5000-6000 TL arası ilk grow ekipman önerisi

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Kabin olarak: https://www.growkent.com/urun/harvest-master-bitki-yetistirme-kabini-80x80x180
bunu düşünüyorum 120w alsam ilk başta sonradan 1 tane daha 120 eklesem veya direk 240 daha eklesem olur mu birde ışık konusunda pek bir bilgi sahibi değilim 120w aldıktan sonra yanına ek olarak bir ışık daha almam gerekir mi ışık ve kabini aldıktan sonra havalandırma sistemini tamamlamayı düşünüyorum acelem yok sağlıklı bir kabin olmasını istiyorum
İyi kanka 2 bitki baktırır sana . 80x80 bir kabinde 120w az gelebilir bitki başı 100w diye hesaplanıyor genellikle 80x80 bi alan için 2 bitkiye tek 240w qb işini baya görür iyi bir ışıktır .

oguzs

Yeni üye
240w qb için fiyat alıyorum biraz indirim yaparsa sponsor almayı düşünüyorum bu kabin ve 240w ışığıda aldıktan sonra sanırım karbo filtre almamız gerekicek onun için yardım rica ediceğim forumdakilerden

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
240w qb için fiyat alıyorum biraz indirim yaparsa sponsor almayı düşünüyorum bu kabin ve 240w ışığıda aldıktan sonra sanırım karbo filtre almamız gerekicek onun için yardım rica ediceğim forumdakilerden
Kanka kabin ölçülerini @higthead üstadın duvarına yaz giriş çıkış öneri iste en uygununu gösterir sana

oguzs

Yeni üye
kanka dediğin şekilde yaptım bundan sonra kabinin içini doldurmada kaldı geri kalan ekipmanlar için önerilerinizi bekliyorum

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
kanka dediğin şekilde yaptım bundan sonra kabinin içini doldurmada kaldı geri kalan ekipmanlar için önerilerinizi bekliyorum
Kanka saksı, saksı altlığı , medya , nem/ısı ölçer, nem makinesi , ph metre , inorganik yapacaksan ec/tds metre aklıma gelmeyenleri de arkadaşlar yazarlar . Saksının kaç lt olacağına karar ver ona göre medya bakarsın , medyana göre de gübreni (organik mi inorganik mi yapacağın sana kalmış), gübre miktarını belirlersin .

oguzs

Yeni üye
autoflower tohum kullanmayı düşünüyorum 2 bez saksı olcak şekilde 2x15 litre yeterli midir

higthead

Jolly Green
Alanın ıcın cıkıs setın

quıte ultra sessız serı. drkarbon urunlerınden sasma ve 3 ana demırbas alan(kabın)-hacvalandırma- ısık bu 3 demırbasındır asla maddısel kısma sorunlar yasama

yada butcene gore aynı m3 ve m3h normal seri

Girişin ise

3 ana demırbasını sağlam kur gerısını dusunme=)

oguzs

Yeni üye
(ses ısı izoleli olanı)

kabinime ekliyorum o zaman son durum olarak

havalandırma için üst kısım toplamda 6795TL tutmaktadır ek olarak

Harvest 80x80x180 kabin 3040TL

240w qb ışık için iste 3800 TL

Toplamda şuanda=13635TL

Geriye kalan ekipmanlar içinde yardımcı olucak arkadaşlar olursa sevinirim
Bitki olarak Blue Dream Auto düşünüyorum 2 adet

oguzs

Yeni üye
Kankalar forumda tekrar bi inceleme sağladığımda

auto için genellikle 15-20 lt saksı yeterli buluyorlar 15 lt bez saksı almayı düşünüyorum.

