1x Sweet tooth auto 1x Super lemon haze auto 250 w hps sistem grow ( hasat alındı toplam 214 gram )

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 13123

Guest
Edit : 1 adet super lemon haze auto eklendi :) yer açmak için nem makinası dışarı alındı.

Herkese merhaba arkadaşlar geçen 9 ay sürenin ardından tekrar growa başlayabildim eski growdaki genetiği ekiyorum hasatından çok memnundum 5 kök 760 kuru almıştım bu sefer tek kök geniş alanda rahat rahat yapmak niyetindeyim toprak plagron light mix , saksı 15 litre kumaş , AN serisi tüm gübrelerim var neredeyse.Periyot 24/0 yapıyorum , kabin 100x100x180 fan olarak sadece çıkışa TD silent 160/100 taktım 140m3 ayarda çalışıyor duruma göre 180m3 ede alabilirim giriş kısmına takmadım bu yeterli olacak diye düşünüyorum malum karbon filtre kullanmıyorum herhangi bir boruda yok. Işık 250w shp reflektörlü set kalan ekipmanlar bir önceki growdakiler ile aynı nem makinası ısı nem ph ölçer vb. bakalım şuan tohum peçete arasında akşama doğru toprakla buluşturucam.Her hafta bir foto ekleyerek güncellemeyi düşünüyorum.

Gübreler

Kabin görünümü

1. gün topraktan çıktığı günü esas alıyorum 25.11.2020

Zorda olsa hps sistem kurunca kabini ısıtabildim ve kızımız merhaba diyebildi :)

5. gün sweet tooth auto boyu shp yüzünden kısa kaldı sanırım mh+hps lamba spariş geçtim yarın takacağım 30.11.2020

1. gün super lemon haze auto topraktan kafayı çıkardı 30.11.2020

Işığı 55 cm ye indirdim ısı gün içi 27-28 gece 23-24 civarı olmaya başladı ideal sıcaklığı yakalayabildim nem sorunu üzerinde uğraşıyorum nem makinasını sonlarsam nem 60-70 oluyor fakat ısı 4-5 derece düşüyor bi çözüm bulacam işallah :)

10.12.2020

sweet tooth auto 15.gün biraz ucube gibi büyüyor önceki growda böyle olmustu sanırım tohumdan kaynaklanıyor.

super lemon haze auto 11. gün yavaş fakat gayet sağlıklı gidiyor

16.12.2020 21. gün sweet tooth 17. gün super lemon haze

Isıyı arttırmak adına https://www.growkent.com/urun/sj-daisy-reflektor-60-cm şöyle bişi aldım 1-2 güne gelir umarım 2-3 derece bi ısı artışı olur kabin gün içi 22 akşamları 20 lere inmeye başladı

21.12.2020 26. gün sweet tooth 22. gün lemon haze reflektör geldi kurdum yaklaşık 5 bin lux fazla ışık vermeye başladı aynı mesafeden baya etkili oldu normalde 13 bin çıkıyordu 18 bin ölçüyor şuanda aynı mesafeden ısıda da 5 derecelik bir artış oldu gece 24 gün içi 27-28 derece olmaya başladı kabin.

Son 3 gün gündür gelişim tamamen durmuştu sıkıntıyı anca çözebildim soğuk nemi vantilatörün sürekli vurması yüzünden yapraklar cortlamıstı bu gün yeni katın çıkmaya ve gelişimin baya hızladını görmeye başladım grow başından beri bu şekilde nem yüzünden yavaş gelişim oldu banada iyi bir ders oldu bakalım hasatı baya etkileyecek bu durum ama yapacak bişi yok ilave revive takviyesi veriyorum normal hale dönecekledir 1 haftaya umarım.

26.12.2020 31.gün sweet tooth 27. gün lemon haze 2 kızımın da kelleleri aldım biraz geç oldu ama sıtresi atlatmalarını bekledim şuan için her şey yolunda gidiyor.

