4x Auto Blue Dream Günlük / Tang / 29. GÜN GÜNCEL

kush1925

Üye
kankalar yorumlarınızı bekliyorum 7 günde bir fotoğraflar & sulama bilgisi için güncelleyeceğim
Bu gün itibariyle 2 bitkim 8. gün , 3. bitki 7. güne girdi.

nem 90-65 arası karanlık/aydınlık
derece 19-20 karanlık / 24-26 aydınlık

1. günden 6. gün kurudukça 10 ML su verdim hepsine
400w mh 75 cm mesafede

7. günden itibaren 30 ML ye çıkardım suyu, Pazar (11.gün) Tang çizelgesine göre gübreli sulamaya geçeceğim
400w mh ışık mesafesi 55 cm indirdim

Not: Işık biraz yakın gibi geldi 65 e aldım geri :D

fotoğraflar

ekipmanlar
80-80-180 cm çadır , sp td 250 silent çıkış fanı , 100m3 aksiyel fan giriş için, 400 w mh / hps ışık, 1X 5L nem cihazı,klipsli vantilatör, sensi&bloom ph perf gübre, callmag vs.

Führer

Üye
Kanka selam! Tang çizelgesini hatırlamıyorum ancak gübrelemeye küçük miktarla başlasan iyi edersin, tabi pazar gününe kadarki gelişimi gözlemleyerek. En iyi çizelge senin bitkiyi takip edip kendin oluşturduğun çizelgedir

jarxle

Üye
hayırlı olsun dostum, maşallah. ben de yeni başladım, ışığı 50'ye yavaş yavaş da 35-40'a yaklaştırmayı öneriyorlar, 80cm'deydi 50'ye çektikten sonra resmen palazlandılar, ışığı yaklaştırmayı düşün bence

kush1925

Üye
Kanka selam! Tang çizelgesini hatırlamıyorum ancak gübrelemeye küçük miktarla başlasan iyi edersin, tabi pazar gününe kadarki gelişimi gözlemleyerek. En iyi çizelge senin bitkiyi takip edip kendin oluşturduğun çizelgedir
kankam teşekkürler öyle olacak zaten , şu an kendime de not alıyorum çizelge gibi, tang çizelgesinde gübre miktarı vs yazdığı için ilk grow için onu rehber yaptım kendime,

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka selam,

iyi gidiyor hersey. gübrelemeyi kücük dozlarla artırabilirsin istersen fakat milimektrik dozlarla artır eger bitkiler azman büyüyorsa.

egitim ve topping yapıcakmısın?

kush1925

Üye
kanka selam,

iyi gidiyor hersey. gübrelemeyi kücük dozlarla artırabilirsin istersen fakat milimektrik dozlarla artır eger bitkiler azman büyüyorsa.

egitim ve topping yapıcakmısın?
kanka yapmayacağım adam akıllı ilk grow olacak zaten azıcık deneyim kazanayım çok hasat alma modunda değilim henüz , bu tang de yapmamış eğitim bunu yaparken o yüzden eğitimsiz devam.

pazar büyük saksılara alacağım ( 11 lt bez ) o zaman dozajı da arttırayım , 1 e 1 di , 1 e 1.2 falan yaparım

@KimsesiZ YaŞaR değerli yorumlar için tşk ederim abimm

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka bence egitim yapabilirsin. kendinde diyorsun ilk growum sorunsuz bir grow yapmak iistiyorum...

topping yapmana gerek yok belki ama egitim yapmanı tavsiye ederim. cok zor degil. hatta yaparken bitkini daha fazla gözlemleme sansın olur.

karar senin

huzurun dumanından bol olsun

kush1925

Üye
kanka bence egitim yapabilirsin. kendinde diyorsun ilk growum sorunsuz bir grow yapmak iistiyorum...

topping yapmana gerek yok belki ama egitim yapmanı tavsiye ederim. cok zor degil. hatta yaparken bitkini daha fazla gözlemleme sansın olur.

karar senin

huzurun dumanından bol olsun
kanka düzgün ekipmanla bilinçli olarak yaptığın ilk grow, önceki growda topping falan yaptım ama aşırı phsız sulamadan ve ekipman eksikliğinden öldüler 50. günde falan. Kafama lst soktun 1 saattir youtube dan video izliyorum, birisi 4.hafta da yapmış lst 4. hafta iyi midir ? yapacağım sanırım

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka, benim kuralım lst de su;

-3 node cıkması
- bitkinin ana gövdesinin az biraz genişlemesi
- karanlıkta kalan yeni ve kücük yapraklar.

bu 3 kosul varsa yapıstır. senin fotolardan anladıgım kadarıyla hazırlar. fakat toprakları saksının kenarından asagıda kaldıgı için farklı bir sekil denemen gerekebilir. gereken malzemeleri yazıyorum,

büyük dosya tutacagı(kırtasiyelerde var mandal gibi) veya camasır mandalı.
cok ince olmayan tel ve ya bükülebilir tel işlevi görecen herhangi birsey. saysen elektrik kablosunun içinden cıkan kücük kabloloları kullanıyorum.

