2x Super Lemon Haze

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Merhaba beyler, cümleten hasatınız bol, lezzetli, kaliteli olsun. 3,8 LT 1 air ve 1 kumaş saksı ile plagron light mix ile ilk grow tecrübeme başladım. %10 perlit ve %10 vermikulit ile karışık toprak. ilk 9-10 gün 23W 6500K 2'şer CFL ile ışıklandırdım. Sonrasında ise fullspektrum 400W COBLED ile. Ph seviyesini adwa ad12 ile ölçüyorum. Kabin 190*120*60.

Gübreler: Atami Calmag, General Organics Biothrive Grow ile Bloom, AN Grow,Micro,Bloom ve Agrotime Leonardit Humik Fulvik Asit. Ayrıca Biobizz PhDown ve PhUp var. Çiçeklenmeye geçmeden önce AN Big Bud, Bud Candy ve Overdrive ekleyeceğim.

Nem ve Sıcaklık: İlk 2 hafta sıcaklık 24-26 derece arasıydı ve nem %70-80 arasıydı. Geceleri 2-3 derece düşüyordu. Sonra LED ışığ geçince sıcaklık-nem ilişkisini yakalamak için biraz zorlandım 2-3 gün. Orada nem 50-80 arası, sıcaklık 24-29 arası gitti geldi. Son 1 haftadır nem 55-70 arası, çoğunlukla 65 ve sıcaklık 24-27 arası. Geceleri 19-21 derece oluyor.

Yapılan Sulamalar: Can suyu olarak 3'er mL 7 pH boş su. 36 Saat kadar sonra 3'er mL daha verdim. Sonrasında 5,10,15,30 mL olarak 3 gün arayla ph ayarlı suyla suladım. ya 5mL yada 10mL lik sulamada suyun pH seviyesi 4 bandındaymış, suladıktan sonra farkettim ve bu başıma problemler açtı. Sarı pH ölçer sağolsun. Pişmanlıktır, kimse almasın. Ph kağıdı da çok sağlıklı olmuyor açıkçası. Adwa ad12'ye geçtim. Onun haricinde 6-7 arası ph ile sulandı. Muhtemelen pH dengesi bozuldu ve bitkilerden birinin yaprakları daha ufacıkken buruşuklaşmaya başladı. Sonrası diğeri ile aynı hızda yaprak sayısı arttırdı, node atladı ve uzadı ancak yaprakları o kadar uzayıp genişlemedi ve buruşuktu.

İlk yaprakları açtıktan sonra 10-12 gün kadar sonra 50'şer mL humik fulvik asitli 6.3 pH seviyeli sulama yaptım. Belki toprağı düzenler kök sağlığı bozulduysa toparlar diye. Ondan 3 gün sonra yani 14-15. günde calmagli su ile 100'er mL su verdim. Bu sefer 2-3 günde değil 4 günde kurudu. Alt yapraklardan iki bitki de sarardı. Grow gübreye başlamak için geciktiğimden olsa gerek.

Biothrive Grow ile önerilenin yarısı dozda 125'er mL ile suladım. Şuanda buruşuk olan toparlıyor. Ancak son 4-5 gündür büyüme çok yavaşladı, değişiklik yok gibi bir şey. Boy atma oldu biraz. Buruşuk yapraklar toparlamaya başladı ve 16cm oldu, sağlıklı olan ise 14cm oldu. 5. node'larını verdiler ve 6. ufaktan geliyor.

Normalde 6 hafta grow tutacaktım ancak yaşanan aksiliklerden dolayı büyüme yavaş gerçekleşti bazı evrelerde. Yani tavsiyeye göre uzatabilirim. Çiçeklenme döneminde ne kadar boy atar kestiremediğimden kabin boyuna göre kafamda planlayamıyorum şuanda.

