3 cihaz Hangisini tercih etmeliyim?

chayen17

Yeni üye
Kankalar selamlar 3 adet led arasında kaldım 200x200x200 kabinde hangisini tercih etmeliyim?

Sanırım tr üretimi verdiği değerler doğrumudur?
https://vivaled.net/urun/1200w-samsung-spider-quantum-board/

Buda bilindik bir marka 200x200x200 yeterli olurmu ?

Biraz pahalı ama fiyatını hak ediyormu ?

Şimdiden teşekkürler.

nasa

Doktor
viva hakkında bir dönem çok fazla sansasyon dolanıyordu sahte vs tarzında ki nitekim üretimleri türkiyede ve şöyle bir durum var kullanıkları çipler lm301h çipler yurtdışında 4000 adet lm301h çip 600 dolar + kargo + gümrük masrasfı ile 700 küsür dolara gelen bir parça bu ürün için totalde 1850 adet demip yani bir paketin yarısı kadar çip var üründe 350 dolar sadece çip masrafı varken diğer ledler ve kasa alüminyum vs bedava mı da bu fiyata satabiliyorlar ben pek emin değilim bu konuda taktir sizin

nasa

Doktor
diğer iki üründe zaten sağlam birisi harvest master marka ancak samsungun hangi model çipi kullanılmış yazmıyor ancak kalitesiz bir ürün olmadığı aşikar diğeride sponsor forumdan bir çok müşterisi biriside ben, bir sorunun vs olduğu durumda mağdur edilmezsin bunun garantisini verebilirim sorun yaşayanları @Kanka direkt iletiyor sorunda hallediliyor bir miktar tatlı dil ile sponsordan indirim alıp kaçırmadan satın al derim ben

nasa

Doktor
buna ek olarak bir kaç arkadaştan viva nın ürünün çok ısındığı hakkında dönüşler aldım dob led gibi ısınıyor diyen arkadaşlar oldu göz önünde bulundur

chayen17

Yeni üye
@nasa kanka aklımdaki soru işaretlerinin hepsine değinmişsin çok teşekkür ederim. Horticulture LS 720W PRO ile arasında kalmamamın farkı fiyat ama sonradan bir takım sorunlar yaşamamak adına bu markayı tercih edicem sanırım. Cevap için teşekkürler. Bu arada 200 .200 . 200 deyeterli olurmu 720 w ?

Seksendört

Yeni üye
Ben olsam sahibinden de Hlg 650 satıyor eleman onu alırdım12-13 liraya, 18 lira varsa bütçem alan geniş 800 Watt Mars hydro alırdım spyder şeklinde olan FC modellerinden. neye göre konuşuyorum dersen Watt/kalite/fiyat. 2022 en iyi ışık araştırması örnekleri var Google da yaz “ BEST grow Light for cannabis “ geniş alanda bu yukarda saydığın ışıklar denkleme bile giremezken Mars hydro Watt başı 0,35-0,49 cent gibi bir olayla açık ara birinci ki yarıştığı klasmanda chili led , spider farmer vs en baba LED’ler var. Tabi bütçe ve karar senin.
Vivaled e gelirsek adam parçaları topluyor ondan daha ucuz ama işte Ar-Ge yok LED’lerin boardlarının ısınması gibi bi olay tüm ledlerde var zaten çalışma aralığı 30-80 derece ondan ona çok takılma adım gibi eminim hepsi ısınıyor vivadaki tek olay benim beğenmediğim dizilim ve işte lm301h nin kullanıldığı kesin mi o.
bir de arkadaşlar çip olayına çok takılmayın derim önemli olan verdiği değerler Samsung lm301h ile lm301b arasındaki fark Watt başı 10 lümen ve üzerinde su geçirmemesi için sürülen tutkal hasatta öyle %20 fark yok sadece H yada B oluşundan dolayı.
Sponsor sponsor olduğu İçin laf eleştirmeyi sitenin çok sıcak bakmayacağım biliyorum ondan bişi demiyorum.
Zaten Google amcaya yazarsan ne alacağını anlarsın.

