4 haftalık AK47 Photo yapraklarda sararma var Yardımcı olabilecek ?!

yarkinerkaya

Yeni üye
Selam arkadaslar 4 haftalık ak 47 photo bitkilerim var 600 hps ışık mevcut son 3 haftadır advanced nutrients gübreleri kullanıyorum 1 lt ye 1 ml koyuyorum fakat son 2 -3 gündür böyle bi sorunum var. Vantilatörü koyduğum zaman sanırım nem makinesi iş yapmadığı ve ışığın yaktığını düşünüyorum yada gübrelerden diyeceğim ama 1 ml koyuyorum sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi? teşekkürler şimdiden.

1.bitki

https://ibb.co/zsxX30Y
2.bitki

Rastaa!

Üye
ışık stresi gibi duruyor,ışığını kontrol et lux metre indir aşağo yukarı değerleri doğru gösteriyor 30 35 40 k civarı ayarla,onun dışında potasyum eksikliği vb de olabilir iyi bi su ile(potasyumlu market suyu)gübre vermeden sula bi sıkıntın kalmaz. 3 Seçenek Işık,Besin eksikliği,yanlıs sulama

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Bez saksının kenarlarını aşağı doğru kıvır kanka hava alsın bitki
İkinci olarak toprakta bişey eksikliği veyahut besin kilitlemesi gibi birşey var. Ben olsam üstten az toprak eklerdim bitkiyi boğmayacak kadar. Saksıyı yanlardan kıvırır sonrada güzel bi flush atardım. Bu şekilde kimse sana yardımcı olamaz. Bitki hastalıkları konusunda birkaç siteye yönlendiriyor yabancı forumlardan. Tek tek senin ağaca benzeyenleri kontrol et eksikliği bul. Bu ışık değil bence besin veyahut toprakla alakalı bir sıkıntı. Dediklerim sana zaman kazandırır o arada da hastalığı araştırırsın. Bu arada besin çizelgeni baştan kontrol etmeni tavsiye ediyorum.

yarkinerkaya

Yeni üye
toprak doldurum kıvırdım kenarları sararmış yapraklar vardı onlarıda aldım ve gübresiz su verdim bakalım. Birde photo bitkiyi ne zaman 12//12 ye alıcam arkadaşlar?

Ü

Üye silindi 23498

Guest
45. Günde alıyorlar saksı boyutuna bağlı olarak süreyi uzatabilirsin. Çiçeğe girmeden ph ayarlı flush at. Saksın kaç litre küçükse değiştir yada tam dolduramıyorsan bitkiye can vermek için azda bitkiyi yukarı almak için saksı değiştirebilirsin. Faydalı taktik tavsiye ediyorum. Saksın küçük gibi duruyor

Rastaa!

Üye
Belirli bir gün söylemek yanlış olur saksı boyu bitki gelişimi vs vs değişir, sana tavsiyem buraya hastalık vs durumu olmadan sorma bitkin iyi mi gidiyo ilk 45 günde alırsın baktın ufak biraz daha tutarsın veg de sana kalmış ,hata yapmaktan korkma devamlı yapıyorsan,tecrübe hasattan daha önemli

Rastaa!

Üye
toprak doldurum kıvırdım kenarları sararmış yapraklar vardı onlarıda aldım ve gübresiz su verdim bakalım. Birde photo bitkiyi ne zaman 12//12 ye alıcam arkadaşlar?
sararan yaprakları dokununca düşünceye kadar alma,bitki alt yapraktan besinini çekip infaz ediyor zaten uğraşmana gerek yok ara sıra parmağınla dokun işi biten düşer

yarkinerkaya

Yeni üye

sayexe

Üye
dostum call mag ve azot yüklemesi yapmalısın diye okudum ama daha prof birilerinin bakması iyi olur çiçek baya çökmüş çünkü

Myhtra

Müptezel
Kanka alt yapraktan başlayan yaprak sıkıntısı calmag gibi duruyor. Yaprakların da salması ya fazla sulama yada az sulamadan kaynaklı olur bu 2 noktaya dikkat et bence. En son ne zaman calmag boş sulama yaptın ? Sulama miktarın ne kadar ? Saksın kaç lt ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ********** ****** ***** ****** **** ***** * *** **** ****** ********* *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ***** *** * ****** ******** **** *** **** ******* ********* ********* hahahaha* ***** ***** ********** ****** *** ****** ******** *** ****** ****** ********** ******** ***** **** ****** ****** ***** *** *** ******** *** ****** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ********** hahahaha** ***** ********* ****** ***** ****** ******** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ***** *** * **
  • A ax-b:
    hahahaha** ******* ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** ******* ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ** *** *** ******* ******* ***** *** ** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ****** ** ******* ******** ****** ** ** ****** ****** ** hahahaha********* ** *** *** ******* ******* ***** *** ** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** *******
    +2
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** *** ******* ***** ******* ****** ********* **
    bandaleros bandaleros: ****** ****** *** ******* ***** ******* ****** ********* **