amac bitkileri kırmayacak sekilde yatırabildigin kadar yatırıp büyük yaprakların altında kalan kücük yaprakların ısık almasını saglamak.

kush1925

Üye
@rastawesome kanka yardımın ve sabrın için çok teşekkürler, pazar günü büyük bez saksılara ( 11 yada 12 lt olması lazım ) transfer edeceğim o sebeple yine videolardaki gibi kenardan bağlama şansım olacak , yapacağım LST buraya da eklerim. bol dumanlar iyi hafta sonları şimdiden :)

kush1925

Üye
ne kadar içimden gelmese de haftalık güncellememizi yapalım, maalesef 17.günde çiçeğe girdiler ve çok bıdık kaldılar yine başaramadık yani :(

2 gün de LST yaptım ama başından beri bir türlü dikleşmediği için bitkiler iyice yamulunca korkup kaldırdım bu sabah :)

En son 24.02 de su vermiştim calmaglı ancak hala kurumadığı için su veremedim.
ışık mesafesi 40 cm ye indirdim

@Aguş tavsiyesi ile erken çiçeğe girdikleri için +2 tane daha tohum çimlendiriyorum onları da çadıra atacağım.

NOT: Hala MH ışık altındalar, bugün 400w SHP teslim olur onu takarım.

haftaya yine ekleyeceğim +2 saksı ile birlikte

fotoğraflar

https://ibb.co/w7BqdyC

https://ibb.co/GTn7Stn

https://ibb.co/vV9SX8Q

pupilla

Üye
ne kadar içimden gelmese de haftalık güncellememizi yapalım, maalesef 17.günde çiçeğe girdiler ve çok bıdık kaldılar yine başaramadık yani :(

2 gün de LST yaptım ama başından beri bir türlü dikleşmediği için bitkiler iyice yamulunca korkup kaldırdım bu sabah :)

En son 24.02 de su vermiştim calmaglı ancak hala kurumadığı için su veremedim.
ışık mesafesi 40 cm ye indirdim

@Aguş tavsiyesi ile erken çiçeğe girdikleri için +2 tane daha tohum çimlendiriyorum onları da çadıra atacağım.

NOT: Hala MH ışık altındalar, bugün 400w SHP teslim olur onu takarım.

haftaya yine ekleyeceğim +2 saksı ile birlikte

fotoğraflar

https://ibb.co/w7BqdyC

https://ibb.co/GTn7Stn

https://ibb.co/vV9SX8Q

Kanka bişey sormak istiyorum daha önce " 24.02 - 13 . gün hepsine 100 er MLsu verildi + 1 ML A 1 ML B Sensibloom " diye yazmıssın Tang çizelgesinde 1Litre su için 1mL A + 1mL diye biliyorum. Erken çiçeğe fazla bloom gübresi verip zorlamış olma ?

kush1925

Üye
Kanka bişey sormak istiyorum daha önce " 24.02 - 13 . gün hepsine 100 er MLsu verildi + 1 ML A 1 ML B Sensibloom " diye yazmıssın Tang çizelgesinde 1Litre su için 1mL A + 1mL diye biliyorum. Erken çiçeğe fazla bloom gübresi verip zorlamış olma ?
kankam evet o şekilde 1 litre suda karışımı hazırlıyorum 1 e 1 , sonra kaç ml vereceksem o 1 litre sudan suluyorum. kalanı da döküyorum lavaboya :)

pupilla

Üye
kankam evet o şekilde 1 litre suda karışımı hazırlıyorum 1 e 1 , sonra kaç ml vereceksem o 1 litre sudan suluyorum. kalanı da döküyorum lavaboya :)
Kanka yanlışsam düzelt benide 1litreye 1mL A + 1mL B koyuyosan 100mL su içine 0.1mL A + 0.1mL B koyman gerekmiyormu ? 1Litreye 1ml A + 1ml B koyup içinden 100mL su aldıgın zaman içinde çok fazla gübre olmazmı ? Ben gübreli su hazırlıyorken şırıngayla ne kadar koyucaksam ona göre ayarlıyorum

kush1925

Üye
Kanka yanlışsam düzelt benide 1litreye 1mL A + 1mL B koyuyosan 100mL su içine 0.1mL A + 0.1mL B koyman gerekmiyormu ? 1Litreye 1ml A + 1ml B koyup içinden 100mL su aldıgın zaman içinde çok fazla gübre olmazmı ? Ben gübreli su hazırlıyorken şırıngayla ne kadar koyucaksam ona göre ayarlıyorum
kanka evet mantık o ama bilemedim bilen birisi varsa aydınlatsın bizi, bence eşit oranda karışıyor içine 1 Litre suda

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • D Dalibor:
  • D Dalibor:
    D Dalibor: ****** **** *** *** ** ***** *********