1x Sweet tooth auto 1x Super lemon haze auto 250 w hps sistem grow ( hasat alındı toplam 214 gram )

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 13123

Guest
02.01.2021 sweet tooth 39.gün lemon haze 35.gün lemon haze çiçekte diğeri daha girmedi bu yüzden shp taktım sweette girince hps yi takacam ısı iyice düşmeye başladı havalar buz gibi saksıları biraz yükselttim yukarıdaki sıcak havadan faydalanabilmek adına fakat pek bi çözüm olmadı.

El_Takashi

Kıdemli Üye
02.01.2021 sweet tooth 39.gün lemon haze 35.gün lemon haze çiçekte diğeri daha girmedi bu yüzden shp taktım sweette girince hps yi takacam ısı iyice düşmeye başladı havalar buz gibi saksıları biraz yükselttim yukarıdaki sıcak havadan faydalanabilmek adına fakat pek bi çözüm olmadı.

Kanka bence ikisini birden tak hiç bekleme ben yaptım ve deli gibi pistillenıyorlar
600 hps + 400 shp de shp sonradan taktım.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka bence ikisini birden tak hiç bekleme ben yaptım ve deli gibi pistillenıyorlar
600 hps + 400 shp de shp sonradan taktım.

Kanka maliyeti düşürmek adına 250w olarak devam edicem şuan kabin tüketimi toplam 295 watt aylık 140-150 ekliyor faturaya 24/0 periyotta belki sömeklenmede ileriki haftalarda bi tane daha 250w ekleyebilirim kenarda bi balast ve lamba daha var bakalım gidişat tatmin etmezse eklemek niyetim.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Kanka maliyeti düşürmek adına 250w olarak devam edicem şuan kabin tüketimi toplam 295 watt aylık 140-150 ekliyor faturaya 24/0 periyotta belki sömeklenmede ileriki haftalarda bi tane daha 250w ekleyebilirim kenarda bi balast ve lamba daha var bakalım gidişat tatmin etmezse eklemek niyetim.
Nasıl gıdıyor ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Nasıl gıdıyor ?

Bu gün sweet tooth çiçeğe girdi shp yi söküp hps yi takacam 46. günde girdi ideal ebat a ulaştı güzel hasat verecek gibi dayanıklı genetik yarı yolda bırakmadı gene beni :) lemon haze de 10 gündür çiçeklenmede şuan için her şey yolunda gidiyor hps takınca akşama doğru konuyu güncellerim.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
10.01.2021 sweet tooth 46.gün bu gün ilk pistilleri atmış shp yi söküp hps yi taktım lemon haze 42.gün şuan için her şey yolunda gidiyor soğuk sıkıntım hariç genel durum iyi.Balast ile ilgili bir sıkıntım var 250w lamba kullanıyorum fakat elektirik gidip geldiğinde balast 430w veriyor lambaya yani 400w superlumen kademesindeki gibi çalışıyor ilk açılışta bi 10-15 dk içinde yavaş yavaş 250 ye düşüyor fakat bu sürede kızlara inanılmaz bi ısıya maruz bırakıyor reflektör 250w a göre ayarlı birden 430w verince fena ısıtıyor lümen ilk açılışta 50-60 k vuruyor sonra 25-30 lara iniyor balastın bu şekilde çalışması normal mi ? yoksa bir sıkıntımı var magicten almıştım 400w kademeli elektronik balast siteyle iletişime geçeyim mi ne dersiniz ?

nightowl

Üye
Balast ile ilgili bir sıkıntım var 250w lamba kullanıyorum fakat elektirik gidip geldiğinde balast 430w veriyor lambaya yani 400w superlumen kademesindeki gibi çalışıyor ilk açılışta bi 10-15 dk içinde yavaş yavaş 250 ye düşüyor fakat bu sürede kızlara inanılmaz bi ısıya maruz bırakıyor reflektör 250w a göre ayarlı birden 430w verince fena ısıtıyor lümen ilk açılışta 50-60 k vuruyor sonra 25-30 lara iniyor balastın bu şekilde çalışması normal mi ? yoksa bir sıkıntımı var magicten almıştım 400w kademeli elektronik balast siteyle iletişime geçeyim mi ne dersiniz ?

ben foton kullanıyorum, az biraz elektronik bilgim de var, elektrikler gidip sonrasında ne kadar zamanda geliyor? Soğuması gerekli kapanınca, en az 15 dk.
2.'si elektronik balast HPS'de verimli değil, hatta bu işin ustasına sordum HPS'de elektronik balast kullanma dedi. Foton'dan memnunum.

