2. EL Çadır ve Araç Gereçlar Alınırmı ?

promaster

Yeni üye
Arkadaşlar tekrar selam, günlerdir düşük bütçe bişeler yapmaya çalışıyorum tohumlarım okey, ancak ekipmanda zorluk çektiğim için bir çoğunuz gibi 2. el almayı bir araştırayım dedim,

bu ve bunun gibi birçok ilan gördüm tr 'de 1 sorum olcak ama en baştan hata yapmak istemiyorum.
2. el çadır karbon ışık bunlar kullandıkça bozulan eskiyen şeyler, acaba 2. el almak çokmu mantıklı ?
3-5 tane ekmek istiyorum, (diceksinizki paran yok 3-5 çok olur) haklısınız ama yerim inanılmaz musait, 1 odam full boş ve arka cepheye bakıyor.
Cop led araştırdım herkez başka bişey söylüyor, kimi sakın yaptırma kimi bozuluyor diyor, net sorucagım 5 bitki için tek tek alabilecegim en ucuz yollu ama başarısızlağa uğratmayacak ışık sistemim ne olmalı ?

not: ışık için bütçem 1500-2000 en fazla..

Hepsine cevap vermenize gerek yok kankalar, kim hangisiyle ilgili cvp vermek isterse minnettar kalırım, Tekrar teşekkürler hepinizin hasatı bombol olsun

mokokoo

Üye
Arkadaşlar tekrar selam, günlerdir düşük bütçe bişeler yapmaya çalışıyorum tohumlarım okey, ancak ekipmanda zorluk çektiğim için bir çoğunuz gibi 2. el almayı bir araştırayım dedim,

bu ve bunun gibi birçok ilan gördüm tr 'de 1 sorum olcak ama en baştan hata yapmak istemiyorum.
2. el çadır karbon ışık bunlar kullandıkça bozulan eskiyen şeyler, acaba 2. el almak çokmu mantıklı ?
3-5 tane ekmek istiyorum, (diceksinizki paran yok 3-5 çok olur) haklısınız ama yerim inanılmaz musait, 1 odam full boş ve arka cepheye bakıyor.
Cop led araştırdım herkez başka bişey söylüyor, kimi sakın yaptırma kimi bozuluyor diyor, net sorucagım 5 bitki için tek tek alabilecegim en ucuz yollu ama başarısızlağa uğratmayacak ışık sistemim ne olmalı ?

Hepsine cevap vermenize gerek yok kankalar, kim hangisiyle ilgili cvp vermek isterse minnettar kalırım, Tekrar teşekkürler hepinizin hasatı bombol olsun
o kadar müsait bi yerin varsa çadırsızda yapabilirsin en azından çadır parasından yırtıp diger malzemelere harcarsın

Ü

Üye silindi 22479

Guest

Kanka öncelikle hoşgeldin. ikinci el ürün olmak çok mantıklı değil ama mantıksız da değil burda iki faktör devreye giriyor biraz kumr gibi.
hangi ürünün ne kadar kullanıldığını bilmediğin için aldıgın ürünleri hepsi bir iki grow kullanılmış süper ürünler de çıkabilir aksine bazılarında arızalar da olabilir bunu kestirme imkanın zor. satıcıya ben sunları denıyım calısıyor mu deme ıhtımalın sadece ışıklarda görüyorum.
growsan karbon filtre forumda çok önerilmiyor canlite marka için en iyisi diyorlar ben hiç indoor grow yapmadım forumun yalancısıyım.
Kanka 3-5 bitki için mh hps ışıklar ideal 400w 3 bitki çok rahat götürürsün he dersen ki ben elektrik faturasından bıraz cekınıyorum sarısitede bi cobled satıcısı var 600w cobled kendisi yapıp satıyormuş linki bırakırım aşağıya onu oradan kontrol edersin o işini görür fiyatı 1300 gibi bir şeydi.
boş olan odanı direk grow odası olarak kullanabilirsin ama hava alanın geniş olduğu için daha büyük m3lü karbon filtre kullanmak gerekir diye düşüünüyorum yine de daha bilgili birisine danışabilirsin chatten.
şimdilik söyleyeceklerim bu kadar aklına takılanları sorabilirsin kanka dumanın bol olsun.
ışık link: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ectrum-bitki-yetistirme-ledi-859110838/detay/