Kabindeki nem için : Sinbonun Ultrasonik Hava Nemlendirici ürününü düşündüm

kabindeki ısı ve nem ölçüm için : https://www.trendyol.com/moonshop/h...olcer-nem-olcer-pil-hediyeli-urun-p-194146250

son olarak aklıma gelen ph ölçer: (adwa ad12 ph ölçer) bu ürünü düşünüyorum ilk grow için çok mu premium bir ürün görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Gübrü konusunda bilgilerinize ihtiyacım var ve bu konuda çok araştırma yapmama rağmen tek bulabildiğim

@420.WeedTime.420 hocamızın bluedream ve auto og kush konusundaki kullandığı gübrelerin listesi
Advanced Nutrients
hahahaha**********
1.)Advanced Nutrients Grow : Temel
2.)Advanced Nutrients Micro : Temel
3.)Advanced Nutrients Bloom : Temel
4.)Advanced Nutrients Rhino Skin : Hastalıklara zırh
5.)Advanced Nutrients Sensizym : Ölü kökleri besine dönüştürür ve emilimi arttırır.
6.)Advanced Nutrients Nirvana : Çiçeklenme hızlandırıcı
7.)Advanced Nutrients Big Bud : Büyük meyveler ve yüksek hasat
8.)Advanced Nutrients Revive : Stres giderici
9.)Advanced Nutrients Overdrive : Son 2 haftaya özel hasat arttırıcı
10.)Advanced Nutrients Bud Ignitor : Çiçek tomurcuğu arttırıcı
11.)Advanced Nutrients Cal Mag Xtra : Kalsiyum eksikliği için
12.)Advanced Nutrients B-52 : Yapraklara olması gerektiği rengi ve belirli vitaminleri verir
13.)Advanced Nutrients Bud Candy :
14.)General Hydroponics pH Down : Ph Düşürücü

oguzs

Yeni üye
teşekkürler, farklı ekipman veya gözden kaçırdığım bir ekipman varsa yazarsanız benim için çok iyi olur :)

acemiceday

Müptezel
kankalar bütçeyi 10.000TL ye çıkartsak yeterli olur mu

2 bitki yeterli olur mu yoksa 1 bitki için daha mı verimli olur
Hocam farklı firmaların hazır kabin setleri ve kampanyaları oluyor 200 yada 240 watt lik LED setlerle ortlama peşin 9500 lira gibi edinebilecegin hepsi içerisinde paketler var.
İyice herşeyi döviz artışı etkilemeden bakın derim oyalanmadan.
Ben hazır kabin set aldım sıfır firmadan buldum biryerde, peşin elden ödedim mağazadan giderek çaylarını içerek kendim aldım.
Şuana kadar memnunum.
Benim 60x60x160 kabi, 190 M3 karbon set fanla. Topragi starter gübre kit, ph düşürücü sıvı Biobiz, ph metre dandik sarı çin malı olandan, 4 adet bez 11 lt saksı, 200 watt quantum lamba / lamba işini layiki ile yapıyor / orada kedim gerekli ölçümleri yapınca gördüm v.b
Dostum ama yinede gerekli olanlar bitmiyor :D
Tecrübe ettikçe nem makinesi mevsime bağlı olarak ve vantilatör giriş fanı olmazsa olmazlar. Ayrıca AD12 ph metre aldım ki doğru ölçüm çok önemli.
Sen ya iyi fiyatta hazir kit paket bul, yada buradan indirim li urumleri topla edin. Ama çok gecikme malum fiyat artışları kapıda gibi.
Şimdiden iyi growlar hasatlar kanka. Benim ilk Grow um tecrübem bilgim yok gibi. İsterse elindeki ekipmanların en pahalı olsun ama sen uygulamaları ve gerekli ortamı uygun sağlama hepsi boş inan. Bu forumda harika bilgiler ve uzman kankalar var. Başlamadan bitkiyi doğru beslemeyi ve uzmanların paylaşımlarını oku notlar al. İnan harika bir forum burasi