El_Takashi

Kıdemli Üye
ben foton kullanıyorum, az biraz elektronik bilgim de var, elektrikler gidip sonrasında ne kadar zamanda geliyor? Soğuması gerekli kapanınca, en az 15 dk.
2.'si elektronik balast HPS'de verimli değil, hatta bu işin ustasına sordum HPS'de elektronik balast kullanma dedi. Foton'dan memnunum.
Bende 600 w HPS foton kullanıyorum magıcplantten gayet klas , 400 W SHP de growkentten siyah balast fakat growkentın ısıkları dandık geldı bana , bu arda sevındım kanka guzel gidiyorlar.kaç kez toppıng yapmıstın ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest
ben foton kullanıyorum, az buşum elektronik bilgim de var, elektrikler gidip sonrasında ne kadar zamanda geliyor? Soğuması gerekli kapanınca, en az 15 dk.

Kanka fotonda lamba tekleyerek çalışır 50 hz geldiği için elektornikte bu tekleme yok bu yüzden daha verimli ve foton ile elektorik balast arasında yaklaşık 30 watt tüketim farkı ölçtüm elektronik 30 watt daha düşük kullanıyordu 250w lamba ile ölçtüğümde + verdiği lux uda ölçme şansım oldu foton ile arasında neredeyse 7-8 k lux farkı olmuştu foton balastın daha verimli olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Elektirikler gittiğinde genelde 30 dk dan önce gelmiyor çabuk gelse bile lamba soğumadan balast çalıştırmıyor zaten genelde de 2-3 dk içinde çalışmaya başlıyor direk benim tek sorunum neden başlangıçta bu alet direk son kademedeki wattı veriyor ve sonra ayarlı olan değere iniyor elektornik balastlarda bu normal mi ? daha önce buna benzer bişi hakkında bir konu görmedim wattmetre ile ölçmesem bende fark etmeyecektim normal bir durumsa yapacak bişi yok fakat alette sorun varsa değişime göndericem.

nightowl

Üye
Bende 600 w HPS foton kullanıyorum magıcplantten gayet klas , 400 W SHP de growkentten siyah balast fakat growkentın ısıkları dandık geldı bana , bu arda sevındım kanka guzel gidiyorlar.kaç kez toppıng yapmıstın ?
Philips 250HPS+Foton250 memnunum, evet o ışıklara güvenemedim nedense ve almadım. Osram, GE ve Philips dışına çıkmak gereksiz.

Teşekkür ederim, toplamda 2 faz yaptım topping. 24. gün ana dal, sonrasında 3 tane de 50. gün civarı. Şu an 16 tane ana kelle var. İlk grow photo ve amnesia olmasından uzun sürecek sanırım. Henüz çiçeklenme 2 hafta bitti. Daha 12-14 hafta var diyorlar chat'te ama sen ne dersin. Sponsordan aldığımda açıklamada 10-13 hafta yazıyordu.

nightowl

Üye
Kanka fotonda lamba tekleyerek çalışır 50 hz geldiği için elektornikte bu tekleme yok bu yüzden daha verimli ve foton ile elektorik balast arasında yaklaşık 30 watt tüketim farkı ölçtüm elektronik 30 watt daha düşük kullanıyordu 250w lamba ile ölçtüğümde + verdiği lux uda ölçme şansım oldu foton ile arasında neredeyse 7-8 k lux farkı olmuştu foton balastın daha verimli olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Elektirikler gittiğinde genelde 30 dk dan önce gelmiyor çabuk gelse bile lamba soğumadan balast çalıştırmıyor zaten genelde de 2-3 dk içinde çalışmaya başlıyor direk benim tek sorunum neden başlangıçta bu alet direk son kademedeki wattı veriyor ve sonra ayarlı olan değere iniyor elektornik balastlarda bu normal mi ? daha önce buna benzer bişi hakkında bir konu görmedim wattmetre ile ölçmesem bende fark etmeyecektim normal bir durumsa yapacak bişi yok fakat alette sorun varsa değişime göndericem.
Eğer ölçümlediysen seninki daha doğrudur o halde, elektronik balast düşündüm fakat aydınlatma işi yapan eski ustalardan amca önermeyince ve zamanında çok HPS, balast uygulamaları yaptığından net konuşunca vaz geçtim. İlk deneme bitince qb'ye geçicem, 250HPS +200DobLed ile sonuca bakıcam bakalım tek bitki 450W'da neler yapıyor :)