Yani topping yapmam lazım. Ancak 3.8 Lt lik saksıları sarmış olamazlar bence şuanda. Bu arada geçeceği saksılar 20'şer Lt Air Saksı. Topping ile LST birlikte uygulamak istiyorum. Saksı değiştirmeden topping yapmak zorunda kalacağım yada saksıyı sarmasını beklemeyip saksı değiştirip ipin ucu kaçmadan topping yapacağım. Bu noktada ustaların tavsiyesine ihtiyacım var. Stres açısından beni en doğru şekilde yönlendireceklerine inanıyorum. Bu grow macerasını sürekli buradan güncelleyecek ve bu hocaların desteklerini, tavsiye ve uyarılarını bekleyeceğim :)

@silas @Kanka @Mr.Mrs.420 @Ripley'sOG @Altınpipo @HHH @2moreweeks @Blueberry @TohumsuzEsrar @redCliffe @cannabis16 @OGkush @HazeWeed

1.Hafta

2.Hafta

3.Hafta (Aşağı Yukarı)

Şuanda (23. Gün)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Ayrıca ışık 55-60 cm mesafede ve hava girişi 125m3, çıkış 250m3 aksiyel fan ile sağlanıyor. 2 tane mini usb vantilatör çalışıyor. 1 tane salınımlı otovantilatör aldım ancak çalıştırmıyorum şuan. Çünkü bunlara kıyasla baya güçsüz üflüyor. 12V diye mi yada bozuk mu veya bağladığım adaptör mü sıkıntılı bilmiyorum.

Marangoz7

Yeni üye
Merhaba beyler, cümleten hasatınız bol, lezzetli, kaliteli olsun. 3,8 LT 1 air ve 1 kumaş saksı ile plagron light mix ile ilk grow tecrübeme başladım. %10 perlit ve %10 vermikulit ile karışık toprak. ilk 9-10 gün 23W 6500K 2'şer CFL ile ışıklandırdım. Sonrasında ise fullspektrum 400W COBLED ile. Ph seviyesini adwa ad12 ile ölçüyorum. Kabin 190*120*60.

Gübreler: Atami Calmag, General Organics Biothrive Grow ile Bloom, AN Grow,Micro,Bloom ve Agrotime Leonardit Humik Fulvik Asit. Ayrıca Biobizz PhDown ve PhUp var. Çiçeklenmeye geçmeden önce AN Big Bud, Bud Candy ve Overdrive ekleyeceğim.

Nem ve Sıcaklık: İlk 2 hafta sıcaklık 24-26 derece arasıydı ve nem %70-80 arasıydı. Geceleri 2-3 derece düşüyordu. Sonra LED ışığ geçince sıcaklık-nem ilişkisini yakalamak için biraz zorlandım 2-3 gün. Orada nem 50-80 arası, sıcaklık 24-29 arası gitti geldi. Son 1 haftadır nem 55-70 arası, çoğunlukla 65 ve sıcaklık 24-27 arası. Geceleri 19-21 derece oluyor.

Yapılan Sulamalar: Can suyu olarak 3'er mL 7 pH boş su. 36 Saat kadar sonra 3'er mL daha verdim. Sonrasında 5,10,15,30 mL olarak 3 gün arayla ph ayarlı suyla suladım. ya 5mL yada 10mL lik sulamada suyun pH seviyesi 4 bandındaymış, suladıktan sonra farkettim ve bu başıma problemler açtı. Sarı pH ölçer sağolsun. Pişmanlıktır, kimse almasın. Ph kağıdı da çok sağlıklı olmuyor açıkçası. Adwa ad12'ye geçtim. Onun haricinde 6-7 arası ph ile sulandı. Muhtemelen pH dengesi bozuldu ve bitkilerden birinin yaprakları daha ufacıkken buruşuklaşmaya başladı. Sonrası diğeri ile aynı hızda yaprak sayısı arttırdı, node atladı ve uzadı ancak yaprakları o kadar uzayıp genişlemedi ve buruşuktu.

