1x Sweet tooth auto 1x Super lemon haze auto 250 w hps sistem grow

redCliffe

Moderator
Edit : 1 adet super lemon haze auto eklendi :) yer açmak için nem makinası dışarı alındı.

Herkese merhaba arkadaşlar geçen 9 ay sürenin ardından tekrar growa başlayabildim eski growdaki genetiği ekiyorum hasatından çok memnundum 5 kök 760 kuru almıştım bu sefer tek kök geniş alanda rahat rahat yapmak niyetindeyim toprak plagron light mix , saksı 15 litre kumaş , AN serisi tüm gübrelerim var neredeyse.Periyot 24/0 yapıyorum , kabin 100x100x180 fan olarak sadece çıkışa TD silent 160/100 taktım 140m3 ayarda çalışıyor duruma göre 180m3 ede alabilirim giriş kısmına takmadım bu yeterli olacak diye düşünüyorum malum karbon filtre kullanmıyorum herhangi bir boruda yok. Işık 250w shp reflektörlü set kalan ekipmanlar bir önceki growdakiler ile aynı nem makinası ısı nem ph ölçer vb. bakalım şuan tohum peçete arasında akşama doğru toprakla buluşturucam.Her hafta bir foto ekleyerek güncellemeyi düşünüyorum.

Gübreler

Kabin görünümü

1. gün topraktan çıktığı günü esas alıyorum 25.11.2020

Zorda olsa hps sistem kurunca kabini ısıtabildim ve kızımız merhaba diyebildi :)

5. gün sweet tooth auto boyu shp yüzünden kısa kaldı sanırım mh+hps lamba spariş geçtim yarın takacağım 30.11.2020

1. gün super lemon haze auto topraktan kafayı çıkardı 30.11.2020

Işığı 55 cm ye indirdim ısı gün içi 27-28 gece 23-24 civarı olmaya başladı ideal sıcaklığı yakalayabildim nem sorunu üzerinde uğraşıyorum nem makinasını sonlarsam nem 60-70 oluyor fakat ısı 4-5 derece düşüyor bi çözüm bulacam işallah :)

Son düzenleme:

redCliffe

Moderator
ama çok faydalı ordakı bırcok gubreden en azından vodoo pıranha alsan yeterdi faydalı olur sağlıklı kok ve hemde kok artısı olur bıtkınde okadar .ok hasat ve sağlam olur unutma
Doğru diyorsun kanka ama malesef imkanlar elvermiyor şuan için ilk growda da acemilikten almadık ama genede çok sağlıklı güzel sorunsuz bir grow geçirmiştim köklere fayda sağlasın diye enzimi bir tık fazla vermeyi pilanlıyorum.

ylmzarda

New Member
Merhabalar kanka bir önceki bitkerini görmüştüm ve ne yedin içtin sen mübarek oldu tepkim çok iyiydi inşallah bu serüvenin de sağlık li ve güzel gecer hasatin bol olsun sensiyzmsavar :)

redCliffe

Moderator
@redCliffe Kanka hayırlı olsun. Growdiaries tadında bir günlük ve ölçüler-eğitimlerle süslersen tadından yenmez...
İşallah kanka bakalım bi türlü baş veremedi topraktan kabin ısısı düşük 19 derece civarları yükseltmeye çalışıyorum bizim buralar soğuk kabinde içeride değil tabi bu arada tohumda mefta olacak gibi duruyor :) mefta olursa sativa bi genetik spariş geçicem gene bi 1 hafta sarkma olacak gibi.

El_Takashi

Member
İşallah kanka bakalım bi türlü baş veremedi topraktan kabin ısısı düşük 19 derece civarları yükseltmeye çalışıyorum bizim buralar soğuk kabinde içeride değil tabi bu arada tohumda mefta olacak gibi duruyor :) mefta olursa sativa bi genetik spariş geçicem gene bi 1 hafta sarkma olacak gibi.
Kaçıncı gunde baş vermedı hala ?
Isıyı 24 , 25 nemı 60/70 e çekebılırsen kıyak olur.

redCliffe

Moderator
Kaçıncı gunde baş vermedı hala ?
Isıyı 24 , 25 nemı 60/70 e çekebılırsen kıyak olur.
Kanka şuan 24 saat oldu bir önceki growda 5-6 saatte çıkmışlardı topraktan nem 70 civarlarında ısı en fazla 20 oluyor dışarısı şuan 2 derece buz gibi :) ısı etkiliyor sabah ısıyı bir şekilde arttırıp pazartesiye kadar bekleyeceğim pazarteside çıkmazsa bi 250w hps set alıp onunla yeni genetiklerle yola devam edicem gibi.Kabin büyük olduğu için bu grow ısıtmaya yetmedi 250w led geçen grow 600w tam 28 derecelere getiriyordu ideal ortamdı :)

Saorun eye

New Member
Hayırlı olsun kral, gübrelerin efso valla yok yok maşallah bende sweet tooth yatistirmeyi planlıyorum tabi ilk growu başarabilirsem , bol şans kral.

Saorun eye

New Member
Aynen sitelerden genetigi okuduğum kadarıyla hasta oldum zaten reisim ama yetistiricisinden duyunca iştahım daha da kabardı valla böyle lal edicek genetikler lazım bize bende de big yield var:D hadi bakalim insallah hasat zamanını da görürürüz reisim.