El_Takashi

Kıdemli Üye
Eğer ölçümlediysen seninki daha doğrudur o halde, elektronik balast düşündüm fakat aydınlatma işi yapan eski ustalardan amca önermeyince ve zamanında çok HPS, balast uygulamaları yaptığından net konuşunca vaz geçtim. İlk deneme bitince qb'ye geçicem, 250HPS +200DobLed ile sonuca bakıcam bakalım tek bitki 450W'da neler yapıyor :)
QB bende dusunuyorum şöyle 480 w , ostram çok iyi diyor yurtdışındakıler kanka , ben dandık marka aldım ama menmunum fakat growkentten ışığa dair birşel almam cunku 2.el gonderıyorlar arkadaşım 2hafta ısıksız kaldı onların bokuna , 2.de sıfır gonderıyorlar , eskılerı tamır ettım ben hıc lux olcmedım , toppıng e gelırsek benım banana og 1 kez ucurdum ben, çok kelle almak çok gec yapıyo hasatı kanka photoyla aynı mantığa gelıyor , ama evet 13/14 hafta surer .

Ü

Üye silindi 13123

Guest
18.01.2021 sweet tooth 54. günde lemon hazede 50. günde kabin gün içi 15-16 dereceyi geçmiyor geceleri 5-10 derecelere iniyor 20 saat elektirik kesildi 0 derecede kaldılar sweetin kökler sıkıntı yaratmaya başladı eksiklik gösteriyor buzlanma oldu sanırım kökte callmag ve revive verdim .Soğuk stresi haricinde bi sıkıntı yok fakat bu hasat iyice düştü gibi son 1 haftada başlarına gelenlerden sonra :)

El_Takashi

Kıdemli Üye
18.01.2021 sweet tooth 54. günde lemon hazede 50. günde kabin gün içi 15-16 dereceyi geçmiyor geceleri 5-10 derecelere iniyor 20 saat elektirik kesildi 0 derecede kaldılar sweetin kökler sıkıntı yaratmaya başladı eksiklik gösteriyor buzlanma oldu sanırım kökte callmag ve revive verdim .Soğuk stresi haricinde bi sıkıntı yok fakat bu hasat iyice düştü gibi son 1 haftada başlarına gelenlerden sonra :)

Isıtıcı fan alsana kanka 100 tl ver gitsin içeri.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
22.01.2021 sweet tooth 58. gün lemon haze 54. günde havalar biraz ısındı kabin gün içi 18-19 derece geceleri 10-13 arası sweeti baya bi budadım altları temizledim kuruyan sıkıntı ne varsa temizledim sonraki haftada ortaları açıcam biraz iç kısımlarda ışık alsın genel durum biraz toparladılar fakat sweette toprak az geldiği için sıkıntılar var kalsiyum eksikliği gösteriyor fakat çözülmüyor köklerde sıkıntı geçmiyor 2 sulama boş vericem sadece callmag eklemeyi düşünüyorum revive ile besin kitlenmesi mi var acaba diye endişeleniyorum flus atma şansım yok bu soğukta o kadar suyu dayarsam bitki iyice iptal olacak.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
25.01.2021 sweet tooth 61.gün lemon haze 57.gün sweete bu sabah flush attım kuruyabilecek mi emin değilim aşırı soğuyor kabin geceleri ama başka çare kalmadı yapraklardaki sıkıntı altlardan ortalara sıçradı toprak yetersiz geldiği için flush çözüm olacak mı emin değilim ama deneyeyim dedim. Kızlar hafiften kokmaya başladı kabin açtığımda buram buram cigara kokuyor hasat düşük olsa da kafası güzel olacak gibi :)

nightowl

Üye
Valla bu şartlar sonrası istediğin gibi olursa önce kızlara sonra da sana helal... o kadar sıkıntı çektiler ki biz de iki sararma olunca panik yapıyoruz, seninkiler bildiğin kış ikliminde geldi bu günlere :) kazasız belasız bol ve keyifli olsun inşallah...

HowHigh

Yeni üye
Kanka konuyu takip ederken sanki Alaska da grow yapıp tüttürüyor gibi hissettim valla helal olsun umarım beklediğin hasati verimi ve kafayı alırsın. Dumanın bol cigaran zehir olsun

DeepVape

Üye
Kanka ibretlik bi günlük oldu senin ki. Benim kızlar soğuktan şikayet edecek olurlarsa senin kızları örnek gösterücem ibret alsınlar diye.helal olsun, yüzdüz yüzsün kuyruğuna geldin. Hasatın bol olsun kanka

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Kanka termal ısıtıcı halı altına koyulan pedlerden var termostatlı. Nacizane akıl vermek gibi olmasın bilerek mi kullanmadın ? Kabin hava giriş çıkışında fanları ne kullandın ?karnon filtre falan var mıydı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********