İlk yaprakları açtıktan sonra 10-12 gün kadar sonra 50'şer mL humik fulvik asitli 6.3 pH seviyeli sulama yaptım. Belki toprağı düzenler kök sağlığı bozulduysa toparlar diye. Ondan 3 gün sonra yani 14-15. günde calmagli su ile 100'er mL su verdim. Bu sefer 2-3 günde değil 4 günde kurudu. Alt yapraklardan iki bitki de sarardı. Grow gübreye başlamak için geciktiğimden olsa gerek.

Biothrive Grow ile önerilenin yarısı dozda 125'er mL ile suladım. Şuanda buruşuk olan toparlıyor. Ancak son 4-5 gündür büyüme çok yavaşladı, değişiklik yok gibi bir şey. Boy atma oldu biraz. Buruşuk yapraklar toparlamaya başladı ve 16cm oldu, sağlıklı olan ise 14cm oldu. 5. node'larını verdiler ve 6. ufaktan geliyor.

Normalde 6 hafta grow tutacaktım ancak yaşanan aksiliklerden dolayı büyüme yavaş gerçekleşti bazı evrelerde. Yani tavsiyeye göre uzatabilirim. Çiçeklenme döneminde ne kadar boy atar kestiremediğimden kabin boyuna göre kafamda planlayamıyorum şuanda.

Yani topping yapmam lazım. Ancak 3.8 Lt lik saksıları sarmış olamazlar bence şuanda. Bu arada geçeceği saksılar 20'şer Lt Air Saksı. Topping ile LST birlikte uygulamak istiyorum. Saksı değiştirmeden topping yapmak zorunda kalacağım yada saksıyı sarmasını beklemeyip saksı değiştirip ipin ucu kaçmadan topping yapacağım. Bu noktada ustaların tavsiyesine ihtiyacım var. Stres açısından beni en doğru şekilde yönlendireceklerine inanıyorum. Bu grow macerasını sürekli buradan güncelleyecek ve bu hocaların desteklerini, tavsiye ve uyarılarını bekleyeceğim :)

@silas @Kanka @Mr.Mrs.420 @Ripley'sOG @Altınpipo @HHH @2moreweeks @Blueberry @TohumsuzEsrar @redCliffe @cannabis16 @OGkush @HazeWeed

1.Hafta

2.Hafta

3.Hafta (Aşağı Yukarı)

Şuanda (23. Gün)
Hocam bol hasatlar. Auto mu photo mu

pineappleexpress

Kıdemli Üye
@Marangoz7 maşallah çok iyi görünüyor hasatın bol olsun hocam :) çok sevinirim valla. Mesela 3. haftadaki boyutlarını hatırlıyor musun? Yada fotoğrafı var mı? Bu genetik genelde diğerlerinden hızlı büyüyor diye biliyorum ve benimkiler pek büyümüyor gibi bir süredir. Sağlıklı büyümedeki farkı görsem güzel olabilir :) Onun haricinde topping ve saksı değişimini ne kadarlıkken yapmıştın bunu da öğrenmek faydalı olabilir hocam :) ?

Marangoz7

Yeni üye
@Marangoz7 maşallah çok iyi görünüyor hasatın bol olsun hocam :) çok sevinirim valla. Mesela 3. haftadaki boyutlarını hatırlıyor musun? Yada fotoğrafı var mı? Bu genetik genelde diğerlerinden hızlı büyüyor diye biliyorum ve benimkiler pek büyümüyor gibi bir süredir. Sağlıklı büyümedeki farkı görsem güzel olabilir :) Onun haricinde topping ve saksı değişimini ne kadarlıkken yapmıştın bunu da öğrenmek faydalı olabilir hocam :) ?
Eyvallah :) hocam dediğim gibi ilk growum ama şu zamana kadar öğrendiğim şey gerçekten bakımı zor olduğu :) evet genetik hızlı büyüyor ve photo malesef uzun süren bir tür şimdiki aklım olsa auto yapardım. Topping kesinlikle yapmalısın ben 3-4 kez yaptım. Saksım 7 lt Di sonradan küçük olduğunu öğrendim ve 18 lt ye aldım. Eğer ufaklık fotolarını bulursam atarım

