74. Gününde Jack Herrer ve Northern Light's Auto

jane

Yeni üye
Herkese merhaba. Indoor grow'umun 74. gününde kabinde bulunan 3 kızımın son durumlarını, yetiştikleri ortam, sistem ve gübre bilgileriyle birlikte fotoğraflarını sizlerle paylaşmak, öneri, yorum ve değerli bilgilerinize başvurmak istedim. Tabii bir kaç sorum da olacak :)

3 kızımdan 2'si Northern Light's Auto diğeri Jack Herrer.

Grow'un başından sonuna kadar 7/24 olmak üzere 600w HPS ampül kullandım.

120x120x200 kabin içerisinde yetiştiler.

19 lt kare saksıda, All Mix toprak kullandım.

Gübre olarak Advanced Nutrients markasının Micro+Grow+Bloom seti, ek olarak çiçeklenme dönemi başlangıcından bu yana Big Bud kullandım. Bunlara ek olarak Overdrive ve Flawless Finish gübreleri de hazır bulunmakta.

İçeriye 200 m3 kadar hava çekerken, dışarıya 500 m3 kadar hava atıyorum. Bunun sebebi Karbon Filtreye bütçemde daha fazla ağırlık vermiş olmam. Diğer havalandırma için bütçem kalmamıştı. Bu da vakumlamaya sebep oldu ancak bunu da kendimce hava deliklerini aralık bırakarak dengelemeye çalıştım.

*Kızlardan 2'si çok kötü gelişme dönemi geçirdiler. Fotoğraflardan'da anlayacağınız üzere diğerine göre cüce kaldılar. Sorunu çözmek için bir çok yola başvurdum fakat kurtulamadım ve böyle kaldılar. Ben de ne verse kardır diyerek devam ettim. 

Gelelim sorulara;

1- Overdrive'a ne zaman başlamalıyım? Ne kadar süre kullanıp Flawless Finish'e geçmeliyim?
2- Flawless Finish'e ek olarak flush vb bir şey yapmama gerek var mı?
3- Hasat öncesi karanlığa bırakma işlemini tam olrak ne zaman ve ne kadar süre yapmam gerek?
4- Hasattan sonra curring işlemi yapmak için zamanım olacak bununla ilgili bir öneriniz var mıdır?

Fotoğrafları aşağıya yüklüyorum. Northern Light's 2 tane olduğu için sağlıklı yetişmiş olana 1 diğerine 2 dedim. 

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• nl1.jpg
    nl1.jpg
    126.4 KB · Görüntüleme: 434
  • nl12.jpg
    nl12.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 321
  • nl2.jpg
    nl2.jpg
    128.6 KB · Görüntüleme: 365
  • nl22.jpg
    nl22.jpg
    98.1 KB · Görüntüleme: 331
  • jh.jpg
    jh.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 401
  • jh2.jpg
    jh2.jpg
    102.6 KB · Görüntüleme: 375

deadnull

Yeni üye
Selamlar dostum;

Eğitim uyguladın mı? bende şuan 4 çeşit auto bitki besliyorum. ve auto olduğu için salıp bıraksam mı yoksa eğitim uygulasam mı kararsızım. yardımcı olursan sevinirim?

Efexx

Yeni üye
Cvp: 74. Gününde Jack Herrer ve Northern Light's Auto

deadnull' Alıntı:
Selamlar dostum;

Eğitim uyguladın mı? bende şuan 4 çeşit auto bitki besliyorum. ve auto olduğu için salıp bıraksam mı yoksa eğitim uygulasam mı kararsızım. yardımcı olursan sevinirim?

Kanka bu arkadaşmız bi egitin uyumamış. Eğer ışıgın kuvetli ise 600w  2 bitki  gibi bir şeyler yapıyorsan uygulayabilirsin oto ciceklenmeye girdği  için süre yetmiyor düşü k bir ışık kaynagın varsa

jane

Yeni üye

deadnull' Alıntı:
Selamlar dostum;

Uyguladım dostum önce çok küçüklerken Topping yapıp kellelerini aldım. Daha sonra sağa sola yatırdım dalları ki ışığı olabildiğince fazla bölge alsın diye. Ama çok üzerinde durmadım eğitim işinin. Arkadaşın da dediği gibi çok fazla zamanın olmuyor Autolarda eğitim için. Ama benim gibi ufak bir dokunuş yapabilirsin.

deadnull

Yeni üye

jane' Alıntı:
deadnull' Alıntı:
Selamlar dostum;

Uyguladım dostum önce çok küçüklerken Topping yapıp kellelerini aldım. Daha sonra sağa sola yatırdım dalları ki ışığı olabildiğince fazla bölge alsın diye. Ama çok üzerinde durmadım eğitim işinin. Arkadaşın da dediği gibi çok fazla zamanın olmuyor Autolarda eğitim için. Ama benim gibi ufak bir dokunuş yapabilirsin.

selamlar,

teşekkür ederim. iyi forumlar.

jane

Yeni üye

arkadaşlar kimse yok mu yorum yapacak, sorularımı yanıtlayacak?

Mess

Yeni üye
jane' Alıntı:
Gelelim sorulara;

1- Overdrive'a ne zaman başlamalıyım? Ne kadar süre kullanıp Flawless Finish'e geçmeliyim?
3- Hasat öncesi karanlığa bırakma işlemini tam olrak ne zaman ve ne kadar süre yapmam gerek?
4- Hasattan sonra curring işlemi yapmak için zamanım olacak bununla ilgili bir öneriniz var mıdır?