chayen17

Yeni üye
kanka detaylı bilgiler için teşekkürler. Tek sorun mars hydro fc 8000 in tr de olmaması. Şimdi baktım varmış

Son düzenleme:

Seksendört

Yeni üye
Dediğim gibi Google a yazarsan en doğru sonuçlara ulaşırsın yabancı kaynaklardan böylece kendi kararını kendin verirsin kanka. Hadi kazasız belasız.

higthead

Jolly Green
Okadar para verılmısken neden bır oncekı led cıpler lm301b urun satın alınsınki??? Insanlar bırseylerınden kısıyor bırıktırıyor bırseyler almaya calısıyor. Alıyorsanız fıyatta makul geliyor ise LM301H olan urun veya urunleri alın.

MArshydro istediği kadar best lıght secılsın lm301h a gecmedıgı surece ne alırım ne kullanırım bu marshydro ıcın gecerlı deıl her urun veya marka ıcın gecerli. Ha lm301h uzerı led cıpı cıkar yıne son teknolojıyı kullanırım. Bu arada ben hps cıyım. MArka veya fırmalara lafım yok benım dusuncem budur almışken tam alırım gibi.

nasa

Doktor
mars hydro içlerinde en bilineni olduğu için böyle söyleniyor kötü demiyoruz ancak madem para verilecek lm301h daha üst seri o olan ürün daha verimlidir

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
@nasa kanka bu çiplerin orjinal olup olmaması çok fark ettirir mi? orjinal değil ise lümen değeri yüksek olması yeterli olur mu? ben de vivadan 301h aldım dizilim farklı orjinale göre. Eğer orjinal değilse çinden board getirtip kendimiz yapmamız daha mantıklı heralde

nasa

Doktor
@nasa kanka bu çiplerin orjinal olup olmaması çok fark ettirir mi? orjinal değil ise lümen değeri yüksek olması yeterli olur mu? ben de vivadan 301h aldım dizilim farklı orjinale göre. Eğer orjinal değilse çinden board getirtip kendimiz yapmamız daha mantıklı heralde
ettirir tabiki orijinal telefon ile replikası gibi düşün elektronik bu zaten birebir kopya olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** ** hahahaha********** ***** ******* ******* hahahaha
  • Bomberx Bomberx:
  • A Anten61:
    ******* ****** ** ***** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* hahahaha ***** hahahahahahahaha******* hahahaha* ****** ****** ********* ** ****** * **** ********** ****** ********** ***** *** ***** ********
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha* ******* ******* ****** ** ***** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ** ***** hahahaha*** ** hahahaha********** ***** ******* ******* hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • A ax-b:
    ****** **** ******** ********* ******* ***** ******* ***** ****** **** ******* ****** ** ***** hahahaha***
  • A Anten61:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • A ax-b:
    ** ****** **** ****** ** ****** ***** ******* ** **** ****** ** *
  • A Anten61:
  • kkush kkush:
    *** ** ***** ********* **** hahahaha***** ** ***** *********
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** *** **** **** hahahaha* *** ****** ***** *** ******* ** ***** ********* **** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • A Anten61:
    ** ******** hahahaha****
  • A ax-b:
    ******* ****** *** * ***** ***** * ** ******** ***** ****** **** *** **** *****
  • A Anten61:
  • A Anten61:
  • A Anten61:
  • kkush kkush:
    **** ***** ******* ** **** ***** ***** ****** ****** ****** hahahaha* ****** hahahaha **** hahahaha********** ****** ***** ****** *** *** hahahaha******* *** **** **** hahahaha* *** ****** ***** *** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ********* ***** ******* ** **** ***** ***** ****** ****** ****** hahahaha* ****** hahahaha **** hahahaha********** ****** ***** ****** *** *** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ********* ********* hahahaha***** **********
    ***** hahahaha** ******* ******* *** ***** ******** ********* ** ***** *** ***** ** ******** *
  • A ax-b:
    ****** **** **** *** * ***** hahahaha****** ****** ***** * *** ***** ***** ****** ********** ****** ***** ******* ****** ***** ****
    A ax-b: ****** **** **** *** * ***** hahahaha****** ****** ***** * *** ***** ***** ****** **********...