pineappleexpress

Kıdemli Üye
@Marangoz7 çiçeklenme dönemi yapacağı uzamayı tam öğrenip, göz önünde bulundurup ben de 3 veya 4 kez topping hedefliyorum. bakalım becerebilecek miyim :) tamam hocam bulursan müsait olduğun bi vakitte atarsın, sağolasın :)

A

ALTINPİPO

Guest
A

ALTINPİPO

Guest
1 Biobizz PhDown ve PhUp kullanmamalısın toprakta tuzlanma gibi bıtkıde cesıtlı sıkıntılar ve sarartılar baslıyor dıye duydum generalın down ve up urunlerını almalısın ..
2 bence toppıng lsd yapma benım dusunceme göre bıtkılerın bıraz streslı sıkıntılar olmuş galiba olduğu gibi buyutmen daha iyi olur.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
tamamdır hocam general'ı alayım ben o zaman.

toppin lst yapma diyosun o kadar kötü görünüyo yani :D eyvah eyvah. tamamdır üstad sağol görüşlerin için, vakit ayırdığın için :)

Hausted

Üye
Kanka sen saksıyı sarmış olamazlar diyosun ama köklerdeki gelişme ilk haftalarda inanılmaz hızlı oluyor. Yeni saksılarına geçirebilirsin artık çıkarıp baktığında köklerin her yeri sardığını görüceksin.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
@Hausted kanka yeni farkettim kusura bakma. yok bitkiler rahatsız 10-12 gün büyümediler. flush atmak zorunda kaldım o sırada daha net anladım kökler nerede.. ne yazık ki sarmak ile uzaktan yakından ilgisi yok henüz. 2 haftalık bitki gibi düşün. saksılar 3.5 Lt. sarsa da alsam büyük saksıya valla çok işime gelir :) ama bu gidişle atıp baştan başlayacam gibi..

pineappleexpress

Kıdemli Üye
beyler yaptığım hataları benim gibi yeni arkadaşların yapmamaları için burada gelişimi ve yapılanları baştan sonra paylaşıyorum günlük olarak. bugünden itibaren düzenli güncelleyeceğim.

öncelikle 2 tohum 1 gün geçmeden dibe çöktü ve üstüne yine 1 gün geçmeden çimlendi, toprağa aldım. 3.8 lt bir air, bir bez saksı ile plagron lightmix toprakta 6500K 23W CFL ile büyütmeye başladım. 3'er mL can suyu verdim ancak yumurta kadar bir alana sadece. artık cfl 23W diye mi, açısından mı mesafesinden mi bilmem, kızlar hayata abartı bir noktada olmasa da istenmeyen bi uzama yaparak başladı.

sonrasında plastik bardağın tepesine delikler açarak içine de su fısfıslayarak nemli ortam oluşturup kızların üstüne kapattım bardak ile.

can suyundan 2 gün sonra 3'er mL daha suladım yine ufak bir bölgeyi aynı şekilde. ondan da 2-3 gün sonra 5'er mL sulama yaptım. bundan da 3 gün sonra bir 15'er mL daha suladım.

önce bitkiler büyüme hızında normallik gösterirken sonra devam etse de yavaşladı. hatta bitkilerden biri görebileceğiniz üzere buruşuk yapraklar ve diğerinden daha yavaş bir büyümeye sahipti. buruşuk yapraklara burada genel olarak anlam verebilen çıkmadı. 1. hafta ve 10. gün:

son sulamadan 2-3 gün geçtikten sonra 30'ar mL suladım.

