2x Blue Dream (photo) 400+100w Cob Led Eğlence Bitti

Kankalar selamlar günümüz Türkiyesin de malum torbacılar ve karaborsa yüzünden sigara içemez hala geldik.
Kimyasallı eşyalar ne içtiğimiz belli değil ve canıma tak etmesi sonucu sevdiğim bir arkadaşımın yol göstermesi ile bu yola girdik. Ve ben ilk defa böyle bir şeye kalkıştım bitkinin hiç bir şeyinden anlamazdım hala anlamış sayılmam.
Aklında soru işareti olan arkadaşlar için yazıyorum. Gözünüzde çok büyütmeyin bitki sizi yönlendiriyor. Bana bunu yap bunu yapma diyor.
Ve bu ilk growum benim için tamamen tecrübe ve ilerleyen zamanlar da yapacağım şeyler için sadece bir yol gösteriş.
Korkmayın ve çekinmeyin çünkü bir zamandan sonra çok zevkli oluyor. Eliniz kendi yapıyor her şeyi aptal gibi kabini açıp gülüyorsunuz :)

Kabin : 120x60x180
Havalandırma : Mini Aksiyel Fan 100mm - 130 m3/s - 14w (giriş ve çıkış)
2 x 20cm Vantilatör (araç içi) şimdilik.
Cob led maalum aliexpress ilk 15 gün 200w 15 günden sonra 400w

Plagron Light Mix 50 Lt
Canna Bio Terra Plus 25 L
Perlit 10 Lt
19 LT Kumaş saksı 2x
Nem makinası
30 gün içerisinde carbon filtre de alacağım.

Gübreler
Hesi Bloom Complex 0.5 Lt
Canna pH Down Grow 1 Lt
Hesi Boost 0.5 Lt
Hesi Power Zyme 0.5 Lt
Hesi TNT Complex 0.5 Lt
Hesi Root Complex 0.5 Lt
Hesi Phosphorus Plus 0.5 Lt
Hesi SuperVit 10 ml

Besin kullanım tablosu olarak Growkentin önerdiğini kullanıyorum.

Sıralama tam olarak yanlış olabilir fotoğraf kaydetme özürlüyüm biraz kusura bakmayın yanlış yaptığım bir durum varmı sizce ?

25. Gününde bitkiler son güncel fotoğraf

Elimden gelen bu kadar ışık ile bitkiler arası 55 cm
Işıklar açık 27-29 derece %45 nem
Işıklar kapalı 22-26 derece %45-50 nem
18-6 olarak başladım ilerleyen zamanlarda 12-12 ye döneceğim daha yolun başındayız. Çok fazla bir hasat beklentim yok içeceğim çıksın kafi :)

Sulama olayına gelince bitkinin kuruluğuna göre suluyorum bir tanesine su bardağı kadar ekliyorum ve 1 gün gübre 1 gün su olarak.
Ph ölçer siparişi verdim gelmedi daha sonrasın da daha rahat olacak diye düşünüyorum.

Bugün kızlar ile biraz zaman geçirdik..
09.08.2020

Kızlar ile boş yaptık...

22.08.2020
https://i.imgyukle.com/2020/08/22/uzhbyA.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/08/22/uziuvv.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/08/22/uziHVM.jpg

Son düzenleme:
Hocam öncelikle benim gibi hevesi olan ve başlamakta tereddüt eden kişilere destek olmana çok sevindim,bende gözümde çok büyütüyorum ama nasipse bende başlayacağım.Gelismeleri merakla bekliyorum
Elimden gelen bir şey olursa buradan sorabilirsin fırsat buldukça kendi kafam ve becerim yettiğince yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü benden çoooooooooook çoooooooooook bilgili insanlar var burada :)

Harikasın hakkını veriyorsun ilk grow olarak çok güzel hiç bi hata göremedim ve eğitimini şimdiden vermişsin ve umuyorum bu şekilde gidersen 2 saksı dan güzel hasat alacagını biliyorum <3

Aemili31

Müptezel
Eline sağlık çok iyi görünüyorlar. Kaç hafta vegde tutmayı düşünüyorsun ve hangi eğitimleri vermeyi düşünüyorsun? Takipteyim Kankam. Sıkıntısız bol hasatlarımız olsun.

hermesforever

Kıdemli Üye
Hayırlı olsun. Torbacılara gebe kalmaktansa az bile olsa kendi mahsülünü içmek gibisi yoktur. Ben de sponsordan blue dream aldım ama patlamadı tohumlar ve dün baktım çürümüşler. Hasatın ve dumanın bol olsun. Takipteyiz.

Eline sağlık çok iyi görünüyorlar. Kaç hafta vegde tutmayı düşünüyorsun ve hangi eğitimleri vermeyi düşünüyorsun? Takipteyim Kankam. Sıkıntısız bol hasatlarımız olsun.
LST devam edeceğim şu an için iki bitkiden bir kez kelle uçurdum ve birinden dört kelle diğerinden üç kelle çıktı 2 hafta da bir kelle uçurup daha çok hasat almaya bakacağım gittiği yere kadar zaman problemim yok tek amacım güzel şeyler olsun. yorumun için de çok teşekkürler kanka

Kanka zaman sıkıntın yoksa en az 9 hafta vegde tutmanı şiddetle tavsiye ederim
kanka olur tutarım dediğim gibi ben gerçekten o kadar bıkmış bir insanım ki ilk yaptığımda hemen olsun içeyim diyordum. Şimdi ise uğraşmak o kadar hoşuma gitmeye başladı ki hobi haline geldi anlamsız şekilde. Tavsiyesi olan herkesi dinlerim bu arada sonucunda ben videolar izleyerek forumları okuyarak bilgi depoladım el elden üstündür.

Komedishow

Kıdemli Üye
Dostum eline sağlık cidden çok güzel duruyorlar,bende senin gibi videolar ile öğrendim şuan kabinimi kurmaya basladim tohumlar yolda,kabin ici ph ölçer hariç herşey tamam tek eksik yansitici film,mylar alsam 30 gün aliexpress,panda alsam 160 tl ayrıca içime sinmiyor,tavsiyen varmi sen ne kullanıyorsun

Dostum eline sağlık cidden çok güzel duruyorlar,bende senin gibi videolar ile öğrendim şuan kabinimi kurmaya basladim tohumlar yolda,kabin ici ph ölçer hariç herşey tamam tek eksik yansitici film,mylar alsam 30 gün aliexpress,panda alsam 160 tl ayrıca içime sinmiyor,tavsiyen varmi sen ne kullanıyorsun
kanka bu iş hep maddiyata bakıyor paran varsa para yatırmak lazım benim düşüncem yoksa kısık bütçe iyi malzeme

R

Ripley'sOG

Guest
Ortam değerlerin normal seyrediyor, bitkinin eğitimi ve gelişimi güzel lakin resim atarken led açık yerine kapalı olup bitkinin net halini atman daha iyi olur gözden kaçan veya sorunları görebilmek için.Hersey iyi ilerliyor herne yapıyor isen devam et nice growlara kanka

Ortam değerlerin normal seyrediyor, bitkinin eğitimi ve gelişimi güzel lakin resim atarken led açık yerine kapalı olup bitkinin net halini atman daha iyi olur gözden kaçan veya sorunları görebilmek için.Hersey iyi ilerliyor herne yapıyor isen devam et nice growlara kanka
teşekkür ediyorum kanka bir daha ki sefere hafta içi güncel çekeceğim o zaman dikkat ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********