniden bitkilerim 3. haftalarındalar bundan önce sürekli dolu gittim ama kök atmayan bitkimde ısıdan mı yoksa gübreden mi bilemediğim bi nedenden uçlarda hafif yan oldu birazda renk açıklıkları vardı bu sabah tavsiyeler üstüne 2 bitkiye toplam 1 L su verdim 2 ml cal mag ile birlikte akşam geldiğimde bi değişiklik yok gibi havalar soğumaya başladı ısı problemi çekmiyorum artık son durumları bunlar
ec metre sipariş verdim
veriler
nem 50-60 civarı
ısı - 27-28

1. Bitkim

2 . Bitkim

ilk yarım litre sulamaklarımda 3 günde kuruyordu bu sefer 2 günde kurudu ec metre gelince gübreli altan akana kadar sulamayı düşünüyorum fikirleriniz için teşerkürler
kanka egitim uygulamayi dusunmuyomusun bitkilere

Ceg18

Üye
Arkadaşlar sabah güncellemesi bitkiler 22. Gündeler sitresste olmadıklarını görünce sabah lst yaptım topping uygulamıyorum son durumları bunlar çiçeklerin

@Melez lst uyguladım sence doğru olmuş mu?

Son düzenleme:

Ceg18

Üye
Arkadaşlar merhaba 27 . Günde olmaları lazım bitki boya gitmiyor hala süreli yaprak basıyor chatten dimmer düşürme tavsiyesi aldım dimmer 50 ye düşürdüm ışık 65 cm de file gerdim ve uçarsa bir farklılık var gibi geldi. Yaklaşık 1.5 litre calmag lı su ile suladım calmag eksikliği ğiderilsin diye iyi geldi yanmalar durdu yaprak renkleri eşitlendi Altanda akıttım biraz bitkide file ile yaprakları sağa sola iyice yaydım ama boy atmaması normal mi hemen hemen 1.5 karış uzunluğunda bitkiler fotoğrafları yüklüyüyorum
ISI
Genel 23/24
Nem 50 -60

FİLE

EN ÜST NOKTALAR

Ceg18

Üye
Selam kanklar 29. Günden sizlere bitkimin son halini iletiyorum çiçeğe girdiler biraz boy attılar bugün ışığın mesafesini artırdım ve dimmer 75 oranında ayarladım yoğun çal mag verdiğim suyun kurulmasını bekliyorum 4 gündür sonrasında gübreli vermeyi düşüyorum hafif son durumlaları

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Günaydın Veg döneminde sıcaklığı 27 - 28 arası usta benim uzama çok iyi. Sıcaklığı arttır istersen biraz

Ceg18

Üye
Arkadaşlar merhaba yeniden bitkilerim 42. Gündeler erken çiğe girdikleri için sömeklendiler bloom gübrelerine geçmedim hala nem 50-60 civarında ışık 60 cm yükseklikte ısı 25-27 arası
Dimmer %65-70 arası açık 2.5 litre sulama ile Altan akıtılarak sulandı kuruması bekleniyor şuanda

Grow Muhabbetleri
Help Users
    D DrNewMember: ****** ******* ** ******* ******* ****** ****