12 günlükken 400W cobled ışığa geçiş yaptım.

tam 2 haftalıkken 1mL/1Lt olacak şekilde humik fulvik ekleyerek 50'şer mL sulama yaptım. 2 gün sonrasında ise 1mL/1Lt oranla 100'er mL calmagi su ile 1 saat arayla 50-50 mL suladım. ilk 2 hafta nem gece gündüz %75-85 arası iken, sıcaklık gündüz 24-26, gece 20-22 dereceydi.

bundan da 2-3 gün sonra sonunda geç de olsa gübreye geçiş yaptım ve general organics biothrive grow (biogrow) ve biobloom ile 125'er mL suladım. bu süreçte buruşuk olan hep daha yavaş büyüdü gözle görülüyor zaten.

16-17 günlükken farkettim ki 4-5 gündür adam gibi büyümüyor. 22-23 günlükken de üstüne bir de yapraklar eğilmeye başladı. çok net sıkıntı var ama kimisi ph, kimisi sık sulama, kimisi çok sulama, kimisi de susuzluk dedi. gübreye geç başlamış olmamdan kaynaklı olsa gerek, yapraklarda sararmalar başladı ve üstüne ph sıkıntısı gösteren lekelenmeler de olmaya başladı. sarı ph metre pişmanlıktır. muhtemelen baştan beri doğru ph ile vermiyordum suyu. adwa ad12 aldıktan sonra bu sıkıntı bir daha yaşanmadı gibi bir şey.

çok sulama olduğunu düşünerek sulamam gereken zamanda 1-2 gün bekledim. kızlar iyice boka sardı. öldü ölüyor.

sulama yapayım ama miktarı azaltayım diyerek 50'şer mL boş sulama yaptım. ertesi gün oldu değişen bir şey yok. ertesi gün hazırlıkları yaptım ve 6.3 ph olan 11-12'şer Lt su ile flushladım kızları.. aynı gün 2-3 saat içinde ufak bi toparlanma gösterir gibi oldu.

ertesi gün yapraklar normal açıya geri dönmüştü, ancak sararan yaprakların falan geri dönüşü yoktu tabi..

2 gün sonrasında daha da iyiydi.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
flushtan 4-5 gün sonra, toprak iyice kuruyunca 250'şer mL AN revive ile sulama yaptım.

sonra 2 gün içinde toprak kurumuştu ve 350'şer +150'şer mL suyu yarım saat ara ile Calmag+Revive içeren bir sulama daha yaptım. calmag ile revive karıştırmak ne kadar doğruydu bilmiyorum. ustalar yorumlayabilir hata ise.

3 gün sonra da AN Grow, Micro, Bloom, B52 içeren bi 500'er mL sulama daha yaptım 3'e bölerek.

40. günde 25-30 günlükken uygulamayı hedeflediğim saksı değişimi ve topping işlemini gerçekleştirdim. saksılar 18Lt air pot ve yine plagron ligt mix'e 4 Lt vermikulit ve 4 Lt perlit süzüp karıştırdım. saksıların dibine 2-3 cm kadar ponza taşı ve elimde nedense var olduğu için hidroton ile drenaj oluşturdum. hatta aralıklarla katman katman birazcık toprağın içine de ekledim. kendimce doğayı taklit ettim :) ışıklar kapanınca da aloe vera kullanarak yapraklardan stresi alması için spray uyguladım. ertesi günü ise revive ve aloe verayı kendimce suda karıştırdım ve bir de tüy dikip calmag ekledim ve 750'şer mL su ile suladım. neyse ki gözle gördüğüm bir problem oluşturmadı.

topping ertesi günü:

ve o gece yapılan sulamadan sonraki gün, 42:

ilk toppingten 3 gün sonra LST, tam 1 hafta sonra da 2. topping ile eğitime devam ettim.

bir önceki sulamadan 3 gün sonra, Grow, Micro, Bloom ile 1.25'er Lt sulama yaptım. bu arada ilk 2-3 haftadan sonra sıcaklık hep gündüz 24-28, gece 18-22 derece arasıydı ve nem de 55-70 arasıydı.

