1xLemonHaze 4xJackHerer Photo period

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam dostlar ferolotti kankam sağolsun kendi growu bitince iki enfun120 ledini bana verdi lambalar 5 oldu içerisi düğün salonu gibi oldu :) sağlam bi budama yaptım hızlanıp boylanmalarını bekliyorum birde dün @Xcd kankanın sst tarifini demleyip uyguladım hedef 1000gr devamkeee

Berzan

Kıdemli Üye
Selam dostlar ferolotti kankam sağolsun kendi growu bitince iki enfun120 ledini bana verdi lambalar 5 oldu içerisi düğün salonu gibi oldu :) sağlam bi budama yaptım hızlanıp boylanmalarını bekliyorum birde dün @Xcd kankanın sst tarifini demleyip uyguladım hedef 1000gr devamkeee

Abican sst ney ne yaptın tam anlatırsan bizde uygularız

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
20lt suya
10ml bio grow
10ml bio heaven
20ml root juice
20ml alg a mic
20ml topmax
20ml bio bloom
2 avuç solucan gübresi
2 çorba kaşığı guano complete organics
1 çorba kaşığı toz yarasa gübresi
100ml hunnap keçiboynuzu özü
2muz kabuğu fırında kurutup havanda toz yaptım
2avuç mısır tohumu çimlendirip rondodan çektim kökler 1-2cm uzayınca hazır

katı maddeleri bır tülbent vs yardımı ile bohça yapıp ağzını bağladım ve kovaya saldım, geniş silindirik 8-9cm lik bir hava taşı tavsiye ederim, ben başta küçük aldım işe yaramadı, taşı hava motoruna bağlayıp bohçanın altına gelecek şekilde kovanın zeminine sabitledim ve çalıştırdım, sonra tüm sıvı maddeleri ekledim sırasıyla ve 20 saat o şekilde demlendi ph 5.93 çıktı 6.20 ye çekip verdim normal tarif 12 saat demleniyor, benim zamanım uymadı fazla demlenmek zorunda kaldı ve normal tarifte 1 çay kaşığı Great White Mikoriza eklemek gerektiği yazıyor fakat ben 3 kez transplasyon yaptım ve hepsinde bu ürünü kullandım bu yüzden gerek duymadım

Son düzenleme:

Berzan

Kıdemli Üye
20lt suya
10ml bio grow
10ml bio heaven
20ml root juice
20ml alg a mic
20ml topmax
20ml bio bloom
2 avuç solucan gübresi
2 çorba kaşığı guano complete organics
1 çorba kaşığı toz yarasa gübresi
100ml hunnap keçiboynuzu özü
2muz kabuğu fırında kurutup havanda toz yaptım
2avuç mısır tohumu çimlendirip rondodan çektim kökler 1-2cm uzayınca hazır

katı maddeleri bır tülbent vs yardımı ile bohça yapıp ağzını bağladım ve kovaya saldım, geniş silindirik 8-9cm lik bir hava taşı tavsiye ederim, ben başta küçük aldım işe yaramadı, taşı hava motoruna bağlayıp bohçanın altına gelecek şekilde kovanın zeminine sabitledim ve çalıştırdım, sonra tüm sıvı maddeleri ekledim sırasıyla ve 20 saat o şekilde demlendi ph 5.93 çıktı 6.20 ye çekip verdim normal tarif 12 saat demleniyor, benim zamanım uymadı fazla demlenmek zorunda kaldı ve normal tarifte 1 çay kaşığı Great White Mikoriza eklemek gerektiği yazıyor fakat ben 3 kez transplasyon yaptım ve hepsinde bu ürünü kullandım bu yüzden gerek duymadım
Selam aleyküm abican son durumları nasıl kızların birde cicege aldığın kacıncı gün oldu foto var mı?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selamlar dostlar 12/12 ye geçeli 2 hafta oldu fakat photoperiod biraz geç giriyor çiçeğe, aslında lemonhaze 2-3. Günde girdi ama tabi yaklaşık 90 gün vegde tuttuk, sağ arkadaki jack de çok hızlı büyoyurdu ve oda bi tık önden gidiyor diğer 3Jack yeni yeni belli ediyor pistilleri, hasatı şubat sonu gibi planlıyorum fakat lemonhaze o kadar sürmeyebilir, hepinize bol hasatlar dilerim, son durum şu şekilde.