Bulutfum

Yeni üye
Kanka öncelikle hoşgeldin. ikinci el ürün olmak çok mantıklı değil ama mantıksız da değil burda iki faktör devreye giriyor biraz kumr gibi.
hangi ürünün ne kadar kullanıldığını bilmediğin için aldıgın ürünleri hepsi bir iki grow kullanılmış süper ürünler de çıkabilir aksine bazılarında arızalar da olabilir bunu kestirme imkanın zor. satıcıya ben sunları denıyım calısıyor mu deme ıhtımalın sadece ışıklarda görüyorum.
growsan karbon filtre forumda çok önerilmiyor canlite marka için en iyisi diyorlar ben hiç indoor grow yapmadım forumun yalancısıyım.
Kanka 3-5 bitki için mh hps ışıklar ideal 400w 3 bitki çok rahat götürürsün he dersen ki ben elektrik faturasından bıraz cekınıyorum sarısitede bi cobled satıcısı var 600w cobled kendisi yapıp satıyormuş linki bırakırım aşağıya onu oradan kontrol edersin o işini görür fiyatı 1300 gibi bir şeydi.
boş olan odanı direk grow odası olarak kullanabilirsin ama hava alanın geniş olduğu için daha büyük m3lü karbon filtre kullanmak gerekir diye düşüünüyorum yine de daha bilgili birisine danışabilirsin chatten.
şimdilik söyleyeceklerim bu kadar aklına takılanları sorabilirsin kanka dumanın bol olsun.
ışık link: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ectrum-bitki-yetistirme-ledi-859110838/detay/
Şu sarı sitedeki arkadaşı herkes öneriyor. Biz de bu önerilere kandık o arkadaştan ışığımızı aldık. 24 saat geçmeden iki kere arıza yaptı, ikinci gününde üçüncü arızayı da yaptı. Ve hiçbir şekilde çözüm odaklı bir arkadaş değil haberiniz olsun. üç beş tane ledi bi kaç fanı birleştirmeyi bile beceremeyen insandan ışık falan almayın derim ben. Zira çözüm olarak; “kargolayın bi bakayım bi kaç güne hallederiz”i bile biraz tartışma sonucu cevap olarak alabildim. (Halbuki sarı sitede aynı gün parça değişimi yapacağından bahsediyor!) Bir kaç gün nedir ya kızlarımı niye ışıksız bırakayım. İlk iki arızada değişme talep ettim haliyle “böyle bir şey mümkün değil, öyle bir çözüm yolu yok, bu yaşanan yaygın bir problem kusur değil“ gibi cevaplar alıyorum. Çözüm odaklı bir arkadaş değil. ben tavsiye etmiyorum.

Roç

Yeni üye
Şu sarı sitedeki arkadaşı herkes öneriyor. Biz de bu önerilere kandık o arkadaştan ışığımızı aldık. 24 saat geçmeden iki kere arıza yaptı, ikinci gününde üçüncü arızayı da yaptı. Ve hiçbir şekilde çözüm odaklı bir arkadaş değil haberiniz olsun. üç beş tane ledi bi kaç fanı birleştirmeyi bile beceremeyen insandan ışık falan almayın derim ben. Zira çözüm olarak; “kargolayın bi bakayım bi kaç güne hallederiz”i bile biraz tartışma sonucu cevap olarak alabildim. (Halbuki sarı sitede aynı gün parça değişimi yapacağından bahsediyor!) Bir kaç gün nedir ya kızlarımı niye ışıksız bırakayım. İlk iki arızada değişme talep ettim haliyle “böyle bir şey mümkün değil, öyle bir çözüm yolu yok, bu yaşanan yaygın bir problem kusur değil“ gibi cevaplar alıyorum. Çözüm odaklı bir arkadaş değil. ben tavsiye etmiyorum.
Benim de bir arkadaşım sarı siteden önerilen ışıktan aldı geçenlerde. 400 w olandan. Benzer sorunları yaşadı ve satıcından sorunla ilgili çözüm odaklı bir cevap alamadı. Ben kendim de cob led kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım . Satın alacağınız kişiyi iyi seçmek lazım.

