27. Gün ve kızlar prematüre gibi

Mary1408

Yeni üye
beyler auto bitki 70 günde hasattan bahsediliyo ama ben bu durumu neden gözlemleyemiyorum ters giden henüz farkına varamadığım bir durum mu var acaba light mix toprakta a ve b gübrelerini veriyorum suan yalnızca , 3-4 gün dünlenmiş su veriyorum fan yaprakları ilk açıldıkları hafta sarardı ve öyle kaldı bitkim genel olarak sağlıklı gibi duruyor diye düşünüyordum ama 1.aya girecek ve cılız mı sanki diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi , değerli yorumlarınızı bekliyprum Kankalar

nasa

Doktor
evet kanka kızın biraz değil baya cılız kalmış gibi duruyor normalde o vakitlerde topping falan yapılıyor olması gerekiyo senin kız 2. boğumu yeni atmış

nasa

Doktor
beyler auto bitki 70 günde hasattan bahsediliyo ama ben bu durumu neden gözlemleyemiyorum ters giden henüz farkına varamadığım bir durum mu var acaba light mix toprakta a ve b gübrelerini veriyorum suan yalnızca , 3-4 gün dünlenmiş su veriyorum fan yaprakları ilk açıldıkları hafta sarardı ve öyle kaldı bitkim genel olarak sağlıklı gibi duruyor diye düşünüyordum ama 1.aya girecek ve cılız mı sanki diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi , değerli yorumlarınızı bekliyprum Kankalar

sen benim konuya bi bak bakayım kelin ilacı olsa başına sürermiş benimkilerde çiçeklenmenin 4. haftasına girdik bitkilerin çiçekler çok küçük

Mary1408

Yeni üye
Gübre stresine girdiğini nerden çıkardın reis 4.kez gübreli su verdim bugün grafikten az veriyprum aynı zamanda 300w diye aldığım ne bok olduğu belli olmayan ışıktan kaynaklı sanırım
Aşırı sulamadan bitki gelişemez oksijende alması lazım. Gübreyi de biraz fazla kaçırmışsın. Onun sitresine girmiş yavaş gelişiyor da olabilir. Uygun bir ışık olmadığı içinde yavaş gelişiyor olabilir.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bitki sağlıklı gübre sters falan yok büyük ihtimal photo bitki

Hoca666

Müptezel
Kanka benim bildigim bitkinin ekmegi isiktir. Gubre katiktir. Bence bas supheli isik kaynağın :))

S

silas

Guest
Selam. Öncelikle tohum sitelerindeki hasat sürelerini baz alma, hiç bir zaman tutmaz, ortalama hasat süreni auto için 3 ay olarak hesapla. Gelişim biraz yavaş olmuş, sebebi de fazla gübreleme yapıp bitkiyi strese sokman. Büyük ihtimal bloom a+b kullanıp tange göre gidiyorsun. İlk fan yapraklarının sararıp kurumasının sebebi de, ne kadar toprağın light mixte olsa içinde gübre olması, bitkinin toprağa alışma sürecinde topraktaki fazla azot yaprakları kurutmuş anlayacağın, önemli değil, farkındaysan bitki biraz daha büyüyünce topraktaki gübreyi daha iyi tolere etmeye başlamış ve yeni yapraklarında fazla azot kaynaklı bu sararıp kuruma olayı ortadan kalkmış, fakat bu seferde sen fazla gübre verip strese sokmuşsun bitkiyi, Ayrıca o büyüklükte bitkiye yanlış sulama yapıyorsun.
1 hafta sadece ph ayarlanmış (6,2-7) su ver. 15 cm çapında bir alanı dairenin merkezinde bitki kalacak ve yaprakların alt kısmındaki toprak ıslanacak şekilde sulama yap. Köklerin uzayarak suya ulaşması için bu şekilde sulama yapıyorsun farkındayım fakat orta kısmında su alması gerek. 100 ml su yeterli. Parmağınla toprağın 3 cm üstünü kaz toprak nemliyse sulama yapma, iyice kuru olduğuna emin olduğunda sulama yap, aşırı ve sık sulama yapma. Gübreleri yarı yarıya azalt, keza şu an toprağında ona yetecek miktarda gübre var, sende daha fazla gübreyle sıkıştırma bitkiyi, çok fazla magnezyum ve potasyum yüklenmiş bitkiye, yapraklardan sinyal veriyor. Her sulamayı gübreli yapma, 1 gübreli 1 boş sulama yap, zamanla bitki toparlayıp gelişimi hızlanınca gübreyi arttırırsın, şu an sorunun fazla besin. Yazdıklarımı dikkate alarak 10 gün takip et daha sonra tekrar değerlendirelim. Dumanın bol olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mary1408

