50x50x100 Grow Kabini Hk.

valiant

Yeni üye
Kankalar selam,

Forumda yeniyim umarım konuyu doğru şekilde açmışımdır diyerek başlıyım. 50x50x100 kabinime 1 adet super lemon haze ekmeyi planlıyorum. Kabinde 300 watt COB led olacak forumdaki bir kankanın önerisi üzerine aliexpressten aldım ledleri ve lensleri montajını yapacağım. (Kankanın konusu şu bana yardımcı oldu belki size de olur: link)

Girişe 24 CFM pc fanı çıkışa 38 CFM pc fanı takacağım. Giriş fan hızını çıkışın 2/3'si civarında yapmaya çalıştım. Fanların hızını kontrol edeceğim genellikle %60 da tutmayı planlıyorum sıcaklık ve nem çok değişmedikçe. Sorum şu; "Link" bu karbon filtreden alıp 4'e bölüp giriş ve çıkışa 1'er adet güzelce taksam oda kokar mı? Fanlar direk havayı odadan alıp odaya vericek çünkü.

Aynı zamanda bitki için bu 8 litrelik air saksı'yı almayı planlıyorum. Air saksılarda kökler toprağı daha iyi sarıyormuş. Toprak karışımı olarak %60 süper toprak %20 perlit %20 coco kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir gübreye ihtiyacım olur mu sizce kankalar? Sulayıp geçeyim mi yoksa?

Son olarak kabinin dışını alüminyum plakaları vida ve silikonla monte ederek yapmayı planlıyorum. Genel olarak sistem hakkındaki tavsiyeleriniz, eleştirileriniz, şunu şöyle yapsan daha iyi dediğiniz bir şey var mıdır? Bütün kankaların yorumlarına açığım ilk growum olucak. Özellikle kabin boyutları ve toprak oranı nasıl sizce? Şimdiden hepinize bol hasatlar dilerim.

valiant

Yeni üye
mayonez öncelikle yorumların için çok teşekkür ederim kanka. Bu üçlünün kullanım miktarı ve kullanım sıklığı ne kadar acaba? Önerilen miktarı kullanmak mı gerekli yoksa daha azını mı?

valiant

Yeni üye
mayonez kankam verdiğin bilgi baya işime yarıycak gibi. 12 litrelik saksıya tüm süreçte önerilen miktarda gübre verirsem bitki coşar diye umuyorum. Bitkiye bu koşullarda kurutana kadar önerileni verip gelişmeleri günlüklerde paylaşıcam.

Aemili31 kankam bitkinin boyunu kontrol edemez miyiz? Sence boyu ne kadar yapmalıyız?

Haydari

Yeni üye
Kankalar selam,

Forumda yeniyim umarım konuyu doğru şekilde açmışımdır diyerek başlıyım. 50x50x100 kabinime 1 adet super lemon haze ekmeyi planlıyorum. Kabinde 300 watt COB led olacak forumdaki bir kankanın önerisi üzerine aliexpressten aldım ledleri ve lensleri montajını yapacağım. (Kankanın konusu şu bana yardımcı oldu belki size de olur: link)

Girişe 24 CFM pc fanı çıkışa 38 CFM pc fanı takacağım. Giriş fan hızını çıkışın 2/3'si civarında yapmaya çalıştım. Fanların hızını kontrol edeceğim genellikle %60 da tutmayı planlıyorum sıcaklık ve nem çok değişmedikçe. Sorum şu; "Link" bu karbon filtreden alıp 4'e bölüp giriş ve çıkışa 1'er adet güzelce taksam oda kokar mı? Fanlar direk havayı odadan alıp odaya vericek çünkü.

Aynı zamanda bitki için bu 8 litrelik air saksı'yı almayı planlıyorum. Air saksılarda kökler toprağı daha iyi sarıyormuş. Toprak karışımı olarak %60 süper toprak %20 perlit %20 coco kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir gübreye ihtiyacım olur mu sizce kankalar? Sulayıp geçeyim mi yoksa?