29.12.2020 34.gün sweet tooth 30. gün lemon haze şuan için her şey iyi gidiyor sweet tooth ta ufak bi gübre yanığı oldu sekli şemali kayan 2 fan yaprağını da budadım sanırım toprak az geldi kökler saksıyı şuan doldurmuş durumda altlardan çıkmaya çalışıyor kökler çünki ısı gün içi 24-27 geceleri ise 21-24 arası oluyor nem 40-50 arası fazla arttırmıyorum yapraklara vurmasın tekrar diye.

30.12.2020 lemon haze 31. günde ilk pistili attı ana gövdede 2 tane gördüm umarım biraz daha enine boyuna büyür daha baya ufak hasat beklentilerin baya altında olacak gibi. Sweet tooth 35. gün daha pistil yok sanırım bi 1 hafta 10 gün daha atmayacak.Kabin ısısı gene bayağıbi düşmeye başladı SHP lambayı takmayı düşünüyorum ısıyı arttırabilmek için.

02.01.2021 sweet tooth 39.gün lemon haze 35.gün lemon haze çiçekte diğeri daha girmedi bu yüzden shp taktım sweette girince hps yi takacam ısı iyice düşmeye başladı havalar buz gibi saksıları biraz yükselttim yukarıdaki sıcak havadan faydalanabilmek adına fakat pek bi çözüm olmadı.

10.01.2021 sweet tooth 46.gün bu gün ilk pistilleri atmış shp yi söküp hps yi taktım lemon haze 42.gün şuan için her şey yolunda gidiyor soğuk sıkıntım hariç genel durum iyi.Balast ile ilgili bir sıkıntım var 250w lamba kullanıyorum fakat elektirik gidip geldiğinde balast 430w veriyor lambaya yani 400w superlumen kademesindeki gibi çalışıyor ilk açılışta bi 10-15 dk içinde yavaş yavaş 250 ye düşüyor fakat bu sürede kızlara inanılmaz bi ısıya maruz bırakıyor reflektör 250w a göre ayarlı birden 430w verince fena ısıtıyor lümen ilk açılışta 50-60 k vuruyor sonra 25-30 lara iniyor balastın bu şekilde çalışması normal mi ? yoksa bir sıkıntımı var magicten almıştım 400w kademeli elektronik balast siteyle iletişime geçeyim mi ne dersiniz ?

18.01.2021 sweet tooth 54. günde lemon hazede 50. günde kabin gün içi 15-16 dereceyi geçmiyor geceleri 5-10 derecelere iniyor 20 saat elektirik kesildi 0 derecede kaldılar sweetin kökler sıkıntı yaratmaya başladı eksiklik gösteriyor buzlanma oldu sanırım kökte callmag ve revive verdim .Soğuk stresi haricinde bi sıkıntı yok fakat bu hasat iyice düştü gibi son 1 haftada başlarına gelenlerden sonra :)

22.01.2021 sweet tooth 58. gün lemon haze 54. günde havalar biraz ısındı kabin gün içi 18-19 derece geceleri 10-13 arası sweeti baya bi budadım altları temizledim kuruyan sıkıntı ne varsa temizledim sonraki haftada ortaları açıcam biraz iç kısımlarda ışık alsın genel durum biraz toparladılar fakat sweette toprak az geldiği için sıkıntılar var kalsiyum eksikliği gösteriyor fakat çözülmüyor köklerde sıkıntı geçmiyor 2 sulama boş vericem sadece callmag eklemeyi düşünüyorum revive ile besin kitlenmesi mi var acaba diye endişeleniyorum flus atma şansım yok bu soğukta o kadar suyu dayarsam bitki iyice iptal olacak.

25.01.2021 sweet tooth 61.gün lemon haze 57.gün sweete bu sabah flush attım kuruyabilecek mi emin değilim aşırı soğuyor kabin geceleri ama başka çare kalmadı yapraklardaki sıkıntı altlardan ortalara sıçradı toprak yetersiz geldiği için flush çözüm olacak mı emin değilim ama deneyeyim dedim. Kızlar hafiften kokmaya başladı kabin açtığımda buram buram cigara kokuyor hasat düşük olsa da kafası güzel olacak gibi :)