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
kanka kabin dolu dolu görünüyor valla ellerine sağlık, benim kızlarda girdi çiçeğe aşağı yukarı aynı zamanda hasat alacaz gibi inşallah hasatımız bol olur
Selamlar dostlar 12/12 ye geçeli 2 hafta oldu fakat photoperiod biraz geç giriyor çiçeğe, aslında lemonhaze 2-3. Günde girdi ama tabi yaklaşık 90 gün vegde tuttuk, sağ arkadaki jack de çok hızlı büyoyurdu ve oda bi tık önden gidiyor diğer 3Jack yeni yeni belli ediyor pistilleri, hasatı şubat sonu gibi planlıyorum fakat lemonhaze o kadar sürmeyebilir, hepinize bol hasatlar dilerim, son durum şu şekilde.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
kanka kabin dolu dolu görünüyor valla ellerine sağlık, benim kızlarda girdi çiçeğe aşağı yukarı aynı zamanda hasat alacaz gibi inşallah hasatımız bol olur
İnşallah kanka tek temennimiz o inan güzel bir hasat almak, aslında tam isteğim gibi olmadı ama yinede kötü değil bakalım kuru ne çıkacak kankacm, güzel dileklerin için teşekkür ederim

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Fotoları dün akşam çektim dostlar tüm çiçeklerim pistilleri gösterdi artık lemon ile sağ arka jack baya hızlı gidiyor, son durum bu şekilde

Fotoları dün akşam çektim dostlar tüm çiçeklerim pistilleri gösterdi artık lemon ile sağ arka jack baya hızlı gidiyor, son durum bu şekilde

120*120*200 kabin
480 watt lm301h Samsung kuantum LED
Advanced gübre
Auto yapmak istiyodum bir kanaldan auto aldım ve kushseed den yanlışlıkla photo aldım şimdi bunlar yaklaşık 4 cm boyundalar kabin de nem 82 ısı 22.3
Nasıl bir yol izleyeyim ve bu buhar makinası ile vantilatör kaç saat çalışması lazım

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam dostum tabiki yardımcı olurum
Öncelikle şu şu saat bu bu saat çalışacak kavramını tamamen çıkar aklından
nem makinesi, vantilatör, giriş çıkış fanı, ışık vs bunların hepsi doğayı taklit etmek için, ışık güneş ise nem makinen ile vantilatöründe iklim, yani iklimlendirme yapıcaz, peki hangi iklimi sever bu kızlar? tropikal iklimi sever, bolca nemli rüzgar ve sıcak, tabiki nem hasat zamanına doğru yani sonbahara doğru azalır.

şimdi dostum; nem makinen ve vantin hep çalışacak, onları asla kapatmayacaksın, belki nem makinesini ileriye doğru, senin yapman gereken kabin içerisinde %70-80 nem seviyesini yakalamak, bu nem seviyesinin homojen olması yani tüm kabin içerisinde eşit olması içinde içeride bir hava sirkülasyonu olması gerekir. bunuda vanti ile sağlayacaksın, ayrıca çiçeklerinin toprağa iyice tutunduğunu düşünüyorsan, vantin çiçeklere doğru aşırı şiddetli olmayacak şekilde üflesin, çünkü çiçeklerin esintide sallandıkça, strese girer ve daha kalın bir dal yapıp, bu sallantıya bi son vermek ister. tabi ışık ısı nem gibi esintininde fazlası zararlıdır, herşey kararında olmalı.
Cm olarak bişey diyemem bana gün olarak bilgi verirsen hangi gübreye ne zaman başlayacağını söyleyebilirim, ama 4cm ise çok yeni olduğunu düşünerek

Köklendirici olarak

Voo doo
Piranha. Bu üçünden biri ile başlanır
Tarantula

Ek besin olarak

Sensizym
Bud candy Bu ikisini kullanabilirsin

AN’nin tablosu google, growkent vs heryerden bulunabilir, o tabloyu takip et. ayrıca growkenti aç, elindeki tüm gübrelerin amacını, içeriğini, etkisini 10-20-30,ar kez oku, mantığını anla.

