5 adet photo için profesyonel oda kurulumu

Tamboline426

Yeni üye
Merhaba herşeyi buraya yazıyorum.deneyimli dostlar burdan düzeltme yaparlarsa hemen düzelteceğim.konuları okuya okuya bilgi sahibi olduğum için kendi planım budur.eğer eksiklerim ve fazlalıklarım olursa belirtin değiştireyim saha almadım ürünleri bir haftada alacagım

Kabin (900 tl 2.el)

_______

150x150x200 mylar kabin

Işık ( ? )

_______

1000w cob led yaptıracaktım vazgeçtim
3000 tl ye kadar 5 bitkilik güzel bi sistem için ışık bütçem var

Havalandırma (2090 tl sıfır ürün)

________

Solar&palau td 350/125 silent fan 380m3 (çıkış) (970 tl)

Solar&palau td 160/100 silent fan 180m3

(Giriş) (480tl)

Canlite 467m3 aktif karbon filtre(640tl)

Toprak ve besin desteği (1261tl)

Biobizz starter pack (891tl)

Biobizz all mix 50L x2 ( toplam 370tl)

Ekstralar (490 tl

Simbo 5L nem makinesi (150 tl) (2.el)

Klipsli vantilatör 20cm (evde var)

Nem ve ısı ölçer cihaz (40 tl) (sıfır)

Adwa ad12 ph ölçer (300tl) (2.el)

Son düzenleme:

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Çıkıs fanın giriş fanının 2 katı olacak ters sistem yazmışsın. 150 150 kabinde 380 m3 çıkıs 190 m3 giriş kullanıyorum. benim ısıgım 400 waat citizen cop bnm. 1000 waat normal cop ledle ışıgın kabini daha fazla ısıtabilir.ne kadar ısıtır kullanmadığım için tam bir şey söyleyemem. Bu konuda kullananlardan bilgi al. Ama ne olursa olsun çıkıs fanın 380 m3 ten düşük olmasın. 2. Toprağı Light mix al. 3. Ph metreyi adwa 12 al. Sarı ph metreler çöp. 4.carbon filtre yi canlite al 380 fan alırsan 467 m3 olsun filtre. Zaten çap boyutları aynı 125 mm ikiside. photo yapıcaksan en az 19 20 lt al saksıları. Extra perlit almayı unutma. Alıcagın copların ısı durumuna göre çıkıs fanını daha büyük alabilirsin bu durumu iyi arastır. O kabine 4 taneden fazla photo koyma. Hayırlı olsun iyi growlar

Son düzenleme:

nightowl

Üye
200W cob led 80x80 kabinimde 3 derece fark yaratıyor HPS'ye eklediğimde, testlerini yaptım. Yani havalandırmam ve emiş sıcaklığım çok iyi olmasına rağmen 3 derece, 1000W için emişi bitkilere temas ettirmeden 14-15 derecede tutmalısın ki 24 ortalamayı yakalayabilesin. 8m2 alanda çok sorun yaşayacağını sanmıyorum. Zaten sistem yapmışsın emiş için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
    I isoT: **** ***** ******** ******** ********