31.01.2021 sweet tooth 67.gün lemon haze 63. gün havalar biraz daha ısındı kabin genelde 18 üzeri oluyor sömekler hafiften şişmeye başladı koku gayet güzel tricomlar belirgin şekilde artmakta fakat sweet tooth taki sorun çözülmedi flus çare olmadı günden güne gidiyor kızım :( toprak baya az geldi kelle aldığım içinde iyide sıkıştı kökler sanırım artık ne verirse olarak düşünüyorum bu kökü fakat lemon haze den umutluyum gayet her yeri çiçek dolu hafiften belirginleşmeye başladı güzel sömekler alıcam işallah 2 sinide biraz budadım altlardaki sömekleri temizledim ışık almayanları ( ziyan etmemek için kuruttum bi deneyeceğim trcomlar şeffaf :D ) daha çok var fakat iyice stres olmasın günden güne alacağım şimdilik durum bu.

Sweet tooth auto

Super lemon haze auto

Genel durum

03.02.2021 sweet tooth 70. gün lemon haze 66.gün lemon sömekleri şişirmeye başladı elle tutulur bi hale geldi helesi sweet ağırdan geliyor umarım 2 hafta daha dayanır tamamen yapraklar cortlamadan sorunu çözülmedi çünki nereye kadar giderse modunda bakıyorum ona :(

06.02.2021 73. gün sweet tooth 69.gün lemon haze kızlar iyice tricom basmaya başladı macun gibi oldular :D artık son 20-25 gün kaldı gibi

10.02.2021 77. gün sweet tooth 73. gün lemon haze sweet e over vermeye başladım lemon a da 10 güne kadar başlarım diye düşünüyorum.

13.02.2021 80.gün sweet tooth 76. gün lemon haze lemonada over vermeye başladım bu sabah sömekler iyice kıvama geliyor 15 güne flus a başlarım diye düşünüyorum lemonun sömekler baya tatmin edici sweetin kök sıkıntısından ötürü istediğim gibi olmadı ama yaşanan aksaklıkları düşünürsek bence gayet güzel bi sonuç çıkacak gibi.

Sweet tooth

Lemon haze

16.02.2021 83.gün sweet tooth 79.gün lemon haze kabin 10-13 derece arası değişiyor bir ara 10 saat elektirik kesildi 0 derecede kaldılar fakat direniyorlar son 15-20 gün gibi kalan süre son bir kez daha gübreli verecem toprak kuruyunca sonrasında flus a geçerim diye düşünüyorum.

20.02.2021 87.gün sweet tooth 83. super lemon haze son 13 gün flus a başladım 100. günde keseceğim gibi aşırı yoğun bir koku olmaya başladı sanki asidik yakıcı bir koku var duruma göre flusu uzun tutabilirim.

22.02.2021 89.gün sweet tooth 85.gün super lemon haze son 11 gün hasata bu gün kapsamlı bir budama yaptım ve ışığa 15 cm daha yaklaştırdım iyice yesin istedim ışığı son evredeler zaten. Budayınca lemonun sömekler çok güzel geldi gözüme dolu dolu o kadar strese rağmen gene sonuç tatminkar.

25.02.2021 92.gün sweet tooth 88.gün super lemon haze son 8 gün kaldı aksilikler peşimi bırakmıyor 10 saatlik bir elektirik kesintisi oldu 100 nemde ve karanlıkta kaldılar 9 saat kadar. Aşırı soğuk olmasından ötürü saksı kurumuyor 5 gündür su vermedim hala ıslak toprak sanırım 100 günü geçecek gibi hasat süresi.

28.02.2021 95.gün sweet tooth 91.gün super lemon haze son 5 gün hasata şişmeye devam ediyorlar daha amberleşme görmedim sömeklerde hala full beyaz gidiyor duruma göre bi 5-10 gün daha uzatabilirim.

06.03.2021 101.gün sweet tooth 97.gün super lemon haze sweeti birazdan keseceğim lemonu bi 10 gün daha tutarım gibi sömekler bomba gibi oldu tam anlamıyla lemon boru gibi sömek yaptı :D

09.03.2021 100.gün super lemon haze birazdan makası vuracağım yolun sonuna geldik.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!!!!! HASAT ALINDI !!!!!