7. haftanın son gününde 1.5'ar Lt Calmag içeren su ile suladım. Lt başına 2mL calmag. 3 gün sonra toprak kuruydu ama ancak bitkileri saksı değiştirirken dibe daha yakın gömüp gövdeyi kısaltmaya çalıştığım için aşağıyı tahmin edemedim ve 1 gün daha bekledim. zaten ilk grow, başa gelmeyen kalmadı allah kahretsin bari deneysel olsun iyice diyerek bu sefer AN ile değil, General Organics gübre ile sulama yaptım. ve ertesi gün sanki bitki çok daha yeşil, canlıydı. büyümesi de hızlanmıştı gözle görülür şekilde. bi sonraki gün daha da iyi şekilde gelişim devam etti. bundan da 1 gün sonra 3. ve son toppingi yapıldı.

sonrasında elimde 50W 4000K bir LG led ışık vardı sarı/beyaz gibi. onu da kabine ekledim. ve onun da olumlu etki ettiğini söyleyebilirim.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
şimdi, çok dikkat etmiş olmama rağmen, çok sulama/az sulama, ph gibi kızlarımın sağlığını mahveden hatalar üzerine yine büyük bir bomba patlatıyorum:

yeni başlayan arkadaşlara da uyarı olsun. LST'nin bokunu çıkartmayın arkadaşlar. Low Stress Trainin. hafif yönlendirmelerle , az stres yaratarak eğitmek. benim gibi kanırta kanıtra yönlendirmeye çalışırsanız, topping yaptığının taze ve güçsüz olan büyüme uçları pıt pıt pıt kopar gelir :) evet ben böyle bir halt yedim. ve gövdesi, dalları diğerine göre daha kalın olan, başlangıçta yaprakları buruşuk değil de sağlıklı olan kızımı sakat bıraktım desek yeridir.

ilk toppingden sonra sağa-sola yönlendirdik.. sonra bir toping daha ve kelleler çatallandı. bir topping daha ve iki tarafta da 4 er kelle oldu ya? heh işte benim artık sadece bir tarafta 4'er kellem var.. 2 topping uygulamış, ve şekilsiz uygulamış oldum saçma sapan bir durum aldı.

ben 2. toppingi uygulamadan önce 2-3 node bekledim ki aradaki mesafeleri açabileyim diye. sonra byüme yavaş gidiyor diye de o aradaki nodelarda olan büyüme uçlarını kestim. şansıma daha ilk nodedaki ucu kesememişim baktım ordan ortadan ufak bir şey çıkıyor. onu hemen diğer boş kalan tarafa yönlendirdim. diğer taraftaki 4 kelleden ikisini de önce yukarı sonra ordan yine diğer tarafa yönlendirerek 3'e 3 gibi bi hal aldırmayı başardım ama ne kadar sağlıklı olur bilmem. sonuçta çiçeklenme olacak daha büyüyecek ve ağırlık artacak. tek tarafa doğru biniyor gibi olacak yük. her ne kadar diğer tarafa yönlendirdiklerim olsa da tam aynı denge olmayacak. bekleyip görücez :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
ustalar hep söylüyor 1 gübreli, 1 boş sulama yapın diye. önceden okuduğum üzere, organik gübrelerde emilim daha yavaş olduğu için özellikle organiklerde boş sulama yapmazsak, sentetiklerdekine göre tuzlanma değil de yakma açısından tehlike çok yükseliyor. yani kümülatif artan bir gübre oranı oluyor gibi düşünülebilir. 2ml vardı ama 1 emdi 1 kaldı, 2 daha suladın 3, sonra 5 gibi gibi topraktaki gübre miktarını artırmış oluyoruz. bu sebeple 2'şer Lt bomboş sadece ph ayarlı bi sulama yaptım. kırılmayan kızın 56-57-58 günlük halleri:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
boş sulamadan sonraki 4. gün, bu sefer AN ile sulama yaptım ancak gübre miktarını arttırırsam ne olur merakıyla, yarı oran değil de biraz fazlasını kullandım. takvim 4'er mL diyor, ben 2'şer veriyordum, bu sefer 3'er mL olarak Grow, Micro, Bloom ekledim. 2 mL de B52 ekledim. Bunlar Litre başı tabi. 2'şer Litre ile suladım. ve yine ertesi gün daha hoş bir görüntüleri vardı. bu sefer bana şunu merak ettirdi, 4'er mL seviyesine çıkmalı mıyım?