Yeni üye
Selam. Öncelikle tohum sitelerindeki hasat sürelerini baz alma, hiç bir zaman tutmaz, ortalama hasat süreni auto için 3 olarak hesapla. Gelişim biraz yavaş olmuş, sebebi de fazla gübreleme yapıp bitkiyi strese sokman. Büyük ihtimal bloom a+b kullanıp tange göre gidiyorsun. İlk fan yapraklarının sararıp kurumasının sebebi de, ne kadar toprağın light mixte olsa içinde gübre olması, bitkinin toprağa alışma sürecinde topraktaki fazla azot yaprakları kurutmuş anlayacağın, önemli değil, farkındaysan bitki biraz daha büyüyünce topraktaki gübreyi daha iyi tolere etmeye başlamış ve yeni yapraklarında fazla azot kaynaklı bu sararıp kuruma olayı ortadan kalkmış, fakat bu seferde sen fazla gübre verip strese sokmuşsun bitkiyi, Ayrıca o büyüklükte bitkiye yanlış sulama yapıyorsun.
1 hafta sadece ph ayarlanmış (6,2-7) su ver. 15 cm çapında bir alanı dairenin merkezinde bitki kalacak ve yaprakların alt kısmındaki toprak ıslanacak şekilde sulama yap. Köklerin uzayarak suya ulaşması için bu şekilde sulama yapıyorsun farkındayım fakat orta kısmında su alması gerek. 100 ml su yeterli. Parmağınla toprağın 3 sm üstünü kas toprak nemliyse sulama yapma, iyice kuru olduğuna emin olduğunda sulama yap, aşırı ve sık sulama yapma. Gübreleri yarı yarıya azalt, keza şu an toprağında ona yetecek miktarda gübre var, sende daha fazla gübreyle sıkıştırma bitkiyi, çok fazla magnezyum ve potasyum yüklenmiş bitkiye, yapraklardan sinyal veriyor. Her sulamayı gübreli yapma, 1 gübreli 1 boş sulama yap, zamanla bitki toparlayıp gelişimi hızlanınca gübreyi arttırırsın, şu an sorunun fazla besin. Yazdıklarımı dikkate alarak 10 gün takip et daha sonra tekrar değerlendirelim. Dumanın bol olsun
Teşekkür ederim kral.. umutları yitirmeye gerek yok yani anladığım kadarıyla.

S

silas

Guest
2. paragrafta yazdıklarımı harfiyen uygula 10 gün sonra foto çekip buraya yükle anlayacaksın farkı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ** *** ****** ****** *** **** **** ****** ***** * ******** ***** ** ****** *** ******** *** *** **** ** hahahaha* hahahaha **** ********* ***** ***** **** ***** ******* ****** ******
  • K kushuchtu:
    ******** ******* **** ***** **** ****** ***** ****** **** ******* ****** ** ******** ********* ****** ****** ********** ******** ******** ***** ********** **** **** **** ***** ****** **** ****** ******* *** *** hahahaha** ********* ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ** ******* ***** *** ****** ****** ***** ****** **** hahahaha ******* **** ***** **** ****** ***** ****** **** ******* ****** ** ******** ********* ****** ****** ********** ******** ******** ***** ********** **** **** **** ***** ****** **** ****** ******* *** *** hahahaha** ********* ****** ******
  • K kushuchtu:
    ********* **** ****** ** ** ** ****** ****** ****** ********** ******* ******* ** *** ***** ***** **** **** ****** ******** ********* **** ********* ******* ******* ********** *** *** *** ******** hahahaha ********** **** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** ******* ***
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** hahahaha**** **** ****** ** ** ** ****** ****** ****** ********** ******* ******* ** *** ***** ***** **** **** ****** ******** ********* **** ********* ******* ******* ********** *** *** *** ******** hahahaha ********** **** ****** **
  • K kushuchtu:
    **** ****** ******* ********** ****** ***** ********** ******* ***** ******* *** ********
  • K kushuchtu:
    * *** **** ******* hahahaha**** ******* ***** ******* ***
  • K kushuchtu:
    ***** ***** ***** ** ***** ** ** ********* ********** ******* ********* *** ****** ********* ***** ***** hahahaha* *** **** ***** hahahaha* ****
  • K kushuchtu:
    **** ***** hahahaha* ***** ****** ***** ******** *** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    * ***** *** ***** ******** hahahaha *** **** ******* hahahaha**** ******* ***** ******* ***
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** hahahaha ***** *** ***** ******** **********
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** hahahaha***** ***** hahahaha* ***** ****** ***** ******** *** ******
  • K kushuchtu:
    **** **** ******* ****** * **** ***** ** *** ******** ** **** ********* ****** hahahaha**** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******* ***** *** **** ***** hahahaha **** ******* ****** * **** ***** ** *** ******** ** **** ********* ****** hahahaha**** *******
  • K kushuchtu:
    * ******** ** **** ****** ******* **
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ** ****** **** **** *** ***** hahahaha* ******** ** **** ****** ******* **
  • K kushuchtu:
    hahahaha ** ********** ***** ********* ****** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahahahahahaha* ** ********** ***** ********* ****** *** **
  • K kushuchtu:
    ***** ****** ** ***** ********** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ******** **** ******* *******
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
  • K kushuchtu:
    ********** ***** **** ** ** ****** ******** ******* ******* ******** ***** ********* ***** hahahaha*** **** **********
  • K kushuchtu:
    K kushuchtu: * ***** *** ****