Son olarak kabinin dışını alüminyum plakaları vida ve silikonla monte ederek yapmayı planlıyorum. Genel olarak sistem hakkındaki tavsiyeleriniz, eleştirileriniz, şunu şöyle yapsan daha iyi dediğiniz bir şey var mıdır? Bütün kankaların yorumlarına açığım ilk growum olucak. Özellikle kabin boyutları ve toprak oranı nasıl sizce? Şimdiden hepinize bol hasatlar dilerim.
50x50x100 çadir mi aldim ?
Kankalar selam,

5hocam benim yerim dar ayni olcude bi cadir pesindeyim 50x50x100 u gorunce merak ettim çadir mi bu nerden bulabildin?

Aemili31

Müptezel
Elbette eğitimler vererek boyunu mümkün olduğu kadar kısa tutabilirsin ancak auto bitki olduğu için yapabileceğin en iyi eğitim LST ve belki 1 tur topping olduğu için çokta yayamazsın

valiant

Yeni üye
50x50x100 çadir mi aldim ?

5hocam benim yerim dar ayni olcude bi cadir pesindeyim 50x50x100 u gorunce merak ettim çadir mi bu nerden bulabildin?

Kankam çadır değil kendi dolabımı yaptım. O boyutlarda bir çadır maalesef bulamadım. Fan konusundaysa yakın zamanda kabini çalıştırdım çıkış fena değil gibi kankam nemi güzelce kontrol edebiliyorum. Asıl sıkıntım sıcaklıkla. 300 watt aliexpress ledi almıştım aşırı ısıtıyorlar ortamı. Elimde 4 tane salyangoz fan var tanesi 0,5 amper çekiyor oldukça hızlılar ancak sıcak havayı aynen içeri geri üflüyorlar dolayısıyla sıcaklık kademeli olarak 35'e kadar tırmanıyor. Şimdi bu fanların çıkışını direk dışarıya bağlayıp sıcaklık durumuna bir daha bakacağım. Sıcaklık kontrolü için öneri verebilecek olursa da çok memnun olurum kankalar. Hepinize bol hasatlar

Simtozu

Üye
Selamlar
40 40 120 hydo shot icinde mars ts600 ve yawru auto slh ile ayni durumdayiz.
benim tecrubem şu şekilde low stress training ile kabine sigacak gibi gorunuyor
7lt kumaş saksi tercih edecegim
Asil sikinti havalandirma konusunda
Bi kere 38 cfm yeterli olmaz kesinlikle pc fanlarinin hava basinci cok dusuk ucuna karbon bagladiginda exhaust iyice dusuyor.
bence bu tarz kabinlerde iceri hava girisi icin fana gerek yok zaten cikis negatif basinc olusturarak icin iceri havayi cekip disari atiyor.
pc fani disinda banyo aspilatoru denedim ama traktor gibi sesi var.
Sessiz fan bulamadim acikcasi soler palau 180m3 sessiz fan var iyi olur diye dusunuyorum ama fiyati 500 tl civarinda.
Musait oldugumda fotograf eklerim sistem cok kompakt ve guzel oldu bence alani olmayan insanlar icin ideal ancak fan ve karbon konusunda iyi bir cozume ihtiyac var.
ayrica bir diger dusuncem iceride hava sirkulasyonu ruzgar efekti icin sarjli mini buharli vantilator calistirmayi dusunuyorum bunlarin sarji 8 saat civari gidenler var gunde bir kere calistirsam yeter diye dusunuyorum. Ayni zamanda buharli olmasi nem icin de katkida bulunur diye dusunuyorum.

ama dedigim gibi sessiz fan ve alternatif karbon icin onerileri olan varsa tartisalim
Hasat ne kadar aldın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ******* ** **** **** **** *** ****** **
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
    ******* *** ********* **** ***** **** ***** **
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ********* ** ****** ******* **** hahahaha ******* **