Bu indoor grow olayı; havayı, suyu, güneşi, yani tüm dünyayı bir kabinin içine sığdırma işidir, mantığını anlamadan, takvimlere bakarak, sürekli tavsiye alarak sürdürülebilecek bir şey değildir.

Güzel growlar bol hasatlar dilerim.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Resim falan atamıyorum burdan bu photo ile auto aynı anda olurmu
Resim atmadan önce exif uygulaması indir, çektiğin fotolar mobil cihazdan çekildiğinde, cihaz fotonun altına senin konum bilgini vs ekler ve paylaştığın fotoda konumu isteyen herkes bulabilir buda seni riske atar bu yüzden fotoları çektikten sonra önce exif bilgelerini silmen gerek sonra google dan imgbb.com a girip resim yükle de ve fotolar için oradan erişim linki oluştur, oluşturduğun linkleri paylaşacaksın, linkten herkes bakabilecek fotolarına ama exifi unutma güvenlik 1. Kural
Sana bu işin mantığını anlatmaya çalışıcam not alırsan ve gerçekten mantığını anlamaya çalışırsan kısa sürede iyi bir grower olabilirsin tabi diğer kaynaklardan da Genel bilgileri araştırıp okuman iyi olur, olaya hasat alıp içeyim diye değilde ben bu işi öğrenicem diye yönelirsen çok daha iyi olur bunu tecrübeyle sabit söyleyebilirim, olurda sonraki growlarında da herşeyi sorarak yapmak istersen çok fazla destekçi bulamayabilirsin o yüzden sonuca değil sürece odaklan ve alabildiğin kadar fazla not al, söz uçar yazı kalır okudukça yer eder ve sonunda cannabis çiftçisi olursun ;)

Berzan

Kıdemli Üye
Selam aleyküm abican beraber gidiyoruz bende buraya foto koyup senle beraber yapsak bitirmek istiyorum tabikide sende kabul edersen

Resim atmadan önce exif uygulaması indir, çektiğin fotolar mobil cihazdan çekildiğinde, cihaz fotonun altına senin konum bilgini vs ekler ve paylaştığın fotoda konumu isteyen herkes bulabilir buda seni riske atar bu yüzden fotoları çektikten sonra önce exif bilgelerini silmen gerek sonra google dan imgbb.com a girip resim yükle de ve fotolar için oradan erişim linki oluştur, oluşturduğun linkleri paylaşacaksın, linkten herkes bakabilecek fotolarına ama exifi unutma güvenlik 1. Kural
Sana bu işin mantığını anlatmaya çalışıcam not alırsan ve gerçekten mantığını anlamaya çalışırsan kısa sürede iyi bir grower olabilirsin tabi diğer kaynaklardan da Genel bilgileri araştırıp okuman iyi olur, olaya hasat alıp içeyim diye değilde ben bu işi öğrenicem diye yönelirsen çok daha iyi olur bunu tecrübeyle sabit söyleyebilirim, olurda sonraki growlarında da herşeyi sorarak yapmak istersen çok fazla destekçi bulamayabilirsin o yüzden sonuca değil sürece odaklan ve alabildiğin kadar fazla not al, söz uçar yazı kalır okudukça yer eder ve sonunda cannabis çiftçisi olursun ;)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    hahahaha***
  • kkush kkush:
    +2
  • E ErdemRS6:
    hahahaha ******* **** *********
  • kkush kkush:
  • A ax-b:
    **
  • kkush kkush:
    hahahaha* ****
  • E ErdemRS6:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* hahahaha** ****** hahahaha****** **** ******* ****** **
  • kkush kkush:
    ** ** hahahaha
  • E ErdemRS6:
    hahahaha* ******* *****
  • kkush kkush:
  • A ax-b:
    ***** hahahaha *** ******** ******
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    *** **** hahahaha* *******
  • E ErdemRS6:
    hahahaha******** ******* **
  • kkush kkush:
    ***** ***** ***** ***** ******* ********* ****** hahahaha** ****** ****** ******* ** **** ******
  • kkush kkush:
    **
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    hahahaha** ********** *** ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ***** ***** ***** ******* ********* ****** hahahaha** ****** ****** ******* ** **** ****** **
  • A ax-b:
    ***** ****** ** *** hahahaha ** ***** **
    TabldotLife TabldotLife: ***** ****** ** *** hahahaha ** ***** **