ve bir vukuat daha. evde olmadığım süreçte nem makinesindeki su tükenmiş, nem %45, sıcaklık 28-30 dereceye 3-4 saat maruz kalmış. gece yapraklardan revive içerikli su ile spray yaptım.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
ve son olarak bugün 62 gündür veg dönem yaşayıp 30-40 günlük seviyesinde falan olan kızların hali budur:

bundan sonra konuyu hasata kadar 2-3-4 günde bir güncelleyerek devam edicem.

öncelikle bitki sağlıksız ve ufak kalmış farkındayım. 60 gün veg geçiren photo bitkiden ağaç oluşturacak insan dolu burada. ama ilk tecrübe ve şanssızlıklar ne yazık ki yakamı bırakmadı. artık bu eldekilerle max verim almaya çalışıcam, yapacak bir şey yok.. bendeki şansla bloom geçince herma olur bunlar zaten bu kadar strese.. :D :)

sulama suyunun ph'ı 6-6.5 arasını şaşmıyor aylardır. bir yaprakta belirtiler var, önceki problemden kalma ne yazık ki.

1-2 gün içinde 2'şer Lt calmag'li su ile sulama yapıp, sonrasında artık bloom'a geçmeyi planlıyorum. bu noktada ustalar ne der? önce bi lst'yi bırak yukarı doğru uzasın dallar şekillensin mi der? yada pruning yap alt yaprakları buda geçir çiçeklenmeye mi der? yada yeterince büyümemiş biraz daha veg beslenme ile büyümeye devam edelim mi der? ayrıca elimde hali hazırda scrog filesi de var. yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum kankalar. dumanınız bol olsun :)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    ***** ***** **
    +1
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ** dready ***** ** ******* ****
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    ***** ** ****** ** dready ***** ** ******* **** * **** ***** ****** ****** ** ******
  • M Mamba70:
    +1
  • R RainGrow:
    ***** ****** ******** ******** *** ****** ********* ********** ** ****** *** dready ******* **
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
    *** ** ******* *** ** **
  • R RainGrow:
    *** *** ****** ** ***** ******* ******** ********** ***** ** ***** **
  • M Mamba70:
    ***** ****** ******** ******** *** ****** ********* ********** ** ****** *** dready ******* ** ******** ***** ********* ******* ***** ****
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • M Mamba70:
  • R RainGrow:
    ******* ***** ******* ***** ******** **** ******** **** *** **** ******** ** ***** ***** ********* ******** ******
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
    +1
  • R RainGrow:
    *** *** **** ******* * **** dready*** ****** ******* ****** ** ******** **** ******* ********* *****
  • ndr ndr:
    dready**********
  • ndr ndr:
    ** ******** ** **
    +1
  • M Mamba70:
    *** **
  • M Mamba70:
    *** *** **** ******* * **** dready*** ****** ******* ****** ** *********** dready***** ***** *********** * ********
    +1
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********* ***** ***** **** ***** ****** *** ** **** ********** *** ** **** dready ********** ***** **** ********** ********** ****** *** ** ******** **** ***** ******** ********* ****** *** **** ******* ******** ****
  • R RainGrow:
    R RainGrow: ******* ******* ***** *******