Sweet tooth 86 gram super lemon haze 128 gram toplam hasat 214 gram sonuç gayet iyi 6 aylık cigaram çıktı sanırım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 13123

Guest
ama çok faydalı ordakı bırcok gubreden en azından vodoo pıranha alsan yeterdi faydalı olur sağlıklı kok ve hemde kok artısı olur bıtkınde okadar .ok hasat ve sağlam olur unutma

Doğru diyorsun kanka ama malesef imkanlar elvermiyor şuan için ilk growda da acemilikten almadık ama genede çok sağlıklı güzel sorunsuz bir grow geçirmiştim köklere fayda sağlasın diye enzimi bir tık fazla vermeyi pilanlıyorum.

ylmzarda

Yeni üye
Merhabalar kanka bir önceki bitkerini görmüştüm ve ne yedin içtin sen mübarek oldu tepkim çok iyiydi inşallah bu serüvenin de sağlık li ve güzel gecer hasatin bol olsun sensiyzmsavar :)

Ü

Üye silindi 13123

Guest
@redCliffe Kanka hayırlı olsun. Growdiaries tadında bir günlük ve ölçüler-eğitimlerle süslersen tadından yenmez...

İşallah kanka bakalım bi türlü baş veremedi topraktan kabin ısısı düşük 19 derece civarları yükseltmeye çalışıyorum bizim buralar soğuk kabinde içeride değil tabi bu arada tohumda mefta olacak gibi duruyor :) mefta olursa sativa bi genetik spariş geçicem gene bi 1 hafta sarkma olacak gibi.

El_Takashi

Kıdemli Üye
İşallah kanka bakalım bi türlü baş veremedi topraktan kabin ısısı düşük 19 derece civarları yükseltmeye çalışıyorum bizim buralar soğuk kabinde içeride değil tabi bu arada tohumda mefta olacak gibi duruyor :) mefta olursa sativa bi genetik spariş geçicem gene bi 1 hafta sarkma olacak gibi.
Kaçıncı gunde baş vermedı hala ?
Isıyı 24 , 25 nemı 60/70 e çekebılırsen kıyak olur.

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kaçıncı gunde baş vermedı hala ?
Isıyı 24 , 25 nemı 60/70 e çekebılırsen kıyak olur.

Kanka şuan 24 saat oldu bir önceki growda 5-6 saatte çıkmışlardı topraktan nem 70 civarlarında ısı en fazla 20 oluyor dışarısı şuan 2 derece buz gibi :) ısı etkiliyor sabah ısıyı bir şekilde arttırıp pazartesiye kadar bekleyeceğim pazarteside çıkmazsa bi 250w hps set alıp onunla yeni genetiklerle yola devam edicem gibi.Kabin büyük olduğu için bu grow ısıtmaya yetmedi 250w led geçen grow 600w tam 28 derecelere getiriyordu ideal ortamdı :)

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Hayırlı olsun kral, gübrelerin efso valla yok yok maşallah bende sweet tooth yatistirmeyi planlıyorum tabi ilk growu başarabilirsem , bol şans kral.

Çok güzel genetik kanka iyi bakılırsa karşılını veriyor tam harman genetiği hasatı bol kafası ağır :D

El_Takashi

Kıdemli Üye
Kanka şuan 24 saat oldu bir önceki growda 5-6 saatte çıkmışlardı topraktan nem 70 civarlarında ısı en fazla 20 oluyor dışarısı şuan 2 derece buz gibi :) ısı etkiliyor sabah ısıyı bir şekilde arttırıp pazartesiye kadar bekleyeceğim pazarteside çıkmazsa bi 250w hps set alıp onunla yeni genetiklerle yola devam edicem gibi.Kabin büyük olduğu için bu grow ısıtmaya yetmedi 250w led geçen grow 600w tam 28 derecelere getiriyordu ideal ortamdı :)
Çıkar kanka 2 3 gune en geç , bı sıkıntı olmaz bende 3 saat once koydum ısık altına 600 watt a bakalım ne kadar surede cıkcaklar

El_Takashi

Kıdemli Üye
Bu
Bu arada su ph kaç olucaktı hocam kaçla jaç arası ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...