2x Blue Dream (photo) 400+100w Cob Led Eğlence Bitti

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka son resimlere baktım konuyu takip ediyorum,10 15 gün sonra bende 1 bitki yapacağım umarım senin gibi başarılı oluruz egitimi iyi vermissin gibi.
Hasatin bol olsun

balen.amiir

Yeni üye
@ZalimKaportacii Dur kanka ben bir soru yağmuru yapayım da geniş bir anda yeşillet bizi;
-Perlit,canna,light mix bunları nasıl kullandın dostum? Bardakta hangi mecra, 19'luk saksıda hangi oranlarla?
-Bu fotoğraftaki eğitim için "https://hizliresim.com/HVmHF7" yararlandığın bir kaynak var mı kanka link bırakabilir misin? Kaçıncı gün başladın nasıl yaptın bu kısma bir yoğunlaştır zihnimi :D
-Sarımsak ne işe yarar?
-Sulama konusunu derinleştirir misin? Şu günler,şu miktar,şu gübre gibi...
-CO2 için bir fikir yürütüyor musun?

Benim ilk growum olduğu için kendimce ulan bu bitki değil mi Allah'ın otu daha ne olabilir ki diyerek ten başladım. Ve Perlit Canna Light bunların hepsini odaya hışır sererek karıştırdım hepsini birbirine hiç şundan bu kadar bundan bu kadar demedim. Arkasından tohumu selpak ile patlatıp bardağa attım. Aynı toprak karıştırdım. Kanka ağaç yaşken eğilir olayı tamamen doğru o yüzden ben yan yatırdım ve sabit tutmaya çalıştım ve arkasından gördüğün gibi tuhaf bir görüntü aldı:) Ben 15.gün büyük saksıya alır almaz başladım konunun başında fotoğraflar da mevcut kanka hiç eksiksiz attım fotoğrafları. Sarımsak da bitkide bulunan abuk subuk beyaz minnak sinekleri kovmak için doğal parazit aşısı :) Sulama konusuna gelince de toprak kurumadan su vermedim. Ve hep şunu okudum FAZLA SUYUN dönüşü yok ama AZ SUYUN dönüşü var. O yüzden gözlem yaparak vermeye özen gösterdim. Şu an da 50 küsür gündeler 2.5 LT su veriyorum 4 günde 1 kere sadece su 1 kere gübreli olarak su veriyorum. C02 için şu an için bir fikir yürütmüyorum. Ama o kadar çok bilgili insan var ki çıkmaza girersem kesinlikle destek olacaklarını bildiğimden rahatım sanırım :)

balen.amiir

Yeni üye
Dostum zahmet edip, vakit ayırıp cevapladığın için öncelikle teşekkür ederim. Güncellemelerini takip etmeye çalışıp mutluluğuna ortak olmak isterim. Bol güneşler.

Arkadaşlar selamlar bugün 57. Gün kızlarımın ve tecrübeli arkadaşlardan bilgi ve tavsiye almak istiyorum. Şu an da sulama şeklim 1 gübreli 1 gübresiz ve 2.5 Litre su veriyorum 4 günde kuruyor tamamen kuruduktan sonra sulamaları yapıyorum. Çiçeklenmeye 70 günü tamamlayınca sokmak istiyorum. Ve çiçeklenme döneminde bitkim boya gidecek mi ? yoksa yapmam gereken bir + işlem var mı varsa nelerdir ? Ve budama'yı şimdi mi yapmalıyım yoksa 12-12'ye aldığım zaman sağlam bi budama ile mi girmeliyim çiçeklenme dönemine.
Ve kelle uçurabilir miyim şu an ?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul: