80.80.180Çadıra 190m3 havalandırma yetermi

Elif2626

Yeni üye
[: Arkadaş iki sorum var birincisi 400w 50 litrelik saksı tek çiçek yetitirecem 80*80*180 çadırrım var 190 m3 kup havalandırma yeterlimi
: İkinci sorum
: Elektrik yazma ya gelen görevli yüksek fatura dan anlarmı
: Bı sıkıntı yaşar mıyım
: Arkadaş sessiz fan olarak gücüm buna yetiyor 330m3 çok pahalı
: Sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyesinizi bekliyorum

Ü

Üye silindi 899

Guest
0,4 x 18 saat ışık verdigini düşünürsek; 7,2kw günlük; 216kw ışık yer. ortalama 250kw bitkine harcarsın kanka; 500TL gibi bir rakam düşün.

üstüne de kendi elektriğin gelir. ne kadr geliyor bilmiyorum ama sıkıntı yaşamazsın hocam elektrik konusunda icin rahat olsun.

higthead

Jolly Green
80x80 alanda 255m3 cıkıs 100m3 gırıs 360m3h karbon fıltre kullanılır.,

190m3h karbon fıltre sette cıkıs 190 m3 tur karbonu takınca cok cok az debısı duser buda senın 80x80 alana cok cok az gelır ve ıklımlendırmen bozulur. 190m3h setler 60x60 dan daha kucuk alanlarda kullanılır.
Drkarbon filtre ile iletişime geç durumunu anlat dostum destek verirler.

80x80 alan ıcın normal seri yeterli gelir alan buyuk olmadıgı ıcın normal serı quıte ultra sessız serı gıbıdır yuksek m3 olmadıgı ıcın.

Elif2626

Yeni üye
[: Arkadaş iki sorum var birincisi 400w 50 litrelik saksı tek çiçek yetitirecem 80*80*180 çadırrım var 190 m3 kup havalandırma yeterlimi
: Sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyesinizi bekliyorum karbon filtre rede 190m3

Elif2626

Yeni üye
0,4 x 18 saat ışık verdigini düşünürsek; 7,2kw günlük; 216kw ışık yer. ortalama 250kw bitkine harcarsın kanka; 500TL gibi bir rakam düşün.

üstüne de kendi elektriğin gelir. ne kadr geliyor bilmiyorum ama sıkıntı yaşamazsın hocam elektrik konusunda icin rahat olsun.te

üstüne de kendi elektriğin gelir. ne kadr geliyor bilmiyorum ama sıkıntı yaşamazsın hocam elektrik konusunda icin rahat olsun.
Teşekkürler

Elif2626

Yeni üye
80x80 alanda 255m3 cıkıs 100m3 gırıs 360m3h karbon fıltre kullanılır.,

190m3h karbon fıltre sette cıkıs 190 m3 tur karbonu takınca cok cok az debısı duser buda senın 80x80 alana cok cok az gelır ve ıklımlendırmen bozulur. 190m3h setler 60x60 dan daha kucuk alanlarda kullanılır.
Drkarbon filtre ile iletişime geç durumunu anlat dostum destek verirler.

80x80 alan ıcın normal seri yeterli gelir alan buyuk olmadıgı ıcın normal serı quıte ultra sessız serı gıbıdır yuksek m3 olmadıgı ıcın.

Çok sessiz olduna eminmisiniz siponsor oldu için değil gerçekten sesiz oldu için öneriyorsunuz degilmi bakin ben hastanede çalışan bir bayanım ve binada komşulara dikkat çekmek istemiyorum sağdan soldan borç isteyip Alicam pişmanlık yaşamak istemiyorum

higthead

Jolly Green
Çok sessiz olduna eminmisiniz siponsor oldu için değil gerçekten sesiz oldu için öneriyorsunuz degilmi bakin ben hastanede çalışan bir bayanım ve binada komşulara dikkat çekmek istemiyorum sağdan soldan borç isteyip Alicam pişmanlık yaşamak istemiyorum

Bütçem quite serisine yetmiyor diyorsun. Bütçene göre normal seri al ses ısı izoleli hava kanalı oalrak tercıh et. Db leri zaten düşük cihazların. uyudugun odada grow yapıyorsan vantı sesi bile gelir sana. Ses kişiden kişiye göre değişmektedir kimi top atsan uyanmaz kimi çıt sese uyanır.

Bende 550m3 quite serisi ve giriş olarak 355m3 normal seri var gayette başarılı sessizler.

Elif2626

Yeni üye
: Sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyesinizi bekliyorum
Turbine
Turbine Pro 100 - 220 m³/s - 25w. Bunu siparis versem birde susturucu alıp taksam sesiz olurmu

Elif2626

Yeni üye
Bütçem quite serisine yetmiyor diyorsun. Bütçene göre normal seri al ses ısı izoleli hava kanalı oalrak tercıh et. Db leri zaten düşük cihazların. uyudugun odada grow yapıyorsan vantı sesi bile gelir sana. Ses kişiden kişiye göre değişmektedir kimi top atsan uyanmaz kimi çıt sese uyanır.

Bende 550m3 quite serisi ve giriş olarak 355m3 normal seri var gayette başarılı sessizler.
Turbine
Turbine Pro 100 - 220 m³/s - 25w. Bunu siparis versem birde susturucu alıp taksam sesiz olurmu

higthead

Jolly Green
Turbine

Hocam traktör gibi ses alırsın ama bazıları fanı kutu ıcıne koyup kutunun ıcını elyaf yumurta kolılerı ıle kaplayıp kullanıyor. Bu arada senın bu turbıne fan 220m3 hava kanalı bagladın 1-2 donus verdın ustune karbonu baglayınca bu turbıne fan 170m3 debılere duser bilgine işine yaramaz.

Tamam anlıyorum senı butcesel haraket edıyorsun 3 ana konu olan alan(kabın) - havalandırma - ışık bu 3 ana demirbaşındır growun kalbidir sürekli kullanıcagın demırbaslarındır. 1 tanesını yetersiz veya eksık kullanırsan zıncırleme sorunlar yasarsın.

Hocam traktör gibi ses alırsın ama bazıları fanı kutu ıcıne koyup kutunun ıcını elyaf yumurta kolılerı ıle kaplayıp kullanıyor. Bu arada senın bu turbıne fan 220m3 hava kanalı bagladın 1-2 donus verdın ustune karbonu baglayınca bu turbıne fan 170m3 debılere duser bilgine işine yaramaz.

Tamam anlıyorum senı butcesel haraket edıyorsun 3 ana konu olan alan(kabın) - havalandırma - ışık bu 3 ana demirbaşındır growun kalbidir sürekli kullanıcagın demırbaslarındır. 1 tanesını yetersiz veya eksık kullanırsan zıncırleme sorunlar yasarsın.
Hocam bise daniscamda 4btki bakmayı düşünüyorum ya auto ya photo ama photo daha mantıklı geliyor 25 yada 30gun veg vercem sadece ama kafama.takilan bi sorun var 70x70 kabinde 4btkiyi ts600 ışık ile bakablrmym yada elektirk için bu tarzda ışık.secimi yaptım yardımcı olurmsun sence nasıl bi yol izlemeliyim kabinle ışık 5500tl yapıyor karbon filtrede 4bin toplam 10bin de gtsin diğer mazemeler de 3bin 13bintl.yapyor 13bin tl ye değecek beni tatmin edecek kadar sigara yetistireblrmym bu sistem le yardımcı olursan sevinirim

Elif2626

Yeni üye

Kaç m3 kullanmak gerek burdaki yazıları olukuduma gore 330 m3 yettini sogluyor lar ben bir tane çiçek yetistircem

higthead

Jolly Green
Kaç m3 kullanmak gerek burdaki yazıları olukuduma gore 330 m3 yettini sogluyor lar ben bir tane çiçek yetistircem

Dostum yukarıda yazmıstım yıne yazıyorum çok kurcaladıkca kafan cok karısıcak.

80x80 alanın için:

Çıkış fanı 255m3
KArbon filtren 360m3h
Giriş fanın ise 100m3 drslient aksiyel tipi fan yeterlidir.

Kabinlerde kullanılıcak m3 ve m3h ler :

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • 4glow20 4glow20:
    dready********** dready********** dready**********
  • 4glow20 4glow20:
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** dreadydready***
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
    +1
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****
  • E ErdemRS6:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** *** ***** **** *** ***** ****** ********* ********* ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ******** ****** ** ****** *** **** ********** *** ***** ****** ********* *** ****** ******** ***** *****
  • K Kolpa.:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • K Kolpa.:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ******* **** **** **** ** ****** **** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • 4glow20 4glow20:
    ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • 4glow20 4glow20:
    +2
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ** ***** ********** ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • K Kolpa.:
    ****** ******** ** ********* ******* ******** ******** ** ********* ****** *** **** ****
    +1
  • K Kolpa.:
  • K Kolpa.:
  • Night owl Night owl:
    dready** ***** ********* *** ******
    +1
  • K Kolpa.:
    dready** ****
  • 4glow20 4glow20:
    4glow20 4glow20: ********* **********