2023 Yılı Dış Mekan Yetiştirme

SilverHaze35

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
bu işte ev ortamında yetiştirme konusunda yeniyim. Daha çok dış mekan da yetiştirmiş tohum seçmemiş çoğu kavramdan bilgiden uzak kara düzen diye tabir edebileceğim şekilde kendime göre güzel sigaralar yetiştirmiş içmiş ikram etmiş biriyim. Bu yıl da kendimce bir araştırma yapmış ve bu yetiştirme konusunun ucunun bucağının olmadığını görmüş oldum. Ülkemizde böyle bir forumun varlığını bize sunanlara teşekkür ederim.
Şimdi burada bu konuyu açma amacım bu sene yetiştireceğim yer ve zaman hususunda değerli ustaların yorumlarını almak. Önceleri Ege bölgesinde ikamet ederken şimdi Doğu Anadolu Bölgesinde ikamet ediyorum. Burada ilk gözlemlerim nem çok düşük rakım yüksek ve yazları güneş hem bitkiyi hem insanı yakıyor.
Bir sera da yetiştirsem mi daha iyi olur yoksa bi kaç ağaç ve çalı gölgesinde bu işi yapsam mı daha iyi olur karar veremedim. Bu bölgede daha önce yetiştiren veya deneyen verim alan alamayan arkadaşlar yazarsa hep birlikte fiki sahibi oluruz diye düşünüyorum. Benim bulunduğum bu bölgede yer, gübre, su vs. gibi hususlarda sıkıntım yok tek sıkıntım en yüksek verimi ve kaliteyi almak. Cevaplarınız ve fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

SilverHaze35

Yeni üye
Auto mu yapacaksın photo mu knka birde kaç bitki düşünüyorsun
Photo tohum var elimde şuan özel değil onlarda dişileştirilmemiş miktar fazla olucak üstadım o yüzden bi danışmak istedim. Hasadın verimi fazla olması açısında bu bölgede ne tür gübre kullanılıyor. Ne gibi ilaç vs işlemleri oluyor diye. Yani bi benim çevremi bir sonra ki hasada kadar doyurması lazım

Organik git kış geç gelecek o yüzden nisan sonu falan at toprağa toprağa da ekeceğim yeri şimdiden hazırla en dibine balık kafası göm ince toprak ise biraz da Perlit ekle

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • centerofattention centerofattention:
    ******* ** ***** ***** ****** ******** dready ********* ******* *****
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
    ****** dready
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **
  • Mordecai Mordecai:
    **** ***** ******* *********** ***** ******* *** ** **
    **** ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********* **
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ** ***** dready* *** ***** ** **** ******** *** *****
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ****** ********** *********** ****** ******* ****** ******* dready* ******** ********* ***** ******** ******* ********* ***** ***** **** *** *** ********** ** ***** **** * ** ****** dready*** ** *********** ******* ******* * ** ********* *** ****** *** ********* dready**
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** **** ** ****** **
  • B Bomberx:
    **** **** **
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** ** ** * ******* dready** ******** ** dready* * ** ********* ****** ****** **** ***
  • B Bomberx:
    ******** dready* *****
    B Bomberx: ******** dready* *****