Kanka overdriver hasata son 3 hafta kala başla hasata 1 hafta kala Flawless ile bir duş yaptır ve bırak 3 gün sonra sadece su ver ve 3/4 gün sonra yani toprak kuruduğunda (4/5 günde sürer ortama ve toprağa bağlı) 48 saat karanlığa bırak hiç açıp bakma dahi :) sıcaklık 20/24 nem 40/45 arası olsun buna dikkat et, havalandırma çalışsın, 3 gün sonra dallardan ayır as 4 gün daha bekle sonra dallardan ayır ve kavonoza al, 30 gün boyunca sabah/akşam 30 dk çıkar havalansınlar geri al, yerinde olsam, ilk 10 gün hiç içmem tadına bak sadece 20 gün dolunca yavaş yavaş içime hazır ama 40 gün devam ettir bu işlemleri.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
helal kanka bıtkıler saglam gorunuyor...norten lıght bıtkısı guzel bıraz agır bır kafası var bu bıtkıyı egme ısı yanlardan kacıncı gunde yapılıyor...bırde kelle ucurma ıslemı ?

jane

Yeni üye

Mess' Alıntı:
jane' Alıntı:
Gelelim sorulara;

Kanka overdriver hasata son 3 hafta kala başla hasata 1 hafta kala Flawless ile bir duş yaptır ve bırak 3 gün sonra sadece su ver ve 3/4 gün sonra yani toprak kuruduğunda (4/5 günde sürer ortama ve toprağa bağlı) 48 saat karanlığa bırak hiç açıp bakma dahi :) sıcaklık 20/24 nem 40/45 arası olsun buna dikkat et, havalandırma çalışsın, 3 gün sonra dallardan ayır as 4 gün daha bekle sonra dallardan ayır ve kavonoza al, 30 gün boyunca sabah/akşam 30 dk çıkar havalansınlar geri al, yerinde olsam, ilk 10 gün hiç içmem tadına bak sadece 20 gün dolunca yavaş yavaş içime hazır ama 40 gün devam ettir bu işlemleri.

Teşekkür ederim dostum alakan için. Overdrive'a başladım bakalım umarım güzel sonuçlar elde ederim. Karanlık dönem ve hasat için de dediklerini uygulayacağım. Curring için ise bu kadar uzun sürdüğünü tahmin etmemiştim. Tüm hasatın hepsine uygulayamam belki ama bi kısmına da mutlaka bu anlattığını uygulayacağım. Tekrardan teşekkür ederim.

player' Alıntı:
helal kanka bıtkıler saglam gorunuyor...norten lıght bıtkısı guzel bıraz agır bır kafası var bu bıtkıyı egme ısı yanlardan kacıncı gunde yapılıyor...bırde kelle ucurma ıslemı ?

Hocam kelle uçurmak bitkiyi eğmek vs bunların hepsi eğitim ile alakalı. Forumda bunlarla ilgili bir çok konu mevcut. Fimming Topping Main Linning Low Stress Training gibi başlıklar aratabilirsin. Hatta sanırım Eğitim Şart adı altında bir başlık olacaktı. Orada tüm bilgiler detaylı şekilde mevcut ordan öğrenebilirsin. Sevgiler.

C

Cannabis-420

Guest

Teşekkür ederim dostum alakan için. Overdrive'a başladım bakalım umarım güzel sonuçlar elde ederim. Karanlık dönem ve hasat için de dediklerini uygulayacağım. Curring için ise bu kadar uzun sürdüğünü tahmin etmemiştim. Tüm hasatın hepsine uygulayamam belki ama bi kısmına da mutlaka bu anlattığını uygulayacağım. Tekrardan teşekkür ederim.

Hocam kelle uçurmak bitkiyi eğmek vs bunların hepsi eğitim ile alakalı. Forumda bunlarla ilgili bir çok konu mevcut. Fimming Topping Main Linning Low Stress Training gibi başlıklar aratabilirsin. Hatta sanırım Eğitim Şart adı altında bir başlık olacaktı. Orada tüm bilgiler detaylı şekilde mevcut ordan öğrenebilirsin. Sevgiler.

kanka jackden kac gr hasat aldın kuru

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ******* ******** ***** **** ******* ** **** ****** hahahaha*** ******* ******* ** ***** *****
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha** **** ******* ****** *******
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • A ax-b:
    ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    *** hahahaha** ******* **** ******* *** * **** ****** ******* ***** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ****** **** ****** ****** **** ****** ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    * ***** *** ******** ******* ********* ********** ********* hahahaha***
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** ********** **** **** *** **** ***** ***** ******* ** **** **** ********** ***** ********* ***** ****** **
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ******* **** ******* ****** ********* **
    +1
  • A ax-b:
    ******** ***** ***** * ******* ***** hahahaha **********
    +1
    hahahahahahahaha
    ****** ********** ***** ******** **** *** ******* *** ******* ********* ****** ******** **** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ****** ** ****** hahahaha*** *** ******* *** **** ******* **** hahahaha**** hahahaha***** ***** ***** ********** hahahaha* ********* ******* ****** ******** ***** ***** * ******* ***** hahahaha **********
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** ******** hahahaha** ** ******** ******** ********** hahahaha** ** **** ***** ******* ***
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ****** ******** hahahaha** ** ******** ******** ********** hahahaha** ** **** *****...