Ü

Üye silindi 22479

Guest
Kanka deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim ben alışveriş yapmadım şahsen o arkadaştan forumda gördüklerimi paylaştım arkadaşla. He eğer el becerim var diyorsanız @redCliffe adlı arkadaşımızın cob led nasıl yapılır konusu var onu inceleyip kendiniz yapım süper de verim almıştı reis.

Bulutfum

Yeni üye
Kanka deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim ben alışveriş yapmadım şahsen o arkadaştan forumda gördüklerimi paylaştım arkadaşla. He eğer el becerim var diyorsanız @redCliffe adlı arkadaşımızın cob led nasıl yapılır konusu var onu inceleyip kendiniz yapım süper de verim almıştı reis.
Rica ederim kanka. Bence kimse boş yere fazladan para vermesin bu arkadaşa. El becerisi olan yapabilir çok mantıklı. Üşenen ya da yapamam diyen de iyi bi araştırsın almadan. Güven ve iletişim çok önemli.

Ü

Üye silindi 22479

Guest
Rica ederim kanka. Bence kimse boş yere fazladan para vermesin bu arkadaşa. El becerisi olan yapabilir çok mantıklı. Üşenen ya da yapamam diyen de iyi bi araştırsın almadan. Güven önemli.
Aynen öyle kanka para kolay kazanılmıyor. He arıza çıkamaz mı çıkabilir ama gidermek zorunda forumda herkes öneriyor onu bu durumu fırsata çevirmek şark kurnazlığı olur.Tekrardan paylaşım için tskler dumanın bol olsun kankacım

Kankacım ben çadırı ve buhar makinasını 2. El aldım. Çadırdan memnunum özellikle sorarak aldım. Letgoda daha kolay bulursun. Nem makinası da 1-2 kere kullanılmış. Işığı da n11 den 500 wat aldım 750 liraya. Ondan da gayet memnunum, 3 gündür aralıksız çalışıyolar. Karbon filitreyi 2. El önermiyorum çünkü içine çektiği tozdan dolayı iş görmeyebilir. Belki fanları da 2. El alabilirsin ama inceleyerek. Aldığın kişilere özellikle sor; kaç kere kullanıldığını ve gitmeden deneyebileceğini belirt. Çadır biraz kumar oluyo ama dıştan şöyle bi baktığında anlıyosun az çok, ne durumda olduğunu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ****** ******* *** ***** **** ********* ****** ******* *** **
    +1
  • M Mamba70:
    ****** *********** **** **
  • M Mamba70:
    **** ********* ****** ******* *** ** ****** *********** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • kralartur01 kralartur01:
  • M Mamba70:
    ****** ** ***** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
    ** **** ***** ******* ******* ******** ***** **
  • M Mamba70:
    ******** ****** dready****** *
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ******* ******* ***** **** ****** ***** *********** ***** *********** ******* ***** ******* ******* **
  • M Mamba70:
  • VendettaX VendettaX:
    **** ***** *** ****** ********* **
  • M Mamba70:
    ********* **** ****** ******* ****** ****** ****** ****** ********** ****** ********** ***** ****** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ** ******** ***** ****** ***** ******* ******* *** ***** **** **
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ********** ****** ****** **
  • M Mamba70:
    ****** ** ******** ***** ****** ***** ******* ******* *** ***** **** ** ********* ******** ****
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ** ***** ****** ******** ***** ******** **
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******** **** ***** ****** ***** ****** **** ** ** ***** ******* ***** ** **** ****** *** ********** ***** *******
  • M Mamba70:
    ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * ***** *******
    M Mamba70: ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * *****...