200×200×200 kabin kurulumu yardım

Bu ölçülerde bir kabinde en yüksek hasatı hedef alarak kaç bitki ve kaç W ışık(qb LED) kullanmalıyım.Havalandirma konusunda kaç m3 tercih etmeliyim sessiz olması da önemli.Daha önce tek bitkilik grow deneyimim oldu ama ekipmanda önerilerinize ihtiyacım var.

Geyve5454

Müptezel
Bunun için 240qb olanlardan 3-4 tane alıp konumlandırman senin için daha iyi olacaktır hocam. Zira o kadar büyük bir alanda tek parça qb kullanmak mantıklı değil. Havalandırma için 500m3 giriş 1180m3 çıkış fanı 1680m3 ve koku yoğunluğuna göre daha yüksek m3 karbon filtre kullanabilirsin. Bu konuda @higthead hocamın duvarına yazıp detaylı bilgi alabilirsin bol hasatlar

higthead

Jolly Green
8-10 photo diye düşündüm

Çıkış setin

Girişin

Işıklandırma ise ben olsam her 2 bitkinin üzerine 240w board konumlandırırdım.Spıder dan uyguna gelir hemde ısıkları güzel merkezlersin tabi biraz uğrastırır ama 2 adet spider da atabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D doğadostu1004:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ******* *** ******** ********** *** ****** ***** ****** *** ****** ****** ********** *** ******* ** *** ********** ********** ******* ********** ****** *** ********* *****
  • New Rookie New Rookie:
    **** ****** ****** **** ******* ***** ******** ********* *** ****** *** *****
  • kkush kkush:
    ***** **** ******* *** hahahaha ***** **** hahahaha****** ********** ***** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    *** ******* ***** ****** **** ****** hahahaha ****** hahahaha* hahahaha* *****
  • New Rookie New Rookie:
    *** ** hahahaha* hahahaha** ***** ***** ******* ****** ******** *** *********
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ******* **
  • kkush kkush:
    **** ****** ******** ** ********** *** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** hahahaha** ********** ** ********* ****** ******** ** ********** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** **** ******** hahahaha****
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    ****** ***** ***** hahahaha** ********** ** *****
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha*****
  • New Rookie New Rookie:
    ******* hahahaha** ****** hahahaha******* **** ***** ****** **** ******** hahahaha****
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: ******** ********* **** ********