Son düzenleme:

oguzs

Yeni üye
Hocam farklı firmaların hazır kabin setleri ve kampanyaları oluyor 200 yada 240 watt lik LED setlerle ortlama peşin 9500 lira gibi edinebilecegin hepsi içerisinde paketler var.
İyice herşeyi döviz artışı etkilemeden bakın derim oyalanmadan.
Ben hazır kabin set aldım sıfır firmadan buldum biryerde, peşin elden ödedim mağazadan giderek çaylarını içerek kendim aldım.
Şuana kadar memnunum.
Benim 60x60x160 kabi, 190 M3 karbon set fanla. Topragi starter gübre kit, ph düşürücü sıvı Biobiz, ph metre dandik sarı çin malı olandan, 4 adet bez 11 lt saksı, 200 watt quantum lamba / lamba işini layiki ile yapıyor / orada kedim gerekli ölçümleri yapınca gördüm v.b
Dostum ama yinede gerekli olanlar bitmiyor :D
Tecrübe ettikçe nem makinesi mevsime bağlı olarak ve vantilatör giriş fanı olmazsa olmazlar. Ayrıca AD12 ph metre aldım ki doğru ölçüm çok önemli.
Sen ya iyi fiyatta hazir kit paket bul, yada buradan indirim li urumleri topla edin. Ama çok gecikme malum fiyat artışları kapıda gibi.
Şimdiden iyi growlar hasatlar kanka. Benim ilk Grow um tecrübem bilgim yok gibi. İsterse elindeki ekipmanların en pahalı olsun ama sen uygulamaları ve gerekli ortamı uygun sağlama hepsi boş inan. Bu forumda harika bilgiler ve uzman kankalar var. Başlamadan bitkiyi doğru beslemeyi ve uzmanların paylaşımlarını oku notlar al. İnan harika bir forum burasi
Kankam değerli yorumun için teşekkür ederim önerebiliceğin hazır kabin satan firma var mıdır

acemiceday

Müptezel
Kankam değerli yorumun için teşekkür ederim önerebiliceğin hazır kabin satan firma var mıdır
Kanka ben teşekkür ederim. Bu forumda cok yararli şeyler öğrendim ve tecrübelerinden yararlandığım kankalar oldu.
Forumda da bir emek var, burada kurallarda görmüştüm sponsorlar harici ürün ekipman web site linkleri paylaşımlar yasak diye okuduğum için konuda paylaşmam etik olmaz kanka.
Ama Urbangarden firma ismi internetten bakar bulursun kanka. Ürünlerinde Hazır Kabin setlerine bakabilirsin. Cebine bütçene göre mukayese eder karar verirsin ne yapacağına.

whatthehell

Yeni üye
Senin almak istediğin şeyler neler bana kalsa yerim müsait olsa sadece bir tek ışık alırım ne havalandırma ne çadır ıvır zıvır hiçbir şey almam tek bir ışıkla bitkime bakarım ama senin düşüncen nedir neler almak istiyorsun kaç bitki bakmak istiyorsun ışığını nasıl tercih edeceksin cop LED mi qb mi ?
merhaba, bende de sadece hps lamba, lamba reflektörü, nem ölçen cihaz, balast ve fan var. kabin yok, aktif karbon filtre yok. tek saksı için sizce iş görür mü? bir de hps lamba çok fatura yakar mı? ben basit bir şeyler yetiştirmek istiyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • A ax-b:
  • muadip muadip:
  • A ax-b:
    *** ***** ****** ****** hahahaha** ******* ****** ***** hahahaha* ***** ********** ***** **
    +1
  • A ax-b:
    ***** ******* *** ******* **
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha***
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
    +1
  • muadip muadip:
    ****** ***** ***** ******* ******* *** ******* **
  • A ax-b:
  • Zagartin Zagartin:
    ** ********** ***** hahahaha**
    +1
  • muadip muadip:
    **** **** ******** **
  • A ax-b:
    hahahaha* ***** ***** **
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** *** ******* hahahaha*******
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** **** ****** *** ********** ******* ******** ****** *** ********* ***** ***** **** ****** **** ******** ***** hahahaha **** **** ** ******** **** **** ***** * ******* ******* ** ** ********* ***** ********* ***** ****** **** ********** ******* *********
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ******** **** ********** ********* ****** hahahaha* *** ***** ***** *****
  • muadip muadip:
    ******* ******** ****** ********* **** **** ******* ****** ********* ***** **** ****** *** ********** ******* ******** ****** *** *********
    +1
    muadip muadip: ******* ******** ****** ********* **** **** ******* ****** ********* ***** **** ****** ***... +1